Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366809 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4170 Dátum: 2011.12.24 18:46:17 »
Komolyan vicc ez a helyzet. Ha nekem vagy közülünk a nem szakmabeliek közül is szembetűnő, hogy nem stimmel a km, akkor fent mért nem tudnak már ez ellen valamit csinálni???
pl. ha az eredetvizsgának bármi értelme is lenne...
Most őszintén ki venne sok 100 ekm-es autot, amikor van sok (tekert óráju) kevés km-es autó.
Az ember már csak ilyen. Mindenki álmodozik, hogy ő majd kifog egy valóban kevés km-eset, de arra kevés az esély.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4171 Dátum: 2011.12.25 02:04:20 »
Továbbra is mondom szervízkönyvest Németországból szervízben átnézetve.

Azokkal mi van akik csak hitelre tudnak/akarnak megvenni egy autót? Szerintem az autó vásárlók nagyobb hányada nem kp vásárol. Melyik hitelintézet ad ft alapú hitelt külföldön vásárolt autóra? Én azt gondolom nem olyan egyszerű ez a történet mint ahogy itt többen gondolják? Ha az lenne mindenki kimenne és ott vásárolna.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4172 Dátum: 2011.12.25 10:38:31 »
Azokkal mi van akik csak hitelre tudnak/akarnak megvenni egy autót? Szerintem az autó vásárlók nagyobb hányada nem kp vásárol. Melyik hitelintézet ad ft alapú hitelt külföldön vásárolt autóra? Én azt gondolom nem olyan egyszerű ez a történet mint ahogy itt többen gondolják? Ha az lenne mindenki kimenne és ott vásárolna.

Hiteles vásárlók szinte teljesen eltűntek. Új autót magánszemély szinte csak KP-re vásárol, és használtnál se sokkal több a finanszírozás.
Import autót is könnyű behiteleztetni. Kint megveszed kp-ra (ezt neked kell megoldani), majd itthon behitelezteted.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4173 Dátum: 2011.12.26 10:04:50 »
Hiteles vásárlók szinte teljesen eltűntek. Új autót magánszemély szinte csak KP-re vásárol, és használtnál se sokkal több a finanszírozás.
Import autót is könnyű behiteleztetni. Kint megveszed kp-ra (ezt neked kell megoldani), majd itthon behitelezteted.

Van Budakalászon egy társaság, ők éppen ezt csinálják, áthidalva ezt a "kp-ra megveszem kint, majd itthon behiteleztetem" problémát. Több Prius hirdetés is van fent tőlük, az egyik:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_smart_2006_gyari_navigacos_rendszer._bor-5356055

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4174 Dátum: 2011.12.26 13:12:15 »
Van Budakalászon egy társaság, ők éppen ezt csinálják, áthidalva ezt a "kp-ra megveszem kint, majd itthon behiteleztetem" problémát. Több Prius hirdetés is van fent tőlük, az egyik:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_smart_2006_gyari_navigacos_rendszer._bor-5356055
Ezzel egy dolgo furcsa nekem. Ha 2007-es, miért látom a hátsó lámpa tetejét feketének? Az még facelift előtt volt..

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4175 Dátum: 2011.12.26 16:10:09 »
Fölmerült ugye a kérdés, hogy nem mindenkinek van pénze, meg hogy hitel....
Sajnos a mai gazdasági helyzet olyan, hogy nincsen biztos állás... gondolom ezt ma már senkinek sem kell bizonygatni...hiszen aki alkalmazott lépten nyomon ki van szolgáltatva akár tulajdonos, akár főnök hülyeségeinek......
Vállalkozónak még sokkal rosszabb a sorsa, lévén a mai buta magyar állam akkor változtat a törvényeken amikor akar, és lehet egyik napról a jól fizető vállalkozásod egy csődhalmaz...sajnos.

Nem véletlenül bizonygatják oly sokan,hogy kétszer gondolja meg valaki, ha autót hitelre vesz....ha mégis rászánja magát, hát tegye övé a felelősség....

Nem ritkán olvassa az ember a bedőlt hiteles szánalmas történetét.. hogyan viszik el az autót, majd akár hogyan árverezik el miatta akár lakását, és más értéktárgyait....

Mivel ugye egy Prius fórumban vagyunk jelenleg, szerintem azért elég veszélyes mondjuk 1 Mikulás kezdő tőkével 3 misis Priuszt venni..
Hiszen ezen autók kb..5 éves lehet, már amit érdemes megvenni.Minimum illő új téli-nyári gumigarnitúra...
Emellett illik rá komolyabb riasztó, ami jelen árak körül megvan vagy 150 pezó.... olajcsere pollenszűrő.....szokásos, fékbetétek.... minimum olyan 40....plusz átírás és biztosítás....azis megvan, vagy 60 ft minimum...
A végén a mondjuk 3 misis vételárból könnyedén összejön 3,4...
Ha 1 Misi a kp... akkor a 2.4 törlesztője a mai árak mellett már szép tétel..., ja és a Casco-t se feledjük, hiszen ha találkozunk egy őzzel, egy ilyen Prius javítása igen nagy horror lehet, gondolom az első lámpa minimum 60 mint a Corolla-nak..... nem ecsetelném.. nem kívánom senkinek..
Ha esetleg totalkár, akkor annál nagyobb szívás nincs, lévén a Casco nem fogja fedezni a hitelt....nem okoskodni akarok, de óva intenék bárkit, hogy a mai helyzetben autóra ilyen durván eladósítsa magát....
Szigorúan szvsz....

Talán egy jó dolog van a mai világban, hogy létezik ebay és létezik Usa-kok használtpiaca, ahonnan talán nem olyan durván lehet donort venni... esetleg alkatrészt...

Na mindegy, egy biztos, mivel itthon baromira leszűkült a piac, ezért nem nagyon javallott itthoni tulajtól kocsit venni, hiszen vagy 2 kezes, szal az első után jött a palimadár aki tekert órával vette a gépet, most meg már szabadulna tőle, vagy vett egy ócsó usa példányt, ami szintén jó vásárnak igérkezett.... az első tulajos vételt azért nem tartanám okos döntésnek, hiszen ha valaki vesz egy autót 7 Misiért, nem igen hinném, hogy el fogja adni 100ekm-vel és kb 4 millió értékcsökkenéssel.... persze véletlenek akadnak csupán ritkán.

A fent leírtak szigorúan szvsz, most jöhet az ócsárolás.....
Tény a Prius Corolla alapokra épül, motor fenntartása ócsó, de ettől az igénytelen tulajok nemtörődömségét nem hálálja meg....

Auris HSD TS 2015.12

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4176 Dátum: 2011.12.26 19:18:58 »
dehogyisnem, nyugatabbra tőlünk simán megvesznek egy kocsit újan és adják tovább 3-4 évesen. az avémban kb. 40.000 volt három évesen, amikor megvettem, az eredeti ár töredékéért. de aki autót hitelre vesz, pláne használtat, háááááát...nem tudok azéletemben elképzelni olyan helyzetet, hogy hitelre vegyek kocsit...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4177 Dátum: 2011.12.26 19:32:44 »
Nem csak a pénzhiány miatt vesznek emberek hitelre autót  ;)
(persze nem a 10% önrészes verzióra gondolok)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4178 Dátum: 2011.12.26 19:35:13 »
nem tudok azéletemben elképzelni olyan helyzetet, hogy hitelre vegyek kocsit...
El nem tudom képzelni azt az élethelyzetet, hogy annyi pénzem legyen, hogy ne hitelre kelljen használt kocsit vennem (új eleve totál esélytelen ebben az életben)...
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4179 Dátum: 2011.12.26 20:24:54 »
El nem tudom képzelni azt az élethelyzetet, hogy annyi pénzem legyen, hogy ne hitelre kelljen használt kocsit vennem (új eleve totál esélytelen ebben az életben)...
Majd eljön a Te időd is :sorcerer:

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4180 Dátum: 2011.12.26 21:12:46 »
kleingy!
Egy kicsit több optimizmust...! Jó? :clap: Miért ne lehetne egyszer? Ezelőtt kb.7-8 évvel én is így gondolkoztam...NEM akarlak megbántani. Üdv!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4181 Dátum: 2011.12.26 21:17:47 »
El nem tudom képzelni azt az élethelyzetet, hogy annyi pénzem legyen, hogy ne hitelre kelljen használt kocsit vennem (új eleve totál esélytelen ebben az életben)...
Ereszd el a fantáziádat, aztán követi a valóság is  :yes:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4182 Dátum: 2011.12.26 21:48:07 »
...az nem olyan egyszerű, amikor már lakás ÉS autó hitel is köti az ember tárcáját. A fantázia ilyenkor rendszerint a földön jár...  :no: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4183 Dátum: 2011.12.26 22:13:16 »
Félreérted  :flowers:
Lesz olyan állapot, hogy nem kell autó hitel, az ára a zsebében lesz  ;)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4184 Dátum: 2011.12.26 22:17:48 »
Prioritas kerdese, de amit igazan akar az ember (esszeru hatarokon belol) arra elo tudja teremteni a penzt nehany even belol. Ja hogy az aldozatokkal, es lemondasokkal jar? A hitelek telnek-mulnak, tanulni kell az eddigi hitelfelvetelekbol, masik-jobb allast kell keresni, merlegelni, hogy mire mennyit ad ki az ember...
Soha tobbet nem akarok sem uj autot, sem devizahitelt. Osszegyulik anelkul is, addig meg vagy lemondas, vagy ugyanazt a funkciot ellato, de oregebb lepukkantabbal kell beerni, vagy lehet berelni, ha tenyleg szukseg van ra. (akar jarmu, akar lakas)
kisa
born to ride