Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366696 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11340 Dátum: 2014.08.03 10:37:45 »
De ezek magyarországi Yarisok...
Jaa ha helyiek akkor nem tudom :)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11341 Dátum: 2014.08.04 13:25:56 »
Ami belgiumból vagy hollandiából jön azok korrodáltak lesznek. Közel a tenger.
Az enyém francia, és a motortartó bak tiszta rozsda.

Blue Quasar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11342 Dátum: 2014.08.04 14:10:26 »
Sziasztok,

nektek van gyári indításgátlón fellül egyéb védelem Prius otokban?

Budapeten Zuglóban lakom (kocsi az utcán van) és pár hete vettem Prius 2-est. Előző kocsimat Yarist már nem féltettem, de ezt most igen, bár Priusok talán nincsenek bent a legjobban lopott kocsik közt(? ill nem tudom mi a jelenlegi tendencia), ettól függetlenül igencsak szarul esnem "sok" pénzért vett szé kis kocsim eltűnne.

Holnapra vagyok bejelntve egy műhelybe ahol komplett védelmi rendszert építenek be, elég húzós áron. De utána jobban alszom talán :D
+ majd cascot is kéne kötni akokr meg már tényleg jól alszom :)

tudtok linkelni Prius 2-es lopási statisztikát? Én egyenlőre nem találtsam ...


 

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11343 Dátum: 2014.08.04 14:38:22 »
Van.

Indításgátló és motortérzár. Ajánlott még az OBD-csatlakozó vezetékének megszakítása is és el lehet gondolkozni a zárdugózáson.

A húzós ár sajnos nem mindig garancia a jó munkára. Referenciák vannak a műhelyről?

Blue Quasar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11344 Dátum: 2014.08.04 14:55:20 »

A húzós ár sajnos nem mindig garancia a jó munkára. Referenciák vannak a műhelyről?

Cerberos,http://www.cerberos.hu/araink

olyan 140-170 közt lesz,

a leírtakból neked is valami hasonló lehet mondjuk "pajzs" ? :D

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11345 Dátum: 2014.08.04 15:06:13 »
A pajzs túlárazott marketinghype. A Cerberos tudtommal jó, bár télleg drága.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11346 Dátum: 2014.08.06 07:05:43 »
Két kockát jelzett a szintmérő ennek ellenére sikerült 39,60 litert tankolnom a PII-be a madaras kúton, most akkor hogy van ez? :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11347 Dátum: 2014.08.06 09:20:18 »
Két kockát jelzett a szintmérő ennek ellenére sikerült 39,60 litert tankolnom a PII-be a madaras kúton, most akkor hogy van ez? :hmmmm:
Lehet, h épp váltott volna egy kockára! Nekem is volt már ilyen! Ezért nem jó a digitális kijelzés, mert nem tudod, h annak a kockának, tartománynak a tetején, vagy alján tart.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11348 Dátum: 2014.08.06 10:15:09 »
Lehet, h épp váltott volna egy kockára! Nekem is volt már ilyen! Ezért nem jó a digitális kijelzés, mert nem tudod, h annak a kockának, tartománynak a tetején, vagy alján tart.
De 40 liter a P2-esnél a tartalék jelzést követően kellene belemenni. Viszont az utolsó előtti hamar elmúlik nekem, meg az utolsó se sokáig folyamatos.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11349 Dátum: 2014.08.06 10:19:09 »
De 40 liter a P2-esnél a tartalék jelzést követően kellene belemenni. Viszont az utolsó előtti hamar elmúlik nekem, meg az utolsó se sokáig folyamatos.
Ez nem ennyire egzakt szerintem! :)

Sokszor az sem mindegy milyen kútnál tankol az ember, mert egy nagyobb nyomással tankoló kútnál hamarabb kattan a pisztoly, stb. Sok deci, akár 1-2 liter is lehet különbség egy-egy tele tankolásnál is amiatt, hogy pl meddig tankolj az ember.

