Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 972309 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #660 Dátum: 2011.06.16 22:30:24 »
Nézem, hogy az adatvédelmi biztos szerint "Abban az esetben tehát, ha valaki (akár egy lakó) nem adja hozzájárulását a felvételek készítéséhez, úgy a kamerarendszer jogszerűen nem működhet."

Nos ez "picit" sántit, mert ha egy társasházba, ahol már van képítve, és üzemel a kamera rendszer, beköltözik egy új lakó, akkor ő, ha nem járul hozzá, le kell állítani az egészet? Nem életszerű, tehát az adatvédelmi biztos úr ezt nem gondolta át rendesen.
Ha új lakó költözik egy már bekamerázott helyre, az nem okozhat problémát, hisz az "áru" megvásárlásának pillanatában tudnia kellett a kameráról. Ha így is megvette a lakást, akkor később nem pampoghat.
Arról nem beszélve, hogy a szavazás idején neki még nem volt tulajdonrésze, azzal más rendelkezett, és ahogy az előző tulaj szavazott, az rá nézve kötelező, ahogy whis is írta.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #661 Dátum: 2011.06.17 20:51:20 »
1. emelet fölött akkor is csak liftes házban.
Gondolsz a nyugdíjas évekre?   :D

A kertből becipelni a sok cuccot is fárasztó, apósomékat az 1. emeletről lefelé költöztettük, az sem volt egyszerű. - Elmúltam 40 waaze!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #662 Dátum: 2011.06.18 12:26:12 »
Cartársak!

Van valakinek fordított ozmózison alapuló víztisztító(szűrő) berendezése otthon?
Mik a tapasztalatok, mennyi a féléves-éves fentartási költsége (szűrőcserék), és milyen típusú, gyártmányú?

Gondolkozunk egy ilyen beszerzésén és elég vegyes a neten a kép, talán egy személyes tapasztalat közelebb vinne a döntéshez.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #663 Dátum: 2011.06.18 18:39:42 »
Cartársak!

Van valakinek fordított ozmózison alapuló víztisztító(szűrő) berendezése otthon?
Mik a tapasztalatok, mennyi a féléves-éves fentartási költsége (szűrőcserék), és milyen típusú, gyártmányú?

Gondolkozunk egy ilyen beszerzésén és elég vegyes a neten a kép, talán egy személyes tapasztalat közelebb vinne a döntéshez.
Csak a cégnél van, de az egészen más méret- és árkategória.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #664 Dátum: 2011.06.18 21:16:17 »
Cartársak!

Van valakinek fordított ozmózison alapuló víztisztító(szűrő) berendezése otthon?
Mik a tapasztalatok, mennyi a féléves-éves fentartási költsége (szűrőcserék), és milyen típusú, gyártmányú?

Gondolkozunk egy ilyen beszerzésén és elég vegyes a neten a kép, talán egy személyes tapasztalat közelebb vinne a döntéshez.

Ismerősnek van, meg forgalmazót is ismerek. megérdeklődöm a héten. ( olcsóbb, mint a sok ásványvíz, az biztos)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #665 Dátum: 2011.06.18 21:17:15 »
Én is nagyon gondolkozom rajta, pláne most így az ásványvíz csúcsszezon elején.
Az a baj, hogy nem találni elfogulatlan véleményt. Az ellenzők azt mondják, hogy a fürdővízzel a csecsemőt is kiönti, vagy legyünk stílszerűek: kiszűri, a mellette szólók pedig azt, hogy olcsóbb, mint az ásványvizezés, és környezetbarátabb, mert havonta egy szűrőbetét fogy el (ez általában olyan 1000-1500 Ft-os nagyságrend) szemben a soktucat pillepalackkal. Amit még utána tudtam olvasni, hogy csak olyat szabad megvenni - de egyébként a legtöbb ilyen - amelyiknek ezüstözött a szűrője, mert ez megakadályozza a bacik elszaporodását. Meg hogy egy kancsónyi víz ne álljon két napnál tovább, (magyarul az űrtartalmát a használati szokásokhoz kell igazítani), de ez ugyanúgy igaz az ásványvízre is.
Szerintem ha valaki úgy használja, hogy a levest továbbra is szűretlen csapvízből főzi, akkor nagy baj nem érheti, a szükséges ásványianyag tartalmat megszerzi, viszont a másik oldalon az tényleg meggondolandó, hogy mennyi műanyag palackot meg lehet így spórolni.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #666 Dátum: 2011.06.18 22:41:56 »
Mi is gondolkoztunk ezen pár éve, de senki sem tudott igazán meggyőző, és hihető érveket mutatni, a beruházás mellett. Biztos hogy van valamilyen jó hatása a jobb fajta típusoknak (60-80ezres kategória), de egyelőre úgy látjuk, annyival nem jobb, mint amennyi pénzt kell kiadni érte.

Az ásványvizes hasonlat sajnos nem áll meg teljesen, mi a bubisat/enyhét szeretjük, menteset sosem veszünk (kivéve a gyereknek nagy ritkán babavizet). Ezek a gépek nem tudnak bubisat produkálni... Más üdítőitalt csak valamilyen ünnep/vendég esetén veszünk.

Ha lenne helyem a konyhába, inkább egy Hideg-meleg és szénsavas vizet adagoló automatát raknék be, bár annak a költsége még mindig több, mint az ásványvíz, amit karton számra spájzolunk a tárolóba, 1-2 hetente 1x, nagybevásárláskor. A környezetterhelés nálunk elvileg kisebb, szelektív a hulladékgyűjtés.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.18 22:43:28 írta robi »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #667 Dátum: 2011.06.18 22:45:16 »
Ha tudnád, mit okoz a szénsav, rögtön leszoknál róla. ;) Én is szeretem, de nagyon jól megvagyok nélküle...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #668 Dátum: 2011.06.19 15:25:43 »
Én is nagyon gondolkozom rajta, pláne most így az ásványvíz csúcsszezon elején.
Az a baj, hogy nem találni elfogulatlan véleményt. Az ellenzők azt mondják, hogy a fürdővízzel a csecsemőt is kiönti, vagy legyünk stílszerűek: kiszűri, a mellette szólók pedig azt, hogy olcsóbb, mint az ásványvizezés, és környezetbarátabb, mert havonta egy szűrőbetét fogy el (ez általában olyan 1000-1500 Ft-os nagyságrend) szemben a soktucat pillepalackkal. Amit még utána tudtam olvasni, hogy csak olyat szabad megvenni - de egyébként a legtöbb ilyen - amelyiknek ezüstözött a szűrője, mert ez megakadályozza a bacik elszaporodását. Meg hogy egy kancsónyi víz ne álljon két napnál tovább, (magyarul az űrtartalmát a használati szokásokhoz kell igazítani), de ez ugyanúgy igaz az ásványvízre is.
Szerintem ha valaki úgy használja, hogy a levest továbbra is szűretlen csapvízből főzi, akkor nagy baj nem érheti, a szükséges ásványianyag tartalmat megszerzi, viszont a másik oldalon az tényleg meggondolandó, hogy mennyi műanyag palackot meg lehet így spórolni.

Én nem a kancsós megoldást preferálnám, hanem a csapra köthetőt.  Abba meg félévente van egy kiszerviz, és évente egy nagy. Egyik sem ezerforintos kategória.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #669 Dátum: 2011.06.19 15:27:42 »
Ismerősnek van, meg forgalmazót is ismerek. megérdeklődöm a héten. ( olcsóbb, mint a sok ásványvíz, az biztos)

Köszi, várom majd a beszámolót!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #670 Dátum: 2011.06.19 22:21:52 »
Ha tudnád, mit okoz a szénsav, rögtön leszoknál róla. ;) Én is szeretem, de nagyon jól megvagyok nélküle...
Még egy tévhit...
Mértékkel fogyasztva az 500-1000 mg/l ásványi anyagot tartalmazó vizeket korlátozás nélkül lehet inni. Az aranyszabály: ha egy ásványvízben túl sok a kalcium, az a vesekő- és epekőképződést erősíti, a sok nátrium magas vérnyomást okozhat. Vásárlás előtt érdemes a cimkét elolvasni. Nekünk van 1-2 márkánk amit már kiszúrtunk, hogy számunkra megfelelő értékekkel rendelkeznek, és az áruk/ízük is igen baráti.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #671 Dátum: 2011.06.19 23:04:04 »
Ha tudnád, mit okoz a szénsav, rögtön leszoknál róla. ;) Én is szeretem, de nagyon jól megvagyok nélküle...
Még egy tévhit...
Nem tévhit. Tapasztalat... :wacko:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #672 Dátum: 2011.06.19 23:05:28 »
Én nem a kancsós megoldást preferálnám, hanem a csapra köthetőt.  Abba meg félévente van egy kiszerviz, és évente egy nagy. Egyik sem ezerforintos kategória.
Az biztos, de az talán (anyagilag) nem is éri meg, maga a kütyü sem párezer forintos tétel.
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #673 Dátum: 2011.06.20 07:57:56 »
Egy valamit nem szűrnek ki ezek a szűrők: a vízbe került hormonokat. (Meg a mi még a szívgyőgyszerekből belekerül.) Ásványvízben ez nem szokott kimutatható lenni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás, háztartás
« Válasz #674 Dátum: 2011.06.20 09:08:47 »
Én csapvízen nőttem fel, és a családom is évtizedek óta ezt issza. Semmi gondunk nincs vele, és továbbra is ez marad. Jókat szoktam mosolyogni, amikor az emberek úgyí cipelik a boltból a vizet, hogy majd' megszakadnak. Én erre azt szoktam mondani, hogy nálunk a csapból is víz folyik.   :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...