Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366638 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6375 Dátum: 2012.08.08 14:49:55 »
Köszi, ebben az a jó, egy ilyen fogyasztás elérése nem igényel jelentős kompromisszumot, csak a hajtáslánc adottságaihoz igazodva kell vezetni.
A hétvégén időre kellett Siófokra érnem, a pályán gps szerint 130 (óra szerint 142), plusz a bp.-i kijutás, és a siófoki városi szakasz után 5.7-en állt a fogyasztás. Ez is kb. 20%-kal kevesebb mint egy 1.4-1.6-os benzinessel lett volna.
A kerekek a gyári 195-ös Michelin-ek. A 205-ös legfeljebb 1-2 decit jelenthet, ha alacsonyabb nyomás is társul hozzá akkor egy kicsit többet.
Jaja.

Én azt az 1-2 decit nem veszem észre, vagy mert nincs, vagy mert nincs két ugyanolyan körülmény.

Amúgy mivel a gyári felnire van rárakva, és már kicsit öblösödik le a felniről (bár 2 gumis szerint nem megy fel, egy harmadik szerint szerint simán, egy negyedik szerint meg - kinézte táblázatból-  a 205 még fél collal keskenyebbre is felmegy), nekem 2.5baron van az első, 2.3-on a hátsó.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.08 14:57:54 írta zezoka »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6376 Dátum: 2012.08.08 15:04:31 »
Enyémen is (205/55R16 - mert gumik darabja 6-8ezerrel olcsóbb, mert ez tucatméret, Priusé, a 195/55R16 pedig nem), és nem vettem észre különbséget fogyasztáson.

Meg legalább a km óra csalás elérte az előző autóim csalását: az eddigi 8km/h helyett már csak ez is 4-5km/h-t csal, mint eddig minden előző autóm. Érdekes módon a km számáló és fogyasztásmérő pontos (maradt).
Szabvány köpennyel a Prius is kb.8km/h-t csal (100km/h-nál)
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6377 Dátum: 2012.08.08 16:54:42 »
Nekem is a gyári papucsok vannak még. Majdnem elzavartam a gumist a pibe, mert csak annyit kérdeztem hogy mennyi az árkülönbség a két méret közt. Minden áron tudni akarta mire kell. Neki nem mindegy? Utána meg elkezdett agitálni hogy csak a gyári ritka drága méret jó rá. Nem győztem ecsetelni, hogy az hogy mi jó rá azt inkább eldöntöm én.. Neki más kérdést tettem fel. Kész voltam. Csak az a jó. Aha drágább gumin több a haszon. Ennyi.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6378 Dátum: 2012.08.08 17:00:43 »
Elvileg 1 centi van a kettő közt szélességben. Abból a szimmetria miatt egy fél látszik. Ki lát fél centit ilyen helyen? Vihar a biliben. Nem hiszem hogy látszik a különbség főleg ha nem kifejezetten azt nézi az ember.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6379 Dátum: 2012.08.08 17:12:44 »
Elvileg 1 centi van a kettő közt szélességben. Abból a szimmetria miatt egy fél látszik. Ki lát fél centit ilyen helyen? Vihar a biliben. Nem hiszem hogy látszik a különbség főleg ha nem kifejezetten azt nézi az ember.
Nem hát! Viszont az átmérőben is van bő egy centi növekedés. Tehát a sárvédőbe fél centivel jobban belelóg felfelé, meg még fél cenivel kijjebb-bejjebb is széltében, ezért aggódtam, h mikor 4 felnőtt csomagokkal mentünk, nem fog-e beleérni. De sehol sem ért bele, még rugózó úton sem. Még fekvőrendőrőn rugózva sem.

Outlaw: Tudom,ezt  írtam én is, ezért örültem, az 1 centi átmérőnövekedésnek, mert az visszarakta a többi autómnál megszokott 4re: 100nál 95-96ot mutat a gps.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.08 17:14:20 írta zezoka »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6380 Dátum: 2012.08.08 18:42:18 »
5.5 mm az a különbség csak!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6381 Dátum: 2012.08.09 09:33:37 »
Kíváncsiságból nézegettem használt gumikat, itt 1 nem rossz választás talán, ha vkinek nyári gumira van szüksége:
tavalyi évjárat és új
http://www.autoalkatresz.hu/auto-gumi/michelin_saver_nyari_195_55r16_87_t_tl_2011-541191

