Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368399 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9225 Dátum: 2013.10.17 07:59:11 »
Nem láttam még számot ilyet a kijelzőmön... :( 7.2l/100km!
Ma M6 - Szekszárd - Bp, 120-130km/h és durva szembeszél.
Mostanra, egy kis városi dugóval lement 6.4-re...  :eek:

Tegnap én is mentem egy BP-Komlo-BP távot az M6-oson keresztül és nekem is elég magas lett a fogyasztásom 5,8, (pedig egy párszor autópályáztam már) eddig ez a legmagasabb fogyasztási adatom, de majd a városban vissza megy. Tegnap este hatalmas volt a szél és a zuhogó eső jó párszor arrébb rakott, klímázni is kellett a párásodás miatt és visszafelé sok az emelkedő.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9226 Dátum: 2013.10.17 08:46:27 »
na ezeket a fogyasztási rekordokat jó hallani, tegnap este nekem is sikerült én egy brutális pesti dugóban, hidegben, esőben 6 km-t tettem meg kábé egy óra alatt. 18.5-t mutatott a fedcomp, direkt kinulláztam, hogy lássam a rideg valóságot  :devil:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9227 Dátum: 2013.10.17 12:49:03 »
Xenon-t nem akarsz belehekkelni? Bár én csak a vetítőlencsésekben nem érzem az utólagos xenont zavarónak.

Xenont nem merek belekrampácsolni, mert kifolyik a szembejövők szeme éjszaka. Én ilyen tungsram/GE Megalight +120%-ost próbálnék ki, ami mondjuk egy kicsivel erősebb csak a normálnál (a +120% marketing lósz@rt ugye senki nem veszi be) és kevésbe bírja a strapát. Egyébként 2 hete égett ki bal oldali H4, most pedig a jobb. 6 évet kibírt az eredeti.

Köszi az ötleteket meg a fényképeket. Hát elég nőgyógyász kéz kellett a cseréhez, a gumi eléggé rá volt gyúgyulva az izzóra. Folyamatosan dugdostam be a telefont a videófelvevővel, hogy lássam mi a helyzet.

Múltkor apám Focus 3-ában cseréltünk izzót. Két csavar meglazításával az egész lámpatestet ki lehetett szedni. 4 perc volt, a priusszal meg sz0ptam vagy 45 percet egy izzó kicserélésével és a kezemen meg alig maradt bőr.

Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9228 Dátum: 2013.10.17 15:11:59 »
Xenont nem merek belekrampácsolni, mert kifolyik a szembejövők szeme éjszaka. Én ilyen tungsram/GE Megalight +120%-ost próbálnék ki, ami mondjuk egy kicsivel erősebb csak a normálnál (a +120% marketing lósz@rt ugye senki nem veszi be) és kevésbe bírja a strapát. Egyébként 2 hete égett ki bal oldali H4, most pedig a jobb. 6 évet kibírt az eredeti.

Köszi az ötleteket meg a fényképeket. Hát elég nőgyógyász kéz kellett a cseréhez, a gumi eléggé rá volt gyúgyulva az izzóra. Folyamatosan dugdostam be a telefont a videófelvevővel, hogy lássam mi a helyzet.

Múltkor apám Focus 3-ában cseréltünk izzót. Két csavar meglazításával az egész lámpatestet ki lehetett szedni. 4 perc volt, a priusszal meg sz0ptam vagy 45 percet egy izzó kicserélésével és a kezemen meg alig maradt bőr.


de csak azért volt 4perc a focus3ban,mert az elözö focusokba szervizbe kelett menni egy izzó cserével(bontani kelett a lököst,doblemezt)s meg is jegyezték ezt a fordnak,hogy jó lenne ha korrigálnák...

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9229 Dátum: 2013.10.17 20:05:46 »
Múltkor apám Focus 3-ában cseréltünk izzót.
Már kellett? Azért a Prius 6 évével nem rossz. Azért ilyen nehéz biztos kiszerelni, mert "szinte soha" nem kell :)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9230 Dátum: 2013.10.17 20:17:27 »
H Astra-nál szintén kerékjáratos burkolat leszedős izzócsere van. Viszont fél évnél többet nem bír egy izzó sem benne. Szóval az a 6 év elfogadható. :D

