Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366631 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4485 Dátum: 2012.01.27 16:31:28 »
Kösz a szőnyeg tippeket, ha jövő héten megvan a rendszám, el is ugrom megvenni őket.

bozman: azt szabad tudni, hogy ez melyik márkaszerviz, illetve kb. mennyi szokott lenni az olaj, olajszűrő, légszűrő csomag?
Bár a kocsi most január elején járt szervizben, nálam a 15e Km gyorsan összejön, májusban kb már mehetek...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4486 Dátum: 2012.01.27 16:48:19 »
Én eddig Emil-Freyhez jártam a Prius-sal, egyéb okok miatt is, nem volt gondjuk azzal, hogy én vittem az olajat.
De a gyári olajszűrőn -, amit szintén én vittem- meglepődtek!  :D
Mondom, ez azért kell!

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4487 Dátum: 2012.01.27 19:46:58 »
Sziasztok!

Valami kisebbre akarom lecserélni az autóm, mert a brutális üza árak, meg a megváltozott igények - (nem járkálok hetenete kétszer Pestre[400+ km retúr] valamint a csomagtérigény is csökkent)- miatt nem feltétlenül kell nekem egy mindenáron 10l-t zabáló szerkezet.
Az automataváltó az nekem alap, '94-óta nem volt stiftes kocsim és szándékom szerint nem is lesz - ez megnehezíti kisebb kategóriában a keresést.
Honda Jazz és tsai kategóriában nézelődtem, amikor hasraestem a Priusban :). beszabehu  :eek:

ILYEN NEKEM KELL!!!

Most lehetne a decire kivariált fogyasztást, meg a sok zöldséget felhozni, de igazság szerint kütyübuzi vagyok + a fogyi egy normális kényelemmel párosítva, nem látom az alternatíváját  ::)

Végignyálaztam az indexes topicot, (merthogy azt találtam meg előbb), ezt is végig fogom.

Sokat olvastam a mostanában (?) megszaporodott mókolt autókról, próbálom már képről kitalálni a gyíkját mindnek.
Idő nem sürget, tavasz környékén lesz aktuális. Max 3M lenne rá, PII faceliftre gondoltam, BT mindenképp kell, (ha jól tudom akkor már van benne navi is, meg a keyless is jó lenne (de erről párnatelezokogás nélkül le tudok mondani).
Erről http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_ipa_navi_2006-5452589 mi a véleményetek?


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4488 Dátum: 2012.01.27 19:57:48 »
Minőségi munkát végeznek, az árban benne volt a beszerelés is.
...........
Remélem mások ugyanúgy elégedettek vele, mint én.
Üdv!

Úgy van, nekem is 3-4 mm-es szivaccsal van aládogozva a kétszínű plüshuzat.  Tényleg minőségi. Én maximálisan elégedettt vagyok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4489 Dátum: 2012.01.27 20:43:28 »
"de erről párnatelezokogás nélkül le tudok mondaniˇ"

Felhívom figyelmedet, ez a kereskedő rendszeresen hoz  be Priust, főleg karambolost, majd megjavítja, és tetemes haszonnal továbbadja!
Annak idején, amikor még nem volt meg a verdám, megnéztünk nála több Prius, rendkívül hiányosan árulta, nem volt rajta 4 egyforma gumi, diszléc, amerikai  európai vegyes alkatrészekkel stb. Persze igért fűt-fát ***enet, másnap jelezte, hogy be tud szerezni 60-80%-os gumit, mindent pótol...
Ezzel, csak jelezni akarom, hogy hozzáértővel menj vásárolni, és akkor még a km -ről nem beszéltem.
Persze ettől még kifoghatsz nála is, egy remek darabot, de élből legyél gyanakvó, és kérd ki hozzáértők véleményét.
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4490 Dátum: 2012.01.27 20:47:22 »
korrekció a Prius tárgyesetben.
A    f a s z e n e t  letiltotta a rendszer. Nagyon helyes ne káromkodjunk!
Bővült a szótáram.
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4491 Dátum: 2012.01.27 21:40:46 »
Idő nem sürget, tavasz környékén lesz aktuális. Max 3M lenne rá, PII faceliftre gondoltam, BT mindenképp kell

Részemről azt tudom tanácsolni, hogy a hazai autókat igen komoly fenntartással kezeld, és max alapos, többszöri átnézetés és leinformálás után dönts. Jómagam, és ha jól tudom még egy páran innen a fórumról, pont emiatt kintről hoztunk magunknak autót. A regadó már 50ezer forint alatt van, innentől pedig érdemes elgondolkodni.
Ha mindenképp kell a BT, akkor csak az Executive kivitel jöhet szóba, az főleg a gyári Naviról ismered fel. Ilyenből pedig a Facelift utániak 11, de inkább 12e EUR-tól vannak. Én mondjuk csak Németországot néztem, valahogy nem bízom sem a franciákban, sem az olaszokban ilyen téren. De kis kivárással és szerencsével talán jön egy 20006-os Executive 10e EUR körül. Szóval érdemes kint is folyamatosan nézelődni.
Én 2-3 autóról maradtam le a távolság miatt, de aztán végül csak összejött, pedig csak december eleje óta nézelődtem.

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4492 Dátum: 2012.01.27 21:41:29 »
... ha jövő héten megvan a rendszám, el is ugrom megvenni őket. ...

Arra figyelj, hogy nem kell rá eredetiség vizsgálat és átírás sem, + egyszerűsített vizsga (olcsó) jár, ha van rá kinti érvényes műszaki.
Sokan nem tudják és kifizettetnék veled, pedig ez honosítás, olcsóbban kijössz a papírozással, mintha itthon vetted volna. Menj máshova, ha mást mondanak!

Bocs, ha mindezt tudtad.

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4493 Dátum: 2012.01.27 22:07:41 »
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

Tucan1:
A lemondást a keyless-re értettem, maga az autó messziről jónak tűnik, de már rég elment volna, ha valóban olyan jó :)
Erre voltam kíváncsi, a kereskedőre - ugyanis az index fórumon is elég sok ki lett vesézve, de miután egyben végigolvastam, így mindenkit nem tudok beazonosítani.
Maga a javítás egyébként korrekt?
Mert azért látom a mobile.de-s és egyéb árakat, illúzióim nincsenek hétvégi telkes, nyugdíjas doktorbácsis példányokról.

Bagor:

Köszi az infókat, de vállalkozásba lesz lízingelve, úgyhogy a saját behozatal, ha egyben lenne rá az egész lóvé is, igen macerás - ha egyáltalán kivitelezhető- lenne
Elgondolkoztam amúgy rajta, dehát kinn is mennek a svihákságok.

Amikor összeállt nagyjából, hogy milyen extrák vannak és nekem mi lenne a mindenképp( [rohog] ) szükséges, végül a BT-nél maradtam, mert ez a kormányon levő kapcsoló miatt nagyon praktikus. A hifibe úgyis megy egy átalakító (XCarlinkes jónak tűnik), tempomatot meg rakok bele utólag, ha nincs, végülis autóvillanyászkodtam tizenX évig, csak megoldom :)
A navi lefedettséget én is megnéztem a toyotaupdaten, egy igo után szánalmas lenne.
Itt a faluban a semmibe vezető földutakat is látom, azon meg lehet a falu sem lenne rajta  :?:

A relatív sok km, meg az esetleges szakszerűen javított törés nem kizáró ok, de próbálok ép példányt találni.
Látszik, hogy a németeknél a 40-60-80 ekm-es darabok más nagyságrendben futnak. Itthon meg a nagyrésze 93-105 ekm-es, évjárattól függetlenül  [rohog].  (Ezek még P I.-et is kínálnának 32 500 km-rel  :wacko:)

A jelen kínálatban még kettő jöhet szóba (csak a kritériumok alapján):

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-3499444

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-5427141

Ezekről valami?

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4494 Dátum: 2012.01.27 22:12:39 »
...
Ha mindenképp kell a BT, akkor csak az Executive kivitel jöhet szóba, az főleg a gyári Naviról ismered fel. Ilyenből pedig a Facelift utániak 11, de inkább 12e EUR-tól vannak. Én mondjuk csak Németországot néztem, valahogy nem bízom sem a franciákban, sem az olaszokban ilyen téren. De kis kivárással és szerencsével talán jön egy 20006-os Executive 10e EUR körül. Szóval érdemes kint is folyamatosan nézelődni.
Én 2-3 autóról maradtam le a távolság miatt, de aztán végül csak összejött, pedig csak december eleje óta nézelődtem.

még ehhez:
A faceliftet tulajdonképp azért gondoltam, hogy ne csúnyuljon a műszerfalon a kazetta-bemenet (ha jól tudom utána tűnt el), végülis gyakorlati jelentősége nem nagyon van szerintem.
Vagy volt ennek komolyabb értelme is?

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4495 Dátum: 2012.01.27 22:22:57 »
...tempomatot meg rakok bele utólag, ha nincs, végülis autóvillanyászkodtam tizenX évig, csak megoldom :)...

Csak egy bontott tempomatos kormány kell meg némi vezeték. Én 1es Priusba rakattam be, talán egy 20-as volt az egész mutatvány.

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4496 Dátum: 2012.01.27 22:30:00 »
Csak egy bontott tempomatos kormány kell meg némi vezeték. Én 1es Priusba rakattam be, talán egy 20-as volt az egész mutatvány.

Indexen kivesézték a dolgot, a compi tudja; nem a kormányon van a kapcsoló, hanem mögötte - csak ez a kapcsoló kell, meg egy másik fajta féklámpakapcsoló osztjónapot...
bár néztem az ebay-en a tempomat kapcsolókat, az árukból látszik, hogy ezt az eladók is tudják ::) horror, de biztos ki lehet fogni.

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4497 Dátum: 2012.01.27 22:35:01 »
Indexen kivesézték a dolgot, a compi tudja; nem a kormányon van a kapcsoló, hanem mögötte - csak ez a kapcsoló kell, meg egy másik fajta féklámpakapcsoló osztjónapot...
bár néztem az ebay-en a tempomat kapcsolókat, az árukból látszik, hogy ezt az eladók is tudják ::) horror, de biztos ki lehet fogni.

Én komplett kormányt vettem, mert azt 60 dolcsiért adták karral együtt.

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4498 Dátum: 2012.01.27 22:45:45 »
Én komplett kormányt vettem, mert azt 60 dolcsiért adták karral együtt.
Az nagyon jó. Ehhez a kapcsoló kb $116 szállítással, + $25-30 a féklámpakapcsoló.
De hát ez egy huszadrangú probléma, majd, ha már lesz mibe rakni, akkor visszatérek rá  :tt2:

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4499 Dátum: 2012.01.28 00:39:04 »
Prius II-ben alap a tempomat. Szerintem. Még egyet sem láttam tempomat nélkül. Kb 18 -at sasoltam meg mielőtt megvettem volna az igazit.
De lehet, hogy lemaradtam valamiről?
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.28 00:43:15 írta lfarkas »
Üdv!