Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366748 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8130 Dátum: 2013.05.15 20:47:01 »
A Bluetooth kihangosító melyik felszereltségi szinthez tartozott? Okostelefonról a zenét is ki tudja küldeni a hangszórókra? Telefonkönyvet kezeli? Vagy legalább a hívó fél nevét kiirja?

Kékfogsoron át tudod neki küldeni a telefonkönyvedet (max 1000) és akkor kijelzi névvel a hívót. Szinkronizálásról Neked kell gondoskodni manuálisan.

Nekem nem mindig találják meg egymást az eszközök, így már egy párszor előfordult, hogy bár  a telón be volt kapcsolva a kékfog, mégse csörgött a prius. Ezt még nézegetem, hogy mi lehet a gyíkja.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8131 Dátum: 2013.05.16 06:39:16 »
Megpróbálok 2006 utáni JBL navis példányt itthon felkutatni, de nem lesz egyszerű, most éppen egy sincs a hahun a 2.8m-ig ahogy nézem, mert amit annak írnak az nem az a képek alapján és eladó is alátámasztotta. :)
Ez szép feladatnak ígérkezik a hazai kínálat tükrében, de hajrá! :clap:
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8132 Dátum: 2013.05.16 08:37:41 »
A Bluetooth kihangosító melyik felszereltségi szinthez tartozott? Okostelefonról a zenét is ki tudja küldeni a hangszórókra? Telefonkönyvet kezeli? Vagy legalább a hívó fél nevét kiirja?
-Navival van együtt (ami meg akkor vagy IPA-val, vagy JBL-el). 
-Zenét nem tolja át a PII,
-telefonszámokat egy Blootooth küldő/fogadó progival át kell küldeni az autó memóriájába (komplett telefonkönyv küldés), utánna onnan kapcsolja össze a nevekkel, és kiírja, álló helyzetben (ill 9km/h alatt) a nevet és számot, menet közben pedig csak a nevet. Továbbá menet közben nincs tárcsázómező, és beállítások, van viszont gyorshívó (persze ez is megvan álló helyzetben is) 3 képernyőn 5-5 mezővel. Tehát menet közben fogani tudsz akármilyen hívást, amit ki is ír névvel, hívni meg tudsz 15 nevet gyorshívóról (nekem egy-egy oldal: 1.család, 2.barátok, 3.meló). (Jobb alsó mező midig ilyen utolsó hívás mező - de csak a gyorshívók közül véve).

Mikrofonon szervízmenüben hangosítani kellett, azóta kifogástalan: nem zajos, érthető, (mostmár) elég érzékeny mikrofon - hátradőlve is lehet normál hangerőn beszélni, és simán jól értik, de mégsem zajosabb. 100%ig meg vagyok vele elégedve, tökéletesen műxik. Rádiót némítja, Cd-t megállítja hívás közben. Egy dolgot kell megszokni (azon kívül, h nem a tel csengőhangját játssza le, hanem egy standard csörgés van): hívás fogadáskor miután az ember felvette, mindig kb 2x kell hello-zni, mert előre még nem hallanak, szóval van egy kb 1-2mp késleltetése.

Navit nem kérdezted, de én azzal is elégedett vagyok, azóta egyszer sem használtam PNA-t se telefonos navit. Soha nem tévedett el. Kicsit más, de megszokható és teljesen használható, és integrált, nem kell külön szarakodni vele.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.16 08:41:56 írta zezoka »

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8133 Dátum: 2013.05.16 08:56:50 »
Köszönöm a részletes infókat és a biztatást :)

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8134 Dátum: 2013.05.16 09:48:03 »
Navit nem kérdezted, de én azzal is elégedett vagyok, azóta egyszer sem használtam PNA-t se telefonos navit. Soha nem tévedett el. Kicsit más, de megszokható és teljesen használható, és integrált, nem kell külön szarakodni vele.

Viszont horror áron van hozzá az eredeti  frissítés. Plusz nekem hiányzik a gyorshajtásra figyelmeztetés.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8135 Dátum: 2013.05.16 10:09:38 »
Viszont horror áron van hozzá az eredeti  frissítés. Plusz nekem hiányzik a gyorshajtásra figyelmeztetés.
Van más alternatíva is, kicsit késve! :) Azzal sincs baj. Csak 3-4 évente cseréli az ember. Pláne mostanában, mikor már nem olyan látványos a változás. Nem kell azt minden évben. Enyém még 2010es csak, és így is meg vagyok vele elégedve! :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.16 10:12:09 írta zezoka »

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8136 Dátum: 2013.05.16 10:34:57 »
Van más alternatíva is, kicsit késve! :)

Tudom, csak azt nem hogy ez még mindig igaz-e. Mert én mindenhol azt olvastam az újabbakról nem lehet már biztonsági másolatot készíteni.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8137 Dátum: 2013.05.16 11:36:47 »
de van okosság is a navihoz is+a telefonáláshoz is.enyém már magyarrul navigál+a menük is magyarok.menetközben lehet cimet bevinni,+számot beirni a telefonáláshoz....

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8138 Dátum: 2013.05.16 14:45:55 »
de van okosság is a navihoz is+a telefonáláshoz is.enyém már magyarrul navigál+a menük is magyarok.menetközben lehet cimet bevinni,+számot beirni a telefonáláshoz....
Hogy csinálták meg a menet közbenit? Mert ha az új sw, új verziójú dvd olyan, h nem kéri az oké, de azt a külön kapcsolóval kapcsolható frekvenciagenerátort (ami azt szimulálja, mintha menne az autó 9km/h alatt) én nem tenném bele... Nemtom, h akkor átveri-e a fogyi adatokat is pl, mindenesetre nekem az nem szimpi.

Innkább beírom a címet indulás előtt (vagy a 6 gyorsgombra programozott címet lehet menet közben is választani), telefonálni meg tudok a 15 gyorshívóval, általában elég szokott lenni. Ha meg mégsem elég, akkor előveszem a telefont, és azon kikeresem! :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.16 14:49:14 írta zezoka »

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8139 Dátum: 2013.05.16 19:16:56 »
Arrol esetleg tudnatok irni, hogy ki milyen autorol valtott es milyen pozitizmokat, negativumokat fedezett fel az elozo autojahoz kepest?

Valaszaitokat elore is koszonom.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8140 Dátum: 2013.05.16 21:25:12 »
Arrol esetleg tudnatok irni, hogy ki milyen autorol valtott es milyen pozitizmokat, negativumokat fedezett fel az elozo autojahoz kepest?

Valaszaitokat elore is koszonom.

Egy félautomata Toyota Yarist 1.0-ás motorral váltott a Prius, a feleségemnek vettem. Én továbbra is 1.4-os Nissan Almerát '00 hajtom. Sokat olvastam utána és igyekeztem a legjobb választást megtalálni. Én is sokat vezetem, mert nagyon tetszik az autó filozófiája, mindig találok indokot, hogy csavaroghassak vele egyet. Múltkor egy adag gyomirtóért képes voltam 40 km-ert utazni vele. :)

Pozitívum az Almerához és a Yarishoz képest:
- 111 ló 100 km/h-ig szépen húz, bár csak próba kedvéért padlóztam le még az elején, hogy ez is ki legyen pipálva
- Nagy belső tér, semmi nem nyomja a lábadat és végre nem tökig kell hátratolni az ülést. Gyerekeknek is kényelmes hátul.
- Alapból sok extra. Tempomatot pillanatok alatt meg lehet szokni, kormányról szinte minden fontos dolgot vezérelni lehet.
- Alacsony fogyasztás. Zasszony is el tudja érni az 5.1-es fogyit, a Yarisnál 5.5 volt a legkisebbje, pedig a Prius nagyobb is, nehezebb is.
- Csendes, ha beállt a tempo, szépen lemegy a fordulat és csak suhanunk.
- Elektromos mód. Én mindig elektromos módba érkezek haza. Hang nélkül beállunk a garázsba.
- Sok is tároló rekesz mindenhol.
- Az erőátvitel szépen teszi a dolgát.

