Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366802 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11295 Dátum: 2014.07.29 09:32:06 »
Sziasztok,
A kilincsen van egy kis cumó, ami eltakarja a kulcslyukat. Namost ez a kis cumó eltűnt az autómról. Le tud ez esni csak úgy random, vagy valaki piszkálhatta a parkolóban?
Illetve vajon (olcsón és egyszerűen) pótolható-e?

Attól tartok ez magától nem esik le.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11296 Dátum: 2014.07.29 09:38:11 »
Egy hét és több mint 1500 kilométer után a vakon vett Toyota Prius

http://www.autonavigator.hu/sztori/milyen_a_prius_jojjon_a_nagy_vallomas-12820

"Ahol lehetett korlátozás nélkül menni, ott 140-150 körül nyomtam is, azt még egész jól és viszonylag csendesen bírta a Prius" Végre egy felhasználó ír erről. Én érzem kényelmetlenül magam, mikor Prius tesztet olvasok és ordító-üvöltő-elviselhetetlen motorhangról ír a kedves újságíró, mivel én még soha nem tapasztaltam ilyet.

"az átlagosnál alacsonyabb Priusban bizony az átlagosnál jobban vakít a többi autó lámpája." Ezt viszont nem tudom értelmezni. Így is magasabban ülök benne, mint mondjuk egy H Astrában. Általában fordítva van, én vakítom a szembejövőt. >.>
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.29 09:41:06 írta Szax »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11297 Dátum: 2014.07.29 11:20:31 »
Jól, csak kockázatosan. A színét irigylem tőle.  :)
Ne irigyeld, az ilyen színek durván fakulnak egy idő után!

soho001

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • www.szrsze.mlap.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11298 Dátum: 2014.07.29 13:02:03 »
Sziasztok.

Kérésemre küldött a Toyota egy típusbizonyítványt amiben egyértelműen szerepel,hogy semmit sem vontathat
a Prius 1.5 HSD.

Az újabb típust lehet megerősített alvázzal rendelni és akkor vontatni vele.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11299 Dátum: 2014.07.29 14:12:24 »
Sziasztok.

Kérésemre küldött a Toyota egy típusbizonyítványt amiben egyértelműen szerepel,hogy semmit sem vontathat
a Prius 1.5 HSD.

Az újabb típust lehet megerősített alvázzal rendelni és akkor vontatni vele.

A user manualban is benne van. Amit sokan vonóhorognak néznek az kerékpárszállító, és nem vonóhorog.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11300 Dátum: 2014.07.29 17:31:16 »
"Ahol lehetett korlátozás nélkül menni, ott 140-150 körül nyomtam is, azt még egész jól és viszonylag csendesen bírta a Prius" Végre egy felhasználó ír erről. Én érzem kényelmetlenül magam, mikor Prius tesztet olvasok és ordító-üvöltő-elviselhetetlen motorhangról ír a kedves újságíró, mivel én még soha nem tapasztaltam ilyet.

Ezt a búgást én sem értettem korábban, egy nagyságrenddel csendesebb a Prius autópályán mint az újágírók által agyon ajnározott Mazda 6 II-esünk 2L-es benzines motorral, ráadásul 5,5-ös fogyasztással megjártuk 4-en Horvátországot, teli csomival. Nem mondom, hogy ugrott a Prius, de teljesen vállalható volt. És kényelmesebb hosszútávon, hogy nem olyan sportos a kormányzás, futómű mint a Mazdában.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11301 Dátum: 2014.07.30 09:33:17 »
Én is írtam már,hogy teljesen jó az autópályán á kocsi.amíg elnem éri azt a tempót amit tartani akarsz addig zúg,de utána már olyan mintha 90-nel mennél a főúton..

Ez ilyen újságírói nagyzolás túlzás,hogy írjanak valamit,meg ütik vágják a kocsikat.sokszor írják azt,hogy x liter a fogyasztás,de normálisan hajtva tulajdonképpen csak liter....

guba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11302 Dátum: 2014.07.31 09:19:31 »
Attól tartok ez magától nem esik le.

nekem sincs ilyen a záron. Gyárilag van rajta?

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11303 Dátum: 2014.07.31 10:36:46 »
nekem sincs ilyen a záron. Gyárilag van rajta?

