Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366809 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4305 Dátum: 2012.01.17 08:58:59 »
OFF

Tessék: klikk.

Nekem egy 95-ös 2.5-ös példányom volt.

OFF Ezek még igazán jó vasak voltak. ON
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4306 Dátum: 2012.01.17 10:13:09 »
A PII-ben meg "termosz" van ami az előző út még meleg hűtőfolyadékának egy részét tárolja. Olvastam már olyat, hogy csak az amerikai verzióban, de olyat is, hogy az EU-ban is. Amit én külön beszereltettem, az egy konnektorról üzemeltethető előmelegítő.
Mennyibe fájt ez a hálózati előmelegítős téma Neked?
A 960-asodban is volt ilyen? Azon a piacon gyakori ez a megoldási mód én Carinán is láttam már gyárilag beszerelve...
Today, tomorrow and after tomorrow!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4307 Dátum: 2012.01.17 10:29:36 »
Mennyibe fájt ez a hálózati előmelegítős téma Neked?
A 960-asodban is volt ilyen? Azon a piacon gyakori ez a megoldási mód én Carinán is láttam már gyárilag beszerelve...

Már nem emlékszem pontosan, talán szűk 40k HUF volt 3 éve. Ha városban 1l-t spórol, akkor 10k alatt nagyjából vissza is hozza az árát. Illetve kíméled a motort, hiszen eleve meleg/langyos hűtőfolyadékkal indul.

A 960-asom bár svéd gyártású de francia eredetű volt, szóval ilyesmi nem volt benne. Nagyon jó autó, de a fogyasztása nálam már 250Ft-os benzinnél is a kibírhatatlan kategóriába esett... :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4308 Dátum: 2012.01.17 10:32:02 »
Sajnos csak az amcsi változatban van hőtároló!
Az EU-sban semmiféle előmelegítő nincs.
Van, mint ahogy a kolléga is írta motorblokk melegítésére szolgáló konnektoros szerkezet, azokat lehet belebarkácsolni. A motorblokk tűzfal felőli oldalán meg is van a helye, jobb oldalon.
Talán előrébb képeket is raktunk fel róla.

http://priuschat.com/shop/product_info.php/products_id/93
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.17 10:36:59 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4309 Dátum: 2012.01.17 10:45:42 »
Itt egy egész jó leírás PII-hoz

http://techno-fandom.org/~hobbit/cars/heatgames/pagetwo.html

Annyi a gáz, hogy 110 V-os a cucc. :-)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4310 Dátum: 2012.01.17 10:48:03 »
Itt meg a PIII, AURIS HSD-hez van rendes leírás a kép alatti szöveg végén!

http://priuschat.com/news/increase-your-mpgs-engine-block-heaters-available-2010-prius

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4311 Dátum: 2012.01.17 21:45:10 »
Mennyire szeretik ezek a kocsik az 1-2 hétig nem mozdulunk üzemmódot?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4312 Dátum: 2012.01.17 22:07:09 »
1-2 héttel még nincs gond. Mármint a használati utasítások szerint. Állítólag 3 héten túli álláskor le kell kötni a 12 V-os aksi negatív saruját.
Ennek okát igazából nem értem, mert itt  a 12V-os aksinak olyan semmi jelentősége van, hogy még, de ez van leírva.

Saját kútfőből annyit tennék ilyen hosszú leállás előtt, hogy a hibrid aksit úgy állítanám le, hogy töltöttebb állapotban van. (ha nem is zöld, de a felső harmad)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4313 Dátum: 2012.01.18 10:43:20 »
Ez valszeg normális. Buta kérdés (mondjuk nem télen) muszáj kocsival menned? Gondolom gyerek óvoda, suli lehet... Csak találgatok.
Városban az estek 90%-ában bringával megyek mindenhová, de a Tesco, Metro és társaikba nem épp praktikus bicajjal menni :)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4314 Dátum: 2012.01.18 10:52:46 »
Városban az estek 90%-ában bringával megyek mindenhová, de a Tesco, Metro és társaikba nem épp praktikus bicajjal menni :)

Ez érthető.

Télen vigyázz a bringázással, tönkremennek az ízületeid és reumás leszel! Hiába öltözöl fel. Nekem szőrmebéléses osztrák bőr rucim volt, és mégis fájnak a vállaim, meg könyök, térd ízületeim, mert télen motoroztam.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4315 Dátum: 2012.01.18 14:32:34 »
Télen vigyázz a bringázással, tönkremennek az ízületeid és reumás leszel! Hiába öltözöl fel. Nekem szőrmebéléses osztrák bőr rucim volt, és mégis fájnak a vállaim, meg könyök, térd ízületeim, mert télen motoroztam.

Annyira azért nem kell "fázni" a téli bringázástól. Jelentős különbség a motorozáshoz képest, hogy bicajozás közben dolgozik a tested, míg a motoron csak ülsz a hidegben. Tapasztalatból mondom, 20 éve keményen nyomtam télen is a bringázást (meg tegnap is) és semmi bajom az ízületeimmel.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4316 Dátum: 2012.01.18 15:29:16 »
Annyira azért nem kell "fázni" a téli bringázástól. Jelentős különbség a motorozáshoz képest, hogy bicajozás közben dolgozik a tested, míg a motoron csak ülsz a hidegben. Tapasztalatból mondom, 20 éve keményen nyomtam télen is a bringázást (meg tegnap is) és semmi bajom az ízületeimmel.
Szerencsés vagy.  És mi lesz 10-15 év múlva??

Én bicajoztam, motoroztam, mindegy volt, hogy hó, sár, jég, szél, aztán ha vizes az idő felfele nem megy a lépcsőzés, és az 50-en még innen vagyok, na nem sokkal.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4317 Dátum: 2012.01.18 15:36:13 »
Szerencsés vagy.  És mi lesz 10-15 év múlva??

Én bicajoztam, motoroztam, mindegy volt, hogy hó, sár, jég, szél, aztán ha vizes az idő felfele nem megy a lépcsőzés, és az 50-en még innen vagyok, na nem sokkal.  :hug:

40-ig én sem éreztem az eredményt. De így 50-en túl azért már vannak gondjaim. Doki haveromat megkérdeztem, és szerinte is a fiatalkori meggondolatlanság az oka.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4318 Dátum: 2012.01.18 19:30:50 »
"felfele nem megy a lépcsőzés"
Hej, Trotter mester tiszta mázli, hogy a jó borospincék, mind lefele vannak!  :yes:

A fiatalkori meggondolatlanság.....   ::) De szépeket írsz....
Az enyém idestova 13 éves és mondhatom egyre szebb!!! Soha rosszabb meggondolatlanságot, pedig nem egyszerű történet.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.18 19:35:29 írta b.c. »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4319 Dátum: 2012.01.18 19:44:44 »
"felfele nem megy a lépcsőzés"
Hej, Trotter mester tiszta mázli, hogy a jó borospincék, mind lefele vannak!  :yes:

A fiatalkori meggondolatlanság.....   ::) De szépeket írsz....
Az enyém idestova 13 éves és mondhatom egyre szebb!!! Soha rosszabb meggondolatlanságot, pedig nem egyszerű történet.
Az már igaz, mármint a borospince. De wazz, onnan fel is kell jönni...
A tizenhároméves most van a jujj korszakban; ezeket a sorokat feltételezem nem olvassa a szőke. A történet márpedig sohasem egyszerű...
Jó lenn már talizni a szilveszter amúgy is kimaradt...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.