Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366696 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8325 Dátum: 2013.06.24 21:32:13 »
Az van, hogy múlt hét óta szív a szervíz egy dologgal: a lambdaszonda túl magas feszültséget jelez, 0,8-0,9V pedig max 0,5V lenne a megengedett. Be is írja magát hibakódnak.
Vettem újabb, bontott lambadaszondá(ka)t mindegyik ugyanazt az értéket adja. Belepróbálták egy másik Prius biztosan jó szondáját, ECU-ját, stb. amit lehet mozdítani, eredmény ugyanaz, ergo az enyémben is minden alkatrész jó külön-külön.
Oké, mondták, hogy katalizátor lesz. Vettem bele másik, bontott komplett katalizátort, AZZAL IS UGYANOLYAN ÉRTÉKEKET AD  :cry: :cry: :cry:
Mi a f....t lehet ilyenkor csinálni???  :censored:
Milyen hibakódot ad?
Nem értem miért mondta a szerviz, hogy katalizátor probléma lehet. A katalizátor a lambdaszonda mögött van, nincs rá hatása.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8326 Dátum: 2013.06.24 21:36:05 »
igen az, köszi szepen! megtalaltam, szepen elolvadt. Van valakinek ötlete, hogyan kell kicserelni? Egy lemez egyebkent, amin sorban vannak a biztositekok, ugy tunik, mintha felfele siman ki lehetne huzni, de nem jon ki, eroltetni sem akarom. Mas kerdes, hogy hogyan szerzek hozza (USA prius).
Valaki idomilliomos tudna loni a sajatjarol egy kepet, hogy lassam, van-e kulonbseg az EU-hoz kepest?
kozben megtalaltam az alkatreszt. Tud valaki nemet toyota alkatresz boltot, ahonnan nagyon gyorsan szallitanak?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8327 Dátum: 2013.06.24 21:49:08 »
attesz86
Hát azt hogy sikerült kib...?  ;)

Bicskei
Kellene tudni pontos hibakódot vagy legalább azt hogy melyik szondáról van szó!
Xanyi

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8328 Dátum: 2013.06.24 22:01:47 »
attesz86
Hát azt hogy sikerült kib...?  ;)

Forditva raktam vissza a 12V-os aksit. De pssszt ne mondd el senkinek :) 
Foleg ha a DC/DC convertert is megsutottem, allitolag eselyes. Na akkor lesz igazan draga mulatsag a dolog :cry:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8329 Dátum: 2013.06.25 08:10:50 »
kozben megtalaltam az alkatreszt. Tud valaki nemet toyota alkatresz boltot, ahonnan nagyon gyorsan szallitanak?
Németet nem tudok, de én innen rendeltem egy műanyag takaró elemet, ami a hátsó középső biztonsági öv takarásához kellett. Teljesen korrektek, jó árúak és gyorsak voltak (illetve lettek volna, ha nem lett volna épp egy egy hetes ünnepük - de utánna tényleg pár nap alatt megjött), és jó volt a kommunikáció is.

Csak ki kell derítened a cikkszámot.

Mostanában már vannak Priusok bontva is, sokszor látok komplett Prius hibrid alkatrészeket netes oldalakon sokkal olcsóbban, mint gondoltam (persze az ügyfélkör is behatárolt, akárkinek nem tudják eladni, de akinek meg kell, annak sincs sok esélye, szóval nemtom - bár nagyon el sem romlanak). Ezenkívül ebay.de vagy uk (vám és áfa mentesség miatt jobb), pláne ha amcsi, akkor ebay.com, ott minden van Priushoz.

Inverter meg csak "meg van diódázva", habár miért rakná be valaki fordítva az aksit... :) Nem volt gyanús, h a negatív ott van kis 10-15centis vezetékkel közvetlenül a kasznihoz rögzítve? Szóval nehéz összekeverni. Na jó, nem akarlak még én is ba....atni.


Szerk.: Közben látom az indexes fórumon is kaptál már segítséget. Én is az Amayamát mondom, tényleg korrektek, gyorsak.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.25 08:25:03 írta zezoka »

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8330 Dátum: 2013.06.25 09:38:41 »
Inverter meg csak "meg van diódázva", habár miért rakná be valaki fordítva az aksit... :) Nem volt gyanús, h a negatív ott van kis 10-15centis vezetékkel közvetlenül a kasznihoz rögzítve? Szóval nehéz összekeverni.
Tenyleg az, nekem meg a kovetkezok furcsak:
1. a ket saru atmero kulonbsege kb 2 mm, igy a kisebb siman ramegy a nagyobbra, eroltetes nelkul
2. egy 9millios autoba nem tudtak egy 50ft-os biztositekot betenni kozvetlenul az akkuhoz ilyen esetekre
3. ezt elcseszheti a szerelo, a tulaj, sot bikazasnal is forditva kerulhet fel a kabel. na de ezert az inverter is tonkremehet? milyen munka ez? (en is mernok vagyok, es a k.anyjat annak, aki erre nem gondolt szerintem)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8331 Dátum: 2013.06.25 12:00:24 »
Tenyleg az, nekem meg a kovetkezok furcsak:
1. a ket saru atmero kulonbsege kb 2 mm, igy a kisebb siman ramegy a nagyobbra, eroltetes nelkul
2. egy 9millios autoba nem tudtak egy 50ft-os biztositekot betenni kozvetlenul az akkuhoz ilyen esetekre
3. ezt elcseszheti a szerelo, a tulaj, sot bikazasnal is forditva kerulhet fel a kabel. na de ezert az inverter is tonkremehet? milyen munka ez? (en is mernok vagyok, es a k.anyjat annak, aki erre nem gondolt szerintem)
1. Ha jóval nagyobb, vagy kisebb, akkor is tudsz kontaktot létrehozni, ami már elég a hazavágáshoz! :)
2. Senki nem mondta, h egy aksit fordítva bekötve zárlati áram kell meginduljon, tehát nem biztos, h meghalna a bizti. Egy normál autóban pl nem is biztos, h történne valami is - habár a computer ott sem biztos, h díjazná a tápcserét, de csak van benne védelem, ez esetben szimplán csak nem működne fordított táppal. 
3. Fordítva bikázásnál szerintem nem lesz baja, mert a gyári beépített aksi elég puffer (talán még merülve sem húzza le ellenkező polarításra a rendszert), hogy max azt károsítod, de inkább csak a nagy szikrázásnál úgyis gyorsan elkapod, és akkor meg nem lesz baja az aksinak sem.


Megrendelted amúgy? Vagy honnan fogod?

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8332 Dátum: 2013.06.25 12:11:18 »
3. Fordítva bikázásnál szerintem nem lesz baja, mert a gyári beépített aksi elég puffer (talán még merülve sem húzza le ellenkező polarításra a rendszert), hogy max azt károsítod, de inkább csak a nagy szikrázásnál úgyis gyorsan elkapod, és akkor meg nem lesz baja az aksinak sem.
Megrendelted amúgy? Vagy honnan fogod?
Priuschat-en azt mondtak, attol is meghal, ha forditva bikazod be.

Megrendeltem markaszervizben, mert 2 nap alatt leszallitjak. 96€. Ugy nez ki, magam is ki tudom cserelni, szoval a többi par kis biztositekkal egyutt "meguszom" 100€-bol.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8333 Dátum: 2013.06.25 12:12:45 »
Tenyleg az, nekem meg a kovetkezok furcsak:
1. a ket saru atmero kulonbsege kb 2 mm, igy a kisebb siman ramegy a nagyobbra, eroltetes nelkul
2. egy 9millios autoba nem tudtak egy 50ft-os biztositekot betenni kozvetlenul az akkuhoz ilyen esetekre
3. ezt elcseszheti a szerelo, a tulaj, sot bikazasnal is forditva kerulhet fel a kabel. na de ezert az inverter is tonkremehet? milyen munka ez? (en is mernok vagyok, es a k.anyjat annak, aki erre nem gondolt szerintem)

De teny, hogy en b*tam el, nyilvan en vagyok a hibas. De azert megsem egy suzukirol beszelunk.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8334 Dátum: 2013.06.25 12:40:28 »
Priuschat-en azt mondtak, attol is meghal, ha forditva bikazod be.

Megrendeltem markaszervizben, mert 2 nap alatt leszallitjak. 96€. Ugy nez ki, magam is ki tudom cserelni, szoval a többi par kis biztositekkal egyutt "meguszom" 100€-bol.
Wow! Azt hittem azért egy meglevő aksit nem tud ellentétes polaritásba rántani még merülve sem. Akkor ezek szerint mégis.

Az igen! Azért nem semmi kis péééz ez! :)

Ha beraktad kiderül. Ha minden oké, akkor végülis nem lehet okod panaszra, mert a bizti (a drága autóban) tette a dolgát, és kiégett (mert az olcsóban lehet, h az autó égett volna ki) ! :) De ha mást is elbaltázott, akkor már cikibb a helyzet.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.25 12:42:22 írta zezoka »

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8335 Dátum: 2013.06.25 12:47:02 »
Ha beraktad kiderül. Ha minden oké, akkor végülis nem lehet okod panaszra, mert a bizti (a drága autóban) tette a dolgát, és kiégett (mert az olcsóban lehet, h az autó égett volna ki) ! :) De ha mást is elbaltázott, akkor már cikibb a helyzet.
Hat azt mondtak priuschat-en, hogy ha a konvertert nem csapta ki, akkor a "very very lucky guy" kategoriaba esel. Ha nem, akkor az 1000€ also hangon, ha mindent markaszervizben csinaltatok akkor 2000€. Na ez utobbiert lettem foleg ideges!  :censored:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8336 Dátum: 2013.06.25 23:41:03 »
Bicskei
Kellene tudni pontos hibakódot vagy legalább azt hogy melyik szondáról van szó!
P0138 - 2.szonda
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8337 Dátum: 2013.06.27 10:46:47 »
Szerintetek mennyit ér egy E17es eredeti gyári navi dvd? Ebay-en megfigyelve van 3 licitálás, csak hogy meddig van értelme elmenni.

Ezenkívül tudja valaki, h mi a különbség E16 és E17 között, mik a változások? Magyarul hogy lehet megbizonyosodni, hogy tényleg a legújabb-e (ha esetleg mégsem ott venném meg), mit kell nézni?
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.27 10:48:28 írta zezoka »

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8338 Dátum: 2013.06.27 12:01:59 »
Szerintetek mennyit ér egy E17es eredeti gyári navi dvd? Ebay-en megfigyelve van 3 licitálás, csak hogy meddig van értelme elmenni.

Ezenkívül tudja valaki, h mi a különbség E16 és E17 között, mik a változások? Magyarul hogy lehet megbizonyosodni, hogy tényleg a legújabb-e (ha esetleg mégsem ott venném meg), mit kell nézni?

180 euro környékén van a csomag ára, neked ebből gondolom csak a Central kell, én postával együtt nem adnék 40-nél többet érte. Akkor már érdemesebb megvenni a csomagot és a felesleget eladni az ebay-en.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8339 Dátum: 2013.06.27 12:06:55 »
180 euro környékén van a csomag ára, neked ebből gondolom csak a Central kell, én postával együtt nem adnék 40-nél többet érte. Akkor már érdemesebb megvenni a csomagot és a felesleget eladni az ebay-en.
Ezt, vagy legalábbis ilyent néztem ki. Nem közép, hanem kelet vagyunk! :) 40-50Euro körül vannak fix árasak, licit most 25Eurónál jár. Többnél is láttam, hogy írják, hogy ebben már (ezek szerint tényleg) menet közben is meg lehet adni úticélt. Alternatív forrásból 15e a full Eu.

Nekem nem kell full Eu, elég a kelet (még a centrál sem kell, az N.o és környéke). Ausztria pl benne van még a keletben is.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.27 12:11:36 írta zezoka »