Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366817 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15060 Dátum: 2016.02.21 18:33:10 »
Ez így igaz. A hibrid legnagyobb ellensége az állás, illetve, nem használat. Ez hetek kérdése... Ha hibrided van, használd.

Pisti, ne terjesszünk urban legendet, ha kérhetem!    Egy teljesen feltöltve leállított hibridakkupakk, ha hibamentes, fél évig simán megőrzi a töltöttsége 60-65 százalékát.  Tehát, ha negyedévente fél órára be van indítva, semmi baja sem lesz.  :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

paci11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15061 Dátum: 2016.02.21 18:47:10 »

Pisti, ne terjesszünk urban legendet, ha kérhetem!    Egy teljesen feltöltve leállított hibridakkupakk, ha hibamentes, fél évig simán megőrzi a töltöttsége 60-65 százalékát.  Tehát, ha negyedévente fél órára be van indítva, semmi baja sem lesz.  :surrender:
Na azért ez megnyugtató. És mi a helyzet az inverter meghibásodással? Ez power mód használata közben füstölhet el elvileg. Ilyesmivel találkozott már valaki?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15062 Dátum: 2016.02.21 18:50:05 »
Na azért ez megnyugtató. És mi a helyzet az inverter meghibásodással? Ez power mód használata közben füstölhet el elvileg. Ilyesmivel találkozott már valaki?
Én nem, de hallottam.
Nem gondolnám, hogy rendeltetésszerű használatnál megkettyenne..
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15063 Dátum: 2016.02.21 20:34:45 »

Pisti, ne terjesszünk urban legendet, ha kérhetem!    Egy teljesen feltöltve leállított hibridakkupakk, ha hibamentes, fél évig simán megőrzi a töltöttsége 60-65 százalékát.  Tehát, ha negyedévente fél órára be van indítva, semmi baja sem lesz.  :surrender:
oké, bocsánat, a "hetek" talán tényleg túlzás...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15064 Dátum: 2016.02.21 20:47:38 »
Sziasztok!

Prius II-ben ki lehet kapcsolni az utasoldali légzsákot?

Köszi,
     Csacsa
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15065 Dátum: 2016.02.21 20:51:34 »
Nem.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15066 Dátum: 2016.02.21 21:38:46 »
Állt itt (Esztergomkertváros körforgalom), egy kettes Prius négy évet szinte egyhelyben. Amerikai modell, kárpitok a naptól kiszívva, megkopva. Valaki mégis megvette. Az ő tapasztalatira lennék kiváncsi a témával kapcsolatban.
 Nem ismer rá senki?

Nem 4 évet, hanem 6-ot, 30000 km-nyi mérföld volt benne... A kárpitoknak nem volt semmi baja, tudom, mert meg akartam venni. A fényezésre egy polír kellett volna, meg volt zöldülve a teteje. Algás volt. :-) A kis akku megdöglött benne, a nagyról nem tudok nyilatkozni, addig nem jutottunk el, mert nem tudtam megvenni. Sőt, senki nem tudta, mert hiányzott az amerikai papírja, amivel igazolni lehet, hogy nem lopott. Ezért állt ott ennyi ideig.

Egyébként a Toyota álláspontja szerint 6 hónapnyi állástól még nem lesz az akkuval gond, utána viszont kapacitás csökkenés előfordulhat.

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15067 Dátum: 2016.02.21 21:54:19 »
Nem 4 évet, hanem 6-ot, 30000 km-nyi mérföld volt benne... A kárpitoknak nem volt semmi baja, tudom, mert meg akartam venni. A fényezésre egy polír kellett volna, meg volt zöldülve a teteje. Algás volt. :-) A kis akku megdöglött benne, a nagyról nem tudok nyilatkozni, addig nem jutottunk el, mert nem tudtam megvenni. Sőt, senki nem tudta, mert hiányzott az amerikai papírja, amivel igazolni lehet, hogy nem lopott. Ezért állt ott ennyi ideig.

Egyébként a Toyota álláspontja szerint 6 hónapnyi állástól még nem lesz az akkuval gond, utána viszont kapacitás csökkenés előfordulhat.

