Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366605 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15960 Dátum: 2016.07.18 14:18:06 »
Tavaly év végén átvett új autónál nem adtak ablakmatricát.

Ubul74

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15961 Dátum: 2016.07.18 14:29:44 »
Köszi a segítséget! Állapotfelmérésre mindenképpen elviszem a kiszemelt autót.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15962 Dátum: 2016.07.18 15:54:58 »
Ide is bemásolom, mert tapasztalatom szerint a fórumok/közösség tagjainak halmaza nem feltétlen azonos. Aki olvasta már az irományom, attól elnézést.

Nem hittem volna, hogy 1 hónap után képes leszek új információval szolgálni a sokat tanult kollégák számára, de csak összejött - bárcsak ne így lett volna. Íme a történetem. Próbáltam annyira tárgyilagos lenni amennyire csak lehet.
 
3 hete szereltettem be Révész Péternél mindenféle földi jóval ellátott biztonsági rendszert, 110k -ért. Szegedről vittük fel a kocsit.
1 héttel ezelőtt, hétfőn megadta magát egy kisbolt előtt és nem indult miatta az autó. Felhívtam, mire kiderült, hogy éppen akkor érkezett meg nyaralni Horvátországba és csak vasárnap ér haza. Meleg volt és mivel már előfordult valakivel, hogy a tűzforró (fekete) kocsiba ideiglenesen meghalt a védelem, azt tanácsolta szellőztessem ki a kocsit, vagy majd este/reggel (amikor hűvösebb lesz) próbáljam újra. Nem jött be, pedig napokig jártam az autóhoz, hátha elindul. Mondta, hogy telefonon el tudja magyarázni egy villamosságinak, hogy hogy kell kiiktatni a cuccot. 1 nap után csak Toyota -hoz tudtam volna vinni, amit el is mondtam neki, de azt válaszolta, hogy mivel az pénzes lenne így inkább vasárnap lejönne. Helyette vártam hát (4-5 nap), majd vasárnap lejött Szegedre Pestről a kollégájával és kicserélte a rossz alkatrészt. A csere gariba ingyen volt, a kiszállást azonban 15 ezer forintom bánta, viszont utána újra tudott járni a saját lábán az autó.
 
Révész Petiről és az általa szerelt védelemről eddig csak jókat hallottam, ez viszont szíven ütött. Jó hír, hogy elvileg az én autóm volt az első, amiben megkettyent a tudomány  - persze ezt én zsebre tehetem Indexes fórumon egy kollég jelezte, hogy nála is elromlott az eszköz. Mindenki vonja le a tanulságot saját maga - van pozitív és (finoman szólva) kevésbé pozitív oldala is a sztorinak.

Miért is fizettél kiszállást ha garanciális a cucc?  :hmmmm:

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15963 Dátum: 2016.07.18 16:01:52 »
Miért is fizettél kiszállást ha garanciális a cucc?  :hmmmm:
Mint kiderült a kiszállás nem tartozik a garanciális feltételek közé.  ::)

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15964 Dátum: 2016.07.18 16:38:59 »
Most kaptam shell kupont.
Tankolásonként bónusz pontok járnak.
Tök jó ajánlat tényleg!  :clap:
Bár nem tudom, hogy fogok 55 litert begyömöszölni minden tankolás alkalmával.  :lol:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15965 Dátum: 2016.07.18 16:56:47 »
Mint kiderült a kiszállás nem tartozik a garanciális feltételek közé.  ::)
Egyéb esetben ez normális.
De itt, ha elromlik a cucc, pont az van gátolva, hogy elvidd a szerelőhöz. Bár 15 ezer az csak a benzinköltség, amit amúgy is ki kellett volna fizetni. Az eltelt napok azok bosszantóak lehetnek.

Ez külföldön nagy gáz lett volna.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15966 Dátum: 2016.07.18 18:23:03 »
Ehhez képest többünknél hibátlanul ketyeg már lassan egy éve a Péter féle cucc.  Persze ez azt az egy usert egyáltalán nem vigasztalja.  Mégis, a nagy számok törvénye szerint várható volt előbb-utóbb a hibás hardver  megjelenése.

Feltételezem a hardver lecserélésre kerül, így biztosítható a hibátlan működés.

Én a magam részéről továbbra is bízom a rendszerben, nálam két autóban is ez működik.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15967 Dátum: 2016.07.18 18:37:31 »
Mint kiderült a kiszállás nem tartozik a garanciális feltételek közé.  ::)

Ez miből derült ki?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15968 Dátum: 2016.07.18 18:43:54 »
Ez miből derült ki?

"A csere gariba ingyen volt, a kiszállást azonban 15 ezer forintom bánta, viszont utána újra tudott járni a saját lábán az autó."

Ez csak egy megállapítás volt részemről, mivel pénzt kértek el... :)
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.18 18:49:00 írta Maci87 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15969 Dátum: 2016.07.18 19:09:38 »
"A csere gariba ingyen volt, a kiszállást azonban 15 ezer forintom bánta, viszont utána újra tudott járni a saját lábán az autó."

