Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366777 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14610 Dátum: 2015.12.03 23:02:53 »
Írhatnám az extrás témába, vagy a hibajelenségekhez is, de inkább itt örülöm-morgom ki magamat.

19 nap után végre megjött a Kínából a belső LED-esítő készlet, amit Szögi is beépített a Priusába (köszi!). Most este leszaladtam a mélygarázsba és kicseréltem az izzókat, ennek örülök. Annak viszont nem, hogy a jobb oldali plafonfény búra-kapcsolóját levéve láttam meg, hogy abban is eltörött az egyik műanyagpöcök, ami a billenését teszi lehetővé egy tengelyre támaszkodva. A bal oldalinál már alkalmazott trükkel ragasztottam meg: kivágtam egy vékony csíkot egy régi SIM-kártyából és pillanatragasztóval beállítottam a törött pöcök mögé, megerősíteni azt.

Azért szívesen seggberúgnám azt a (japán) mérnököt, aki ezt megtervezte. :naspang:

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14611 Dátum: 2015.12.04 01:49:08 »
Írhatnám az extrás témába, vagy a hibajelenségekhez is, de inkább itt örülöm-morgom ki magamat.

19 nap után végre megjött a Kínából a belső LED-esítő készlet, amit Szögi is beépített a Priusába (köszi!). Most este leszaladtam a mélygarázsba és kicseréltem az izzókat, ennek örülök. Annak viszont nem, hogy a jobb oldali plafonfény búra-kapcsolóját levéve láttam meg, hogy abban is eltörött az egyik műanyagpöcök, ami a billenését teszi lehetővé egy tengelyre támaszkodva. A bal oldalinál már alkalmazott trükkel ragasztottam meg: kivágtam egy vékony csíkot egy régi SIM-kártyából és pillanatragasztóval beállítottam a törött pöcök mögé, megerősíteni azt.

Azért szívesen seggberúgnám azt a (japán) mérnököt, aki ezt megtervezte. :naspang:
Így jártam én is az egyikkel. Freynél vettem egyet ... 2000.-  Valóban nem lehet látni honnan pattinson biztonságosan a Priuszos ember.
Üdv!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14612 Dátum: 2015.12.04 06:43:55 »
Így jártam én is az egyikkel. Freynél vettem egyet ... 2000.-  Valóban nem lehet látni honnan pattinson biztonságosan a Priuszos ember.
:) Ezért látszik a videón :) Igaz én már szomorú tapasztalatok alapján kezdtem jó helyen :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14613 Dátum: 2015.12.04 08:16:28 »
Írhatnám az extrás témába, vagy a hibajelenségekhez is, de inkább itt örülöm-morgom ki magamat.

19 nap után végre megjött a Kínából a belső LED-esítő készlet, amit Szögi is beépített a Priusába (köszi!). Most este leszaladtam a mélygarázsba és kicseréltem az izzókat, ennek örülök. Annak viszont nem, hogy a jobb oldali plafonfény búra-kapcsolóját levéve láttam meg, hogy abban is eltörött az egyik műanyagpöcök, ami a billenését teszi lehetővé egy tengelyre támaszkodva. A bal oldalinál már alkalmazott trükkel ragasztottam meg: kivágtam egy vékony csíkot egy régi SIM-kártyából és pillanatragasztóval beállítottam a törött pöcök mögé, megerősíteni azt.

Azért szívesen seggberúgnám azt a (japán) mérnököt, aki ezt megtervezte. :naspang:

Én már ragasztva kaptam meg a kocsit Mezei Zsoltiéktól....  Mivel akkor még fogalmam sem volt erről, nekem is a kezembe maradt, mind a kettő.  :whistling:  Visszaapplikáltam az útmutatásod alapján, most fix. A kapcsolóval kapcsolom, ha kell.  Viszont jó tudni, hogy Toyotáéknál lehet kapni, másutt nem láttam, vagy csak vak vagyok.

Mint később megtudtam a technológia szerint nem a búrát kell levenni izzócserekor, hanem az egész plafonkonzolt kell a tetőből kipattintani, hátulról szerelendő a cuccos, azért olyan az eleje, amilyen.  Végül is már mindegy, mivel  LED van nekem is a plafonlámpában.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14614 Dátum: 2015.12.04 08:20:33 »
Én már ragasztva kaptam meg a kocsit Mezei Zsoltiéktól....  Mivel akkor még fogalmam sem volt erről, nekem is a kezembe maradt, mind a kettő.  :whistling:  Visszaapplikáltam az útmutatásod alapján, most fix. A kapcsolóval kapcsolom, ha kell.  Viszont jó tudni, hogy Toyotáéknál lehet kapni, másutt nem láttam, vagy csak vak vagyok.

