Szerző Téma: Babázós  (Megtekintve 108877 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Babázós
« Válasz #195 Dátum: 2011.10.05 19:09:01 »
rokafiu77 , privi ment!
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #196 Dátum: 2011.10.06 09:12:20 »
No, kedves fórumtársak, akkor most már itt is jelzem, bár, már sokan tudjátok, hogy szeptember 15-én megszületett a kisfiam, Bende Zsombi. Igazi Toyotás már most, kis húzott szeme van, kezével különböző karate/varázsló mozdulatokat is szokott tenni, így a vérvonalat sikeresen átadtam neki.  :D

rókafiú-nak (és a többieknek) írom:

1. A TAJ kártya és az adókártya a születési dátumot követő 3 héten belül automatikusan kiküldésre kerül, ehhez semmilyen igénylőlapot nem kell kitölteni.
2. A családi pótlékot (~12.000Ft) és az egyszeri anyasági segélyt (~64.000Ft) a Magyar Államkincstártól kell igényelni a megfelelő (netről is letölthető) nyomtatvány kitöltését követően, amihez csatolni kell a következő másolati példányokat: A gyermek születési anyakönyvi kivonata, a gyermek TAJ kártyája (értelem szerűen először ennek meg kell érkeznie postai úton), az anya adó- és TAJ kártyája, valamint az apa adó- és TAJ kártyája.
3. A Terhességi Gyermekágyi Segélyt (TGYÁS, előző munkában töltött időszak munkabérén múlik, hogy mennyi lesz, a max 87.000Ft lehet.) a TB fogja utalni, ehhez az igénylőt a TB-hez kell eljuttatni.

Remélem, tudtam segíteni.  :)

Az időközben megszűnt határozott idejű munkaviszony tudtommal a GYED megszűnését is okozza, ilyenkor marad a GYES (28.000Ft/hó). Ezért nem biznisz határozott idejű munkaszerződés mellett elmenni szülni...  :cry:

[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #197 Dátum: 2011.10.06 09:35:41 »
Rokafiu77,

kicsit utána néztem a munkajog.hu-n az eseteteknek, írtad, hogy a határozott idejű munkaviszonya megszűnt a párodnak. Kérdés, hogy "milyen" módon szűnt meg, mert:

Felmondási védelem

A munkavállaló munkaviszonya nem szüntethető meg rendes felmondással bizonyos törvényben meghatározott esetekben (pl. táppénz, vagy Gyes, Gyed időtartama alatt). Az ilyen esetben közölt felmondás jogellenesnek minősül.


Azonban a sajnálatos helyzet az, hogy a határozott időtartamú munkaszerződések megszűnése esetén CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az ún. "rendes felmondás" védi a GYES-en/GYED-en lévő kismamát, pl. a munkaszerződés idejének lejárta esetén nem élvez védelmet. Csak akkor nem szűnik meg a jogviszonya, ha mindkét fél beleegyezésével a munkaszerződés határidejét meghosszabbítják. Hogy ezután a GYED jár-e arról nem találtam idei leírást, de elvileg úgy működik a dolog, hogy, ha meg volt a szülés előtti 2 évben a 180nap biztosított jogviszonya a párodnak, akkor először 24 hétig kapja a TGYÁS-t, utána ez voltozik a gyermek 2 éves koráig GYED-dé, ezután még egy év GYES fog járni (amennyiben a gyermeket nem adjátok közben bölcsibe, és a párodnak más, munkából származó bevétele nincs).
Tehát, nekem úgy tűnik, hogy 24 hétig Nektek a TGYÁS-t kell, hogy kapjátok, aztán a biztosított jogviszony hiányában GYEDet nem, csak GYES-t kaphattok.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Babázós
« Válasz #198 Dátum: 2011.10.06 11:05:35 »
Mi ebben pont benne voltunk.

A határozott idejű szerződés megszűnhet a GYED alatt, ha az nem rendes felmondással történik. Egyszerűen, ha a határozott idejű munkaszerződés lejárati dátuma a GYED periódusába esik, akkor semmi sem akadályozhatja meg, hogy megszűnjön - ez nem rendes felmondás, hanem a munkaszerződés egyszerűen hatályát veszti a lejárati dátummal. A lejárat kapcsán még értesítési kötelezettsége sincs a feleknek egymással szemben.

Azonban, a volt munkáltató, annak ellenére, hogy lejárt a munkaszerződést, köteles a GYED-et tovább folyósítani a gyermek 2. életévének betöltéséig. Ez benne van a törvényben. Ezt hívják passzív GYED-nek. A gyermek 2. életéve után, a 3 éves koráig GYES-re jogosultság van. Mindaddig egészségügyi ellátásokra jogosult az igénylő, amig GYED-en/GYES-en van, de - figyelem - nem minősül biztosítottnak, mert ha lejárt a munkaszerződése, megszűnt a biztosítási jogviszonya is.

Ezért probléma csak akkor van, amikor a második gyerek jön, ha a második gyereknél a GYED igénylése előtti 2 évben nincs meg legalább 365 napnyi biztosítási jogviszony (nem csak 180, azóta módosították!), nem lesz jogosult újból GYED-re, hiába kapta az előző gyerek után folyamatosan. Erre vannak különböző "trükközési" lehetőségek kiskapukon át, de észnél kell lenni a dátumokkal. Mi egy TB tanácsadóval vettük át az egészet.
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.06 11:09:13 írta robi »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #199 Dátum: 2011.10.06 11:16:55 »
Igen, így van, ezt írtam én is, a rendes felmondáson kívül nem védi az anyukát semmi más.  :no: Csak ebben a passzív GYED-ben nem voltam biztos.

Nálunk sem egyszerű a helyzet, mert párom veszélyeztetett terhesként szabin volt már több hónapja, de közben elindult a felszámolási eljárás a cég ellen. Elsőkörben mindenkit kirugdostak, kivéve páromat, hiszen Ő védett. Most kapjuk a TGYÁS-t, elvileg, de gyakorlatilag még nem utalták. Neki megvan a 180 napja is, tehát semmi negatív dolog nem érheti, ezt mondták az NAV-nál és a TB-nél is. Utánajártunk. Az elmaradt 4 havi teljes bérét majd a Bérgarancia Alapból fogják kifizetni, de olyan egy töketlen banda végzi a felszámolást, hogy az valami félelmetes. A TGYÁS igánylő papírt a TB felé nem intézhetjük mi, hanem a felszámoló biztosnak kötelessége törvény szerint. De Ők folyamatosan vagy elkevernek papírokat, vagy küldik a 34. nyilatkozatot, hogy töltsük ki, pedig már egyenesen a TB-hez mentünk be, hogy akkor mi kell pontosan, és minden szükséges papírt egyszerre küldjünk el a felszámolóknak, hogy azok tovább/vissza juttassák a TB-hez, hogy az utalhassa nekünk a TGYÁS-t. Katasztrófa.  :ph34r: Ráadásul, ugye mi Csabán lakunk, a felszámolás alatt lévő cég is csabai, az összeg utalását végző TB kirendeltség szintén a csabai, de a felszámolást végző cég szegedi székhelyű. Tehát, van minden egyes postázással legalább 1-2 feleslegesen elvesztegetett nap a felszámoló miatt, holott mi magunk itt, helyben ezt egyetlen(!!!) ügyintézéssel el tudnánk intézni, nem kell hozzá diploma... :ph34r: :censored:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Babázós
« Válasz #200 Dátum: 2011.10.06 11:44:11 »
Dejó!
Eddig észre sem vettem, hogy van babázós topic! :D JEEEEE


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #201 Dátum: 2011.10.06 11:55:21 »
Nem babOzós, Te lükealadár!!!!  :lol: :D :clown:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Babázós
« Válasz #202 Dátum: 2011.10.06 11:58:37 »
Nem babOzós, Te lükealadár!!!!  :lol: :D :clown:

babázást rakott Cimbi, nem babozást, mert a babázáshoz bab meg víz kell :hug:

Ez ugy lett off, hogy nem is az :D
kisa
born to ride

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Babázós
« Válasz #203 Dátum: 2011.10.06 12:00:23 »
 :clap: Allahh  :clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Babázós
« Válasz #204 Dátum: 2011.10.06 12:11:32 »
FCK! Tényleg!  [rohog] Most beégtem?  :?: :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Babázós
« Válasz #205 Dátum: 2011.10.06 12:12:10 »
FCK! Tényleg!  [rohog] Most beégtem?  :?: :innocent:

Aha! Mehetsz az bab mellé "ozni" :D

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Babázós
« Válasz #206 Dátum: 2011.10.06 17:17:45 »
1. A TAJ kártya és az adókártya a születési dátumot követő 3 héten belül automatikusan kiküldésre kerül, ehhez semmilyen igénylőlapot nem kell kitölteni.
2. A családi pótlékot (~12.000Ft) és az egyszeri anyasági segélyt (~64.000Ft) a Magyar Államkincstártól kell igényelni a megfelelő (netről is letölthető) nyomtatvány kitöltését követően, amihez csatolni kell a következő másolati példányokat: A gyermek születési anyakönyvi kivonata, a gyermek TAJ kártyája (értelem szerűen először ennek meg kell érkeznie postai úton), az anya adó- és TAJ kártyája, valamint az apa adó- és TAJ kártyája.
3. A Terhességi Gyermekágyi Segélyt (TGYÁS, előző munkában töltött időszak munkabérén múlik, hogy mennyi lesz, a max 87.000Ft lehet.) a TB fogja utalni, ehhez az igénylőt a TB-hez kell eljuttatni.
szia

időközben én már elintéztem a papirokat, a baba összes papirja megvan, megkaptuk a taj kártyátm ,ásnap mentem intézkedni.
2. és 3. pontot egyszerre egy napon tudtam elintézmi
( az ügyintéző bénaságából adódóan az egyik helyre mehettem 1 hét mulva ismét, mert az egyik papirt elfelejtette lemásolni, pedig direkt rákérdeztem, hogy minden papir rendben van-e... )

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Babázós
« Válasz #207 Dátum: 2011.10.06 17:19:04 »
Rokafiu77,

kicsit utána néztem a munkajog.hu-n az eseteteknek, írtad, hogy a határozott idejű munkaviszonya megszűnt a párodnak. Kérdés, hogy "milyen" módon szűnt meg, mert:

Felmondási védelem

A munkavállaló munkaviszonya nem szüntethető meg rendes felmondással bizonyos törvényben meghatározott esetekben (pl. táppénz, vagy Gyes, Gyed időtartama alatt). Az ilyen esetben közölt felmondás jogellenesnek minősül.


Azonban a sajnálatos helyzet az, hogy a határozott időtartamú munkaszerződések megszűnése esetén CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az ún. "rendes felmondás" védi a GYES-en/GYED-en lévő kismamát, pl. a munkaszerződés idejének lejárta esetén nem élvez védelmet. Csak akkor nem szűnik meg a jogviszonya, ha mindkét fél beleegyezésével a munkaszerződés határidejét meghosszabbítják. Hogy ezután a GYED jár-e arról nem találtam idei leírást, de elvileg úgy működik a dolog, hogy, ha meg volt a szülés előtti 2 évben a 180nap biztosított jogviszonya a párodnak, akkor először 24 hétig kapja a TGYÁS-t, utána ez voltozik a gyermek 2 éves koráig GYED-dé, ezután még egy év GYES fog járni (amennyiben a gyermeket nem adjátok közben bölcsibe, és a párodnak más, munkából származó bevétele nincs).
Tehát, nekem úgy tűnik, hogy 24 hétig Nektek a TGYÁS-t kell, hogy kapjátok, aztán a biztosított jogviszony hiányában GYEDet nem, csak GYES-t kaphattok.
neki sajnos próbaidő alatt szünt meg a munkaviszonya.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Babázós
« Válasz #208 Dátum: 2011.10.06 18:43:52 »
No, kedves fórumtársak, akkor most már itt is jelzem, bár, már sokan tudjátok, hogy szeptember 15-én megszületett a kisfiam, Bende Zsombi. Igazi Toyotás már most, kis húzott szeme van, kezével különböző karate/varázsló mozdulatokat is szokott tenni, így a vérvonalat sikeresen átadtam neki.  :D

Szia, gratulálok a kisfiadhoz, és a nevéhez! Az én tekergő, 3,5 fél éves, Toyota mániás fiam is Zsombor!
Jó egészséget kívánok neki / nektek /, és ugyanezt kívánom minden újdonsült apukának/ anyukának / itt a fórumon !
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.06 18:46:33 írta Csazso »
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Babázós
« Válasz #209 Dátum: 2011.10.06 19:10:35 »
Íme a kisember:

[a csatolmányt egy admin törölte]
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!