Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971696 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1155 Dátum: 2012.02.12 16:26:32 »
De én szerelt kéményt szeretnék. A fatüzelés meg a gázra segítene be. De csak elmélkedek, mert valami lépnem kell, mert ez vicc.
A ház külső falára szereltetnéd?
Az nem lesz nagyon központi helyen :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1156 Dátum: 2012.02.12 16:35:25 »
kéményrakás 300ról indul. ne várj sokat a fatüzeléstől muterék kéthetente hozatnak 20 mázsa fát (ami 15sincs mert ezek a mocskok vizesen hozzák h legyen súlya) és rakattak 300ért egy cserépkályhát és két nadrágban és zokniban vagyok náluk egész nap.
Én még soha nem vettem fát, de ugy tudom 50-70 mázsa elég egy télre :hmmmm:
Ha 30- 50 kg (0,5 mázsát ) számolok (de az is csak most a hidegben) , akkor stimmelni kéne :hmmmm:
Szoval sok a 15 mázsa , vagy nagy a ház.
Ja és persze  leginkább csak a kályha közelében van jó meleg :devil:

TZoli

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1157 Dátum: 2012.02.12 16:43:01 »
kéményrakás 300ról indul. ne várj sokat a fatüzeléstől muterék kéthetente hozatnak 20 mázsa fát (ami 15sincs mert ezek a mocskok vizesen hozzák h legyen súlya) és rakattak 300ért egy cserépkályhát és két nadrágban és zokniban vagyok náluk egész nap.

Tipikus "lakótelepi" hozzáállás.
Muterodék rosszul csinálják. Nekünk otthon 3 cserépkályha van, most is itt ülök 27 fokban pólóban és melegítőalsóban, rövidgatya is elmenne.
Fát nem mázsára kell venni hanem köbméterre, és nem ilyenkor hanem tavasszal, egyből összehasogatni, berakni száraz helyre. Persze hogy semmit nem ér a vizes fa amivel most kínlódanak.
Gázcsonk a ház előtt a kertben, isten ments a házba bekötni.

Én amióta az eszemet tudom fával fűtök, az egyik legjobb barátom fakitermelő, mindíg tőle veszem a fát és kizárólag gyertyánt.
Ami nagyon fontos hogy januári-februári vágású legyen a fa, hóolvadáskor teleszívja magát vízzel.
Már a múlt héten kimentem vele az erdőre és kiválaszthattam a jövő téli+azutáni téli fámat, 2 héten belül döntik, áprilisban megkapom kugliban, azonnal összehasogatom és berakom száraz helyre. Most is van még 2éve berakott fám hasítva, olyan száraz mint a csont, okádják a kályhák tőle a meleget.
Kb. 130 ezerből megvan az egy télre szükséges tüzelőnk a kétszintes házhoz. Az utcabeliek meg itt sírnak a havi 80-100ezres számlákkal.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1158 Dátum: 2012.02.12 16:52:20 »
Ja minimum egy évet száradni kell a fának,az a jó  :1eye:
Zoli!
Mennyi fával számolsz egy szezonra?

TZoli

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1159 Dátum: 2012.02.12 17:03:53 »
3 Uaznyi, az 6 köbméter kb., de fater is szokott szerezni mindig egy kanyart így 8 köbi is van, de  marad is bőven.
Kell neki a száradás és nem kugliban, hanem hasítva, sokkal gyorsabban szárad.






TSityu

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1160 Dátum: 2012.02.12 17:20:00 »
Tipikus "lakótelepi" hozzáállás.

 :hmmmm: :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1161 Dátum: 2012.02.12 17:20:22 »
3 Uaznyi, az 6 köbméter kb., de fater is szokott szerezni mindig egy kanyart így 8 köbi is van, de  marad is bőven.
Kell neki a száradás és nem kugliban, hanem hasítva, sokkal gyorsabban szárad.
De szárazon könnyebb hasitani ;)
Nekem is eddig több mint egy évre előre össze van gyüjtve, max a sok rőzsike azévi. Ami meg még jön rétegelt fa , raklap az meg ugy is száraz :szemez:

TZoli

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1162 Dátum: 2012.02.12 17:26:26 »
De szárazon könnyebb hasitani ;)

 [rohog]

Hát látom Te se hasogattál még nagyon fát életedbe

Haver!
Gyere kerítek Neked egy 30cm átmérőjű csont száraz csomós gyertyánt.
Ütheted jövő karácsonyig. Visszapattan belőle a FISKARS ipari baltám.
Hasogatni "vizesen" kell :excl:

Raklap meg max gyújtósnak jó, nagyon hamar ellobban, fűteni tömör fával kell, ami tartja is a parazsat.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.12 17:42:45 írta TZoli »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1163 Dátum: 2012.02.12 17:43:00 »
Az utcabeliek meg itt sírnak a havi 80-100ezres számlákkal.
És köhögnek a füstödtől... :cry:

TZoli

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1164 Dátum: 2012.02.12 17:46:16 »
És köhögnek a füstödtől... :cry:

Itt 50-50%-ban fűtenek fával illetve gázzal, van aki mindkettővel, de inkább többen fával és senki nem köhög...
Száraz fa amúgy is sokkal kevésbé füstöl, a vizes az tényleg büdös...
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.12 17:51:29 írta TZoli »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1165 Dátum: 2012.02.12 18:01:54 »
[rohog]

Hát látom Te se hasogattál még nagyon fát életedbe

Haver!
Gyere kerítek Neked egy 30cm átmérőjű csont száraz csomós gyertyánt.
Ütheted jövő karácsonyig. Visszapattan belőle a FISKARS ipari baltám.
Hasogatni "vizesen" kell :excl:

Raklap meg max gyújtósnak jó, nagyon hamar ellobban, fűteni tömör fával kell, ami tartja is a parazsat.
Gyertyánt még nem is láttam :D
Én max egy kis tölgyel, akáccal találkozom, de leginkább gyümölcsfával (PL dió, mandula)
Hasogatni való meg ritkán akad, örülök ha van 25 cm átmérőjü, az egyben befér a kandalóba, vékony fa meg van dögivel
Tavaly elött volt két nagy fűzfám- na azt nem lehetett vizessen hasogatni, max nagyfejsze+5kg-os kalapács
Egyébként van egy igazság: mindennek van kalóriája ami ég.Sőt kilóra számolva még a papirnak is van hasonló mennyiségü kaloriája.
Ha meg a kandaló elött ülünk, tök mindegy ,hogy óránként vagy félóránként kell rárakni- ha nem kell pénzt adni érte. :lol:

TZoli

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1166 Dátum: 2012.02.12 18:09:24 »
Hát ha ráérsz óránként tenni rá mert nincs parazsa ::), én ilyenkor egy nap kétszer rakom meg a cserépkályhákat tömör fával.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1167 Dátum: 2012.02.12 18:20:40 »
Gyertyánt még nem is láttam :D
Én max egy kis tölgyel, akáccal találkozom, de leginkább gyümölcsfával (PL dió, mandula)
Hasogatni való meg ritkán akad, örülök ha van 25 cm átmérőjü, az egyben befér a kandalóba, vékony fa meg van dögivel
Tavaly elött volt két nagy fűzfám- na azt nem lehetett vizessen hasogatni, max nagyfejsze+5kg-os kalapács
Egyébként van egy igazság: mindennek van kalóriája ami ég.Sőt kilóra számolva még a papirnak is van hasonló mennyiségü kaloriája.
Ha meg a kandaló elött ülünk, tök mindegy ,hogy óránként vagy félóránként kell rárakni- ha nem kell pénzt adni érte. :lol:

diófával fűtesz? húbakker, élni tudni kell  :lol: itt 8 euró egy kis csomag fa a benzinkúton :D benga nagy kandallónk van de csak a látvány miatt szoktuk használni :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1168 Dátum: 2012.02.12 18:29:02 »
Az drágább mint a gázfűtés :D Ha pl Bamaxnál, Bauhausnál stb veszed :surrender:
Na tessék közben eltünk a préselt faforgácsos kép :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.12 18:30:40 írta OldPiet »

TZoli

  • Vendég
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1169 Dátum: 2012.02.12 18:32:47 »
Murray!

Remélem nem sértődtél azért meg, (bár szerintem nem vagy olyan) figyelj mi is idén rakattuk át az egyik cserépkályhát (15+éves volt) gyengén fűtött.
Szétszedésnél kiderült hogy nem volt jól benne valami megépítve, újrarakták és ég és föld a különbség.
Lehet hogy anyukádék kályhája sincs jól megépítve

Ha meg így nőttél fel, akkor már régesrég tudnod kéne hogy fát nem ilyenkor kell venni
Amúgy a haveromnak én ugyanúgy kifizetem a fát, nehogy azt hidd hogy ingyen hozza...44K egy kanyar kugliban