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9231 Dátum: 2013.10.17 20:42:40 »
Nem is meséltem, hogy megjött a 2 év extragarim. 130e HUF, de legalább nyugodtan alszom :) Csont nélkül átment, pedig külföldi a kocsi. Azt hiszem megpróbálom kicseréletni a jobb oldali LCD-t (amin a fogy. adatok jelennek meg) mert enyhén foltos :eek:.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9232 Dátum: 2013.10.17 21:07:45 »

de csak azért volt 4perc a focus3ban,mert az előző focusokba szervizbe kelett menni egy izzó cserével(bontani kelett a lököst,doblemezt)s meg is jegyezték ezt a fordnak,hogy jó lenne ha korrigálnák...
...haha. Egyébként a 2-es a szolgálati Fokuszom tényleg ette az izzót, mindig volt nálam két dobozzal. Úgy látom nem sikerült megtalálni a kóbor feszkót és inkább csináltak egy könnyen kivehetős első lámpát, hagy örüljenek a parasztok. És még jelzi is a műszerfalon, hogy elszállt az izzó. 

Ehhez képest tényleg jó a 6 év, bár azt nehezményezem, hogy 5 hónapja használom és nálam szállt el, mind a kettő.

7végén beműtöm a Megalight +120%-ot.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9233 Dátum: 2013.10.17 21:09:56 »
Nem is meséltem, hogy megjött a 2 év extragarim. 130e HUF, de legalább nyugodtan alszom :) Csont nélkül átment, pedig külföldi a kocsi. Azt hiszem megpróbálom kicseréletni a jobb oldali LCD-t (amin a fogy. adatok jelennek meg) mert enyhén foltos :eek:.

Helyes, dolgozzanak meg a pénzedért.  :D
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9234 Dátum: 2013.10.18 18:04:47 »
Ha jó izzót akarsz, akkor Orsam Nightbreaker Plusz, vagy Unlimited  a te izzód. A világítós topicban a miértek is ott vannak, vagy kérdezz, ha tudok, segítek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9235 Dátum: 2013.10.18 19:05:45 »
ajánlom a breaker pluszt.
erős fény,jobb,m a sima hella,ami nekem volt bent az osram elött.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9236 Dátum: 2013.10.18 21:09:18 »
Ha jó izzót akarsz, akkor Orsam Nightbreaker Plusz, vagy Unlimited  a te izzód. A világítós topicban a miértek is ott vannak, vagy kérdezz, ha tudok, segítek.

Osram-om már volt, soha többet. Bár a fénye jó volt, de fél évet sem bírt ki és megmakkant az egyik és követte a tesója egy hónapon belül. Utána normált tettem vissza és 3 év után azzal adtam el az autót. Erről az izzóról (Tungsram/GE Megalight) valahol olvastam, hogy egy kicsivel kitartóbb. Fél évente nem szeretnék izzót cserélgetni.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9237 Dátum: 2013.10.18 21:15:11 »
adnak rá 1év garit.
vilagitas.eu oldalon rendeltem.
kolegámnak ez a tungsram megalight van az avéjában kb1éve,nagyon dícséri.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9238 Dátum: 2013.10.19 02:30:10 »
adnak rá 1év garit.
vilagitas.eu oldalon rendeltem.
kolegámnak ez a tungsram megalight van az avéjában kb1éve,nagyon dícséri.

"Osram Night Breaker Plus H4 jótállási információk

    Az Osram Night Breaker Plus H4 egy úgynevezett 100% fényszóró, mely élettartama alapvetően a beépítés körülményeitől függ, ezért az Osram Magyarország nem tud jótállást vállalni az Osram Night Breaker Plus H4 termékre. (Ez minden offline bolt és minden webáruház esetében így van, csak mi le is írjuk)

    Azonban a VILAGITAS.EU jótállást vállal az úgynevezett „idő előtti” meghibásodásokra. Amennyiben a szakszerű beépítést követően 15 napon belül meghibásodik a Nálunk vásárolt Osram Night Breaker Plus H4 autóizzó, jutassa el Hozzánk és Mi díjmentesen küldünk Önnek az új terméket. Az esetleges félreértések és visszaélések elkerülése végett minden eladott Osram Night Breaker Plus H4 autóizzó egyedi gyári számát rögzítjük és csak azokat a termékeket cseréljük, amit a vásárló valóban megvásárolt Tőlünk."


Én nem látom az 1 év garit.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #9239 Dátum: 2013.10.19 03:28:20 »
h7 és hb3-nál ugyanezt írják?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки