Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366653 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10905 Dátum: 2014.05.16 14:26:51 »
Tegnap is láttalak a XV. ker LIDL-ben, mondtam, hogy sűrűn látom arra az autód. :)

Amúgy a most következő szervizemen már ezt is igénybe vehetjük (4éves a vas), így filléres a szerviz:

http://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.tmex

Csak P2 van a listában...

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10906 Dátum: 2014.05.16 14:46:37 »
Csak P2 van a listában...
P3 tulajok  meg csak perkáljanak  :-(
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10907 Dátum: 2014.05.16 17:36:55 »
Na ma nem érzem a kormányrúd hibáját  :wacko:
Remélem amíg megjön az alkatrész újból visszajön  :?:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10908 Dátum: 2014.05.17 18:15:16 »
Kollégák! Tetőbox-szal közlekedett már valaki?  Mennyit dob a fogyasztáson?  Főleg a pályatempó érdekelne.

xjozsasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10909 Dátum: 2014.05.17 21:57:44 »
P3 tulajok  meg csak perkáljanak  :-(

mennyi kb egy általános átvizsgálás a toyotánál? ha minden szép és jó?:)

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re: Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10910 Dátum: 2014.05.17 22:26:04 »
mennyi kb egy általános átvizsgálás a toyotánál? ha minden szép és jó?:)
10e Huf körül.
Üdv!

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10911 Dátum: 2014.05.18 11:23:34 »
mennyi kb egy általános átvizsgálás a toyotánál? ha minden szép és jó?:)

Vásárlás előtti átvizsgálás?
7500 a hibrid rendszer ellenőrzés + az általános állapotfelmérés is olyan 7500 körül. Én ezt az ajánlatot kaptam a múlt héten.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10912 Dátum: 2014.05.19 09:21:26 »
Csak P2 van a listában...
A listában lehet, de ha a P3 4 év feletti, már arra is vonatkozik, ne aggódj! :)
Prius 1.8 HSD

mugyula

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10913 Dátum: 2014.05.19 19:08:10 »
Kedves Fórumozók,

Új tag vagyok. Eddig nem vettem részt ilyen jellegű internetes "beszélgetésben".
Most, hogy végre meg tudtam vásárolni az első Toyotámat, ami ráadásul Prius szeretnék csatlakozni.
Remélem szívesen fogadtok.
Sikerült gyakorlatilag "magán úton", de ( némi profi segítséggel ) egy németországi 1 éves Priust vásárolnom.
A futásteljesítménye 18 000 km, és kifogástalan állapotú. Egyelőre nagyon élvezem, de csak néhány száz kilométert
mentem még vele. Egy 3,5 éves Volvóról váltottam, de egyáltalán nem bánom az eddig tapasztaltak alapján. Nagyon élvezem.
Azt hiszem ehhez némi átrendeződés is kell a fejben.
Itthon próbálkoztam, de csak 6 szóba jöhető gépet találtam, amelyek közül 5 eredetileg nem itthoni volt, mindenféle történetekkel.
Ha külföldről, akkor inkább én válasszak alapon csináltuk a dolgot. Úgy érzem sikerült. Köszönet segítőimnek.

Az első ismerkedés, és beállítások könnyen mentek. Egy angol nyelvű kézikönyvet ( USA , Canada)  találtam a neten, mert az jobban megy mint a német.
Minden sikerült, egy dolgot nem tudok beállítani, bár szerintem a kézikönyvben megtaláltam. Azt szeretném, hogy a központi zár indulás után lezárjon. Szerintem : váltó N-be központi zár bezár kapcsoló lenyom 5 sec-ig. Mégsem működik, tudna valaki segíteni hogyan kell?
Nagyon megköszönném. :helpsmilie:

köszi előre is
Üdv

mugyula

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10914 Dátum: 2014.05.19 20:20:15 »
Gratula a technikához :clap:

Ha nem titok,mennyibe került igy,hogy magadnak intézted?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10915 Dátum: 2014.05.19 21:42:05 »
Minden sikerült, egy dolgot nem tudok beállítani, bár szerintem a kézikönyvben megtaláltam. Azt szeretném, hogy a központi zár indulás után lezárjon. Szerintem : váltó N-be központi zár bezár kapcsoló lenyom 5 sec-ig. Mégsem működik, tudna valaki segíteni hogyan kell?
Lehet, hogy az amerikai verziókban van ilyen funkció (ott általában van riasztó+pánik gomb is alapban) de az európainál nem tudok ilyenről. Általában a riasztót beszerelők szoktak ilyen funkciókat betenni. Nekünk pl. a másik kocsikban volt ilyen funkció, de gyorsan ki is kapcsoltam, nem igazán tudom mi értelme van, mert megállásnál mindig nyitogathatom a kocsit.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

mugyula

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10916 Dátum: 2014.05.19 22:14:21 »
Köszönöm a segítséget, valószínűleg erről lehet szó. Csak megszokásból próbáltam beállítani, mivel nemrégen láttam egy trükkös lopást épp előttem a lámpánál, annak ellenére, hogy vidéken lakom. Ember odafut - hátsó ajtó kinyit - táska kivesz - futás..... Azóta zárom az ajtót, és ez a korábbi autómnál menűből beállítható volt. Nem probléma, majd kézzel zárom.
Köszi a gyors választ.
Üdv

mugyula

mugyula

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10917 Dátum: 2014.05.19 22:27:39 »
A saját bonyolítás inkább a keresés volt. Mint írtam volt profi segítségem is. Az autó 19 800 € volt + 4 téli kerékkel eredeti Toyota felniken. A felszereltsége a magyar Sol-nak felel meg + Touch&Go Navi, és ami vele együtt jár. Nem volt olcsóbb szerintem mint itthon, de nyugodt vagyok legalább.
Köszi a jókívánságot!
Jó éjt !
Üdv

mugyula

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10918 Dátum: 2014.05.20 09:41:13 »
Én kb 20e euróra gondoltam,de igy még jobb ár.jó vétel volt.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10919 Dátum: 2014.05.20 12:48:38 »
Az első ismerkedés, és beállítások könnyen mentek. Egy angol nyelvű kézikönyvet ( USA , Canada)  találtam a neten, mert az jobban megy mint a német.
Minden sikerült, egy dolgot nem tudok beállítani, bár szerintem a kézikönyvben megtaláltam. Azt szeretném, hogy a központi zár indulás után lezárjon. Szerintem : váltó N-be központi zár bezár kapcsoló lenyom 5 sec-ig. Mégsem működik, tudna valaki segíteni hogyan kell?
Nagyon megköszönném. :helpsmilie:

köszi előre is

Ez sajnos az európaiban nem fog menni. Én is próbáltam, ahogy a komfortindex és a follow me home sem.
Prius 1.8 HSD