Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366919 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12375 Dátum: 2015.01.29 22:49:52 »
Csinaljunk google groupst.
Vagy FB. :)

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12376 Dátum: 2015.01.30 08:51:58 »
Szia, sziasztok!
Jelentem mátol sokkal kipihentebben alszom majd éjjelente :)
Igazi egyedi, saját fejlesztésü, komplex, nem tömegtermék került beépítésre ma az autómba Koviék által.
Ahogy korábban írtam: Indításgátló rablásgátlás funkcióval, motortérzár, OBD blokk.
Bővebben pü formában szívesen írok akit érdekel egyéb részlet.

Persze, hogy érdekel! :) Szerintem nem vagyok ezzel egyedül, sok copy-paste lesz ez neked, ha PÜ-ben írsz. :)

A Google Groups se rossz ötlet (illetve akármilyen zárt levelezőlista).

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12377 Dátum: 2015.01.30 08:56:52 »
Szia, sziasztok!
Jelentem mátol sokkal kipihentebben alszom majd éjjelente :)
Igazi egyedi, saját fejlesztésü, komplex, nem tömegtermék került beépítésre ma az autómba Koviék által.
Ahogy korábban írtam: Indításgátló rablásgátlás funkcióval, motortérzár, OBD blokk.
Bővebben pü formában szívesen írok akit érdekel egyéb részlet.

Üdv a klubban!!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12378 Dátum: 2015.01.30 11:06:11 »
Bármilyen zárt klubbal egyetlen probléma mindenképpen lesz. Hogyan lehet kiszűrni azokat akik miatt nem lehet nyilvános fórumba leírni amit ott meg le lehetne?
Gondolom senki nem ismer mindenkit személyesen.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12379 Dátum: 2015.01.30 12:16:56 »
Kéne csinálni egy találkozót valamikor,"csak priussal"lehet megjeleni és akkor lehetőség lenne a megismerkedésre...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12380 Dátum: 2015.01.30 13:08:04 »
Elvekről lehet beszélgetni, de módszerekről, netán egyedi kialakításról nem célszerű.
Továbbmegyek:  ha létrejönne egy "csak Priusos" tali, az autóm egyedi rendszerét senkinek sem tárnám fel. Ez biztosítja számomra azt, hogyha odaadom a kocsim kulcsát, a transzpondert akárkinek, nem tudja saját lábán elvinni a kocsit. Az a titok, amit csak egy-két ember ismer.  Ezzel lehet egyetérteni, vagy kritizálni, de ez a legbiztosabb.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12381 Dátum: 2015.01.30 14:42:43 »
Igazi egyedi, saját fejlesztésü, komplex, nem tömegtermék került beépítésre ma az autómba Koviék által.
Engem is érdekel, nekem is van ötlet, de természetesen nem a pontos beavatkozási helyek és rejtett pontok érdekelnek, csak a módszer elve!
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.30 14:45:30 írta zezoka »

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12382 Dátum: 2015.01.30 14:51:38 »
Most komolyan, szerintetek egy autótolvaj nem ismeri a titkokat? De utolsó próbálkozásnál, leüt, vagy kiszállít a gépjárműből.

Ha meg egyedi, azt úgysem árulná el senki, pont ezért, mert egyedi :)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12383 Dátum: 2015.01.30 14:57:41 »
Most komolyan, szerintetek egy autótolvaj nem ismeri a titkokat? De utolsó próbálkozásnál, leüt, vagy kiszállít a gépjárműből.

Ha meg egyedi, azt úgysem árulná el senki, pont ezért, mert egyedi :)
Ha meg végképp kell az autó, akkor bejönnek a kulcsért a házba, és ha nem tudják hova kell nyúlni, akkor meg még téged is kirángat! :) Najó, ez azért már túlzás lenne, de hogy a házba mentek a kulcsért, az nem egyedi eset.

Nekem most megtetszett egy olyan rendszer, amiben nem kéne feladni a kulcsnélküli mód kényelmét: rendszer hatástalanításához nem transzponder van (ami nem kéne zsebből előkeresni és elővenni), hanem bluetooth alapú, és ha megközelítem a telefonommal, akkor kikapcsol a rendszer, mire beülök és Startot nyomok. Párosításhoz pedig természetesen a gyári hozzá adott transzponder kell, meg persze azzal is lehet.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12384 Dátum: 2015.01.30 15:09:15 »
Kéne csinálni egy találkozót valamikor,"csak priussal"lehet megjeleni és akkor lehetőség lenne a megismerkedésre...
:) Az indexes fórumon működik ilyesmi. MOndjuk parkoló parádéra a legtöbben már kint voltunk. NEkem kb. 10-12 ember kontaktja van meg akikkel találkoztam is. (sajnos van köztük aki már nem priusos mert a kocsija elpárolgott) :(

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12385 Dátum: 2015.01.30 15:10:54 »
Én azt nem értem, hogy ezekben az agyonkomputerizált autókban, amiben van egy frankó érintőképernyő is, miért nem lehet egyszerű szoftverfejlesztéssel csinálni egy olyat, hogy "Üdvözlöm kedves tulaj, kérem adja meg az autója PIN kódját!" Mondjuk, ha 1 óránál később indítottad a kocsit, akkor mindig bekéri. Minden adott hozzá csak a kódsorokat kellene megírni...
Ez letilthatna mindenféle dolgot, köztük az OBD-t is. Ha meg végképp elveszik az autó PIN-kódja (vagy elfelejted azt amire megváltoztattad) akkor csak komplett műszerfalbontás után érhető el a reset gomb, erre talán egyik tolvajnak sincs ideje.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12386 Dátum: 2015.01.30 15:15:23 »
Ha meg végképp elveszik az autó PIN-kódja (vagy elfelejted azt amire megváltoztattad) akkor csak komplett műszerfalbontás után érhető el a reset gomb, erre talán egyik tolvajnak sincs ideje.
Vagy egyszerűen márkaszervízben lehetne rendelni újat, mintha egy új kulcsot venne az ember. Bár gyanítom, ha a kulcs adatait ki tudják olvasni a computerből (ha ki tudják? - nemtom), akkor ezt is ki tudnák...

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12387 Dátum: 2015.01.30 15:18:12 »
Vagy egyszerűen márkaszervízben lehetne rendelni újat, mintha egy új kulcsot venne az ember. Bár gyanítom, ha a kulcs adatait ki tudják olvasni a computerből (ha ki tudják? - nemtom), akkor ezt is ki tudnák...
Néha azt érzem, hogy pont a túlkomputerizáltság kedvez a tolvajoknak. Én parasztosan egy 4x10-es DIP-switch-et tennék valahol jó mélyen, egy legalább 2 óra szereléssel elérhető dobozba.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12388 Dátum: 2015.01.30 15:28:42 »
Vagy egyszerűen márkaszervízben lehetne rendelni újat, mintha egy új kulcsot venne az ember. Bár gyanítom, ha a kulcs adatait ki tudják olvasni a computerből (ha ki tudják? - nemtom), akkor ezt is ki tudnák...
A kulcs gyári számár és UID-ját ki lehet olvasni. Ilyenkor a kocsi is visszaír a kulcsba. Ezért lehet egy kulcsot csak egyszer egy kocsihoz tanítani.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12389 Dátum: 2015.01.30 16:04:10 »
Amit el akarnak vinni, azt el is fogják. Ezekkel a módszerekkel, ,,csak" az eltulajdonításhoz szükséges időt lehet kicsivel növelni...talán... ami persze nagyon fontos tényező.