Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366743 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7650 Dátum: 2013.01.21 12:45:14 »
Oksa :)
Egyébként most jövök az ocsmányirodából. Az még csak csak hogy két hét alatt nem érkezik meg a törzskönyv a lombardtól (és persze 14 napom van hogy kicseréljem a forgalmit) de mivel időközben a címem is változott, mégis fizethetem a 6000 forintot a forgalmi cserére.
Ahogy a vicc mondja "itt ma valaki meg lesz ***va"
Lehúzás mindenhol. Épp múlt héten kaptam fel a fejem, mert ugye siklóernyőzök ami egy szimpla hátizsák, felmész a hegyre aztán hajrá. A világon mindenhol egy egyszerű vizsga kell hozzá és ennyi. De nem magyarországon ahol 2.-es szintű repülőorvosi vizsgálat kell hozzá. Ugyanaz ami a nagygép pilótáknak, légiforgalmi irányítóknak. 21.000 forint kihúzás. Gratulálok. Egyre jobban érzem hogy fel kellene gyújtani ezt az egész kócerájt és kivándorolni mondjuk kínába.
Amikor lejövök a pályáról egy hosszabb út után és először lépek a fékre nekem is olyan érzésem van mindig, mintha csak a kifutóra szállnék le és fékezne a gép - talán ezért (is) kell a II. reporvosi vizsgálat a "szakszódhoz". :D
Markos Weber-ről eddig még nem hallottam, de ezek szerint ugyanolyan komoly, mint a Markos-Nádas...
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7651 Dátum: 2013.01.21 13:35:53 »
Amikor lejövök a pályáról egy hosszabb út után és először lépek a fékre nekem is olyan érzésem van mindig, mintha csak a kifutóra szállnék le és fékezne a gép - talán ezért (is) kell a II. reporvosi vizsgálat a "szakszódhoz". :D
Markos Weber-ről eddig még nem hallottam, de ezek szerint ugyanolyan komoly, mint a Markos-Nádas...
:) Nincs szakszóm? Szimple parapro3 van. De mondok egy jobbat. A szabályozás értelmében a temfolyam megkezdése előtt meg kell csináltatni mindenkinek. Most az aki beiratkozik egy ilyen 10 alkalmas próbára hogy tetszik-e neki, és kifizeti a 15-20.000 forintot majd megtudja hogy plusz 20.000 +1 szabadnak az orvosi, dob egy hátast. Ne mindegy.
EGyébként emberünk írt vissza, szó szerint a belinkelt fórumokban elhangzottakat :)
GOndoltam eljátszok vele hogy Chelmsfordban lakom és az a 20 mérföld túl közel van hogy szállító céget alkalmazzunk, adjon egy címet, időpontot de csak az automata üzenet jött hogy fizess blablabla szállító cég blablabla minden szép minden jó blablabla...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7652 Dátum: 2013.01.21 15:32:00 »
Nagycitrom.

Igen ismerös :clap:

látod kicsi a világ :)

Akkor üdv újra egy márkánál  :D

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7653 Dátum: 2013.01.21 19:42:07 »
Emberünk közben eltünt :)
Ő: hello, Thank you for your reply .. I'm Located in Colchester . I used the car in Hungary (the car have Hungarian papers), but the taxes here are very large, so I am not able to register blablabla....

Én: That’s great.. Small world.  I live in Chelmsford which is only 20 miles to Colchester, just came home for 1 week family visiting.
So when can i check the car? And where exactly in Colchester?

Ő: If you want to buy the car I can send the car at your address with a shipping company  . The car will arrive at your home in 5-7 days. I will pay all shipping costs until to your address  .You must transfer the money (2750.000 HUF ) in the bank account of the company and the money remain in custody of them until you accept the car and sign the contract .   This company can see and check he car before purchase . You have  5-7 days and 500 km for test and inspect the car .

Én: As i said, i dont need shipping company because i live 20 miles from the car.
Where and when can i check, and pay it?

Ő: Ok , but if you want to buy my car you must pay first 2.000 EUR to reserve my car because i will have much customers interested to buy my car and if you reserve my car i keep until to come in UK to see it !

Én: Okay. Tomorrow i’ll be home. Then i can go with the money at afternoon. It’s not problem.