Mindig balról vagy szemből kapta a fényt (attól függően hová helyezték). Én úgy emlékszem a bal ülések színe már durván elütött a jobbokétól. De mindegy. A leírtaktól függetlenül nem lehetetlen, hogy valaki a boldog tulajdonosa jelenleg ennek az autónak. Mit sem tudva az előéletéről. Én is adtam volna érte valamennyit, de olyan áron akartak tőle megszabadulni, mint az azonos korú hibátlan és legális daraboktól...
Mazda 323F
Toyota Prius

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15068 Dátum: 2016.02.22 07:37:06 »
Na azért ez megnyugtató. És mi a helyzet az inverter meghibásodással? Ez power mód használata közben füstölhet el elvileg. Ilyesmivel találkozott már valaki?
Volt rá ingyenes visszahívás amiben orvosolták. ha EU modellt veszel, alvászsám alapján rá tudok nézni ez megtörtént-e . Ha nem, akkor begurulsz az első márkaszervizbe és 15 perc alatt megcsinálják ingyen és bérmentve.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15069 Dátum: 2016.02.22 08:25:54 »
Na azért ez megnyugtató. És mi a helyzet az inverter meghibásodással? Ez power mód használata közben füstölhet el elvileg. Ilyesmivel találkozott már valaki?

Visszahívási akcióban ingyenesen javítják a szervizek (értsd: szoftverfrissítés).

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15070 Dátum: 2016.02.22 08:27:09 »
Pisti, ne terjesszünk urban legendet, ha kérhetem!    Egy teljesen feltöltve leállított hibridakkupakk, ha hibamentes, fél évig simán megőrzi a töltöttsége 60-65 százalékát.  Tehát, ha negyedévente fél órára be van indítva, semmi baja sem lesz.  :surrender:

Az angol nyelvű (amerikai-kanadai?) kézikönyv mintha írná is emlékeim szerint, hogyha lerakod állni fél-egy évre, akkor havonta egy fél órára kapcsold be és. Beröffenti a motort, töltöget magán, az elég karbantartásnak.

paci11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15071 Dátum: 2016.02.22 09:12:44 »
Ez az inverter visszahívás CT-nél is ugyanúgy fennáll?

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15072 Dátum: 2016.02.22 09:24:48 »
Megpróbáltam lekérni a Priusom szervíztörténetét attól a kereskedéstől, ahol anno vették és szervízelték, átküldtem a nevemre írt forgalmit, erre 1 hét múlva kaptam egy választ, hogy adatvédelmi okokból nem áll módjukban ezt kiadni, annyit írhatnak, hogy minden szervízt megcsináltak 180. e kmig. Hát mondom ez már a vég, ha az (új)tulaj sem tudja lekérni...
'08 RX400h
'09 Prius 3

benoe77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15073 Dátum: 2016.02.22 09:32:37 »
Megpróbáltam lekérni a Priusom szervíztörténetét attól a kereskedéstől, ahol anno vették és szervízelték, átküldtem a nevemre írt forgalmit, erre 1 hét múlva kaptam egy választ, hogy adatvédelmi okokból nem áll módjukban ezt kiadni, annyit írhatnak, hogy minden szervízt megcsináltak 180. e kmig. Hát mondom ez már a vég, ha az (új)tulaj sem tudja lekérni...

És ezzel kinek a személyes adatait akarják védeni? Az autóét? :)

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15074 Dátum: 2016.02.22 09:44:09 »
Megpróbáltam lekérni a Priusom szervíztörténetét attól a kereskedéstől, ahol anno vették és szervízelték, átküldtem a nevemre írt forgalmit, erre 1 hét múlva kaptam egy választ, hogy adatvédelmi okokból nem áll módjukban ezt kiadni, annyit írhatnak, hogy minden szervízt megcsináltak 180. e kmig. Hát mondom ez már a vég, ha az (új)tulaj sem tudja lekérni...

Ez melyik kereskedés? Nekem a 3. kerületi fő Toyota Frey elküldte PDF-ben. De menj át Sopronba, ha nagyon pattognak (úgyis oda fogsz járni :D ), ők kiadják, korrektek.