Ez csak P3-on van, nem? És ahogy nézem, ott is csak a facelifteseken
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.31 10:38:31 írta Sumi »

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11304 Dátum: 2014.07.31 12:25:01 »
Mellesleg most a barátnőnek keresek Yarist, és ki is néztem egyet.. AZ egyetlent a neten (automatás szeretne a lelkem), mely a Toyota Sakuránál van Óbudán. No mondom kellemeset a hasznossal, úgyis 200e van a Priusban, mióta nálam van (191e) nem volt szervizelve, megcsináltatom rajta az ekkortájt esedékest. El is mentem a Sakurához érdeklődni mind a szerviz mind a Yaris iránt.. Hát gyerekek; A recepciósnak elmondtam a problémáimat, mondta hogy szól a kollégának aki majd megmutatja a Yarist, addig menjek oda a munkafelvételre kérdezzem meg a Prius szervizt.. Több se kellett, odamentem és legnagyobb megdöbbenésemre 20 perc várakozás után végre szóba is álltak velem:) No felvázoltam a problémát a csókának, mire mondja hogy aj-aj szervizkönyv nélkül bizony nem tud segíteni (???). Mondom, hogy de akkor nagyjából legalább lőjük már be, hogy itt 200e környékén milyen szervizek vannak és mennyibe kerülnek - hát ő ezt szervizkönyv nélkül nem tudja megmondani. De mondom mégis mennyi egy teszemazt 195e-res szerviz? Nem, ő a szervizkönyv nélkül nem tud válaszolni, hozzam be, és utána tárgyalhatunk.. Ok. Utána visszamentem a recepcióra, hogy Yaris? Nu sto? Hát hogy ő már szólt a kollégának, de most eltűnt. Oké, megkértem, hogy szóljon majd a kollegának, hogy jöjjön utánam, addig kimegyek körbejárni az autót (elég ramaty állapotban volt 1.2M-s ára létére). No 15perc nézelődés után kolléga még mindig sehol, már épp feladtam az egészet, és elindultam volna haza (ehhez át kellett mennem újra az üzleten), mikoris jött a kolléga, hogy most már tényleg máris jön, 2 perc. Oké, 5 perc múlva jött is és korrektül bemutatta a Yarist (szerinte teljesen normális, hogy az egész motorblokk korrodál)..
Megköszöntem mindenkinek mindent és eljöttem.. Őrület.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11305 Dátum: 2014.07.31 13:06:38 »
Sakurához nem volt szerencsém amíg keresgéltem. Az Emil Frey-nél eszméletlen gyors/kedves volt mindenki. Azóta meg a debreceni srácokhoz hordom, mert ez van helyben. Én nem hajtanék el egy fizető ügyfelet sem ilyen idióta indokkal. Debrecenben ki van írva 15k-s leosztásban a szervizek ára. A Toyota honlapján a 4 évnél idősebb szervizakciónál meg is tudod nézni online. 195k az kb pont egy sima olaj-olajszűrő-levegőszűrő lesz szerintem. Talán az a bolygómű(?) olaj vagy miafene, amit váltóolajnak szoktak mondani ellenőrzés kell még ott.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11306 Dátum: 2014.07.31 13:13:22 »
Mai napon 17:30kor PRIUS TALÁLKOZÓ a Pólus Center mögött!!!

3-4en már tuti ott leszünk! :)
Prius 1.8 HSD

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11307 Dátum: 2014.07.31 13:40:35 »
Szerintetek mit takar a felújított hibridakksi?
Esélyesnek érzem hogy erről a kocsiról van szó:
http://nepitelet.hu/autok/toyota/prius_1997/a_verestorku/

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11308 Dátum: 2014.07.31 14:36:25 »
Sakurához nem volt szerencsém amíg keresgéltem. Az Emil Frey-nél eszméletlen gyors/kedves volt mindenki. Azóta meg a debreceni srácokhoz hordom, mert ez van helyben. Én nem hajtanék el egy fizető ügyfelet sem ilyen idióta indokkal. Debrecenben ki van írva 15k-s leosztásban a szervizek ára. A Toyota honlapján a 4 évnél idősebb szervizakciónál meg is tudod nézni online. 195k az kb pont egy sima olaj-olajszűrő-levegőszűrő lesz szerintem. Talán az a bolygómű(?) olaj vagy miafene, amit váltóolajnak szoktak mondani ellenőrzés kell még ott.

Köszönöm szépen az információt:)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11309 Dátum: 2014.07.31 15:58:20 »
OFF Sumi, 2 napja h eladtuk az aut. Yarist és bőven az általad írt ár alatt. :yes: ON
Today, tomorrow and after tomorrow!