Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366841 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16245 Dátum: 2016.08.28 17:15:57 »
Egyelőre a sima H4 izzó csere is megfogott. A segédlet szerint a gumivédő harangot órajárásával ellenkezőleg elfordítva le lehet szedni.
Hát nem jön le.
Youtubon amcsiváltozatot találtam, ott "lekapják" a lőkhárítót.

Ne mán!
Cserélt már valaki sk H4 izzót jobb elöl?
Prius 2 - a mosolygós autó.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16246 Dátum: 2016.08.28 17:46:17 »
Egyelőre a sima H4 izzó csere is megfogott. A segédlet szerint a gumivédő harangot órajárásával ellenkezőleg elfordítva le lehet szedni.
Hát nem jön le.
Youtubon amcsiváltozatot találtam, ott "lekapják" a lőkhárítót.

Ne mán!
Cserélt már valaki sk H4 izzót jobb elöl?

Én magam sem szedném le, ha a helyedben volnék, inkább kiütném a búrát. ::)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16247 Dátum: 2016.08.28 18:08:53 »
Egyelőre a sima H4 izzó csere is megfogott. A segédlet szerint a gumivédő harangot órajárásával ellenkezőleg elfordítva le lehet szedni.
Hát nem jön le.
Youtubon amcsiváltozatot találtam, ott "lekapják" a lőkhárítót.

Ne mán!
Cserélt már valaki sk H4 izzót jobb elöl?

Kowa videójának a segítségével nem próbáltad?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16248 Dátum: 2016.08.28 18:33:21 »
Kowa videójának a segítségével nem próbáltad?
Bújom a videókat egy ideje. Még nem találtam rá. Amit találtam, azok amcsik és leszedik hozzá a lököst.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16249 Dátum: 2016.08.28 19:18:26 »
Bújom a videókat egy ideje. Még nem találtam rá. Amit találtam, azok amcsik és leszedik hozzá a lököst.
Nem kell leszedni. Itt van a megoldás:

« Utoljára szerkesztve: 2016.08.28 19:20:16 írta kowee »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16250 Dátum: 2016.08.28 19:33:16 »
Nem kell leszedni. Itt van a megoldás:

Aha, a 3:03 ig én is eljutottam. És pont ott ugrik egyet a videó, ahol kiakasztod azt a rögzítőrugót. Az már nem ment nekem. A hagyományos H4-es lámpák rözgzítő rugóit ismerem, De ez mintha más lenne, ám lehet tükörrel rosszul láttam. Hát meg előbb-utóbb a JBl-t én is UBL-nek fogom olvasni.

De köszi,mert most egy kicsit felszívom magam és újra nekikezdek világosban.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.28 19:36:26 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16251 Dátum: 2016.08.28 20:07:52 »
Aha, a 3:03 ig én is eljutottam. És pont ott ugrik egyet a videó, ahol kiakasztod azt a rögzítőrugót. Az már nem ment nekem. A hagyományos H4-es lámpák rözgzítő rugóit ismerem, De ez mintha más lenne, ám lehet tükörrel rosszul láttam. Hát meg előbb-utóbb a JBl-t én is UBL-nek fogom olvasni.

De köszi,mert most egy kicsit felszívom magam és újra nekikezdek világosban.
Ott két fém huzal van. Benyomni a kocsi eleje felé, majd össze nyomni a két rugót és hátra húzni.
Előtte ugye kábel és gumidugó leugrik.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16252 Dátum: 2016.08.28 22:18:18 »
Ott két fém huzal van. Benyomni a kocsi eleje felé, majd össze nyomni a két rugót és hátra húzni.
Előtte ugye kábel és gumidugó leugrik.
Akkor úgy, mint a többi H4-esnél? Nem látok be csak félig. Azokat ismerem. Devalahogy ezt másnak láttam.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16253 Dátum: 2016.08.29 12:45:00 »
Akkor úgy, mint a többi H4-esnél? Nem látok be csak félig. Azokat ismerem. Devalahogy ezt másnak láttam.
Igen.

Hardzsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16254 Dátum: 2016.08.29 18:21:41 »
Nagy tévedés!
2 elektromotor/generátor van benne, és a bolygómű miatt a benzinmotor önmagában nem is tudja kihajtani a kereket.
Mindenképpen kell, hogy az 1-ik elektromotoron is ébredjen nyomaték, folyamatosan besegítenek. -> http://eahart.com/prius/psd/

Mankókerék ügyben:
Több P3-as autóval rendelkező tagnál probléma ez. Találtam nekik RB-on egy hirdetést, nem tudom sikerrel jártak-e vele, még nem számoltak be róla.
Az a hirdetés eltűnt, de ezt találtam neked, esetleg egy telefont megér: http://racing-bazar.hu/(gy%C3%A1ri%20felni)_felni_es_gumiabroncs/R16_5x100/toyota_prius_mankokerek

Autópályás fogyasztás: A szemléltető linket köszönöm, el is játszottam vele kicsit, elég lenyűgöző. Ez esetben visszavonom a "csak a benzinmotor hajt" kijelentésem, de ettől függetlenül továbbra is azt gondolom, pusztán az energiamegmaradás törvénye alapján, hogy autópályán egyenletes sebességnél (tehát gyakori gyorsítások és energia-visszatermelő fékezések nélkül) valójában a benzinmotor dolgozik csak. Hogy ezt nem direktben teszi, hanem a munka mellett tölti még a hibrid akkut is, amelyből a generátor(ok) cserébe visszasegítenek a hajtásba (mert a rendszer felépítése miatt nem "csatolhatók ki" az elektromotorok a hajtásláncból), ez szerintem kb. azt jelenti, hogy a benzinmotor akkutöltésre befektetett pluszmunkája kb. vissza is térül az elektromotorok által. A többi fogyasztás pedig kell a haladáshoz. Esetleg még ideiglenesen/rövidebb távon a hibrid akkuban lévő többletkapacitás felélése segíthet a fogyasztás mérséklésében, de ha kimerült, akkortól már az sem.

Az ennek ellenére 5 liter körüli kedvező autópályás fogyasztást én inkább a kocsi kedvező alaktényezőjének és a benzinmotor magas hatásfokának tudom be. Pl. a korábban az M3-ason 130 mellett (ennyit mutatott, tehát valójában, GPS-el mérve 120 körül mentem) fogyasztott 5.0 liter körül, viszont tegnap ugyancsak megjártam vele az M3-ast, de most hazafelé 137-et állítottam be (ez a GPS-el kb. 129 km/h volt) és így már 5.4 lett a fogyasztás, mindkét esetben végig klímával (autópályán kívül, falvakon át, 60-110-es tempókkal pedig 4.6-ot evett csak). Ezért írtam, hogy autópályán ahogy növeljük a sebességet, elkerülhetetlenül nő a fogyasztás, ezen sem az ECO-mód, sem más trükk nem segít, ahogy én látom. Persze lehet, hogy mérsékeltebben nő a fogyasztás, mint ahogy korábban gondoltam...

Mankókerék: nagyon köszönöm a linket, Maci87! Az eladóval még aznap fel is vettem a kapcsolatot és másnap megköttetett az üzlet: a kerék azóta a kocsimban, a helyén pihenget...

Hardzsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16255 Dátum: 2016.08.29 18:42:01 »
Akkor úgy, mint a többi H4-esnél? Nem látok be csak félig. Azokat ismerem. Devalahogy ezt másnak láttam.

Én nem merném magam megpróbálni a cserét, okulva a 206-os Peugeot esetéből (amelynél baromi hozzáférhetetlenek az izzók, amolyan franciás módra):
Elgondolkoztam, hogy majd jól nekigyürkőzöm, nehogy má' egy izzócserét ne tudjak megoldani, aztán hamar lelombozódtam, látva, hogy a korrekt hozzáféréshez a fél motorteret le kellene bontsam, anélkül pedig spéci pozíciókba csavarodva kell előadni a műveletet.
Úgy döntöttem, inkább viszem a szervizesemhez, aki 2 spéci szerszámmal (az egyik valami kis kerek tükörféle volt rúdon, mint a fogorvosnál) 5 perc alatt kicserélte és csak az izzóért kellett fizessek. Azt is mondta, jobb, hogy nem álltam neki otthon (és most figyeljetek), mert ott is valami rugó tartja az izzót (és/vagy foglalatát), de ha azt nem sikerül megfogni a cserénél, akkor beugorhat a rugó a búrába, márpedig akkor a teljes búra cserés, mer abból kiszedni többé nem lehet! Ez a Peugeot-nál egy kb 40.000 Ft-os kiadás lett volna, Prius-nál bele se merek gondolni, mennyibe fájna...
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.29 18:43:59 írta Hardzsi »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16256 Dátum: 2016.08.29 19:47:24 »
Én nem merném magam megpróbálni a cserét, okulva a 206-os Peugeot esetéből (amelynél baromi hozzáférhetetlenek az izzók, amolyan franciás módra):
Elgondolkoztam, hogy majd jól nekigyürkőzöm, nehogy má' egy izzócserét ne tudjak megoldani, aztán hamar lelombozódtam, látva, hogy a korrekt hozzáféréshez a fél motorteret le kellene bontsam, anélkül pedig spéci pozíciókba csavarodva kell előadni a műveletet.
Úgy döntöttem, inkább viszem a szervizesemhez, aki 2 spéci szerszámmal (az egyik valami kis kerek tükörféle volt rúdon, mint a fogorvosnál) 5 perc alatt kicserélte és csak az izzóért kellett fizessek. Azt is mondta, jobb, hogy nem álltam neki otthon (és most figyeljetek), mert ott is valami rugó tartja az izzót (és/vagy foglalatát), de ha azt nem sikerül megfogni a cserénél, akkor beugorhat a rugó a búrába, márpedig akkor a teljes búra cserés, mer abból kiszedni többé nem lehet! Ez a Peugeot-nál egy kb 40.000 Ft-os kiadás lett volna, Prius-nál bele se merek gondolni, mennyibe fájna...
Priusnál nem tud bele esni a rugó. A billenő csap fele rendesen vissza van hajtva.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16257 Dátum: 2016.08.29 19:55:02 »
Priusnál nem tud bele esni a rugó. A billenő csap fele rendesen vissza van hajtva.

Jaja, a francia típusoknál kell baromira vigyázni, a japán nem drámás.  Figyelni kell, de nem veszélyes a mutatvány.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16258 Dátum: 2016.08.29 20:16:06 »
Priusosok...hétvégén megyek Pestre megnézni egy Golf 6 kombi 2.0 cr tdi dsg-t ,de most meg rábukkantam erre,ugyanannyi az áruk ...lehet ezt is megnézem.
Így ránézésre?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata-10518193
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16259 Dátum: 2016.08.29 21:34:33 »
Igen.
Köszi a segítséget, sokat segített, hogy láttam mi a menete, de az egyes részletek megizzasztottak. Pl a gumiharang visszarakás volt legalább 20 perc. Sehogyan sem akart úgy visszamenni, hogy a bajonettzár beakadjon. Összesen volt 2 óra a két izzó.
Remélem nem sokszor kell majd ilyet csinálni. Bár akkor belejönnék.
Prius 2 - a mosolygós autó.