Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366657 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11475 Dátum: 2014.08.24 10:49:20 »
Tökmindegy úgyis tekerve van szinte az összes (legalábbis itthon). Az állapotra figyelj, nézz meg többet is, hogy össze tudd hasonlítani őket!


Itt Svájcban nem divat a tekergetés, jóformán minden autó szervizkönyves még tizenévesen is.
Mindenképp megnézek többet, nem sürgős a dolog.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11476 Dátum: 2014.08.24 11:03:28 »
Tényleg elég nagy hátul, én 186 vagyok és simán be tudok ülni magam mögé. Jó nyilván nem egy Lexus LS600hL, de azért elég nagy a hátsó sorban a tér (nagyobb, mint apám 2008-as Accordjában).

Ami a csomagtartót illeti, ez megint csak olyan, mint az autópályás közlekedés. Nem azt kell nézni, hogy hogyan nem fogod használni, hanem azt hogy hogyan igen. Márpedig ne mondja nekem senki, hogy 100-ból 100 alkalommal kétszer annyit kell bepakolnia, mint amennyi befér (különben vegyen Hiace-t:D). Mivel egyébként valóban kétszintes a csomagtartó és plafonig fel lehet pakolni, továbbá az üléseket is le lehet hajtani (több mindent haza tudtam vele hozni az IKEÁból így, mint anno a szedán Accordommal) meglepően sok cucc befér. Jó nyilván nem egy kombi autó csomagtartója a Priusé, de azért elég nagy.

Négyen, full csomagokkal amúgy szerintem semmilyen hasonló méretkategóriájú autóban nem lehet kényelmesen elférni, nem lehet "kis_andras", hogy neked inkább egy TDi Galaxy, Hiace vagy hasonló autó (kisbusz) kéne (Ikarus? - bár azt hallottam kicsit gyengébben szerepelt a fogyasztási teszteken, mint a Prius), ha valóban ennyire fontos a pakolhatóság/sok személlyel utazgatás? (bár én továbbra is fenntartom, hogyha nem ez a használat legjellemzőbb módja, akkor nem ezekre kell koncentrálni)

Egyébként minden autó kompromisszum, egyik kisebb, másik nagyobb. De nincs olyan, hogy egy autó nagy is legyen, olcsó is és keveset is fogyasszon. Egyszerűen ellentmond a fizika/gazdaság törvényeinek.

Nem feltétlen a fogyasztásra van kihegyezve a történet. Alapjába véve nagy benzinest akartam, de beiratkoztam egy tanfolyamra otthon, és bejött a képbe plusz kb. 20e km autópályázás éves szinten. Használt dízelt nagyon kevés fajtát mernék venni, és jellemzően manuál váltósak, és sokkal megbízhatatlanabbak.
kisa
born to ride

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11477 Dátum: 2014.08.24 11:35:40 »
Ezek után lehet, hogy az "első tulaj" is olyan, hogy első tulaj, mióta fél éve behozták külföldről:)

Cimbim felhívta, mert ő venné meg. Azt mondta, hogy nincs benne IPA, csak így tudta kiválasztani a felszereltséget.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11478 Dátum: 2014.08.24 12:02:50 »
Cimbim felhívta, mert ő venné meg. Azt mondta, hogy nincs benne IPA, csak így tudta kiválasztani a felszereltséget.
Mi az az IPA? :cry:

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11479 Dátum: 2014.08.24 12:06:11 »
Mi az az IPA? :cry:
Az a cucc, ami beparkol magától és van kamerád is hátul. Ebből én kb. csak a kamerának venném hasznát, de csak be lehet utólag is szerelni valahogy.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11480 Dátum: 2014.08.24 12:57:52 »
Az a cucc, ami beparkol magától és van kamerád is hátul. Ebből én kb. csak a kamerának venném hasznát, de csak be lehet utólag is szerelni valahogy.
Miért nem bíznál benne? ;)

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11481 Dátum: 2014.08.24 13:14:13 »
Miért nem bíznál benne? ;)

Nem, csak nagyon lassú vele a parkolás.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11482 Dátum: 2014.08.24 13:25:17 »
Nem, csak nagyon lassú vele a parkolás.

Igy van. Viszont a kamera es a segedvonalak miatt elegge hasznos extra

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11483 Dátum: 2014.08.24 13:27:34 »
Igy van. Viszont a kamera es a segedvonalak miatt elegge hasznos extra
Én úgy vagyok vele, hogy nem az IPA hiányán múlik majd, hogy mit veszek. Max beszereltetek egy radart.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11484 Dátum: 2014.08.25 01:02:06 »
Faceliftesbe nagyon egyszerű kamerát szerelni. Ebayen fillérekért van kamera, a neten meg leírás a hogyanról.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11485 Dátum: 2014.08.25 07:13:05 »
Faceliftesbe nagyon egyszerű kamerát szerelni. Ebayen fillérekért van kamera, a neten meg leírás a hogyanról.
Ez jó hír, köszi.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11486 Dátum: 2014.08.25 10:16:49 »
Kedves Fórumozók!

Nemrég regisztráltam, gondoltam, hogy mielőtt kérdezek, egy rövid bemutatkozás illendőségből. :) Friss priusos vagyok, helyzetem talán olyan szempontból eltérő a többséghez képest, hogy a családommal együtt Ausztriában élek. A kocsi egy 3-as, 2010-es évjáratú.

Még csak pár napja van meg, de egy hétvégi budapesti családlátogatás miatt egy jó 7-800 km-t már belenyomtam. Még ismerkedem vele, nem tudom, hogy mennyit megy egy tankkal. A hazaút előtt Magyarországon rátankoltam cirka 7,5 litert (nem, akartam sokat, Ausztriában olcsóbb az üzemanyag), legnagyobb meglepetésemre a szintjelző mutatta ugyan a pluszt, viszont a megtehető kilométerek száma nem változott. Később, otthon megtaláltam a kézikönyvben azt a megjegyzést, hogy ha csak keveset nyom rá az ember, a kijelző lehet, hogy nem változik.

Tudna arra valaki tanácsot adni, hogy mi az a minimális mennyiség, amit már "észrevesz" és módosítja a becslést?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11487 Dátum: 2014.08.25 10:46:34 »
Sajna a "range" nagyon nem valós km-t mutatja, szerintem egyik Toyotában sem :no: Szerencsére inkább kevesebbet mutat akár 200 km-el is!-legaláb is nálam a Corollában.

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11488 Dátum: 2014.08.25 18:44:24 »
Urak!

Holnap hibridszűzként megyek megnézni ezt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_navi.xenon.bor.pdc.h-up.kam-8188921

Ha van instant jótanács, akkor ne tartsátok magatokban.
szögi

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11489 Dátum: 2014.08.25 18:52:08 »
Xenon az biztos,hogy nincs benne csak LED...