Mint később megtudtam a technológia szerint nem a búrát kell levenni izzócserekor, hanem az egész plafonkonzolt kell a tetőből kipattintani, hátulról szerelendő a cuccos, azért olyan az eleje, amilyen.  Végül is már mindegy, mivel  LED van nekem is a plafonlámpában.

Á dehogy, csák vákmereő! :D :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14615 Dátum: 2015.12.04 08:23:03 »
Így jártam én is az egyikkel. Freynél vettem egyet ... 2000.-  Valóban nem lehet látni honnan pattinson biztonságosan a Priuszos ember.

Köszi, ezt jó tudni, hogy lehet venni és nem túl drága. Bár a LED-ek miatt nem hiszem, hogy bármikor is le kell újra szednem. :)

A félreértések elkerülése végett: nem én törtem el, a mostanit már úgy szedtem le, hogy a derékszögű oldala felől kezdtem kipattintani. Egyébként ha megnézitek (szedjétek ki emiatt! :D ), akkor a "ferde" oldalánál lévő hasonló pöckök egy hajszálnyival vastagabbak. Azzal nem is volt még gondom.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14616 Dátum: 2015.12.04 08:24:37 »
Ja, egyébként a LED-készletet én is merem ajánlani: hidegebb a fénye (fehér, nem sárgás), de érezhetően erősebb. Különösen a csomagtartóban és az ajtók alján lévő pocsolyalámpáknál feltűnő.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14617 Dátum: 2015.12.04 22:03:23 »
Na lefoglalóztam a CT-t, hétfőn megyünk a vörösvári Mayer-be állapotfelmérésre, lassan ajánlhattok egy jó szakit, aki felújítja a bőrüléseket, nem drámai a helyzet, de mégis jobb lenne a makulátlan állapot.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14618 Dátum: 2015.12.05 00:37:19 »
Na lefoglalóztam a CT-t, hétfőn megyünk a vörösvári Mayer-be állapotfelmérésre
Nem fordítva szokás?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14619 Dátum: 2015.12.05 01:54:41 »
Megismétlem, a márkaszerviz tette rá a három másiktól eltérő felnit annak idején.
Nem akarom folytatni a vitát, és most már mindegy is, hogy a márkaszervíz hibázott, vagy a korábbi tulajdonos aki nem gyári méretű felniket rakott fel. Az NKH válaszát közzétettem a gumik és felnik topicban .
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.05 01:56:52 írta Agyarka »

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14620 Dátum: 2015.12.05 09:19:12 »
Na lefoglalóztam a CT-t, hétfőn megyünk a vörösvári Mayer-be állapotfelmérésre, lassan ajánlhattok egy jó szakit, aki felújítja a bőrüléseket, nem drámai a helyzet, de mégis jobb lenne a makulátlan állapot.

Drukkolok:)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14621 Dátum: 2015.12.05 14:37:51 »
Nem fordítva szokás?
Nem, átnéztem a kocsit, árban megegyeztünk, a paramétereket lerögzítettük a foglalópapíron, ha valami hibát talál a szerviz, elállhatok a szerződéstől, a pénz visszajár. Ez a kis összegű foglaló azért a kereskedőnek is jár, hogy nem csak nézelődök... Szerintem korrekt.

Egü: nem jársz Vvár felé hétfőn?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14622 Dátum: 2015.12.05 15:09:44 »
Szia.
Nem kötözködés részemről: az előleg jár vissza a foglaló nem. De tudom a Mikes korrekt és úgy lesz, ahogy megígérte.
Hajrá, drukkolunk a vételhez és az eladáshoz. Üdv.
Üdv!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14623 Dátum: 2015.12.05 15:51:55 »
én se kötözködni akarok, de a foglaló a szerződés meghiúsulása esetén KÉTSZERESEN jár vissza. látni kéne a papírt, de úgy tűnik, hogy a kollega ügyesen szerződik ;) akinek egyébként irtó jól néz ki a kocsija!  :wub:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14624 Dátum: 2015.12.05 17:21:20 »
Nem, átnéztem a kocsit, árban megegyeztünk, a paramétereket lerögzítettük a foglalópapíron, ha valami hibát talál a szerviz, elállhatok a szerződéstől, a pénz visszajár. Ez a kis összegű foglaló azért a kereskedőnek is jár, hogy nem csak nézelődök... Szerintem korrekt.

Egü: nem jársz Vvár felé hétfőn?
Hajrá!
Ha minden stimmel és megvan a kocsi mindenképpen ejtsünk meg egy CT minitalit. ;-)