Ez csak egy megállapítás volt részemről, mivel pénzt kértek el... :)

Nos, magam egy fillért nem adtam volna a garancia érvénye alatt, hisz nem volt kikötése / már hogyan is lett volna/, hogy a garanciális javítást csak a műhelyükben kötelességük kijavítani. Véleményem szerint egy mez.gaz erőgépet sem kell garanciális javításra begurítani a gyárba. Amennyiben mégis, az a kereskedő költségén utazik! Az autód a beépített rendszer egy eleme miá járképtelenné vált. Amennyiben a meghibásodás nem vezethető vissza nem megfelelő használatra, úgy a garancia ideje alatt a szolgáltatóé /kereskedőé/ a kijavítás kötelezettsége és a kapcsolódó költségek vállalásának kényszere! (Egyéb tartalmú megállapodás hiányában, ha erre lehetőséget nyújt a hatályos kereskedelmi törvény.)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15970 Dátum: 2016.07.18 19:19:47 »
Inkább keménytestű, legalább is azt hisszük motoron :lol:
Azért élményben egy autó se veszi fel a versenyt egy kétkerekűvel.
Robi neked is mindegy hogy mit , fő hogy eladsz valamit [rohog] A múlt héten még az SV-t akartad eladni.

 :yes: :yes: :yes:

Még a holdfényt is képes eladni nappal! :eek: :eek: pajeszos, kaftános örmény kalmár
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15971 Dátum: 2016.07.18 19:23:58 »
Nos, magam egy fillért nem adtam volna a garancia érvénye alatt, hisz nem volt kikötése / már hogyan is lett volna/, hogy a garanciális javítást csak a műhelyükben kötelességük kijavítani. Véleményem szerint egy mez.gaz erőgépet sem kell garanciális javításra begurítani a gyárba. Amennyiben mégis, az a kereskedő költségén utazik! Az autód a beépített rendszer egy eleme miá járképtelenné vált. Amennyiben a meghibásodás nem vezethető vissza nem megfelelő használatra, úgy a garancia ideje alatt a szolgáltatóé /kereskedőé/ a kijavítás kötelezettsége és a kapcsolódó költségek vállalásának kényszere! (Egyéb tartalmú megállapodás hiányában, ha erre lehetőséget nyújt a hatályos kereskedelmi törvény.)

Erre, csak azt tudom mondani, hogy: Egyetértek. Szépen leírtad. Azt nem tudom, hogy valami papír született-e a rablásgátlóval kapcsolatban.
Bevallom, én csak fizettem a lopásgátlóért, gariról se tudok(mondjuk ez az én böszmeségem), semmi papír nem bizonyítja, hogy ott voltam, úgyhogy akár le is tagadhatja a szaki, még azt is, hogy egyáltalán látott valaha, csak a korrektségében tudok bízni, de remélem nem lesz rá szükség. Amúgy valljuk be őszintén, szerintem a legtöbb Prius tulaj ugyan így van ezzel. Kész a lopásgátló, ennyibe került, fizet, csókolom, hacsak nem valami speciális márkájú riasztót szereltetett be cégnél.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15972 Dátum: 2016.07.18 20:15:38 »
Hülyeséget írtam az ablakmatricáról, valóban továbbra is adnak (mondjuk értelme az nincs).

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15973 Dátum: 2016.07.18 21:03:39 »
úgy a garancia ideje alatt a szolgáltatóé /kereskedőé/ a kijavítás kötelezettsége és a kapcsolódó költségek vállalásának kényszere! (Egyéb tartalmú megállapodás hiányában, ha erre lehetőséget nyújt a hatályos kereskedelmi törvény.)
Ennek szerintem fuss neki még egyszer. Olyan hogy kereskedelmi törvény, nem létezik. Szerintem te vagy a két fogyasztóvédelmi törvényre (1997.CLV törvény) vagy a 225/2007 (VIII/31) kormányerejű rendeletre gondolsz. Ez ha jól emlékszem (elég rég kellett ilyesmivel foglalkoznom) talán 30 vagy 20 kilóig kötelezi a kereskedőt a meghibásodott készülék szervízbe szállítására, de annak költésgeit nem köteles viselni. Hogy tisztán lássunk. Peti egy max 15 dekás dobozt épített be. Ergo az ő garanciális kötelezettsége csak erre terjed ki. Tekintve hogy ez a doboz még csak nem is a gyártó (toyota) által ajánlott, tesztelt, alkatrész volt, ezt sem a békéltető testület előtt, sem a bíróság előtt nem lehet megvédeni. Igazából még ezzel is túlteljesítette a szigorúan törvényben meghatározott kötelezettségét.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15974 Dátum: 2016.07.18 21:30:04 »
Nana, itt te is kevered a dolgokat. Így szól a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról:

A rögzített bekötésű, illetve a 10 kg-nál súlyosabb, vagy tömegközlekedési eszközön kézi csomagként nem szállítható fogyasztási cikket - a járművek kivételével - az üzemeltetés helyén kell megjavítani. Ha a kijavítás az üzemeltetés helyén nem végezhető el, a le- és felszerelésről, valamint az el- és visszaszállításról a vállalkozás, vagy - a javítószolgálatnál közvetlenül érvényesített kijavítás iránti igény esetén - a javítószolgálat gondoskodik.

Érdekes kérdés, hogy a járművek kivételével kifejezés érvényes-e erre az esetre, hiszen nem a jármű maga vagy eredeti alkatrésze, hanem az utólag beépített berendezés hibásodott meg, ami pedig a járműhöz rögzített bekötésű.