Az meg szintén nem mindegy, h a kockának melyik részénél nézi az ember a műszert, milyen szögben áll az autó. Nekem volt, h lejjebb ugrott egy kockával, következő indításnál meg megint a több volt, pedig sajna nem termeli a benzint, csak határon volt! :)

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11350 Dátum: 2014.08.06 12:03:49 »
Nekem a legutóbbi tankoláskor pont akkor váltott villogóra az utolsó négyzet amikor megálltam a kútoszlopnál, és 41,97l-t tankoltam.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11351 Dátum: 2014.08.06 12:45:43 »
Én legutóbb a villogás kezdete után olyan 50km-rel tankoltam, 43 litert.

sz.l

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11352 Dátum: 2014.08.06 13:08:14 »
Ha előkerült ez a tank-liter-tankolás kérdéskör szeretnék én is kérdezni nálamnál tapasztaltabb PIII. gazdáktól.

Én még csak 2000km-t futottam az autóval ez 2db telitankolás volt idáig. A teli tankolás (értsd tele játszottam a tankot, az első kattanás után még vagy 10-15x kattanva úgy hogy valóban láttam a benzin szintjét a cső végében) után a kijelző azt jelezte, hogy 845km tudok megtenni ezzel. Kérdezem, hogy ha az átlagfogyasztás 4,5liter (ezt kiszámolva a megtett km-ből és a valósan tankolt literből, sajnos, amit az autó kijelzője mutat az mindig 0,2literrel kevesebb, mint a valós érték) és 45literes a tank akkor ez hogyan jöhet ki. Valójában ezzel a 4,5l fogyasztással 1000km-t kellene, lehetne megtenni.

Van-e valakinek tapasztalat abban, hogy amikor már azt mutatja, hogy 0km van a tankolásig és az utolsó kocka is villog, akkor még mennyit lehet elmenni, ill. mennyi benzin, lehet még a tankban.

Van-e valakinek abban is tapasztalata, hogy mi történik akkor, ha üresre fogy a tank. Okozhat-e valami problémát ez az autónak (elmúlt 23 évben dízellel jártam, sajnos voltak kalandjaim a kifogyott tankkal), vagy van e valami protokol ilyenkor amit követni kell a feltöltés utáni újraindításkor?

Nagyon köszönöm válaszaitokat.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11353 Dátum: 2014.08.06 13:29:39 »
Ha előkerült ez a tank-liter-tankolás kérdéskör szeretnék én is kérdezni nálamnál tapasztaltabb PIII. gazdáktól.

Én még csak 2000km-t futottam az autóval ez 2db telitankolás volt idáig. A teli tankolás (értsd tele játszottam a tankot, az első kattanás után még vagy 10-15x kattanva úgy hogy valóban láttam a benzin szintjét a cső végében) után a kijelző azt jelezte, hogy 845km tudok megtenni ezzel. Kérdezem, hogy ha az átlagfogyasztás 4,5liter (ezt kiszámolva a megtett km-ből és a valósan tankolt literből, sajnos, amit az autó kijelzője mutat az mindig 0,2literrel kevesebb, mint a valós érték) és 45literes a tank akkor ez hogyan jöhet ki. Valójában ezzel a 4,5l fogyasztással 1000km-t kellene, lehetne megtenni.


Régen én is így tankoltam, de a Prius tankjának csövében van 1 szűrő ami tropára megy, ha ilyenkor a benzinben áll.
1 kattanás után már nem szabad rátankolni.

Mivel bruttó 3 perc alatt kb. megtankolsz 40-50 litert, nem éri meg ezzel játszani!
Prius 1.8 HSD

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11354 Dátum: 2014.08.06 13:53:20 »
Nagyon köszönöm válaszaitokat.
Nem szabad kattanás után tovább tankolni, mert szétcseszel valami benzingőz szűrőt, továbbá minek annyira kicentizni, ill kiüríteni? Nekem eddig az évek alatt kétszer kezdett egyáltalán villogni, de a két kezemen azt is meg tudom számolni, h egyáltalán hányszor láttam egy kockát.