Szerző Téma: Babázós  (Megtekintve 108830 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #390 Dátum: 2014.07.31 21:52:35 »
Én Cybexet mondok megint, de a Römert se kerülném el messzire.
Gabe 254.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #391 Dátum: 2014.08.01 09:39:25 »
Én is Cybexet néztem, de nagyon zárt, beleültettük a gyereket, de nem szerette.
Most a Römer, Maxi-Cosi és ez a BeSafe van azok között, amik szóbe jöhetnek.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Babázós
« Válasz #392 Dátum: 2014.08.01 09:45:37 »
nekünk is römer van,ha gondolod gyere el,próbáld bele a gyereket.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Babázós
« Válasz #393 Dátum: 2014.08.01 09:48:28 »
nekünk is römer van,ha gondolod gyere el,próbáld bele a gyereket.
Köszi, lehet élni fogunk vele! Most Balatonon vagyunk, de ha visszatérünk Budapestre hívlak!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Babázós
« Válasz #394 Dátum: 2014.08.01 09:49:44 »
okés
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #395 Dátum: 2014.08.01 16:39:51 »
Ezeket a modelleket nézegetjük: (ne a színt nézzétek, abból van választék):
Maxi-Cosi ez vagy Isofix-szel is van ez a modell
Römer -- szintén létezik Isofix-esben is., esetleg egy másik Römer.

Peg Peregot is néztünk, de mivel vettünk ebből a márkából egy elég drága etetőszéket újan és 3 hónaposan már gondok vannak vele, ezért ezt a márkát kerüljük.

Illetve még képben van a BeSafe, amit mondtatok.

Mennyire érdemes ezekkel az IsoFix-es talpakkal foglalkozni? Több vélemény szerint kevésbé.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #396 Dátum: 2014.08.01 16:49:06 »
Nem egyszerű kérdés, erről már több ízben is cseréltünk eszmét. Az nincs bizonyítva, hogy az isofix-szel nagyobb biztonságban van a gyermek, viszont az ülés bekötése stabilabb, nem lehet rosszul bekötni. Egy esetleges ütközésnél a gyermek belső szerveinek lassulása pont a fix helyzet miatt nagyobb lehet, így a sérülés veszély is. Én azt gondolom, a 9-18 kategóriában nem éri meg az isofix a jelentős felárat, míg a 15-36 kategóriában sokkal inkább, mert utóbbinál nem egészen 10000Ft a difi. Nagyobb gyerek már egyedül száll be, ezért nem hátrány, ha az ülése fix.

Nálunk mindkét ülés BeSafe...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Babázós
« Válasz #397 Dátum: 2014.08.01 18:27:37 »
Jovo het vegetol en is meg tudom Neked mutatni a Besafe-t Pesten (aug 10 este jo lenne).

Jah, es igazabol a Maxi Cosi amcsi verziojat is. Hazajott benne a pulya, azota csak hever a szekreny tetejen.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.01 18:30:15 írta lablac »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Babázós
« Válasz #398 Dátum: 2014.08.02 21:23:19 »
Nálunk 10-én lesz a keresztelő a Balatonon, és utána hétfő hajnalban megyek vissza Budapestre, szóval nem fog összejönni, de köszi! És a gyerek még marad a feleségemmel a Balcsin, ez a fő probléma, mert nem tudom vele kipróbálni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Babázós
« Válasz #399 Dátum: 2014.08.03 00:13:39 »
Ezeket a modelleket nézegetjük: (ne a színt nézzétek, abból van választék):
Maxi-Cosi ez vagy Isofix-szel is van ez a modell
Römer -- szintén létezik Isofix-esben is., esetleg egy másik Römer.
Peg Peregot is néztünk, de miel vettünk ebből a márkából egy elég drága etetőszéket újan és 3 hónaposan már gondok vannak vele, ezért ezt a márkát kerüljük.
Illetve még képben van a BeSafe, amit mondtatok.
Mennyire érdemes ezekkel az IsoFix-es talpakkal foglalkozni? Több vélemény szerint kevésbé.
a lenyeg szerintem hogy legyen isofix. a talp szerintem felesleges. raafasul irto draga. en nagyon szeretem hogy a szeket be lehet csattintani hatul. nem lotyog, nem mozog.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Babázós
« Válasz #400 Dátum: 2014.08.03 01:31:26 »
Nem egyszerű kérdés, erről már több ízben is cseréltünk eszmét. Az nincs bizonyítva, hogy az isofix-szel nagyobb biztonságban van a gyermek, viszont az ülés bekötése stabilabb, nem lehet rosszul bekötni. Egy esetleges ütközésnél a gyermek belső szerveinek lassulása pont a fix helyzet miatt nagyobb lehet, így a sérülés veszély is. Én azt gondolom, a 9-18 kategóriában nem éri meg az isofix a jelentős felárat, míg a 15-36 kategóriában sokkal inkább, mert utóbbinál nem egészen 10000Ft a difi. Nagyobb gyerek már egyedül száll be, ezért nem hátrány, ha az ülése fix.

Nálunk mindkét ülés BeSafe...

Jajj bepi, ezt mivel szeretnéd alátámasztani?...
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Babázós
« Válasz #401 Dátum: 2014.08.03 06:44:45 »

Jajj bepi, ezt mivel szeretnéd alátámasztani?...
semmivel, de ne felejtsd el, hogy erre vonatkozó tesztek nincsenek. Nem azért lesz egy isofix-es ülés biztonságosabb, mert ezt egzaktul letesztelték, hanem azért, mert a jelenlegi teszt szempontok miatt önmagában az isofix meglétét pontozzák fel.
Tehát valójában nem tudhatod, hogy az isofix-szel a kasztnihoz rogzitett gyerekülésben a gyermek belső szervei milyen terhelést kapnak egy esetleges balesetben. Tény, hogy bekotesnel kisebb a hibazas lehetősége az isofix-szel. De ez szerintem összességében nem jelenti azt, hogy isofix nélkül kisebb lenne biztonságban a gyermek.

Most az ADAC teszteket hagyjuk, az a szervezet ugy bukott meg, ahogy van. Számomra nem létezik, de legalábbis nem számít a véleménye...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Babázós
« Válasz #402 Dátum: 2014.08.03 10:24:56 »
Mennyire érdemes ezekkel az IsoFix-es talpakkal foglalkozni? Több vélemény szerint kevésbé.
Szerintem ezt a jó e az isofix vagy nem szükséges kérdést mindenki döntse el magában, kicsit uncsi már hogy mindenki a saját igazát
ismételgeti, akinek isofixes van az azt szajkózza, akinek nincs az, az meg azt.
Én annyit tudok tanácsolni, hogy mivel kb 15-20percre laksz a budaörsi Brendontól, és a Bp XI kamaraerdei elefánitól is, amik roskadásig
vannak ülésekkel, vidd ki a gyerkőcöt, próbáld bele.
A mi gyerekünk pl. a Beesafe-ben valahogy nem ült jól, szerintem jobban elfért a maxicosi-ban, de ez szubjektív, mindenesetre
itt a fórumon csak azt várhatod, hogy mindenki a saját maga döntését akarja igazolni, és csak az a jó, pedig ez emberfüggő.


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Babázós
« Válasz #403 Dátum: 2014.08.03 13:50:18 »
Nekünk 3 ülés van a 2 autóban, ebből 2 ülés ugyanazon (nagyobbik) gyerek számára lett véve, egyik isofixes, másik nem (mert akkor amikor vettük nem isofixes autóba szántuk).
Eme személyes tapasztalat alapján azt mondom, nagyobb sulycsoportban csak isofix-eset szabad venni, akinek olyan autója van. Ég és föld a különbség, révén, hogy már nincs saját öve az ülésnek, hanem az autó őve rögzíti oda a gyereket és az ülést is.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Babázós
« Válasz #404 Dátum: 2014.08.03 17:02:00 »
Nekünk 3 ülés van a 2 autóban, ebből 2 ülés ugyanazon (nagyobbik) gyerek számára lett véve, egyik isofixes, másik nem (mert akkor amikor vettük nem isofixes autóba szántuk).
Eme személyes tapasztalat alapján azt mondom, nagyobb sulycsoportban csak isofix-eset szabad venni, akinek olyan autója van. Ég és föld a különbség, révén, hogy már nincs saját öve az ülésnek, hanem az autó őve rögzíti oda a gyereket és az ülést is.
Legfőbb érv az öves ülések mellett, hogy olcsóbbak. Isofixes melletti érv, hogy gyorsabban be-ki helyezhető. Második érv, hogy nincs bekötési hiba lehetőség.
Az isofix ellen érvelők ahogy olvasom azzal a teljesen amatőr (szakmailag sehol nem alátámasztott) feltételezéssel érvelnek, hogy a gyerek stabilabban van bekötve, nincs akkora mozgási lehetősége karambol esetén, ellenben az öves bekötésnek az öv nyúlásából adódóan van. Értem ebben a logikát, de ilyenkor bennem az vetődik fel, hogy a felnőttek esetében az autó ülései is fixek, nameg az isofixes ülés saját öve is rendelkezik nyúlással. Témánál maradva egy öves rögzítésű ülés egy oldalütközésnél, vagy megpördülésnél akár bizonytalan is lehet rögzítésileg, főleg ha nem 100%-ban a gyári tervek szerint van bekötve, kis hiba, elszámított övfeszesség, és már nagyobbat lóbálhat az autóban maga az ülés.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.03 17:03:57 írta Ákos2004 »