Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367680 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #12675 Dátum: 2015.04.07 18:21:22 »
Hasznos információ volt az eladónak, máris érvényesítette az árban.-(
Én nem látok változást az árban. Bár próbálkozni lehet, de ahogy írtad, az extrákat nagyon nem fogja kifizetni árában senki egy használt autó esetében max töredék áron.
Főleg ha sok az utólagos olcsó okosítás lehetőség, priusnál is pl az utólagos navik 3-asban vagy tolatókamera barkács az összes típusban.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12676 Dátum: 2015.04.07 18:56:21 »
Én nem látok változást az árban.
3,3 ra emlékszem elsőként, bár már régi a memóriám, vhogy cserélni kellene, vagy sw frissíteni.-)

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12677 Dátum: 2015.04.07 18:57:38 »

3,3 ra emlékszem
Ha lemegy annyira, megveszem :)

Gabes3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12678 Dátum: 2015.04.07 20:48:15 »
Szia, sziasztok!
Jelentem mátol sokkal kipihentebben alszom majd éjjelente :)
Igazi egyedi, saját fejlesztésü, komplex, nem tömegtermék került beépítésre ma az autómba Koviék által.
Ahogy korábban írtam: Indításgátló rablásgátlás funkcióval, motortérzár, OBD blokk.
Bővebben pü formában szívesen írok akit érdekel egyéb részlet.
Szia!
engem érdekelne bővebben.
eddig csak mobilhívó modulokat nézegettem.
köszi

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12680 Dátum: 2015.04.08 08:41:38 »
Ez akkor gyakorlatilag azt jelenti, hogy egy 2007-2008-as Priussal nem nagyon tud mellélőni az ember, ha a standard használtautó-vásárlási dolgokat betartja + egy akkuellenőrzést még megcsináltatok szakszervizben.
Ahogy mondod!

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12682 Dátum: 2015.04.08 09:28:48 »
Rettenetesen elszomorító ez a dolog...
A szomorú az, hogy a cikket a harag szülte. Majd amikor magához tér az író, rádöbben, hogy nem csak magával, de sok autós társsal is kibaltázott.-( Gratulálok!

Egyébként meg idéznék egy dakota közmondást attól aki korábban ilyeneket szokott mondani: "aki mogyorót ad, az ne csodálkozzon azon, hogy majmot kap".

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12683 Dátum: 2015.04.08 09:39:41 »
A szomorú az, hogy a cikket a harag szülte. Majd amikor magához tér az író, rádöbben, hogy nem csak magával, de sok autós társsal is kibaltázott.-( Gratulálok!

Egyébként meg idéznék egy dakota közmondást attól aki korábban ilyeneket szokott mondani: "aki mogyorót ad, az ne csodálkozzon azon, hogy majmot kap".

Azt hogyan érted, hogy kibaltázott másokkal? IMHO nem ott van a probléma, hogy valaki egy ilyen cikket megír, hanem hogy a jogos kritika, még ha fésületlen is, de nem jut el a megfelelő helyre. De ez nem csak a magyar rendőrség problémája, hanem igen sok hivatal így működik: nincs visszacsatolás (pozitív ellenpélda a BKK, lásd a Totalcar nemrég megjelent cikkét egy óbudai parkolóhely-fölfestéssel kapcsolatban). És ezért nem Vályi Pista a felelős.

A szólás egyébként angolból jön és úgy hangzik eredetiben, hogy "if you pay peanuts, you only get monkeys". :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12684 Dátum: 2015.04.08 09:50:09 »
A szomorú az, hogy a cikket a harag szülte. Majd amikor magához tér az író, rádöbben, hogy nem csak magával, de sok autós társsal is kibaltázott.-( Gratulálok!

Egyébként meg idéznék egy dakota közmondást attól aki korábban ilyeneket szokott mondani: "aki mogyorót ad, az ne csodálkozzon azon, hogy majmot kap".

Ezt most nem értem. Mivel ***ott ki másokkal?  Én speciel meg tudom érteni a haragot. Talán mert én voltam aki aznak háromszor hívta ki a rendőröket a kocsijához, én voltam az aki többedmagammal hajnalig ültem a kocsiban vecsésen várva vissza a kocsit, és én voltam aki ezidő alatt egy nyomorult rendőrautót em láttam a környéken. Szóval ebben a helyzetben szerintem teljesne jogos a harag. Csak az nem b@ssya fel az agyát ezen aki elhiszi hogy magyarország jobban teljesít. :(

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12685 Dátum: 2015.04.08 09:54:57 »
A szomorú az, hogy a cikket a harag szülte. Majd amikor magához tér az író, rádöbben, hogy nem csak magával, de sok autós társsal is kibaltázott.-( Gratulálok!

Egyébként meg idéznék egy dakota közmondást attól aki korábban ilyeneket szokott mondani: "aki mogyorót ad, az ne csodálkozzon azon, hogy majmot kap".
Tényleg érdekel, hogy szerinted mi ebben a cikkben a kibaltázás? Az, hogy megosztja a tapasztalatait a rendőrség remek teljesítményével?
Szerintem épp két dolgot érhet el vele:
1. valaki feljebb elolvassa ezt és lát benne potenciált és majd arra sarkalja a rend éber őreit, hogy ugyan találjanak már meg egy-két ellopott autót mert őt attól újra megválasztják (lásd BKK példa)
2. mindenki elkönyveli, hogy magad uram, ha szolgád nincs és közösen elkzedjük civil módon hajtani ezeket a szarzsákokat és amputálni mindkét karjukat
Én is roppant mód haragos lennék, ha ellopnák az autómat, megértem a Pistát ha a haragja cikkeket szül.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12686 Dátum: 2015.04.08 10:01:01 »
Ezt most nem értem.
Tudom, hogy Te voltál ott. Azért nem érted, mert Te másként olvasod mint én, és még legalább ketten a fórumról.
A szólás egyébként angolból jön
Szándékosan írtam úgy ahogy a dakotát.

A haragot megértem, jogosnak tartom. Az ilyen cikkért kár. Másként a jelenséget leírva nem lenne kifogásom.
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.08 10:02:36 írta Agyarka »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12687 Dátum: 2015.04.08 10:03:41 »
Tudom, hogy Te voltál ott. Azért nem érted, mert Te másként olvasod mint én, és még legalább ketten a fórumról.Szándékosan írtam úgy ahogy a dakotát.

A haragot megértem, jogosnak tartom. Az ilyen cikkért kár. Másként a jelenséget leírva nem lenne kifogásom.
Bocs akkor helytelenül öntöttem szavakba a fejemben kavargó gondolatokt. Segítenél hogy megértsem az álláspontod?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12688 Dátum: 2015.04.08 10:21:03 »
Bocs akkor helytelenül öntöttem szavakba a fejemben kavargó gondolatokt. Segítenél hogy megértsem az álláspontod?
Leírtam, ennél többet semmilyen fórumba írni nem szabad, talán még ez is sok volt. :banging:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12689 Dátum: 2015.04.08 10:36:05 »
Nem lehet h Agyarka úgy értette a kibaltázást, h ország világ elé lett tárva, h milyen könnyű a Priust ellopni, van rá kereslet, és ezután még jobban fellendül a lopás?

(legalábbis ha politikát nem akarok belelátni, és feltételezem h nem rendőr, akkor valami ilyesmit gondolok)