Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368398 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11535 Dátum: 2014.08.27 11:07:43 »
Nekem is (P3) papírkönyv van.
Mo-n vásárolt új P III? Vagy külföldi szervizkönyves?
Én 2009-ben vettem az Avensis-t, akkor már nem volt klasszikus szervizkönyv a Toyotánál.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11536 Dátum: 2014.08.27 11:26:18 »
Hollandiában értékesített autó, holland szervizkönyvvel.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11537 Dátum: 2014.08.27 11:56:05 »
Pont ezt  akartam írni: tegnap én is 2013-as P-s rendszámmal közlekedtem.

Én azt hittem, hogy a P rendszám csak az adott évre érvényes. Ezek szerint rosszul tudtam.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11538 Dátum: 2014.08.27 11:57:46 »
Ezt már milliószor lerágtuk:
Alapból nincs papíralapú szervízkönyv pecsételés, mert elektronikusba írják, de ha rágod a fülüket (én szoktam), akkor külön kérésre pecsételnek a könyvbe is.

Azt a párbeszédet viszont  sose lehet megúszni, hogy totál felesleges dolgot akarok, elektronikusan vezetik, mire mondom, h tudom, nembaj, akkor is kérem a pecsétemet, stb. És ez így megy minden egyes szervíz látogatásomnál!

Egyébként meg szerintem is felesleges a pecsét (csakhát ki tudja milyen paranoiás fogja megvenni a jövőben tőlem), inkább a számla a lényegesebb, h azokat is félrerakom, de persze egybevág a pecséttel is! :)

Miért nem hagyod a fenébe a pecsételést es eladás előtt a Toyotával kinyomtatod az elektronikus szervizkönyvedet, amit minden érdeklődőnek megmutathatsz? :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11539 Dátum: 2014.08.27 12:15:41 »
Miért nem hagyod a fenébe a pecsételést es eladás előtt a Toyotával kinyomtatod az elektronikus szervizkönyvedet, amit minden érdeklődőnek megmutathatsz? :)
Mert a madzsari még mindig a papírt veszi hitelesnek.
Lásd kártyahasználat preferálása helyett ingyenes készpénzfelvétel, ügyfélkapus kommunikáció helyett ajánlott levelek, utalás helyett sárga csekk.
Megrekedtünk a 80-as években és ebből még eltart egy ideig mire kikászálódik a mentalitás. Azon kívül ha a toyotánál nincs vezetve (mint az én esetemben) akkor nem nyomtatsz ki semmit. Marad a papír.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11540 Dátum: 2014.08.27 12:45:45 »
Mert a madzsari még mindig a papírt veszi hitelesnek.
Lásd kártyahasználat preferálása helyett ingyenes készpénzfelvétel, ügyfélkapus kommunikáció helyett ajánlott levelek, utalás helyett sárga csekk.
Megrekedtünk a 80-as években és ebből még eltart egy ideig mire kikászálódik a mentalitás. Azon kívül ha a toyotánál nincs vezetve (mint az én esetemben) akkor nem nyomtatsz ki semmit. Marad a papír.
De a papír nem ér semmit. Olyan szerviz füzetet csinál bárki, amilyen akar. Pecséttel, ha valaki erre gerjed.


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11541 Dátum: 2014.08.27 12:59:17 »
De a papír nem ér semmit. Olyan szerviz füzetet csinál bárki, amilyen akar. Pecséttel, ha valaki erre gerjed.
Egy PDF-et úgyszintén 10 perc összedobni. Viszont a papír a kinti szerviz visszaigazolásával és kinti kontakttal már jelenthet valamit. :)

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11542 Dátum: 2014.08.27 13:43:56 »
Tökmindegy úgyis tekerve van szinte az összes (legalábbis itthon). Az állapotra figyelj, nézz meg többet is, hogy össze tudd hasonlítani őket!

"Tökmindegy úgyis tekerve van szinte az összes (legalábbis itthon). "

Ez demagógia, Kowee autója sem volt tekerve, az enyém sem, minden elektronikus és vezetett szervizkönyv stimmel és ezzel még sok autó így van.
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11543 Dátum: 2014.08.27 13:45:36 »
Kedves Fórumozók

Tudna arra valaki tanácsot adni, hogy mi az a minimális mennyiség, amit már "észrevesz" és módosítja a becslést?

