Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970281 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1665 Dátum: 2012.09.18 13:48:32 »
Robi, használjátok ti valamire a fürdőszoba plafonját? Ha nem akkor oda fel lehet tenni egy szárítót és reggelre minden megszárad... Olcsó és jó megoldás, ráadásul nem foglal alapterületet.
Köszi, van. Nem jó a megoldás számtalan helyi ok miatt. Le akarom szedni, és a fürdőszoba felső részét újra akarom festetni.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1666 Dátum: 2012.09.18 17:45:47 »
Tavaly ilyenkor mi is pont ugyanebbe a csapdába estünk. Marhára nem jött be, sőt. A lakás/fürdőszoba adottságai miatt első sorban.
hát ti lehet hogy beleestetek, látszik is, hogy nagyon rákattantál erre a mosó-szárítógép témára :D , de érdemes hallgatni a tapasztaltabbakra. nekünk odakint  ipari miele gépek voltak, egy mosó, egy szárító. Akkora volt mindkettő, amit én lakásban még nem láttam (ezek se ott voltak), és abba fért bele max 6 kg cucc, úgy emlékszem. sokszor még az sem tudott mindent megszárítani. és a két év alatt a szárítógép, még egyszer mondom, nem szimpla lakossági termék és asszem nem is két fillér volt az ára, tönkre is ment. barátom vett egy mosó-szárítógépet, és afelesége annyira használja, miután kiismerték, hogy sürgős esetben bevág egy inget... ha magas a plafon, az a tuti. anyáménál négy méter, tök király, még bazi nagy is. egész gyerekkoromban azt húzkodtam fel-le... :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1667 Dátum: 2012.09.18 18:44:39 »
ha magas a plafon, az a tuti. anyáménál négy méter, tök király, még bazi nagy is. egész gyerekkoromban azt húzkodtam fel-le... :D
De jó. A mi fürdőszobánk belmagassága 2,70m. Alapterülete kb. 4-5 nm. Van rajta nyitható ablak.

A kád fölé tettem egy fregolit tavaly. Fel/Le húzósat, amekkora odafért a maximumot.
Folyamatosan mosva van, a fregoli állandóan tele. Ezért a kádba nem lehet beállni zuhanyozni, mert a ruhák köréd lógnak (magas emberek vagyunk). Förtelmes és idegesítő. A ruhák száradásának következtében jelentős mennyiségű pára keletkezik. Ha nem nyitunk ablakot, penészedik a fal felület (még a csempe fényes felületén is megjelenik). Ha nyitunk, rohadt hideg van, és penészedik a plafon is.

Lakásban szárítani nem pálya. Valamelyik szobában folyamatosan kerülgetni kell egy szárítót. Amit a gyerek ide-oda rángat, ha úgy van kedve, felborítja. Az még semmi, a szobában a szekrény háta és a mögötte lévő fal tiszta penész lesz a párától. Már mostam le párszor és kezeltem penészgátlóval. Tudom, szellőztetni kéne gyakrabban, de gyerek mellett (hamarosan +1) ezt már nem teszed meg olyan bátran télen többször naponta, amikor a gyerek a földön fetreng a játékaival, és érzed, hogy a lábadra jön a hideg. Most már az sem megy, hogy vonulunk szobáról szobára és egyenként szellőztetünk, mert eggyel többen leszünk.

Míg nem volt gyerek, addig mindez a problémahalmaz a szárítás körül nem is létezett, a kis szoba volt egyben munkaszoba/szárító szoba, ajtó bezár, senkit nem zavar, ablak nyitva mínuszokban is. Most már ez gyerekszoba lett.

Nem csak a penészedés a zavaró, hanem az is, hogy egy szárító útban van, kerülgetni kell, rakosgatni ide-oda hogy elférjen az ember, no meg hogy néz ki a nappali kellős közepén egy ilyen. Hócipőm tele van az egésszel.

Nyáron minden oké, mert a szárító szinte folyamatosan kint van az erkélyen. Ha esik az eső, azt a pár napot kibírjuk bent vele. Itt a tél az, ami miatt kell egy hatékony megoldás.




« Utoljára szerkesztve: 2012.09.18 18:52:13 írta robi »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1668 Dátum: 2012.09.18 19:42:10 »
Robi, amint írtam, a szárítógép a páraproblémát nem oldja meg, mert a lakásba fogja kiadni a párát. Max annyi előnye lesz, hogy 1600-as fordulat után kevesebb lesz a benntmaradt víz és azt viszonylag rövidebb idő alatt ki lehet szellőztetni a fürdőben.
Viszont a vasalással lesz némi meló  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1669 Dátum: 2012.09.18 19:46:29 »
Nem gondolom, hogy egy fertőzőosztály lenne a lakásunk. A többi mikrobiológiai családtaggal viszont nagy egyetértésben élünk [rohog]
Azt gondolom Te is érzed, hogy amiket leírtál, annak semmi köze a mosáshoz  :)
Felnőttek esetében általában nem azért mosunk, mert egy ruha koszos lesz (a szó egyszerű értelmében).

De látom már nagyon eltökélted ezt a szárítógép dolgot, mi leírtuk a tapasztalatainkat. Persze az is lehet, hogy Nálatok beválik.
Az előző lakásunkban az erkélyajtó előtt a nappaliban volt felállítva a szárító, jól elvoltunk vele. A gyerek meg egész hamar megtanulta, hogy ne borítsa magára (rögtön az első alkalom után  :D ).
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.18 19:51:15 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1670 Dátum: 2012.09.18 22:24:17 »
robi, hát akkor vágjál bele. csak ne támassz túl nagy elvárásokat. ezek szerint nincs erkélyetek - mert teregetni télen ugyanúgy lehet, mint nyáron, csak kicsit lassabban szárad meg a ruha.  :devil:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1671 Dátum: 2012.09.19 08:25:12 »
totál off vagyok de a világon a legfeleslegesebb dolognak a mosogató és szárítógépet tartom. erre pénzt, energiát  pazarolni..évekig mosogattam egy csilliókba kerülő mosogatógép felett. biztos hajolgatok, ki/berámolás , és soha nem lesz olyan mint a kézzel elmosott.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1672 Dátum: 2012.09.19 08:32:03 »
Murray, ebben eléggé határozottan állíthatom, hogy tévedsz. KÉZZEL mosogatva nem lesz soha olyan, mint a gépi mosogatás!
Az üveg poharak fátyolosak maradnak, ellenben géppel mosogatva nem. Rászáradnak a vízcseppek, ellenben a gépi mosogatással, ahol a gép kiszívja a párát is a mosogatást követően... 4 éve használjuk a gépet, ez az utolsó háztartási gép, amitől a feleségem megválna.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1673 Dátum: 2012.09.19 09:27:01 »
van, amit nem érdemes betenni a mosogatógépbe. viszonlyag sok kristálypoharunk van, na azokat kivégezné a mosogatógép...mindenesetre szerinetm is igaz, hogy kézzel sokkal jobb eredményt lehet elérni, csak éppen százszor tovább tart...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1674 Dátum: 2012.09.19 09:28:21 »
van, amit nem érdemes betenni a mosogatógépbe. viszonlyag sok kristálypoharunk van, na azokat kivégezné a mosogatógép...mindenesetre szerinetm is igaz, hogy kézzel sokkal jobb eredményt lehet elérni, csak éppen százszor tovább tart...
Így van. Én pl kifejezetten szeretek mosogatni (kreatív kikapcsolódás), de mióta mosogatógépünk van ritkán szoktam. De számos olyan dolgot mutatok, amit a mosogatógép soha nem mosogat úgy el, mint én.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1675 Dátum: 2012.09.19 09:29:35 »
Ha valami odaégett, lekozmált, azt persz, célszerű előtte beáztatni, de összességében én gép párti vagyok...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1676 Dátum: 2012.09.19 09:36:10 »
az üvegből készült dolgokat a brutálisan erős oldószerek miatt a mosogatógép pár év alatt tönkreteszi, sőt, számomra némileg érthetetlenül még össze is karcolja őket...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1677 Dátum: 2012.09.19 10:12:33 »
vmi tv müsorban nyilatkozta egy luxushajó konyhafönök h ők is kézzel mosogatnak mert soha nem tud a gép úgy dolgozni.
amúgy nekem mindegy, tényleg. nálunk az asszony a mosómasa és a főzőgép, énmeg a mosogatógép és a porszívó  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1678 Dátum: 2012.09.19 11:55:50 »
Jóvan gyerekek. Köszönöm a rám fecsérelt időt, ne sértődjetek meg, de jobban esett volna, ha inkább azt írjátok, nincs tényleges tapasztalatotok a téma kapcsán. Egyre inkább az az érzésem, hogy saját tapasztaltként olyan állításokat fogalmaztok meg, amelyekről csak hallottatok valakitől, aki már látott olyat, aki olvasott róla valamit valahol. Erre semmi szükség.


Robi, amint írtam, a szárítógép a páraproblémát nem oldja meg, mert a lakásba fogja kiadni a párát.
Ha figyelmesen elolvastad volna a hozzáoszlásaimat, akkor ezt nem írtad volna ide, mert tudnád, hogy nem-kondenzációs gép esetén már leírtam, hogy van hová kivezetni külön a párát. Ha pedig az általad belinkelt gép használati útmutatóját tényleg áttekintetted volna a száraz számadatok gyors átfutása helyett, tudnád, hogy ez egy kondenzációs készülék, mely a párát víz formájában a lefolyó rendszerbe juttatja. Tehát egyik lehetséges megoldás sem juttatná vissza a párát a lakásba.
Már bocs, de ne nézz hülyének...


ezek szerint nincs erkélyetek
Te sem olvastál el figyelmesen minden leírt mondatomat...


Köszönöm, részemről lezárva ez a téma. Tájékozódunk még, aztán ha úgy döntünk, belevágunk, leírom a tényleges, saját bőrön szerzett tapasztalataimat Nektek.

« Utoljára szerkesztve: 2012.09.19 11:57:51 írta robi »

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1679 Dátum: 2012.09.19 14:34:58 »
Egy kicsit másképpen közelíteném meg a pára kérdését. A pára ugyanis segít nedvesen tartani a légutakat, és ezáltal csökkenti a felsőlégúti megbetegedések kialakulását. A legtöbb lfűtött lakásban inkább alacsony a páratartalom és pótlólagos párologtatás szükséges. A viszonylag egyenletes páratartalmat segítik a megfelelő falazatok és bútorzat ami pufferként működhet. A gond akkor van, amikor a pára kicsapódik. Ez általában szigetelési problémára vezethető vissza, ugyanis nem megfelelően hőszigetelt fal esetén a harmatpont a fal belső síkjába esik, és kialakul a penész. Penészesedés észlelése esetén érdemes az épületet hőhidak és páratechnika szempontjából átvizsgálni. A folyamatos szellőztetés, a mosó-szárítógép használata energia pazarlás, és lehet csak csökkenti a páratartalmat, de a probléma gyökerét nem szünteti meg. A gyerekek nálunk hamar megtanulták, hogy az állványos szárítót magukra dönteni nem kellemes.