És itt véget is ért a csevegésünk :)

Elnézést kérek, de a kiemelést "beszürkítettem".  Színes írásmódot a hagyományaink szerint nem alkalmazunk, Mickey (piros) és az adminok, modik (zöld) írnak csak színessel.  Köszi a megértést. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.21 19:49:44 írta Trotter66 »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7654 Dátum: 2013.01.21 19:55:31 »
Ilyen kamu robot mélgéppel már énis leveleztem autóügyben. Expresszen van ilyen nagyon sok.
Ja,lefoglalni 2000ért,ugyan már kötshög kjurvja anyhjukat! :-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7655 Dátum: 2013.01.22 13:16:15 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy pontosan milyen típusú váltó olaj kell egy Prius 2-be (2006) és hány liter megy bele? hány km-enként írja elő a cserét a Toyota? van e szűrője is, amit cserélni kell?

Előre is köszönöm.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7656 Dátum: 2013.01.22 13:37:43 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy pontosan milyen típusú váltó olaj kell egy Prius 2-be (2006) és hány liter megy bele? hány km-enként írja elő a cserét a Toyota? van e szűrője is, amit cserélni kell?

Előre is köszönöm.
Ez érdekes mert valami spec kerámia adalékos olaj kell bele amit anno 2 éve mikor lecseréltettem, csak pár helyen lehetett kapni heroin áron. Értsd úgy hogy annyi lett volna megvenni az olajat amennyi volt az olajcsere a sakuránál munkadíjjal mert a cseréje sem egyszerű. Ha jól emlékszem valami 6000 környékén volt egy liter belőle és talán 4 liter megy bele. A szervizben 40 perc a csere.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7657 Dátum: 2013.01.22 13:48:19 »
Ez érdekes mert valami spec kerámia adalékos olaj kell bele amit anno 2 éve mikor lecseréltettem, csak pár helyen lehetett kapni heroin áron. Értsd úgy hogy annyi lett volna megvenni az olajat amennyi volt az olajcsere a sakuránál munkadíjjal mert a cseréje sem egyszerű. Ha jól emlékszem valami 6000 környékén volt egy liter belőle és talán 4 liter megy bele. A szervizben 40 perc a csere.

Én ugy tudom,hogy nem kell benne cserélni...

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7658 Dátum: 2013.01.22 13:49:45 »
Igen ahogy néztem külföldi fórumokon mindenki az árra panaszkodott. Azt kiderítettem, hogy ATF SW kell bele amit tényleg nehéz beszerezni.
Sejtettem, hogy nem lesz olcsó. De egy Prius-nál mi az? :) Autószerelő műhelybe is biztos meg lehet csinálni, bár az olaj árát nem úszom meg akkor sem.
Olyanról még nem hallottam, hogy ne kéne cserélni. Minden folyadék elöregszik, elfárad. Tuti cserélni kell. 60.000mérföldet írank, az olyan 90-100e km. azért kérlek erősítsetek meg, hogy jók az infóim.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7659 Dátum: 2013.01.22 13:53:10 »
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy pontosan milyen típusú váltó olaj kell egy Prius 2-be (2006) és hány liter megy bele? hány km-enként írja elő a cserét a Toyota? van e szűrője is, amit cserélni kell?

Előre is köszönöm.

1. Toyota ATF-WS
2. 3,5L
3. 90000km
4. Nincs szűrő.

Szerintem ez megfelelő bele, és az ára sem vészes:
http://www.goldolaj.hu/valtoolajok/820-eneos-eco-atf-1l.html
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.22 13:54:55 írta edhunter »

IceRocko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7660 Dátum: 2013.01.22 13:58:59 »
1. Toyota ATF-WS
2. 3,5L
3. 90000km
4. Nincs szűrő.

Szerintem ez megfelelő bele, és az ára sem vészes:
http://www.goldolaj.hu/valtoolajok/820-eneos-eco-atf-1l.html

Nagyon köszönöm a választ. :)

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7661 Dátum: 2013.01.22 14:14:04 »
igazatok van,én ugy tudtam,hogy nem kell cserélni...

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7662 Dátum: 2013.01.22 14:44:32 »
Nekem a német szervizkönyv köztes és teljes szerviz táblázat után van olyan, hogy további csere, ill. további ellenőrzés és az ellenőrzésbe van a váltóolaj minden 3év/45 ekm.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7663 Dátum: 2013.01.22 15:36:11 »
Nekem a német szervizkönyv köztes és teljes szerviz táblázat után van olyan, hogy további csere, ill. további ellenőrzés és az ellenőrzésbe van a váltóolaj minden 3év/45 ekm.

Ilyen nekem is van a hollandban, gondolom ellenőrizni kell, de a csere nem kötelező.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7664 Dátum: 2013.01.22 19:43:48 »
Eladó egy bontott, de hibátlan állapotú SU karburátor Prius II-höz (facelift előtti!).