Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366647 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8415 Dátum: 2013.07.11 14:43:04 »
A Prius a legtöbb nyereségét (általában) nem a visszatermelt energiából nyeri.
Pont ezt mondom én is: mert nem is egy nagyságrend! ;-) Ez egy szimplán keveset fogyasztó benzines autó, amire (még) rásegít egy villanymoci (de ha motorból kell visszatölteni, akkor ez az előny elveszik). De 100-120 fölött vagy nagy terheléskor már csak egy szimpla 1.5ös autó (ami a fogyasztáscsökkentős Attkinson (vagy Miller) cilkus miatt gyengébb is), ott már nem sokat ér a +villany sem, ami egy ideig rendelkezésre áll, de ez van, ennek tudatában is vettem, mert nagyrészt én is városban használom.

Alacsony sebesség, és dugó esetén jó a villany, h addig nem megy a benzin. Persze visszatöltéskor meg többletfogyi lesz a szimpla haladáshoz képest - ezen javít elhanyagolható mértékben a regeneratív. Jó az önmagában is keveset fogyasztó benzinmoci.

Ezért is javasolják, hogy ne full villannyal menj, utánna meg tölthet vissza jelentős többletfogyasztással, hanem azon a határon, mikor épppppen nem csinál semmit vagy egy-két-há literrel jár a benzinmoci, és akkor enyhén lassulsz persze, de jobban jössz ki.

És ezt az autót nem kell/nem szabad üresbe tenni, mert ekkor nincs töltés menedzsment! Hosszabb kigurulást a gázpedál érintésével lehet, h ne regeneratívozzon, de ne is hajtson.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.11 14:54:04 írta zezoka »

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8416 Dátum: 2013.07.11 23:18:01 »
Ezért is javasolják, hogy ne full villannyal menj, utánna meg tölthet vissza jelentős többletfogyasztással, hanem azon a határon, mikor épppppen nem csinál semmit vagy egy-két-há literrel jár a benzinmoci, és akkor enyhén lassulsz persze, de jobban jössz ki.
Igaz, az EV csak parasztvakításnak jó, meg ha nem akarod hogy beinduljon a benzinmotor mert pl.:
- ki-beállsz a garázsból/parkolóból
- kisgyerekek, kismama, vagy csak sok ember közvetlen közelében mész
- hangtalanul akarsz menni
- pár száz méterre mész csak a kocsival és mondjuk hideg is van
- Ráday utcában nem akarsz a kint ücsörgő emberek orra alá füstölni (oda mondjuk csak villanyos vagy HSD-t és aktív EV-s autót engednék be...)
- parasztvakítani akarsz (mondjuk én is szeretek barátoknál/ismerősöknél hangtalanul kiállni az udvarból, senki nem bírja ki szó nélkül  :flowers:)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8417 Dátum: 2013.07.11 23:27:51 »
Néhány év múlva -koruk miatt- ki fognak kopni a gyárilag nyomtatott szervizkönyvvel rendelkező Toyoták.
Amennyiben számodra nem megfelelő az elektronikus formában nyilvántartott szervizelés, akkor keress más típust. Ugyanis a Magyarországon újonnan forgalomba helyezett Toyotákhoz NINCS a megszokott pecsételhető szervizfüzet.
Az eladóknak marad a számla gyűjtögetés, és az elektronikus szervizkönyv kinyomtatása a karbantartások igazolására.
Mondjuk pont a múlt héten láttam rengeteg új, még átadásra váró szervízkönyvet az egyik Toyota szervízben.
De nem a papír hiányával van a baj, hanem hogy a nepper-duma ellenére itthonról rohadtul nem látják a kinti elektronikus szervízkönyvet.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8418 Dátum: 2013.07.12 01:56:26 »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8419 Dátum: 2013.07.12 07:46:41 »
Ezt a kocsit néztétek már?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata-6827059
Vélemény?
Tipikus nepperautó, tipikus km-rel, atipikus felnivel és dísztárcsákkal :D
Persze ettől még lehet jó...
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8420 Dátum: 2013.07.12 07:49:58 »
parasztvakítani akarsz (mondjuk én is szeretek barátoknál/ismerősöknél hangtalanul kiállni az udvarból, senki nem bírja ki szó nélkül  :flowers:)
Asszony is mindig kérdezi: Mi van vagánykodsz? :)  [rohog]

Emellett én is csak akkor használom, amikor pár métert előrébb/hátrébb kell gurulni, ne induljon már el.

b0c1

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8421 Dátum: 2013.07.12 11:01:15 »
En csak azt nem ertem, hogy Priusnal nincs normal kilometer ora sem, ebben az esetben hogy "tekerik vissza" az orat?  szoftveressen?

