Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366811 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:daniel.bokori@gmail.com
« Válasz #8250 Dátum: 2013.06.06 08:34:54 »
Jaja. Próbált beparkolni.... halszálkába a szalagkorlát mellé az autópályán.
Később meg tolatva a tesco barkolóba... csak hát épp be slisszolt a helyére az a volvo nyerges vontató... egyszer csak ott termett... :)
De azt írják át van vizsgálva, és törésmentes. Nyilván sajátjuk a vizsgálat, de szerintem csak nem mernék odaírni, ha körbe lenne fújva, mert akkor a vevő elviszi egy függetlenhez (mert előbb utóbb elviszi), akinél kiderül, h fújva van, akkor őket hozza ciki helyzetbe.

Az az első keresztbe műanyag meg akármi miatt is lehetett cserélve (kb 5mp kiszedni): szereléskor elveszett, eltörött, ronda volt, stb! :) Jó, persze a hátulján a feliratok tényleg furák. De ha szépen, jóra meg van csinálva, akkor én nem félnék egy töröttől sem. Pláne, ha látnám, h csak egy felületi sérülés miatt van újrafújva (pl van fénykép, vagy látszik valami eredeti felfogatás, csomagt.ajtó belseje, stb, ami sérülésmentes).

Egy felületi sérlést meg nem nehéz összehozni! Gyakorlatilag fújathatnám le a jobb hátsó ajtómat, és az eslő hátsó lökösömet, mert parkolási horzsolásos (francia import- így vettem), de mivel senki sem hinné el,és kapásból ilyennel jönne, mint Ti, h körbe volt törve, inkább így hagyom, és közelről látni pár karcot hajszál-horzsolásokat az egyik ajtón és a lökösökön.


Pont, mitn ahogy a km-t sem fogják elhinni ugye, ezt már írtam régebben. Most kipróbáltam: május 10.-én tankoltam, fizu után (lasan egy hónapja), és még 4 kocka megvan a tankban, azaz kb 600km-t mentem vele eddig a majd egy hónap alatt (most nemtom pontosan - persze van, h többet megyek, de akkor sem sokkal). 2011 szeptemberben vettem 64000-el, és most van benne 87000. Tehát 1év 8hónap alatt 23ezer. Nyáron volt egy éve a 75ezres szervíz... Előbb lejár az olajcserénél az egy év, mint a km...
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.06 08:48:18 írta zezoka »

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8251 Dátum: 2013.06.06 08:59:33 »
januárban vettem 53800km-el,most van benne 63ekm.megyünk nyaralni kb 3000km.szóval szalad bele a km.egy tankkal az eddigi megtett legtöbb km az 810 volt...

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8252 Dátum: 2013.06.06 12:01:51 »
Nekem első majdnem tele tankkal ~900km jött össze. Most jön a második tele tank. >.<
megejtettem a visszahívást, már nem is nézegették a kormánybigyót és a vízpumpát. Kihajították és csere mind a kettő. Viszont nem ajánlották, hogy 205-ös gumit tegyek rá. Futómű problémákat emlegetett az egyébként rendkívül segítőkész munkafelvevő srác. Külön öröm volt, hogy EKKORA ablakon keresztül leskelődhettem, hogyan bánnak az autóval. Ülésre huzat került, a munka végeztével kaptam egy kormánytisztítást is. :) Ezt offos márkánál eddig egyszer sem sikerült előadniuk.
Sajna a hátsó gumik még 2007-ben gyártottak, muszáj lesz cserélni. 205-ös tényleg ilyen problémát jelent?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8253 Dátum: 2013.06.06 12:17:52 »
Sajna a hátsó gumik még 2007-ben gyártottak, muszáj lesz cserélni. 205-ös tényleg ilyen problémát jelent?
Nekem előző szezonban is az volt, meg most is! Nem panaszkodik!

- Az a fél-fél centit kijjebb állás egy felnin (szimmetrikusan) nem okozhat problémát: ET nem is változik, mert mert a felni középvonala és a felfogatás között ugyanannyi távolság marad, tehát nem terheli máshogy a kerékcsapágyat,
- és a plusz 11mm átmérő különbség, kettéoszlik 5,5-5,5mm-re sugárirányban, ami ennyivel "ballonosabbá" teszi a rugózatlan tömeget az úthibákon.
- Bele nem ér sehova, még ha 4en nagyobb darab emberrel beültünk + egy száz kilós a csomagtartó küszöbre, hátra kilógatott lábbal (tehát amennyire hátra csak lehet), akor is befért midenhova a kezem, és tudtam rugóztatni, amit aztán élesben, 2000km-t közlekedve 4 (ebből 2 100kg feletti) felnőtt + ablakig csomagokkal sem ért bele sehova.
- Egyedül annyival gázabb, amennyivel nehezebb súlyra egy 205/55R16 a 195/55R16-nál. De ez meg szerintem elenyésző, vagy legalábbis elnyeli a plusz ballonos gumi, úgyhogy a lengéscsillapítót, felfüggesztést sem eszi jobban.
- Fogyasztás különbséget nem érzékelek (szerintem ennyit nem lehet - alacsony gördülésű ez a gumi is - Brdigestone Turanza T001)
- Nyomvályúban sem feltűnőbb, talán csak lehelletnyivel
- Sebesség kijelzése így már nem 8at csal, hanem csak 4-5-öt, mint az Eu autók.
- Jóval olcsóbb, tucat méret

Így hát nekem az lesz a következő is.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8254 Dátum: 2013.06.06 13:42:17 »
Ez így teljesen jó volt, köszönöm. :D
Michelin Energy Saver+-t néztem rá, kb 10k a különbség a gyári méret és a 205-ös között. Offos autón nagyon bevált. Köszi az infót. :)

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8255 Dátum: 2013.06.06 17:13:58 »

- Sebesség kijelzése így már nem 8at csal, hanem csak 4-5-öt, mint az Eu autók.

Ezt nem értem. Más átmérője van a 195-nek meg a 205-nek?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8256 Dátum: 2013.06.06 17:44:29 »
Ezt nem értem. Más átmérője van a 195-nek meg a 205-nek?

Igen,
205/55/r16  632mm
195/55/r16  621mm

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8257 Dátum: 2013.06.06 17:46:21 »
Ez így teljesen jó volt, köszönöm. :D
Michelin Energy Saver+-t néztem rá, kb 10k a különbség a gyári méret és a 205-ös között. Offos autón nagyon bevált. Köszi az infót. :)

Nekem is ez a Michelin van, de gyári méretben. Teljesen elégedett vagyok vele.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8258 Dátum: 2013.06.06 19:04:09 »
Igen,
205/55/r16  632mm
195/55/r16  621mm

Köszönöm!

A nyári nekem is 205-s, a téli 195-s.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8259 Dátum: 2013.06.06 21:52:39 »
Sajna a hátsó gumik még 2007-ben gyártottak, muszáj lesz cserélni. 205-ös tényleg ilyen problémát jelent?

Én is NoName-től vásárolt (inkább kapott) 205-ös gumi méretre váltottam a 195-ösről. Szinte semmi különbséget nem éreztem, a fogyi 0,2 l/100km-t esett, de ez betudható egy lazább jobb lábnak is. 2 nagy előny van a méretnek. Jóval olcsóbb a 205-ös és a Zasszony nem veri oda a padkának a felnit, pedig szinte mindig mandinerből parkol.  :devil:
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8260 Dátum: 2013.06.06 22:00:04 »
januárban vettem 53800km-el,most van benne 63ekm.megyünk nyaralni kb 3000km.szóval szalad bele a km.egy tankkal az eddigi megtett legtöbb km az 810 volt...

Nekem, már 2x is megvolt a max 45 liter tanklásnál. ;)

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/575171.html
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:daniel.bokori@gmail.com
« Válasz #8261 Dátum: 2013.06.06 22:06:40 »
De azt írják át van vizsgálva, és törésmentes. Nyilván sajátjuk a vizsgálat, de szerintem csak nem mernék odaírni, ha körbe lenne fújva, mert akkor a vevő elviszi egy függetlenhez (mert előbb utóbb elviszi), akinél kiderül, h fújva van, akkor őket hozza ciki helyzetbe.

Az az első keresztbe műanyag meg akármi miatt is lehetett cserélve (kb 5mp kiszedni): szereléskor elveszett, eltörött, ronda volt, stb! :) Jó, persze a hátulján a feliratok tényleg furák. De ha szépen, jóra meg van csinálva, akkor én nem félnék egy töröttől sem. Pláne, ha látnám, h csak egy felületi sérülés miatt van újrafújva (pl van fénykép, vagy látszik valami eredeti felfogatás, csomagt.ajtó belseje, stb, ami sérülésmentes).

Egy felületi sérlést meg nem nehéz összehozni! Gyakorlatilag fújathatnám le a jobb hátsó ajtómat, és az eslő hátsó lökösömet, mert parkolási horzsolásos (francia import- így vettem), de mivel senki sem hinné el,és kapásból ilyennel jönne, mint Ti, h körbe volt törve, inkább így hagyom, és közelről látni pár karcot hajszál-horzsolásokat az egyik ajtón és a lökösökön.

Ezért szoktam készíteni minden sérülésről fényképet és utána javíttatom. A Yarist mikor megvették a vevő kiszúrta, hogy a hátsó lökhárító fújva volt (mondjuk nem volt nehéz, mert tényleg rendesen elütött). Hoztam a gépet, megmutattam neki a fényképeket, aztán utána már nem volt probléma.

Nem gond, ha körbe van fényezve, de csak a lemez sérült, nem pedig a tartó elemek.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8262 Dátum: 2013.06.07 18:35:42 »
Nekem, már 2x is megvolt a max 45 liter tanklásnál. ;)

http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/575171.html


Ezt a fehéret vetted? Mert nagyon szép :)

Spritmonitoron 82kW van megadva. Miért?

Én is felregisztráltam most.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8263 Dátum: 2013.06.07 18:36:20 »
Én is NoName-től vásárolt (inkább kapott) 205-ös gumi méretre váltottam a 195-ösről. Szinte semmi különbséget nem éreztem, a fogyi 0,2 l/100km-t esett, de ez betudható egy lazább jobb lábnak is. 2 nagy előny van a méretnek. Jóval olcsóbb a 205-ös és a Zasszony nem veri oda a padkának a felnit, pedig szinte mindig mandinerből parkol.  :devil:

Örülök  ::)

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8264 Dátum: 2013.06.07 20:15:09 »
Ezt a fehéret vetted? Mert nagyon szép :)

Spritmonitoron 82kW van megadva. Miért?

Én is felregisztráltam most.

Nem fehér, hanem ezüst P2-es, de nekem a P2-es külső formája jobban bejön, mint a P3-é. Lehet, hogy még érnem kell hozzá.:)

82 kW az durván 111 LE. Én ezt adtam meg, mint a rendszer össz teljesítménye. Az első mérésnél még nem a Te gumid volt felrakva.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5: