Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366922 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3570 Dátum: 2011.07.20 08:49:19 »
Utalva az előző hozzászólásomra, hogy az N és D fokozat közt relé kapcsol, egyelőre kezeljétek fenntartással. Kicsit elbizonytalanodtam, nincs egyelőre megfelelő info. Eddig valószínűleg azzal a jellegzetes csattanó hanggal tévesztettem össze, ami a parkoló fokozat kioldásakor hallható. Tehát valami kapcsol, az biztos, de egyelőre még vizsgálom.

No, de ami miatt ismét zaklatlak benneteket, hogy nemrég egy nagyobb családi bevásárlás alkalmával volt szerencsém szembesülni azzal, hogy ez a csomagtartó háááát...... Pedig üresen nem tűnik kicsinek és a katalógus 408 l sem rossz azért.
Persze figyelembe kell venni, hogy egy LB Carina E után ültem a priusba, na de mégis.
Szóval komolyan szembesültem a valamit valamiért szemlélettel. Pár zsugor ásványvíz , egy doboz, pár szatyor és kész a csomagtartó.
Kérdezem én, hogy lehet így elmenni kirándulni, nyaralni? 4 személlyel nemigen. 3 személy fér el kényelmesen, de akkor csomag van a hátsó ülésnél is!

Aztán a másik, hogy iszonyatosan érzékeny a kocsi a terhelésre. Az előzőekben leírt csomagokkal, illetve kb 200 kilónyi "élő súllyal" a hátsó ülésen komolyan érzi a technika. Nyílván vártam ezt a hatást, csak nem hittem volna, hogy ennyire megfogja. Aztán belegondoltam abba is, hogy pl Olaszország felé, vagy ami még durvább Dél-Franciaország felé, megpakoltan....? Szóval, hogy megy fel a hegyre ez a kocsi? Úgy értem olyan hegyre, amire a Carinával is egyesben vágnék neki és csak néha-néha gondolkodnék el a kettes fokozaton.

Várom a tapasztalatokat, véleményeket, aki már próbált ilyesmit.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3571 Dátum: 2011.07.20 09:04:24 »
Nemrég voltunk Svájcban, 3 megtermett (+90 kg) utasom volt. Valóban lehetett érezni a többlet súlyt, de azt még az SC is megérzi a közel 300 lóval, szóval ez szerintem teljesen normális. Az útvonal szinte végig autópálya volt, nem volt hegyi szerpentin, így sehol sem tapasztaltam a kórós teljesítményhiányt. Ezzel együtt nem gondolom hogy lenne olyan emelkedő ahol a Carinával felmennél a Prius-szal meg nem. Nyilván fent lenne a motorfordulat valahol a teljesítménymaximum közelében, de visszafordulnod nyilván nem kéne. :)

A csomagtartó ugyanolyan mint a számítógép winyója, nincs akkora amit ne lehetne telerakni. :)
Az említett túrán is befért négyünk cucca. Fejenként egy sporttáska, hálózsákok, ezek egy része az alsó rekeszbe az ásványvizek mellé.
Ha Ave kombival mentünk volna, nyilván vittünk volna még pár cuccot, de így is elég volt.
Ha meg nagyon nem tudsz elférni fel kell dobni egy tetőboxot. :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3572 Dátum: 2011.07.20 09:09:15 »
A megpakolásról nincs sok infóm, 2 felnőtt+2 kisgyerekkel fullos csomagtartóval csak hazai pályán mozogtam, de az nem volt veszélyes, nem igazán éreztem a plusz súlyt. A csomagtartó meg oké, hogy jóval kisebb, mint a Carinában, de azért elég jól pakolható és mi rendszeresen rakunk cuccokat a gyerekek lába alá, a padlóra is. Mondjuk ami inkább durva, ha 2 gyerkőc közé kell valakinek bepréselődni a hátsó traktusba. Az simán emberkínzás.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3573 Dátum: 2011.07.20 18:15:55 »
Nemrég voltunk Svájcban, 3 megtermett (+90 kg) utasom volt. Valóban lehetett érezni a többlet súlyt, de azt még az SC is megérzi a közel 300 lóval, szóval ez szerintem teljesen normális. Az útvonal szinte végig autópálya volt, nem volt hegyi szerpentin, így sehol sem tapasztaltam a kórós teljesítményhiányt. Ezzel együtt nem gondolom hogy lenne olyan emelkedő ahol a Carinával felmennél a Prius-szal meg nem. Nyilván fent lenne a motorfordulat valahol a teljesítménymaximum közelében, de visszafordulnod nyilván nem kéne. :)

A csomagtartó ugyanolyan mint a számítógép winyója, nincs akkora amit ne lehetne telerakni. :)
Az említett túrán is befért négyünk cucca. Fejenként egy sporttáska, hálózsákok, ezek egy része az alsó rekeszbe az ásványvizek mellé.
Ha Ave kombival mentünk volna, nyilván vittünk volna még pár cuccot, de így is elég volt.
Ha meg nagyon nem tudsz elférni fel kell dobni egy tetőboxot. :)
Ühüm. Mit is írtál anno erről a svájci túráról, mennyi volt a fogyasztás? Valami miatt 5,6-ra, vagy 6,5-re emlékszem, de lehet, hogy rosszul.  ::)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3574 Dátum: 2011.07.20 18:50:01 »
5,34 lett az átlag a kb 2000 km-re.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3575 Dátum: 2011.07.20 19:25:40 »
5,34 lett az átlag a kb 2000 km-re.
Háááát, az nekem az üres, sík úti 130!!!  :eek:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3576 Dátum: 2011.07.20 19:46:56 »
Ennyi lett :) Előzetesen én is 6.0-ra számítottam. Az átlagsebesség azért alacsonyabb volt. Átmentünk Bécsen, Münchennél is volt jócskán sebességkorlátozás. A korlátozás nélküli szakaszokon 125-130 közötti tempomattal mentem.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3578 Dátum: 2011.07.21 09:13:17 »
Ennyi lett :) Előzetesen én is 6.0-ra számítottam. Az átlagsebesség azért alacsonyabb volt. Átmentünk Bécsen, Münchennél is volt jócskán sebességkorlátozás. A korlátozás nélküli szakaszokon 125-130 közötti tempomattal mentem.
Így már jobb a helyzet, de ez még mindig a terhelés nélküli fogyasztás lenne nálam.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3579 Dátum: 2011.07.21 09:23:00 »
Ez nem USA modell véletlenül?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol_eu_modell_2008-as_modell_navi-4952458

Nem, ez EU-s. Egyedül az IPA hiányzik belőle, amire mondjuk nincs sok szükség. Azt sajnos nem látom. hogy ettől függetlenül a tolatókamera benne van-e. Gondolom a radart azért tették bele, mert nincs kamera. De láttam már olyat is, hogy a kamera mellé még radart is tettek. (???)

Első blikre az egyetlen furcsaság, hogy JBL-t írnak, ami a fejegységen nem látszik! A képek alapján egyedül a magas sugárzón látszik a JBL felirat. Illetve a 2007 -es évjárat és az 50 ekm kapcsolatát felejtsd el. Minimum 150 ekm-vagy a felett kell benne lenni. Ami mondjuk még szintén nem vészes. Én egyedül azért vagyok mérges erre az óratekergetésre, mert nem tudja az ember, hogy  akarbantartási ciklussal hol tart. Megjegyzem ez a solymári telephely nekem eddig még nem volt szimpatikus. Láttam ott pár furcsaságot már, arról nem is beszélve, hogy az udvar hátánál lévő műhely illetve a levegőben lévő festékszag sem valami bizalomgerjesztő. De lehet, hogy rosszul gondolom.
Szóval....
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.21 09:25:43 írta b.c. »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3580 Dátum: 2011.07.21 09:55:09 »
Ez nem USA modell véletlenül?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol_eu_modell_2008-as_modell_navi-4952458

Nem, ez EU-s. Egyedül az IPA hiányzik belőle, amire mondjuk nincs sok szükség. Azt sajnos nem látom. hogy ettől függetlenül a tolatókamera benne van-e. Gondolom a radart azért tették bele, mert nincs kamera. De láttam már olyat is, hogy a kamera mellé még radart is tettek. (???)

