Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366743 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10890 Dátum: 2014.05.16 00:10:06 »
Szia
Ezt lehetne kicsit bővebben? Sima úton? Kormánymozdulatnál? Álló helyzetű kormány mozgatásnál? Rosszabb úton? STB...
Szerviz egyértelműen kormánymű hibát talált vagy a gari miatt ez a gyors, egyszerűbb orvoslás?
Üdv.
Észrevenni álló helyzetben a legkönnyebb, Ready-ben a kormány pár fokos elforgatásakor kopog, mintha valami gumi-ban picit megakadna belül.  Megrendelték az új kormányművet, aztán ha nem az, akkor megyünk tovább, mondták. 
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #10891 Dátum: 2014.05.16 07:47:32 »

+ érdekesség: pár napja történt, hogy már kb. 10-15km-t mentem a kocsival, amikor azt hallom, hogy "pörög" a motor. Nem töltötte az akksit, mivel az fullon volt, nem ment a fűtés, a motor tuti meleg volt, csak járatta a motort ha mentem, ha nem, úgy 15 percen keresztül folyamatosan, majd megunta és leállította a motort. Azóta ilyen nem volt.
Más: bizonyos körülmények között engedi újabban (nagyús, hogy a sw frissítés óta) 50km/h -ig EV-ben a kocsit. Ahogy nézem feltétele az üzemmeleg motor és minimum 70%-os akkutöltöttség. Máskor 34-nél kikapcsolja az EV-t :eek:
Én úgy tudtam, h minden EV módos prius 50km/h ig engedi ha adottak a körülmények és nem nyomsz padlógázt.

A látszólag indokolatlan motorjáratást én is tapasztaltam, ekkor én pl. pirosnál általában benyomom az EV-t :)

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #10892 Dátum: 2014.05.16 07:47:37 »

+ érdekesség: pár napja történt, hogy már kb. 10-15km-t mentem a kocsival, amikor azt hallom, hogy "pörög" a motor. Nem töltötte az akksit, mivel az fullon volt, nem ment a fűtés, a motor tuti meleg volt, csak járatta a motort ha mentem, ha nem, úgy 15 percen keresztül folyamatosan, majd megunta és leállította a motort. Azóta ilyen nem volt.
Más: bizonyos körülmények között engedi újabban (nagyús, hogy a sw frissítés óta) 50km/h -ig EV-ben a kocsit. Ahogy nézem feltétele az üzemmeleg motor és minimum 70%-os akkutöltöttség. Máskor 34-nél kikapcsolja az EV-t :eek:
Én úgy tudtam, h minden EV módos prius 50km/h ig engedi ha adottak a körülmények és nem nyomsz padlógázt.

A látszólag indokolatlan motorjáratást én is tapasztaltam, ekkor én pl. pirosnál általában benyomom az EV-t :)

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10893 Dátum: 2014.05.16 07:52:48 »
Én úgy tudtam, h minden EV módos prius 50km/h ig engedi ha adottak a körülmények és nem nyomsz padlógázt.

A látszólag indokolatlan motorjáratást én is tapasztaltam, ekkor én pl. pirosnál általában benyomom az EV-t :)
+1 mindkét bekezdéshez.
Üdv!

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10894 Dátum: 2014.05.16 08:13:09 »
Észrevenni álló helyzetben a legkönnyebb, Ready-ben a kormány pár fokos elforgatásakor kopog, mintha valami gumi-ban picit megakadna belül.  Megrendelték az új kormányművet, aztán ha nem az, akkor megyünk tovább, mondták.

Ez a korai P3nál típushiba volt...
A plusz gari hány pénz? :)
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10895 Dátum: 2014.05.16 08:15:54 »
+ érdekesség: pár napja történt, hogy már kb. 10-15km-t mentem a kocsival, amikor azt hallom, hogy "pörög" a motor. Nem töltötte az akksit, mivel az fullon volt, nem ment a fűtés, a motor tuti meleg volt, csak járatta a motort ha mentem, ha nem, úgy 15 percen keresztül folyamatosan, majd megunta és leállította a motort. Azóta ilyen nem volt.
Más: bizonyos körülmények között engedi újabban (nagyús, hogy a sw frissítés óta) 50km/h -ig EV-ben a kocsit. Ahogy nézem feltétele az üzemmeleg motor és minimum 70%-os akkutöltöttség. Máskor 34-nél kikapcsolja az EV-t :eek:

Van, hogy 34 alatt engedi csak az EV-t, jellemzően hidegebb motornál. 4 vonal felett már mindig engedi bekapcsolni amúgy, amennyiben meleg a rendszer.
Hogy mitől függ a 34 vagy 50 kmh sebességhatár, még nem sikerült rájönnöm, igaz nem is túl sűrűn nyomkodom az EV gombot. :)

Amit írtál, hogy pörög a motor, ekkor akkut regenerál, nekem is szokott  lenni ilyen néha, hogy teljesen indokolatlanul megy a motor. Van ilyen. Eddig azt vettem észre, hogy akkor, mikor sokáig jártál olyan körülmények között, hogy 2-4 vonal van, akkor néha feltölti csakúgy 6-7 vonalig. De múltkor ez megdőlt, mert 6 vonalnál is ezt csinálta. Mindenesetre mondták a Mayernél, hogy ez akkuregenerálás ilyenkor, ne aggódj, ilyen másnak is van.
SW frissítés előtt én kb 1/2 tankot jártam amúgy...
Prius 1.8 HSD

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10896 Dátum: 2014.05.16 08:25:35 »
Jó kérdés! Mennyi a + gari?
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10897 Dátum: 2014.05.16 08:41:54 »
Jó kérdés! Mennyi a + gari?
2 évre 130e Ft volt. Nem olcsó, de már egy ilyen dolognál visszahozza az árát, és a hibridgari is (évi 4500Ft lenne) is benne van.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10898 Dátum: 2014.05.16 09:12:21 »
2 évre 130e Ft volt. Nem olcsó, de már egy ilyen dolognál visszahozza az árát, és a hibridgari is (évi 4500Ft lenne) is benne van.
Mikor kototted a 2 evest, mintha mostanában megemelték volna? Hibrid garit en is kötöttem, de az nem a teljes hib láncra szól csak az akksira! P2 re most minden kedvezőbb!!
Üdv!

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10899 Dátum: 2014.05.16 09:48:23 »
Mikor kototted a 2 evest, mintha mostanában megemelték volna? Hibrid garit en is kötöttem, de az nem a teljes hib láncra szól csak az akksira! P2 re most minden kedvezőbb!!

Tegnap is láttalak a XV. ker LIDL-ben, mondtam, hogy sűrűn látom arra az autód. :)

Amúgy a most következő szervizemen már ezt is igénybe vehetjük (4éves a vas), így filléres a szerviz:

http://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.tmex
Prius 1.8 HSD

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10900 Dátum: 2014.05.16 09:56:40 »
Tegnap is láttalak a XV. ker LIDL-ben, mondtam, hogy sűrűn látom arra az autód. :)

Amúgy a most következő szervizemen már ezt is igénybe vehetjük (4éves a vas), így filléres a szerviz:

http://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.tmex
így igaz! Ott voltunk.
Üdv!

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re: Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10901 Dátum: 2014.05.16 10:42:13 »
így igaz! Ott voltunk.

Ott már láttalak többször is, egyszer parkoltam melléd a Priussal, tegnap mondjuk robogóval voltam :D (eső nem pálya :D)
Ezért mondtam a talin, hogy szoktalak a XVben látni :)
Prius 1.8 HSD

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re: Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10902 Dátum: 2014.05.16 12:30:49 »
Ott már láttalak többször is, egyszer parkoltam melléd a Priussal, tegnap mondjuk robogóval voltam :D (eső nem pálya :D)
Ezért mondtam a talin, hogy szoktalak a XVben látni :)
Szia
Olyankor "szabad" szólni :o)!! Üdv
Üdv!

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re: Re: Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10903 Dátum: 2014.05.16 13:42:43 »
Szia
Olyankor "szabad" szólni :o)!! Üdv

Tegnap személyesen nem láttalak, korábban meg nem tudtam még, hogy topictag :)
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10904 Dátum: 2014.05.16 13:47:27 »
Én úgy tudtam, h minden EV módos prius 50km/h ig engedi ha adottak a körülmények és nem nyomsz padlógázt.

A látszólag indokolatlan motorjáratást én is tapasztaltam, ekkor én pl. pirosnál általában benyomom az EV-t :)

Igen ha minden körülmény adott, akkor engedi mindig.
Ha nem engedi, nem adott. :)

"ekkor én pl. pirosnál általában benyomom az EV-t "

ezt hiába, ilyenkor ez sem segít.
Prius 1.8 HSD