Negatívum:
- Ha felkapcsolod a pilácsot nappal, akkor leveszi a fényerőt a műszerfalon és a monitoron. Ezt már a Yarisban is utáltam. Ennyire sóherek nem lehetnek a japánok. A Wartburg 353w '86-os járműben meg tudták oldani a mérnökök egy fényérzékelővel.
- IPA jó, hogy van, de elég kezdetleges. A tolatókamera ami ér valamit.
- Van egy "szaga" az autónak, wunderbaum szinte kötelező.
- Mindig valami nyiszog, de már kezdem őket felszámolni. Ehhez nem vagyok a hozzászokva a két japó mellett.
- A Nissan első ülése sokkal kényelmesebb, a Priuszban még nem találtam meg a kényelmes üléshelyzetet.
- A felpörgő motornak tényleg nincs szép hangja, de szerintem a dízelénél kulturáltabb.

Összességében meg vagyok vele nagyon elégedve, tényleg minden elismerésem a japán mérnököké, ezzel az autóval nagyot alkottak (az én szememben). Egyáltalán nem bánom, hogy nem német autót vettem.

Tervezek egy hosszabb utat nyugisan a sebességhatárokat pontosan betartva, autópályamentesen. Kíváncsi vagyok a fogyasztásra.  ;) 
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.16 21:30:30 írta Szababo »
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8141 Dátum: 2013.05.17 06:52:16 »
Arrol esetleg tudnatok irni, hogy ki milyen autorol valtott es milyen pozitizmokat, negativumokat fedezett fel az elozo autojahoz kepest?

Valaszaitokat elore is koszonom.
PII-ről váltottam PII-re nagyon pozitív tapasztalatokkal :whistling:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8142 Dátum: 2013.05.17 07:34:14 »
Yarisnál ki lehet kapcsolni, hogy nem halványuljon el. Bár igazad van. Egy érzékelő elfért volna azért.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8143 Dátum: 2013.05.17 07:58:21 »
Itt is ki lehet kapcsolni.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #8144 Dátum: 2013.05.17 08:52:34 »
Itt is ki lehet kapcsolni.
Csak visszaerősíteni lehet, ha már levette. És akkor a start/stop köv megnyomásáig ki-bekapcsolt lámánál már nem veszi le.

Helykínálat maga elég lenne,de nekem sajna tökig hátra kell tolnom az ülést, és még egy kattanás kéne (pedig lenne még hátra hova tolni). Hosszú a lábam (pedig csak 182cm vagyok). Emiatt nekem az ülőlap is rövid, és így a combom elemelkedik az ülőlaptől, mikor átrakom a lábam a fékre, de gáznál is enyhén. Nameg a gáz vagy fék nyomáskor enyhén visszafelé kell feszíteni a bokámat folyamatosan. Így amikor lehet én tempomatozok.
 
A plüss eléggé vékony, és kopik, a 14 éves Passatomban nem kopott a plüss.

Ja, van szaga is az autónak, és nyiszog is.

Viszont minden mással én is elégedett vagyok, tudja azt a fogyit, mint előtte a 110@140lovas TDI manuál Passatom (széttaposva sem evett sosem 6ot) benzines automata létére. Így én elégedett vagyok.

Én IPA-val is elégedett vagyok, csak kell neki viszonítási pont (pl üres parkolóban, nem tudja hogy a derékszög, és 45fokba rakja a kereetet , h miért???), bár nem használom, a kamera viszon sötétben is egész jó (tolatólámpa fénye is elég sokszor).