Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 971754 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Lakás
« Válasz #405 Dátum: 2010.08.08 18:11:16 »
Én úgy szoktam, hogy egy vastag vídiás fúróval (pl 10-12) és kalapáccsal finoman, apró kopácsolással megkezdem a zománcot a csempén, hogy ne csússzon el a fúró (szintén vídia), majd simán fúrom (tehát még nem ütve), amíg át nem ér a csempén. Utána már mehet az ütvefúró. Nem szokott így megrepedni.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás
« Válasz #406 Dátum: 2010.08.08 18:13:34 »
Én úgy szoktam, hogy egy vastag vídiás fúróval (pl 10-12) és kalapáccsal finoman, apró kopácsolással megkezdem a zománcot a csempén, hogy ne csússzon el a fúró (szintén vídia), majd simán fúrom (tehát még nem ütve), amíg át nem ér a csempén. Utána már mehet az ütvefúró. Nem szokott így megrepedni.

Köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

rezol

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #407 Dátum: 2010.08.08 18:50:58 »
Én úgy szoktam, hogy egy vastag vídiás fúróval (pl 10-12) és kalapáccsal finoman, apró kopácsolással megkezdem a zománcot a csempén, hogy ne csússzon el a fúró (szintén vídia), majd simán fúrom (tehát még nem ütve), amíg át nem ér a csempén. Utána már mehet az ütvefúró. Nem szokott így megrepedni.
Igen így!  :clap:
Még csak meg se kell ütni, simán be lehet mélyíteni a fúrási pontot kézzel (és persze vídiával).

Falfúráshoz takarítás megelőző trükk:
A fúrás helye alá közvetlenül tesco-s vagy más neylon szatyor felragasztása szigszalaggal vagy papírszalaggal (kinyitva),így a törmelék és a por abba hullik.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Lakás
« Válasz #408 Dátum: 2010.08.08 18:58:11 »

A fúrás helye alá közvetlenül tesco-s vagy más neylon szatyor felragasztása szigszalaggal vagy papírszalaggal (kinyitva),így a törmelék és a por abba hullik.
vagy a porszívó csövét tartja valaki a fúrás alá  :otlet:

rezol

  • Vendég
Re: Lakás
« Válasz #409 Dátum: 2010.08.08 19:12:36 »

A fúrás helye alá közvetlenül tesco-s vagy más neylon szatyor felragasztása szigszalaggal vagy papírszalaggal (kinyitva),így a törmelék és a por abba hullik.
vagy a porszívó csövét tartja valaki a fúrás alá  :otlet:
Csak ha nagyon frankó porszívó, különben kijön hátul a finom por.
A szatyor nem fogyaszt áramot. :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Lakás
« Válasz #410 Dátum: 2010.08.08 19:33:41 »

Csak ha nagyon frankó porszívó, különben kijön hátul a finom por.

Milyen porszívó az, amelyikből kijön hátul a por (az portoló  :lol: )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Lakás
« Válasz #411 Dátum: 2010.08.08 19:35:53 »
Én vettem a Lidl-ben egy ilyen spéci fejet a porszívó cső végére, amin keresztül fúrni lehet, úgy, hogy egyetlen szál por/törmelék ki nem jut. És magától megáll a falon, a szívóerőnek köszönhetően. Párszáz forint volt, zseniális találmány.
Univerzális méret, bármilyen porszívócsőre rászorítható egy csavarással.
(vízszűrős porszívónk van, tégla fal fúrása után nagyon finom narancslevet generál  :tt2:)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Lakás
« Válasz #412 Dátum: 2010.08.08 23:37:43 »
Én úgy szoktam, hogy egy vastag vídiás fúróval (pl 10-12) és kalapáccsal finoman, apró kopácsolással megkezdem a zománcot a csempén, hogy ne csússzon el a fúró (szintén vídia), majd simán fúrom (tehát még nem ütve), amíg át nem ér a csempén. Utána már mehet az ütvefúró. Nem szokott így megrepedni.

