Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366797 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16005 Dátum: 2016.07.21 20:30:48 »
Sziasztok!
P2 esetén mennyire jelent valós gondot ha valaki nem tartja be a használati útmutatóban leírt "legalább 1 méter távolság tartását a smartkey-el a mobiltelefonoktól"? Nekem a valóságban úgy néz ki,hogy mondjuk bal zsebembe kocsikulcs, jobba pedig telefon, de az még reálisabb hogy a kezembe hurcolom a telefont így gyakorlatilag 5-30 cm távolságban lennének folyamatosan.
Szia!
Nem gond,  én pont fordítva hordom őket és eddig nem volt gondom vele.

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16006 Dátum: 2016.07.21 20:37:45 »
Ezek közül melyik jó 2-es Prius-ba?
Hány liter kell a 2 körbe?
https://www.szakalmetal.hu/hu/termekeink/termekismertetok/3530-eneos-fagy%C3%A1ll%C3%B3-koncentr%C3%A1tumok
Érdemes a motor vízpumpát is egyből cserélni? Picit vízköves a tárcsánál, de folyadék nem nagyon fogyott.
én tavaly amikor cseréltem még kaptam ENEOS Long Lasting Antifreeze Coolant -t (fekete dobozban ) az tuti jo, ezek közül passz. Ha a motor pumpa fagyállós minél előbb ajánlott cserélni. Nem egy nagy ördöngösség.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.21 20:41:32 írta beni7 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16007 Dátum: 2016.07.21 21:43:09 »
én tavaly amikor cseréltem még kaptam ENEOS Long Lasting Antifreeze Coolant -t (fekete dobozban ) az tuti jo, ezek közül passz. Ha a motor pumpa fagyállós minél előbb ajánlott cserélni. Nem egy nagy ördöngösség.


 :eek: :eek: :eek: Az mi a bágyadt ló here?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16008 Dátum: 2016.07.21 23:26:50 »

 :eek: :eek: :eek: Az mi a bágyadt ló here?
a motor víz pumpájára gondoltam  [emoji3]

Hardzsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16009 Dátum: 2016.07.22 13:29:00 »
Én is csak annyit kérdezek,hogy minek??? :hmmmm:

Hogy miért szeretnék papír alapú kézikönyvet?

Mert nincs Phabletem, a feltöltött tabletet meg nem lehet a kocsiban hagyni, hurcibálni pedig kényelmetlen.

Mert "hibrid szűz" vagyok és egy ilyen kocsinál van jó pár fogalom és témakör, ami számomra újdonság - és amikor előkerülnek, gyorsan szeretnék megoldást találni, ha lehet, anélkül, hogy tovább rontanék a helyzeten. Nekem papír alapon gyorsabb az infók keresése, mint képernyőn tapicskolva.

Elsősorban egy nagyobb lélegzetű családos utazás során éjszaka közepén történő "lerohadástól" félek (sajnos volt ilyenben részem a közelmúltban, igaz, nem Priussal).

Ilyenkor nem árt, ha sikerül gyorsan megoldást találnom a felmerült problémára (mi a kiírt hibaüzenet és helyben elhárítható-e, hol lehet bebikázni stb.) és nem kell látnom, ahogy a család/gyerekek az út szélén az álló, kikapcsolt motorú és lekapcsolt lámpájú, sötét kocsiban szép lassan kihűlnek, amíg várjuk, hogy érdemi segítség érkezzék... miközben imádkozunk, hogy a mellettünk 120-al elhúzó kamionok sofőrjei ne épp ott aludjanak el és sodródjanak ki a leállósávba, ahol várakozunk.

Az érdemi segítség pedig hibrid autónál ritka - pl. Autóklub-tag vagyok, mégsem hiszem, hogy baj esetén minden esetben tudnának segíteni. Priusnál ugye még a vontatása sem mindegy, hogyan történik...

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16010 Dátum: 2016.07.22 17:46:15 »
Annyira nem kell ezt a hybrid priust túl misztifikálni.ha megáll az útszélen akkor te a kezelési könyvből nem oldódik meg a dolgot...

AMÚGY MEG NEM ÁLL MEG. ::)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16011 Dátum: 2016.07.22 18:28:48 »
(mi a kiírt hibaüzenet és helyben elhárítható-e, hol lehet bebikázni stb.) ... Priusnál ugye még a vontatása sem mindegy, hogyan történik...
Hibaüzenetet nem valószínű, hogy könyvből el tudsz hárítani. Bikapontokat, vonószemet, kerékemelő készletet egyszer érdemes megkeresni és memorizálni. A biztonság kedvéért egy emlékeztető fénykép a telefonba elég az elektronikus példány vonatkozó részeiből.
Egyesek szerint a kézikönyv a gyengék fegyvere, szerintem meg érdemes előre elolvasni, akkor kevésbé érik az embert meglepetések.

vincze02

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16012 Dátum: 2016.07.22 19:11:03 »
Üdv Mindenkinek!

Egy hónapja lettünk Prius tulajok, azt szeretném megkérdezni mankókereket esetleg tud-e valaki 3-as Priushoz,mert nem tetszik a defektjavító készlet:)

A válaszokat előre is köszi!

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16013 Dátum: 2016.07.22 19:16:41 »
Egyetértek az Urakkal. De ha téged csak az nyugtat meg, akkor nyugodtan vidd el fénymásolóhoz és csináltasd meg.
Ha ilyen felkészült akarsz lenni, akkor egy traileres névjegykártyája is legyen a belső zsebedben, ugyanis ha ez az autó letérdel/letilt(ami nem valószínű, de sose lehet tudni), akkor autómentő, mert nem lehet húzatni.   ;)
Nekem is ezt ajánlották, de nem teszem, mert akkor csak bevonzom...  :D

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16014 Dátum: 2016.07.22 19:20:14 »
Üdv Mindenkinek!

Egy hónapja lettünk Prius tulajok, azt szeretném megkérdezni mankókereket esetleg tud-e valaki 3-as Priushoz,mert nem tetszik a defektjavító készlet:)

A válaszokat előre is köszi!

Hali! Esetleg itt próbálkozz:
http://racing-bazar.hu/felni_es_gumiabroncs/egyeb/toyota_prius_audi_tt_16_17_18_19_mankokerek_potkerek_gyari_uj_emelo_vonoszem

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16015 Dátum: 2016.07.23 09:42:44 »
zsolt.suli
Ezen már kár tovább lovagolni, nem lehet rajta változtatni, rosszul jött ki az egész. Nyilván van elég munkája a szakinak(úgy hallottam várólista is van), így megtehette, hogy nem rendezi nagyvonalúan a dolgot. Nagyon türelmes és hidegvérű ember lehetsz. :) Remélem soha többet nem lesz bajod a védelemmel, bár még mindig marhára érdekel, mi köze a melegnek hozzá, de talán majd egy találkozón személyesen elmeséled.  ::)
Minden esetre, kíváncsian várjuk a szerelő további ténykedéséről az infókat.

Ez szerintem tévedés. Attol h most epp van meloja, nem kene a meglevoket atvagnia lehuznia, mert amugy is lesz meloja. Mert aztan 1x csak nem lesz meloja...

Ezt a kokanyolt vedelmet es embert en biztos nem ajanlom tobbe, aki ongyujtoval akar forrasztani, lang csap fel a kocsiban es egy olyan cuccot ad el ami melegben nem jo meg sokszor amugy sem, nem 1x. Vicc
Prius 1.8 HSD

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16016 Dátum: 2016.07.23 17:20:01 »
Péntek reggel 8-kor a Heim Pál kórháznál az út menti parkolóban megcsodálhattam egy fekete 3-as Prius-t. Kék csík rajta, napelem, miegymás... Gyönyörű volt... Tulaj nincs itt?

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16017 Dátum: 2016.07.23 19:54:44 »
Sziasztok!

Nincs valakinek Pesten egy priushoz való olajszűrő leszedője? Egyszerűen képtelen vagyok leszedni. A barkácsboltokban meg csak ilyen pántos féléket kapni, vettem is egyet, de nagyon rá van gyógyulva és nem lehet vele leszedni:(

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16018 Dátum: 2016.07.23 21:34:22 »
láncosat vegyél,az bika...
ha más nem,üss át rajta egy nagyobb csavarhuzot és azzal lazitsd le...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16019 Dátum: 2016.07.23 23:52:16 »
láncosat vegyél,az bika...
ha más nem,üss át rajta egy nagyobb csavarhuzot és azzal lazitsd le...
P2-nél nem tudom milyen az olajszűrő, de P3 esetén ez nem jó tanács... csak filtert kell cserélni. A házát kár tönkre tenni. :)