Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366608 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16215 Dátum: 2016.08.24 21:50:52 »
Mérnéd körbe az enyémet. Azt mondanád, "ez körbe lett törve plusz bukfencezett is" pedig csak az évek során begyűjtött karcok és sérülések lettek a lemezen kijavítva és fényezve.
Szóval ha van valami fénykép vagy evidence hogy miért lett fényezve, akkor nagy baj nem lehet. Ha már gány hegesztések, illesztések, taknyolás van benne, azért azon érdemes komolyabban elgondolkodni és tovább menni.
Azért volt picit, de észrevehető illesztés elcsúszások. nem sikerült kideríteni a pontos okot a festésre. Hegesztés nem volt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16216 Dátum: 2016.08.24 21:56:58 »
Ha jól veszed, akkor minimális az értékvesztés.
Én tavaly májusban vettem leinformált 120.000 Km-rel, gyári fényezéssel, névre írva 1.800 000 Ft-ért.
Most 133.000 km-rel ennyiért egy nap alatt el tudnám adni. Ha akarnám. De miért akarnám??? :lol:

Szerintem...
Hát 8-10 mllióróleléggé lezúgott az ára 10 év alatt. Veri a suzuki swifteket. De persze z nekünk jó. Sztem a világ autókínálata közül a legjobb ár-értékarány a priusé.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16217 Dátum: 2016.08.24 22:05:40 »


Azt azért tapasztaltam, hogy nem nagy sebességű autópályázásra lett optimalizálva a kocsi:
azért a tisztán benzinesek többet fogyasztanának ekkora sebességnél.
de szerintem ez inkáb köszönhető az atkinson motornak és a kellően visszavett fordulatszámnak, amit egy fix fokozatúval már 7. sebesség lenne, és azonnal kapcsolni kellene, ha gyorsulni akarnánk.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kazuka63

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16218 Dátum: 2016.08.24 23:26:18 »
Sziasztok!

Az elsődleges cél az volt, hogy az erdélyi utazásokra (melyből évente több is akad, alkalmanként 2*570km, ill. 7.5h), amely vegyesen sztráda (Debrecenig 200km ill. az erdélyi szakaszon az elkészült 50km), ezen kívül végig autóút falvakon át ill. Erdélyben pár valódi hegyet is megmászva; szépen, kulturáltan és persze kis fogyasztás mellett tudjunk utazni úgy, hogy a gyerekülések+gyerekek is kényelmesen elférjenek hátul.
Miután egy ilyen túrán már túl vagyunk (1.320km a helyi "mászkálásokkal", 5.0l összfogyasztást produkálva sok klíma és csomag cipelése mellett), bizton állíthatom, hogy az autó bevált, maximálisan meg vagyok elégedve vele.

Nekem is sikerült egy közel 3000 km-es túrát tenni Erdélyben, még a Transzfogarast is megjártuk 4 személy + csomagok, és nekem 4,9l/100 km fogyasztást mutatott.

bneheni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16219 Dátum: 2016.08.25 19:53:08 »
Sziasztok!

Ma voltunk egy-két Priust megnézni... eddig csalódás a nap, de nem adjuk fel... a Ponterno Kft-ről sincs pozitív véleményem - bocsi, de így látom, úgyhogy még agyalunk, hogyan is tovább... Amit hirdettek, az nagy valószínűséggel árvizes kocsi, büdös belül, mocsári szaga van, újra fényezett hátsó lökhárítóval (árnyalatbeli különbség is van), körbe se lehet járni, olyan sűrűn vannak az autók állítva, szóval nem kicsit ment el ettől az autópactól a kedvem... Foglalkozni egyáltalán nem foglalkoztak velünk, pedig telefonon is bejelentkeztem... a fene se fog könyörögni, hogy had hagyjak ott nekik 3,5 milliót...
Önmagába a típusba bele szerettem, de konkrét autóba nem. Van esélyes, máshol, de még nem konkretizálódott le minden, mondjuk az legalább nem volt büdös, és ott a kereskedő is korrekt volt, amikor kellett, ott volt, kérdezhettünk, de személyes teret is hagyott nekünk...

Ezeket csak azért írom, mert feljebb kértétek, hogy referáljak, sikerül-e majd vásárolni.

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16220 Dátum: 2016.08.26 09:02:51 »
P2 első kerékcsapágyat ki lehet préselni, vagy csak kompletten aggyal cserélhető?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16221 Dátum: 2016.08.26 11:17:02 »
Sziasztok!

Ma voltunk egy-két Priust megnézni... eddig csalódás a nap, de nem adjuk fel... a Ponterno Kft-ről sincs pozitív véleményem - bocsi, de így látom, úgyhogy még agyalunk, hogyan is tovább... Amit hirdettek, az nagy valószínűséggel árvizes kocsi, büdös belül, mocsári szaga van, újra fényezett hátsó lökhárítóval (árnyalatbeli különbség is van), körbe se lehet járni, olyan sűrűn vannak az autók állítva, szóval nem kicsit ment el ettől az autópactól a kedvem... Foglalkozni egyáltalán nem foglalkoztak velünk, pedig telefonon is bejelentkeztem... a fene se fog könyörögni, hogy had hagyjak ott nekik 3,5 milliót...
Önmagába a típusba bele szerettem, de konkrét autóba nem. Van esélyes, máshol, de még nem konkretizálódott le minden, mondjuk az legalább nem volt büdös, és ott a kereskedő is korrekt volt, amikor kellett, ott volt, kérdezhettünk, de személyes teret is hagyott nekünk...

Ezeket csak azért írom, mert feljebb kértétek, hogy referáljak, sikerül-e majd vásárolni.

Sajnálom.
Egyébként nNem árvizes az, csak a szokásos Prius "betegsége" van, ha nincsen sűrűn nyitogatva a környezettudatos műanyagok szaglanak így, megspékelve az akkupakk hűtésének elkoszolódásával, onnan van a dohszag.  Sajnos minden Prius ilyen (legalábbis a 3), kivétel nélkül, legfeljebb a napi nasználat során a gondos gazda kezeli ezeket is.  Eltüntetni nem lehet teljesen, csak kezelni.  Nálam pl. a napi használat mellett az illatosító és az akkupakk szellőzésének tisztítása sokat hozott a dolgon, de ha hétvégén a másik kocsival megyünk, akkor hétfőn reggel az induláskor érzem azt a bizonyos, csak a Priusra jellemző illatot.  Ja és a miénk tuti nem volt vízkáros. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16222 Dátum: 2016.08.26 11:27:46 »
Sajnálom.
Egyébként nNem árvizes az, csak a szokásos Prius "betegsége" van, ha nincsen sűrűn nyitogatva a környezettudatos műanyagok szaglanak így, megspékelve az akkupakk hűtésének elkoszolódásával, onnan van a dohszag.  Sajnos minden Prius ilyen (legalábbis a 3), kivétel nélkül, legfeljebb a napi nasználat során a gondos gazda kezeli ezeket is.  Eltüntetni nem lehet teljesen, csak kezelni.  Nálam pl. a napi használat mellett az illatosító és az akkupakk szellőzésének tisztítása sokat hozott a dolgon, de ha hétvégén a másik kocsival megyünk, akkor hétfőn reggel az induláskor érzem azt a bizonyos, csak a Priusra jellemző illatot.  Ja és a miénk tuti nem volt vízkáros. :)
A prius-mikrotalin volt valakinek egy ezer párszáz forintos levegő ionizáló az Aldiból. Vagy Lidl-ből. És nem éreztem a tipikus P2 szagot.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16223 Dátum: 2016.08.26 11:31:07 »
Tegnap beállt az udvarra egy másik P2 :) Örült is neki a párom.
Prius 2 - a mosolygós autó.

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16224 Dátum: 2016.08.26 11:58:30 »
P2 első kerékcsapágyat ki lehet préselni, vagy csak kompletten aggyal cserélhető?

Na, ez engem is érdekelne.
Még én sem cseréltettem, pedig már nagyon érik.
Kértem 2 helyről árajánlatot 1 db első kerékcsapágy-cserére, márkaszerviztől: 72 ill. 87 eFt.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16225 Dátum: 2016.08.26 15:04:16 »
Na, ez engem is érdekelne.
Még én sem cseréltettem, pedig már nagyon érik.
Kértem 2 helyről árajánlatot 1 db első kerékcsapágy-cserére, márkaszerviztől: 72 ill. 87 eFt.
SKF a Bárdiban 70k. Kedvezménnyel 40 és ez komplett agy.
Nipparts 38k, kedvezménnyel 20. Szintén komplett agy.

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16226 Dátum: 2016.08.26 19:15:09 »
SKF a Bárdiban 70k. Kedvezménnyel 40 és ez komplett agy.
Nipparts 38k, kedvezménnyel 20. Szintén komplett agy.

Köszi. Melyik a gyári márka?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16227 Dátum: 2016.08.26 20:29:48 »
Köszi. Melyik a gyári márka?
Egyik sem. Fogalmam nincs ki a beszállítójuk.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16228 Dátum: 2016.08.26 20:59:19 »
Sziasztok!

Ma voltunk egy-két Priust megnézni... eddig csalódás a nap, de nem adjuk fel... a Ponterno Kft-ről sincs pozitív véleményem - bocsi, de így látom, úgyhogy még agyalunk, hogyan is tovább... Amit hirdettek, az nagy valószínűséggel árvizes kocsi, büdös belül, mocsári szaga van, újra fényezett hátsó lökhárítóval (árnyalatbeli különbség is van), körbe se lehet járni, olyan sűrűn vannak az autók állítva, szóval nem kicsit ment el ettől az autópactól a kedvem... Foglalkozni egyáltalán nem foglalkoztak velünk, pedig telefonon is bejelentkeztem... a fene se fog könyörögni, hogy had hagyjak ott nekik 3,5 milliót...
Önmagába a típusba bele szerettem, de konkrét autóba nem. Van esélyes, máshol, de még nem konkretizálódott le minden, mondjuk az legalább nem volt büdös, és ott a kereskedő is korrekt volt, amikor kellett, ott volt, kérdezhettünk, de személyes teret is hagyott nekünk...

Ezeket csak azért írom, mert feljebb kértétek, hogy referáljak, sikerül-e majd vásárolni.

A nagykorosi uton csak az ors vezer terhez hasonlo nepperek vannak, kerulendo
Prius 1.8 HSD

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16229 Dátum: 2016.08.26 21:41:04 »
Köszi. Melyik a gyári márka?

Gondolom a 3 japán közül valamelyik: Koyo, NTN, Nachi. A váltóban Koyo van.