-tökéletes megoldás, az elcsúszást megelőzendő nagyonlassú fordulaton egy-két ütés, aztán sima állásban át a csempén, majd mehet az ütve a  falba. -Közben praktikus többször kiemelni a fúrót, így könnyeben kijön a szétfúrt anyag, kicsit hül a fúró, észrveszed, ha kiolvadt a keményfém betét. - merthogy a panel, az igenkemény bentonfaj.   
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás
« Válasz #413 Dátum: 2010.08.11 20:20:33 »
A legtöbb porszívó nem komálja a fúrt tégla és betonport, mivel simán átjut a porzsákon és akadálytalanul hasít végig a motoron. Ezt rá is szokták írni a kezelési utasításra. De lehet bele tenni k.drága porzsákot, amit meg mondjuk kár elcseszni betonporral...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás
« Válasz #414 Dátum: 2010.08.11 21:06:52 »
Férfiasan bevallom kudarcot vallottam a wc tartály felszerelésével. Szépen kifúrtam a csempét, nem repedt, minden összeállt, csak az az L alakú cső ami a wc-be megy (középmagasan van a tartály), folyamatosan megszivatott. Mondjuk volt belőle tartalék, de az is... Szóval próbáltam méretre szabni, apránként vágtam le mindig belőle, de aztán csak nem lett jó...
Most visszaraktam a régit, de ez már nem húzza sokáig.

A kérdés tehát az, hogy tudna-e nekem valaki segíteni? A feladat egy Geberit WC tartály felszerelése. A falon a lyukak megvannak, csak ezt a csövet kellene kimérni, levágni és rendesen bekötni (mert a tartályba való bekötése is megér egy misét, azzal is kudarcot vallottam). Ha valaki megcsinálja nekem, természetesen kifizetem a munkáját... Szóval örülnék, ha tudnátok segíteni, esetleg ajánlani egy szakit (szakit azért nem akarom hívni, mert ilyen kis melóért ki sem jönnek...).
A helyszín Újpest központ.

Köszönöm!

Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Lakás
« Válasz #415 Dátum: 2010.08.12 09:21:50 »
A legtöbb porszívó nem komálja a fúrt tégla és betonport, mivel simán átjut a porzsákon és akadálytalanul hasít végig a motoron. Ezt rá is szokták írni a kezelési utasításra. De lehet bele tenni k.drága porzsákot, amit meg mondjuk kár elcseszni betonporral...
A vízszűrősnek semmi baja...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Lakás
« Válasz #416 Dátum: 2010.08.30 09:08:18 »
Kéne nekem egy megbízható vízszerelő, aki eljönne Újpestre.
A mosogatóm alatt elég komoly vízfolyást tapasztaltam, aminek nagyon nem kéne ottlennie! Más a bútor (bútorlapból van) is teljesen feldagadt...  :helpsmilie:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re: Lakás
« Válasz #417 Dátum: 2010.08.30 11:56:10 »
Típus: Whirlpool ADP 4407, AA energiaosztály
Elkelt.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás
« Válasz #418 Dátum: 2010.08.30 18:20:14 »
Szóval 3 db radiátor esetén az 6 kötés, tehát 45 ezer plusz by-pass? :wacko: Faxa, többe lesz a munkadíj mint a radiátor. Kérném azért az elérhetőségeket.  :szemez:

A méret kiszámolása azért necces, mert a nagyobb nappaliban elég a 90-es radiátor, de a kisebb hálóban 130-as van gyárilag. :D
Igaz, abból már csak 3 tag fűt... csak az elvet nem értem.

A 30 éves radiátor teljesítményét meg a fene tudja.  :D
Lehet, hogy már nem aktuális, de a szerelés díja attól is függ, hogy kell-e palackot vinnie hegesztéshez. Ha igen, akkor az durva.
A teljesítmény meg inkább legyen nagyobb, mint kisebb. Termosztátos szelep meg, bár nem olcsó, megéri az árát.
Nálunk két éve cserélt egy srác két radiátort, nem kellett hegeszteni, asszem 15e volt a vége.
Radiátort meg valamelyik barkácsáruházban vettem, a középkategória felső szegmenséből, leárazva. Arra figyelj, hogy azonos méret esetén a minőségtől függően elég nagy W érték különbségek vannak.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Lakás
« Válasz #419 Dátum: 2010.08.30 18:21:12 »
Típus: Whirlpool ADP 4407, AA energiaosztály
Elkelt.
Most néztem csak, a mérete nem lett volna jó. Nekem 45 széles kellene viszont csak 55 mély lehet.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety