Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366698 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3165 Dátum: 2011.04.18 19:47:21 »
Közvéleményt kutatok szokásomhoz híven.
Ki, milyen motorolajat használ a "troliba"?
Illetve használ-e valaki ENEOS 5W-30-at? Ismeritek-e, van-e hosszabb távú tapasztalat róla. Mert elvileg japán első számú olajgyártója, no, de.....


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3166 Dátum: 2011.04.18 20:24:25 »
Közvéleményt kutatok szokásomhoz híven.
Ki, milyen motorolajat használ a "troliba"?
Illetve használ-e valaki ENEOS 5W-30-at? Ismeritek-e, van-e hosszabb távú tapasztalat róla. Mert elvileg japán első számú olajgyártója, no, de.....


Én liqui moly, de pontosabbat holnapra tudok mondani (lusta vagyok lemenni a kocsihoz ) :)

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3167 Dátum: 2011.04.18 20:37:35 »
Ha ennyi kilométert én is számolhatok a Prius II-re, akkor full meg vagyok nyugodva akku ügyben  :clap:
És az avatarodban szereplő SC430-cal mi a helyzet?

Tavasszal elővettem, lemostam, feltöltöttem az akksit. Egyszer mentem vele, azóta itt porosodik a garázsban, mert a Priust használom. :)
Mostanában én szedem össze a gyerekeket a suliban, ők nem szeretik az SC-t, túl feltünő. Ráadásul én is beleszerettem a Priusba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3168 Dátum: 2011.04.18 20:40:59 »
Ha ennyi kilométert én is számolhatok a Prius II-re, akkor full meg vagyok nyugodva akku ügyben  :clap:
És az avatarodban szereplő SC430-cal mi a helyzet?

Tavasszal elővettem, lemostam, feltöltöttem az akksit. Egyszer mentem vele, azóta itt porosodik a garázsban, mert a Priust használom. :)
Mostanában én szedem össze a gyerekeket a suliban, ők nem szeretik az SC-t, túl feltünő. Ráadásul én is beleszerettem a Priusba.
Azért ez durva...
Van egy lexi a garázsban és a priusba szerelmes......
Elég öreg vagyok már ahhoz, hogy ne lepjenek meg a világ dolgai, de ez erős...

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3169 Dátum: 2011.04.18 20:53:01 »
Azért ez durva...
Van egy lexi a garázsban és a priusba szerelmes......
Elég öreg vagyok már ahhoz, hogy ne lepjenek meg a világ dolgai, de ez erős...

Van egy két hónapos kislányom, így elég fáradt vagyok mostanság. A prius sokkal kényelmesebb, pihentetőbb vezetni a városban. Napi 50-100 km-t megyek BP-en. Minden nap elhatározom, hogy beleülök a Lexusba, de végül a lustaság győz.:)

A Lexust hobbiautónak vettem, arra is használom. Természetesen imádom ezt is. Mindig volt mellette valami olcsó kocsim mindennapi használatra. Az ősPriusok előtt egy ősInsight-ot használtam, de a Toyota sokkal jobban tetszik.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.18 21:24:01 írta Multipla »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3170 Dátum: 2011.04.18 21:33:49 »
Azért ez durva...
Van egy lexi a garázsban és a priusba szerelmes......
Elég öreg vagyok már ahhoz, hogy ne lepjenek meg a világ dolgai, de ez erős...

Van egy két hónapos kislányom, így elég fáradt vagyok mostanság. A prius sokkal kényelmesebb, pihentetőbb vezetni a városban. Napi 50-100 km-t megyek BP-en. Minden nap elhatározom, hogy beleülök a Lexusba, de végül a lustaság győz.:)

A Lexust hobbiautónak vettem, arra is használom. Természetesen imádom ezt is. Mindig volt mellette valami olcsó kocsim mindennapi használatra. Az ősPriusok előtt egy ősInsight-ot használtam, de a Toyota sokkal jobban tetszik.
Milyen olajat használsz a prius-ba? Mennyit fogyaszt belőle? (ha nem sértelek meg a kérdéssel)
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.18 21:36:58 írta b.c. »

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3171 Dátum: 2011.04.18 21:45:15 »
Milyen olajat használsz a prius-ba? Mennyit fogyaszt belőle? (ha nem sértelek meg a kérdéssel)

Halásztelekre hordom a Toyotába, azt hiszem Shell-t raknak bele, holnap megkérdezem.
Az elmúlt 16 000 km-en (10 000 mérföld) nem kellett utántölteni. Közben megnéztem, mert bizonytalan voltam és mégis kellett 1 litert utántölteni kb félidőben.
Azt vettem csak észre, hogy gyorsításnál hangosabb, mint a régebbi Priusom, amiben 200e km körül volt. Erősnek ugyan olyan erős, teljesen jól megy.
Még váltóban (bolygóműben?) akartam lecseréltetni az olajat, de azt mondták, hogy felesleges.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.18 22:00:34 írta Multipla »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3172 Dátum: 2011.04.19 07:44:52 »
Ki, milyen motorolajat használ a "troliba"?
Nem tudom milyen van bent, mert még az előző tulaj cseréltette, de kb. 2000 km múlva lesz esedékes nálam is a csere.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3173 Dátum: 2011.04.19 07:53:53 »
Mostanában én szedem össze a gyerekeket a suliban, ők nem szeretik az SC-t, túl feltünő. Ráadásul én is beleszerettem a Priusba.
Személyesen nem ismerlek, de kedvelem az ilyen felfogású embereket aki megtehetné hogy vakítson, azonban mégsem teszi :hug:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3174 Dátum: 2011.04.19 08:04:03 »
Tegnap összefutottam 2 ismerősömmel, akik nem láttak még Priust belülről és kíváncsiak voltak rá. Egy bő 10 perces utat követően mindketten úgy szálltak ki, hogy meggyőzte őket a technika, tetszik a forma, gyorsulás, a belső méret és a használt Prius ára. Ja és nem tették el az ominózus kérdést, hogy mennyit megy csak villannyal! :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3175 Dátum: 2011.04.19 08:47:17 »
Közvéleményt kutatok szokásomhoz híven.
Ki, milyen motorolajat használ a "troliba"?
Illetve használ-e valaki ENEOS 5W-30-at? Ismeritek-e, van-e hosszabb távú tapasztalat róla. Mert elvileg japán első számú olajgyártója, no, de.....
Nekem Castrol Magnatec 5w30 (A3/B4) került bele.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3176 Dátum: 2011.04.19 08:48:04 »
Ha ennyi kilométert én is számolhatok a Prius II-re, akkor full meg vagyok nyugodva akku ügyben  :clap:
És az avatarodban szereplő SC430-cal mi a helyzet?

Tavasszal elővettem, lemostam, feltöltöttem az akksit. Egyszer mentem vele, azóta itt porosodik a garázsban, mert a Priust használom. :)
Mostanában én szedem össze a gyerekeket a suliban, ők nem szeretik az SC-t, túl feltünő. Ráadásul én is beleszerettem a Priusba.
Prius + SC, ez jó párosítás ;)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3177 Dátum: 2011.04.19 09:34:36 »
Közvéleményt kutatok szokásomhoz híven.
Ki, milyen motorolajat használ a "troliba"?
Illetve használ-e valaki ENEOS 5W-30-at? Ismeritek-e, van-e hosszabb távú tapasztalat róla. Mert elvileg japán első számú olajgyártója, no, de.....


Most pont ez van benne, szépen jár vele a motor, egy lehelletnyivel csendesebb az előzőnél (Fuchs)
Today, tomorrow and after tomorrow!

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3178 Dátum: 2011.04.19 09:35:08 »
... Az ősPriusok előtt egy ősInsight-ot használtam, de a Toyota sokkal jobban tetszik.
ilyen insightod volt? :eek:


Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3179 Dátum: 2011.04.19 09:40:35 »
Igen. Teljesen jó kis kocsi, csak iszonyú kényelmetlen. A 2 embernek nagy helye van (2 személyes), de a földtől kb 10 cm-re ülök benne, alig tudok kiszállni, beszállni. Először poén, később idegesítő. Városban többet fogyaszt, mint a Prius (csak besegít az elektromotor), de autópályán 130-nál 3,5 - 4 litert evett. 1000-es motorja van, kb 900 kg az egész kocsi.
A legnagyobb hátránya, hogy a Honda szervízekben lövésük sincs, hogy működik a Honda IMA rendszere. A Toyotákban legalább értenek a Priushoz.
Egyszer 4 hónapig állt az Insight, lemerült az akksija. Ez megy Hibrid akksi nélkül is, van külön önindítója, csak mindig hibát jelzett. 2 hHonda kereskedésben is voltam. Rákötötték a computrert. Kiírt egy hibakódot, persze fogalmuk sem volt, mit jelent, mondták, hogy akksicsere. Mondom OK, de ha mégsem akkor ők fizetik az akksit. Azt már nem vállalták. Aztán addig szórakoztam, ameddig sikerült rávennem, hogy hibakód nélkül induljon el, elkezdte tölteni az akksi, azóta is jól működik.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.19 09:45:47 írta Multipla »