Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366844 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3600 Dátum: 2011.07.24 22:14:29 »
Az ülés olyan, mint a cipő: csak akkor derül ki, hogy (neked) rossz, amikor már késő, mert tartós próba kell hozzá...
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3601 Dátum: 2011.07.25 08:35:38 »
Squiddy, te meg előrefelé hajtod azt az órát? Hát milyen magyar vagy te?  [rohog]
Sose szerettem beállni a sorba, inkább szembe megyek a trendekkel:D

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3602 Dátum: 2011.07.25 20:33:29 »
Az előző két évben a Priusszal mentünk Erdélybe nyaralni öten (3 gyerekkel) és úgy fértünk be, hogy a felső ablakon még kiláttam hátra. Ok, a hálózsákok a hátsó lábtérben utaztak. Idén az Avensis szűk 500l-es csomagtere elnyelt mindent, azért az tényleg más kategória, pedig sedan.

Az ülés meg hokedli, a 960 után különösen, de az Avernsis székei is kényelmesebbek. Egy valami jobb a Priusban, hogy magasabban ülök. Az nekem sokkal jobban bejön (egy családi autóban) és talán ezért is nem szállok ki derékfájással a kocsiból (pedig vannak gerincproblémáim nekem is).
a japánok alacsonyabbak. ezért xarok az ülések. a mazda5-ben is rövid volt az ülőlap, az avensisben is az. és évente van átlag négy 1400 km-es utam egyben. mit mondjak, a kollega v70-ese egy álom. a másik kollega a6-osa meg talán még inkább...jó xar lehet a prius ülése, ha onnan nézve az avensisé jó :D
Hát, így is mondhattuk volna, de akkor nem beszéltünk volna róla egy oldalon keresztül. De gyakorlatilag ez a helyzet, amit írsz.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3603 Dátum: 2011.07.26 16:35:45 »
Na, ma olyan történt velem, ami még soha.
Nem tudom, hogy ti érzitek-e, hogy a priusnak nincs túl sok tekintélye a közlekedő társak szemében. Jó esetben csak megnézik, de ma....
A körúton mentem a külső sávban, elég nagy volt a forgalom, sok balf.sz is szarakodott én meg beszorultam egy tanulóvezető mögé, aki 40-nel ment. Sávot nem tudtam váltani, a belsőben folyamatosan mentek el mellettünk.  Így szépen leszakadtunk az utolsó "helyre". Megjegyzem nem tudom, hogy miért nem használható vezetői tudást tanítanak a kölyköknek. Ha megkapja a jogsit, amúgy is száguldozni fog, mint az állat, legalább ilyenkor felügyelet alatt megtanulhatná hogyan kell és nem ölné meg magát vagy a barátait az első évben.
No, szóval közelgett a lámpa én a tanulóvezető mögött 40-nel. Megelőzni nem tudtam, mert a belső sávban egy köcsög a haverjaival mellém állt és szintén 40-nel ment, hogy ne tudjak sávot váltani. (persze az irányjelző folyamatosan ment) Persze röhögtek. Közeledett a zöld lámpa én meg mentem volna, hogy elérjem, de hát... Aztán ők a balra kanyarodó sávba soroltak, ekkor tudtam sávot váltani és át a lámpán, ami még szerencsére még zöld volt. Köcsögék is átértek, balra elkanyarodtak.
Persze igyekeztem szájról jól olvasható módon elküldeni őket a ...............................-ba.
Szerencsére a kocsi ontja a nyugalmat, meg elég drága is ahhoz, hogy hülyeséget csináljak vele, de azt hiszem bármennyire is tilos és nem is túl hasznos az önbíráskodás, de ha a Carina van a  seggem alatt olyat kapnak, úgy szétszívattam volna az agyukat, hogy megbánják az életüket.
Hú, még most is felmegy a pumpa.

Szóval általában nem tisztelik ezt az autót az utakon, és ennek néha érezheti hátrányát az ember.
Idióták....

(kösz, hogy elmondhattam, sokat segített!)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3604 Dátum: 2011.07.27 08:48:01 »
Szóval általában nem tisztelik ezt az autót az utakon, és ennek néha érezheti hátrányát az ember.
Sajnálom, hogy így jártál. Mindenesetre én ilyen "tisztelet" tekintetében abszolút nem éreztem különbséget, sem a a Carina, sem az Avensis, sem a Prius között. Bár az is igaz, hogy egy Sz.hely méretű városban nem is igazán jönnek elő ezek a különbségek.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3605 Dátum: 2011.07.27 21:37:22 »
Szóval általában nem tisztelik ezt az autót az utakon, és ennek néha érezheti hátrányát az ember.
Sajnálom, hogy így jártál. Mindenesetre én ilyen "tisztelet" tekintetében abszolút nem éreztem különbséget, sem a a Carina, sem az Avensis, sem a Prius között. Bár az is igaz, hogy egy Sz.hely méretű városban nem is igazán jönnek elő ezek a különbségek.
Hát, nekem is kellett majd egy év, hogy ilyen tahókkal találkozzak.
Persze vannak jó tapasztalatok is, de ez valahogy jobban megmarad.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3606 Dátum: 2011.07.28 08:52:33 »
Nem a Prius-szal van a baj, hanem a nyiregyi kozlekedesi morallal  :flowers: Nem tisztelnek ott sem istent, sem embert  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3607 Dátum: 2011.07.29 06:40:39 »
Közben azért végzek hasznos munkát is.
Tesztelem a lámpáig gurítgatós módszert arra, hogy,míg nem tudok haladni, addig lehetőleg ne járjon a motor.
Sajnos eddig az a helyzet, hogy sokkal rosszabb a helyzet.
Ennek oka főleg az, hogy miután beindult a motor egy bizonyos hőfokig (gondolom) emelt alapjáraton jár a motor, tehát még utána is a villanymotor gyorsít. ettől aztán liláig merül, ami nem kifejezetten kívánatos, mert után szenved kicsit, de ezt tudjátok ti is.

Szóval, az ötlet nem volt rossz, de a gyakorlatban nem igazán fog működni. Még az lehet, hogy ez a módszer akkor használható, ha a töltöttség 50% feletti, mert akkor nem merül liláig ettől az akciótól.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3608 Dátum: 2011.07.29 16:42:21 »
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3609 Dátum: 2011.07.29 19:53:50 »
Sajnos csak alkatrésznek lenne jó, habár találékonyok országában élünk...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3610 Dátum: 2011.07.29 20:25:20 »
Nos, szégyenlem magam, de nekem is az volt az első gondolatom, hogy, ha már így alakult........., szóval, hogy.....
Nem JBL-es véletlenül?  :innocent:
És, akkor......., hogy az, kell még bele esetleg?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3611 Dátum: 2011.07.29 22:20:27 »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3612 Dátum: 2011.07.30 07:26:11 »
Láttátok,hogy az Opelnek is lesz hibridje?
http://totalcar.hu/tesztek/2011/07/29/kompromisszumok_nelkul_az_igazi/
Növelt hatótávolságú, elektromos járműve van az opelnek!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3613 Dátum: 2011.07.30 08:57:07 »
A hibrid tudtommal azt jelenti, hogy több erőforrásból is üzemel :hmmmm:
Az, hogy benzinmotormeghajtásu, vagy villanymotoros az más kérdés.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3614 Dátum: 2011.07.30 15:28:30 »
A hibrid tudtommal azt jelenti, hogy több erőforrásból is üzemel :hmmmm:
Az, hogy benzinmotormeghajtásu, vagy villanymotoros az más kérdés.
Igen is, meg nem is.

A hibrid járműveken belül, de azok tisztán elektromos járművek felé való határmezsgyén él a növelt hatótávú elektromos autó.
Ezeket egyelőre szeretik megkülönböztetni. Ezért javítottalak ki én is. Ahol tisztességes műszaki tudománnyal bíró hátérrel írnak az autóról, ott általában így nevezik.
Mára már (szerencsére) az, hogy hibrid, nem igazán konkretizálja, hogy milyen is a hajtás. Elég csak kapásból a három felosztásra gondolni a lágy-közepes, és full hibridekre, vagy a soros, párhuzamos, vagy akár (és nekem ez a kedvencem) a teljesítmény elágaztatásos hibridekre gondolni. A Prius pl. ez utóbbi!
Szóval, ma már az, hogy hibrid, az nagyon tágan jellemez egy hajtásrendszert.