Szerintem kb 15 liter, 1/3 tank
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11544 Dátum: 2014.08.27 13:48:15 »
De Kowee, te vennél így autót, hogy az igazi tulajdonosát nem is tudod, hogy kicsoda?
Nem kell lopottnak lennie sem. Elég, ha valaki kölcsön kéri a haverja autóját, meghirdeti és felveszi érte a foglalót, majd eltűnik. A dilemmánk itt az, hogy nem tudjuk egyértelműen, hogy mi van az autóval. Szerintem 2.5 millióért olcsó. Ha rákeresel a mobile-n, egy ilyen kocsi 2009-es P2 9000 EUR-tól kezdődik Hollandiában. Vagy rosszul gondolom?

Azt nem tudom mikor került ide az auto, csakhogy ami volt rajta P rendszám, az 2013-as volt. Én úgy tudom, hogy akkor az cask a tavalyi évre érvényes. Ettől még lehet, hogy behozták múlt héten és rátették a rendszámot, amivel nem is futhatna az utakon itthon.
Az adatbázisban hogy kérdezik le? A P rendszám alapján? Max alvázszám alapján lehetne benne szerintem.

Én erre azt mondom, hogy menjetek el együtt okmányirodában és ha át van írva rendben a kocsi, akkor adj pénzt, eredetvizsga, stb... után.
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11545 Dátum: 2014.08.27 13:49:16 »
Én így vettem a mostanit is és az előző priust is. Foglalónak csak a regadó díját tettem le (kb 36.000 forint) és a többit amikor megvolt a honosítás névre írva. A foglaló átvételéhez kell írni egy szerződést az átaásról. Ez alap.
A mobile.de jó kiindulási alap, de közel sem mérvadó. ha a kereskedő licit oldalon szerezte meg, az nem lesz fent.
Gondolj bele. Az én kocsim 3 milla volt forgalomba helyezve, frissen fényezve mert karistos volt a kasztni, executive felszereltséggel és még a kereskedőnek is volt haszna. Így kalkulálva neki is 8500 euro környékén kellett volna megszereznie, de ennyiért nincs a mobile.de-n. Nem biztos hogy ők onnan vásárolnak.

Viszont nagyon érdemes odafigyelni az ÁFA-ra, aminek Te leszel az elcsalója, ha nincs a vételnél más szereplő. Félő, hogy ezt használják egyes nepperek árrésnek. :)
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11546 Dátum: 2014.08.27 13:50:15 »
Nem hiszem, de ami nekem voltak ülésfűtéses autóim (Accord, Civic), azoknál azért várni kellett egy jó 5-10 percet mire lehetett érezni (és rajta kellett ülni végig).

Akkor az nagyon gyenge, egy jó ülésfűtés 0,5-1,5 perc után már meleg, ez a lényege :)
Prius 1.8 HSD

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11547 Dátum: 2014.08.27 13:59:17 »
Viszont nagyon érdemes odafigyelni az ÁFA-ra, aminek Te leszel az elcsalója, ha nincs a vételnél más szereplő. Félő, hogy ezt használják egyes nepperek árrésnek. :)
Mire gondolsz? Én áfás számlát kaptam a kereskedőtől ergo kifizettem az áfát neki.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11548 Dátum: 2014.08.27 14:12:35 »
Én erre azt mondom, hogy menjetek el együtt okmányirodában és ha át van írva rendben a kocsi, akkor adj pénzt, eredetvizsga, stb... után.

Az eladó is így alarta.
Köszi az infókat.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11549 Dátum: 2014.08.27 14:47:36 »
Nem
A toyota hivatalos válasza erre a kérdésre:
Tisztelt Kovalcsik László!
...
 

Amikor Én vettem az Avensisem, szintén nem látták a kinti szervizek által elvégzett munkákat.
Viszont nekem szerencsém volt annyiban, hogy volt 2 gyári visszahívás, amit viszont felvezettek, így azok benne voltak a rendszerben. Ez alakján a km óra állásom hitelesnek bizonyult.
Később, mikor már enyém volt az autó, megnéztem a szervizkönyvben milyen pecsétek vannak és írtam a német szervizeknek. Az egyik elhajotott a búsba, hogy személyiségi jogokra hivatkozva nem adhat ki semmilyen adatot. A másik valamennyivel segítőkészebb volt, Ő szintén nem adott ki semmi adatot, de azt megerősítette, hogy az autó X km-nél náluk járt és a kötelező szervizen túl a gyertyákat is kicserélték benne.
A pecsétet pedig Én is kérem annak ellenére, hogy 1 sárga csekket sem kapok. Mindent utalásra és elektronikus értesítőre váltottam. Szerintem a világ egyik legfeleslegesebb dolga a csekk nyomtatott formában(legalábbis számomra).