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6382 Dátum: 2012.08.09 09:43:56 »
Kíváncsiságból nézegettem használt gumikat, itt 1 nem rossz választás talán, ha vkinek nyári gumira van szüksége:
tavalyi évjárat és új
http://www.autoalkatresz.hu/auto-gumi/michelin_saver_nyari_195_55r16_87_t_tl_2011-541191
Nem rossz és árban is jó bár a Priusé gyárilag Pilot Primacy volt, akkor ez a fajta Energy még nem volt gyártásban.
A gyárinak nem H-s a seb.indexe? Bár a lényegen nem változtat, annyival egy Priusos sem megy :)
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6383 Dátum: 2012.08.09 09:52:25 »
Nem rossz és árban is jó bár a Priusé gyárilag Pilot Primacy volt, akkor ez a fajta Energy még nem volt gyártásban.
A gyárinak nem H-s a seb.indexe? Bár a lényegen nem változtat, annyival egy Priusos sem megy :)
H-s v. akár V-s is lehet a gyári, de sztem a 190-es index elég a priusra...
Kollégámnak ilyen saver van a corollán tapasztalata alapján túl nagy "saver" nincs jelen, talán hogy belekerült 4x ekm kezdi észrevenni, de minimális.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Gumma
« Válasz #6384 Dátum: 2012.08.09 10:01:05 »
Kíváncsiságból nézegettem használt gumikat, itt 1 nem rossz választás talán, ha vkinek nyári gumira van szüksége:
tavalyi évjárat és új
http://www.autoalkatresz.hu/auto-gumi/michelin_saver_nyari_195_55r16_87_t_tl_2011-541191
Nem tetszik nekem az Energy Saver! Ha már kopik a gumi, akkor vizen elég bizonytalannak éreztem. Meg már elég "régi mintájú" gumi.

Nekem most Bridgestone Ecopia helyett (amit rendeltem) Bridgestone Turanza T001 van fent (amit hoztak véletlen), és bitang jó: 2012es gumi, tehát épp beköszönt, mikor megvettem, száraz úton természetesen baromi jó, mint mindegyik, de még a többinél is kicsivel, vizes úton viszont lepipálta a többi hasonlót. És tényleg bitang jó: vizes, nyomvályús úton közlekedve, vagy esőben sem észre sem venni hogy vizes az út, semmi bizonytalanság sincs és jól tapad is. Remélem ha kopik, akkor sem változik, akkora árkok vannak benne, h befér az ujjam (ennek ellenére mégis jobb szárazon is a többinél). És mellette hangtalan is, és alacsony gördülésű. Kérdés, h majd mennyire kopik, de ez egy Priusnál szerintem nem lesz számottevő, nem sportautó. :) És szerintem még egy amatőr meglátás: jól is néz ki a mintája. :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.09 10:06:35 írta zezoka »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6385 Dátum: 2012.08.09 10:14:35 »
Nekem az említett Ecopia van az Avensisen és az is hasonlóan szuper. Vízen különösen, ebből a szempontból az eddigi legjobb gumi amit használtam valaha. A fogyasztáscsökkenést is érezni, a tartóssága meg majd elválik. Április óta nagyjából 20k-t futhatott a szett, mostanra kb. 1mm profilmélység-különbség lett az elsők és a hátsók között ezért megcseréltem őket (tudom, hogy elvileg nem szabadna, de az elsők is bőven jók még és most az egyenletes kopást fontosabbnak ítéltem).

Ja és a gumi extrém halk. Még pályán sincs hangja. Ez kombinálva a kocsi jó hangszigetelésével nagyon csendessé teszi az utazást. Csak a motort hallani, meg ha fúj akkor a szelet.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6386 Dátum: 2012.08.09 10:24:22 »
Van az audio egységen a két tekerő, ami süllyeszthető is, az nektek is olyan hogy a jobb így 1et-1et "ugrándozva" tekerődik a bal meg folytonosan tekerhető?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6387 Dátum: 2012.08.09 10:45:25 »
Nem rossz és árban is jó bár a Priusé gyárilag Pilot Primacy volt, akkor ez a fajta Energy még nem volt gyártásban.
A gyárinak nem H-s a seb.indexe? Bár a lényegen nem változtat, annyival egy Priusos sem megy :)
Nekem ilyen Michelin van, semmi bajom vele, és még az ára is jó volt.  A Pilot Primacy viszont egy bitang drága gumi.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6388 Dátum: 2012.08.09 12:39:49 »
Van az audio egységen a két tekerő, ami süllyeszthető is, az nektek is olyan hogy a jobb így 1et-1et "ugrándozva" tekerődik a bal meg folytonosan tekerhető?
Igen, mert a jobb oldalival "tuningolod" a rádiótunert és annak úgy könnyebb állítani! Én akkor használom, mikor az auto keresés nem talál meg valamit, a tekerővel pillanatok alatt frekire lehet hangolni. De alapból benyomva "tárolom", mert ritkán használom. Bal oldali hangerő kint van folyamatosan, mert ha jön egy jó szám, és sokat akarok hangosítani, akkor az gyorsabb, vagy ha bnőm akarja állítani. :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.09 12:41:44 írta zezoka »

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6389 Dátum: 2012.08.09 13:15:29 »
Igen, mert a jobb oldalival "tuningolod" a rádiótunert és annak úgy könnyebb állítani! Én akkor használom, mikor az auto keresés nem talál meg valamit, a tekerővel pillanatok alatt frekire lehet hangolni. De alapból benyomva "tárolom", mert ritkán használom. Bal oldali hangerő kint van folyamatosan, mert ha jön egy jó szám, és sokat akarok hangosítani, akkor az gyorsabb, vagy ha bnőm akarja állítani. :)
Akkor jo, igazábol a hangerő szabályzó is lehetne ilyen, határozottabb lenne sztem.
Jobb oldalit én általában mp3-ak továbbítására szoktam használni.