Első blikre az egyetlen furcsaság, hogy JBL-t írnak, ami a fejegységen nem látszik! A képek alapján egyedül a magas sugárzón látszik a JBL felirat. Illetve a 2007 -es évjárat és az 50 ekm kapcsolatát felejtsd el. Minimum 150 ekm-vagy a felett kell benne lenni. Ami mondjuk még szintén nem vészes. Én egyedül azért vagyok mérges erre az óratekergetésre, mert nem tudja az ember, hogy  akarbantartási ciklussal hol tart. Megjegyzem ez a solymári telephely nekem eddig még nem volt szimpatikus. Láttam ott pár furcsaságot már, arról nem is beszélve, hogy az udvar hátánál lévő műhely illetve a levegőben lévő festékszag sem valami bizalomgerjesztő. De lehet, hogy rosszul gondolom.
Szóval....
Na igen, pont emiatt kérdeztem, nekem sem volt elsőre "kóser" az autó...
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3581 Dátum: 2011.07.21 12:21:05 »
Nos, egyelőre és kizárólag csak a képek alapján eddig csak ennyi gondom van vele. A valós találkozást nem pótolja semmi.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3582 Dátum: 2011.07.22 07:14:31 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-4956661

hmm... fáj a háta benne, pedig nemrég lett forgalomba helyezve a rendszám szerint

Prius tulajok, kezet fel akinek fáj a háta az üléstől! :no:
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3583 Dátum: 2011.07.22 09:05:18 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-4956661

hmm... fáj a háta benne, pedig nemrég lett forgalomba helyezve a rendszám szerint

Prius tulajok, kezet fel akinek fáj a háta az üléstől! :no:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez a gép is vérzik pár sebből.
A bal első sárvédő (minimum csak az) fényezett. A hátsó ablaktörlő pedig gyárilag függőlegesen áll alap helyzetben. Persze, ha jót akarunk feltételezni lehetséges, hogy akkor nyomták ki  a Power gombot, amikor a másik szélső helyzetben volt.

Visszatérve a kérdésedre: sajnos a toyota nem felső kategóriás kocsiainak ergonómiájára sokan panaszkodnak. Nekünk szerencsénk volt összevetni a kategória dobogósaival, rengeteg francia céges kocsija volt már a páromnak. Szóval, ha kényelem kell, akkor még mindig ők a nyerők. Hosszabb úton nekem sem igazán kényelmes az ülés. Többször szóltam már előzőleg is erről, hogy ennyi pénzért belefért volna egy kis kényelem is, bár mi még mindig nem panaszkodhatunk, mert szegény amcsiknak még ülésmagasság állítás sem jutott. Ez a japánok bosszúja amerikának.
Annál is inkább, mivel meg vannak a  francia kapcsolataik (yaris), tanulhatnának valamit az ülések kialakításáról.  
Amikor az ülésfűtés ügyében nyomoztam találtam egy cikket, ahol az ülésfűtés beépítése mellett, egy kis marokpumpával felfújható deréktámaszt is tett be a srác a támasztó rugó és a szivacs közé. Tekintve, hogy az ülés háttámlát nem olyan bonyolult szétkapni, ebbe még lehet, hogy én is belevágok. Bár megmondom őszintén, hogy már kutattam az okát, de fogalmam sincs, hogy mi nem stimmel a támla, vagy ülőlap alakjával. A jelenlegi PUG 308-nál sem látszik semmi, az mégis kényelmesebb. Szóval ez a franciák titka! (egyelőre)    
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.22 09:09:12 írta b.c. »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3584 Dátum: 2011.07.22 09:17:46 »
Sajnos az én derekam is érzékeny az ülésre. A Priusé szerintem épp semleges. Ahogy korábban írtam nekem se nem rossz, se nem jó. Az Avensis II viszont nagyon bejön nekem. Meg nemrég ültem egy pár éves Saab 9.5-ben, na az is kellemesen támasztotta a derekamat.