En ezekre gondoltam:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_xenon-_bor-_navi_-hud-7056899
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_navi_automata_p.radar-head-up-key-less-alufe-6973438

b0c1

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8422 Dátum: 2013.07.12 11:24:54 »
En csak azt nem ertem, hogy Priusnal nincs normal kilometer ora sem, ebben az esetben hogy "tekerik vissza" az orat?  szoftveressen?
b0c1
hát...ahogy azt sem tudod, hogyan lehet kombináció nélkül páncélszekrényt kinyitni, úgy ezt sem. A mostani fejlett autókban számos helyen őrzik az állást, nem csak a központi számítógépben, ezek mindegyikének cseréjével megoldható, és lássuk be, ilyen értékű autóknál meg is érheti, még ha nem is két fillér a visszatekerés.

egyébként bmeg most vittem átvizsgálásra az autómat, mert nemsoká műszaki vizsga, egy suzi swift, Micike kérdezi a kilométerállást, mondom 181.000, erre Micike mondja: de hát annyit nem is tud mutatni a számláló, mert csak 5 számjegyű, és neki azt kell beírni, amit a számláló mutat...és beírta, hogy 81...
majd a tényleges műszakin azért a normálisat fogom erőltetni, nem venné be a gyomrom...jövőre meg ***a nullkilométeres swiftem lesz, nem?????...ehhhh
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8423 Dátum: 2013.07.12 12:25:56 »
En csak azt nem ertem, hogy Priusnal nincs normal kilometer ora sem, ebben az esetben hogy "tekerik vissza" az orat?  szoftveressen?
Attól még km számláló van az autóban! Miért ne lenne!? Az, hogy nem mechanikus, hanem elektronikus (már a családunk 96os ex autójában is az volt, meg az én 98as omban is), csak megkönnyíti a tekerést, mert nem kell szédszedni sem. Csak igen, ahogy mondták, manapság már nem csak egy helyen kell átírni (nem csak az óra computerében, hanem esetleg többiben is.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8424 Dátum: 2013.07.12 12:29:07 »
nem csak az óra computerében, hanem esetleg többiben is.
pl abs, xenon vezérlők
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8425 Dátum: 2013.07.12 13:49:40 »
pl abs, xenon vezérlők
Előbbi még haggyán, mert tudja mennyit forgott a kerék, de utóbbi??? Mik vannak!  :eek:

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8426 Dátum: 2013.07.12 22:28:12 »
Ma gondoltam egyet, mert már eléggé szúrta a szememet, (meg a könyökömet) a könyöklők koszos állapota, meg a vékony párnázata, így gondoltam nekiállok áthúzni bőrrel. ( takarítani nem volt kedvem  :lol:) Honnan vegyek így délután megfelelő bőrt? (A normál bútorokhoz alkalmazott bőr természetesen nem megfelelő, mert túl vastagok) Elmentem egy bőr és cipőkellékeshez, de ott sem volt számomra megfelelő.. Ekkor jutott eszembe, hogy talán még mindig ott csücsül valahol a szekrény aljában a kiváló esztétikai és minőséggel megáldott kb 15 évvel ezelőtt hordott bőrnadrágom  :yes: nekiálltam keresni, végül meg is lett. Gyorsan elugrottam ragasztó spray-ért és indulhatott a meló... eredmény nekem nagyon tetszik, sarkok, élek a vékony bőrnek köszönhetően ránc és varrás nélkül meg lehetett oldani. Ez után már nem kell folyamatosan arra ügyelni, hogy koszos kézzel fogtam meg az ajtót..  A középső könyöklő párnázata is az elvárható kényelmet hozza .. néhány kép a délutáni-esti mulatságról ...
 

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8427 Dátum: 2013.07.13 09:13:32 »
bravó. szuperül sikerült  :clap:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8428 Dátum: 2013.07.13 10:42:27 »
Megyek, megnézem, hogy megvan-e még a latexruhám.
Sebváltógombnak jó lesz a piros golyó, ha leveszem róla a bőrszíjat.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8429 Dátum: 2013.07.14 00:22:57 »
Kedves Prius tulajok,

legnagyobb örömömre nemrég én is csatlakozhattam a hibrid autósok táborába. Ugyan nem Priusos lettem, hanem egy RX400h tulajdonosa, de mivel az RX topik eléggé halott, ide írom a kérdésemet.

Az autót kb. egy hónapja vezetem, ez alatt elolvastam rengeteg kapcsolódó tartalmat a neten (a Prius topikban a 300. oldal körül járok) és ahogy egyre többet olvasok, úgy érdekel egyre jobban az autó és maga a hibrid hajtáslánc.

Kérdésem:

A tapasztalat és a netes információk is azt mutatják, hogy a hosszabb akkuélettartam miatt a rendszer nem tölti fel teljesen és nem is meríti le az akkukat. Teljesen feltöltött állapot elvileg jellemzően csak hegymenetben lefelé következik be.
Ez nálam is jól megfigyelhető volt: Zöld csíkokat még nem nagyon láttam, de az alsó két csík is csak "erőlteten lassú"menetben jelent meg.

Ma viszont egy sík 70km/h-s szakaszon tempomat 70-nel haladva azt vettem észre, hogy a rendszer bőszen tölti az akkukat (kb. 3 csíkról indult). Minden töltöttségi vonal megjelent, vagyis a monitor full töltöttségi állapotot jelzett. Később aztán ezzel az energiával az 50-es szakaszon elég sokáig el is jutottam. De vajon miért töltötte "tele" a rendszer most az akkukat? (gondolom még ez sem igazán tele állapot lehet...)

Egy hasonló szakaszon (70-es táblák) pár órával később (direkt figyeltem) aztán már csak 6 vonalig töltött a 8-ból, majd a sárga nyíl oda-vissza kezdett ugrálni.

De vajon a korábbi alkalomnál miért töltötte fel annyira az akkukat?  :hmmmm: