Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366773 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2880 Dátum: 2011.03.03 21:34:03 »
Köszi squiddy!  :clap: :clap: :clap: :clap:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2881 Dátum: 2011.03.04 07:48:01 »
Lapozgassátok egészséggel! Ugye azt nem kell a szájába rágni senkinek, hogy az Adobe Readerben a "Nézet elforgatása" menüvel egy mozdulattal el lehet forgatni a doksit.

avensys98

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2882 Dátum: 2011.03.04 11:18:38 »
Sziasztok!

Tegnap sikerült megtekintenem és végre kipróbálnom egy Prius-t (2008. 10 havi), amit elvileg fél éve hoztak be Hollandiából. Több furcsaság is volt a dologban:
- Az eladó valamilyen digitális szervízkönyvről beszélt (meg hogy már nincs is papír alapú!).  :?:
- Aztán meg arról, hogy elvitte egy márkaszervízbe, ahol bevizsgálták, és így most már újra garanciális (úgy látszik ők sem ismerték a digitális szervízkönyvet vagy nem volt hozzá olvasójuk). :hmmmm:
- Meg hogy ~50 000 kilométernél csak téli gumival tudja adni.
- A motortérben több rozsdás elem is volt (csavarok, motortartó öntvények), illetve amit már több helyen tapasztalta, hogy a motor fém alkatrészein mintha só lenne kicsapódva (és a műanyag elemekre is, persze onnan le lehetett törölni). A 12 éves autómban nincsen rozsdás fejű csavar (na jó van csak kevesebb).
- A nem pontosan illeszkedő karosszéria elemekről meg ne is beszéljek.
- A másik ami nagyon zavart, az az erős motor zaj. Azt tudom hogy határozott gyorsításkor felpörgeti a motort a Prius, és úgymod hozzá gyorsul, de itt zavaró volt (a feleségem szerint mint egy repülőgép hajtómű). :cry:

Tényleg ennyire erős a motorhang vagy ez egy 150 000 kilométert futott, megtört, árvízkáros/tengerparti példány lehet? Kicsit csalódtam?

- Ami pozitívum volt az a "gyári" kerékpár szállító fogadására kiépített csonk volt (a múltkor érdeklődtem a kerékpár szállító vonóhorgos felszereléséről, arra ez lehet a megoldás).

Üdv.:
VZs




musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2883 Dátum: 2011.03.04 11:33:03 »
.....vagy ez egy 150 000 kilométert futott, megtört, árvízkáros/tengerparti példány lehet?...
Üdv.:
VZs
:hmmmm: Lehet! Szerintem, ha van lehetőséged próbálj ki egy megbízhatóbb forrásból származó Priust, hogy legyen egyáltalán összehasonlítási alapod! :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

szabopeterkrisztian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2884 Dátum: 2011.03.04 11:41:40 »
Sziasztok!

Tegnap sikerült megtekintenem és végre kipróbálnom egy Prius-t (2008. 10 havi), amit elvileg fél éve hoztak be Hollandiából.


Ha online helyről nézted, akkor linkelnéd. Kiváncsi vagyok melyik az. Köszönöm.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2885 Dátum: 2011.03.04 12:01:35 »
- Az eladó valamilyen digitális szervízkönyvről beszélt (meg hogy már nincs is papír alapú!).  :?:
Igen, ez már ilyennel rendelkezik, örülj neki ez inkább pozitívum! Bemész bármelyik Toyota kereskedésbe és alvázszám alapján elmondnak mindent róla. Gari akkor van hozzá továbbra is (8 év/160.000 km), ha a digitális szervizkönyve vezetve van és továbbra is Toyota szervizbe hordod.
- A motortérben több rozsdás elem is volt
Mondjuk azt, hogy típushíba, az általam látott összes Prius ilyen!
- A másik ami nagyon zavart, az az erős motor zaj.
Én sem szeretem, de ez normális, ez egy ilyen autó (a CVT váltó miatt)

Szerintem simán jó lehet a kocsi, ha nem volt agyontörve.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.04 12:03:41 írta squiddy »

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2886 Dátum: 2011.03.04 12:09:11 »
- Az eladó valamilyen digitális szervízkönyvről beszélt (meg hogy már nincs is papír alapú!).  :?:
Igen, ez már ilyennel rendelkezik, örülj neki ez inkább pozitívum! Bemész bármelyik Toyota kereskedésbe és alvázszám alapján elmondnak mindent róla. Gari akkor van hozzá továbbra is (8 év/160.000 km), ha a digitális szervizkönyve vezetve van és továbbra is Toyota szervizbe hordod.
- A motortérben több rozsdás elem is volt
Mondjuk azt, hogy típushíba, az általam látott összes Prius ilyen!
- A másik ami nagyon zavart, az az erős motor zaj.
Én sem szeretem, de ez normális, ez egy ilyen autó (a CVT váltó miatt)

Szerintem simán jó lehet a kocsi, ha nem volt agyontörve.
Helló!

Igazad van mindenben, de a Hollandoknál még mindig inkább papir a szervizkönyv,
Francia-Német, digitális. Az én verdám is hagyományos szervizkönyves ;)
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.04 12:29:58 írta musspici »
Prius II. 2008

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2887 Dátum: 2011.03.04 12:23:58 »
Sziasztok!

Tegnap sikerült megtekintenem és végre kipróbálnom egy Prius-t (2008. 10 havi), amit elvileg fél éve hoztak be Hollandiából. Több furcsaság is volt a dologban:
.......
Üdv.:
VZs
Üdv!

Én szerettem volna  jó egy éve vásárolni egy 5 éves Mercit, amiben úgy emlékszem, nem volt a km órájában 200E km.
Na és előtte taxi volt No-ban :hmmmm: (Ugy 4-600E km jönnek az országba)
Ennyit a kb. 50E km-ről. Én azon is elgondolkodnék, hogy miért vannak illesztési problémák!
squiddy cartárssal néztünk meg autót, amit kifogástalan, törésmentesnek hirdettek. Olvass vissza!!!

Ha Pesti vagy, szivesen megmutatom, és ki is próbálhatod az én Priuszkámat :D
Irj egy mélt, aztán csinálunk egy minitalit.

Üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.04 12:31:46 írta musspici »
Prius II. 2008

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2888 Dátum: 2011.03.04 12:53:55 »
Sziasztok!

Tegnap sikerült megtekintenem és végre kipróbálnom egy Prius-t (2008. 10 havi), amit elvileg fél éve hoztak be Hollandiából. Több furcsaság is volt a dologban:
- Az eladó valamilyen digitális szervízkönyvről beszélt (meg hogy már nincs is papír alapú!).  :?:
- Aztán meg arról, hogy elvitte egy márkaszervízbe, ahol bevizsgálták, és így most már újra garanciális (úgy látszik ők sem ismerték a digitális szervízkönyvet vagy nem volt hozzá olvasójuk). :hmmmm:
- Meg hogy ~50 000 kilométernél csak téli gumival tudja adni.
- A motortérben több rozsdás elem is volt (csavarok, motortartó öntvények), illetve amit már több helyen tapasztalta, hogy a motor fém alkatrészein mintha só lenne kicsapódva (és a műanyag elemekre is, persze onnan le lehetett törölni). A 12 éves autómban nincsen rozsdás fejű csavar (na jó van csak kevesebb).
- A nem pontosan illeszkedő karosszéria elemekről meg ne is beszéljek.
- A másik ami nagyon zavart, az az erős motor zaj. Azt tudom hogy határozott gyorsításkor felpörgeti a motort a Prius, és úgymod hozzá gyorsul, de itt zavaró volt (a feleségem szerint mint egy repülőgép hajtómű). :cry:

Tényleg ennyire erős a motorhang vagy ez egy 150 000 kilométert futott, megtört, árvízkáros/tengerparti példány lehet? Kicsit csalódtam?

- Ami pozitívum volt az a "gyári" kerékpár szállító fogadására kiépített csonk volt (a múltkor érdeklődtem a kerékpár szállító vonóhorgos felszereléséről, arra ez lehet a megoldás).

Üdv.:
VZs





Halii
Ha szemben állsz vele, a bal oldali motortartó nekem is rozsdás. És ugyanígy sókicsapódásos, bár az enyém Belgiumból jött. Tehát ha tengerparthoz közelről jött, akkor erősen lehet sós a blokk.

avensys98

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2889 Dátum: 2011.03.04 13:22:10 »
Sziasztok!

Tegnap sikerült megtekintenem és végre kipróbálnom egy Prius-t (2008. 10 havi), amit elvileg fél éve hoztak be Hollandiából.


Ha online helyről nézted, akkor linkelnéd. Kiváncsi vagyok melyik az. Köszönöm.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_premium_szines_nagy_navgacio_keylessgo-4559511

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2890 Dátum: 2011.03.04 13:34:16 »
Lapozgassátok egészséggel! Ugye azt nem kell a szájába rágni senkinek, hogy az Adobe Readerben a "Nézet elforgatása" menüvel egy mozdulattal el lehet forgatni a doksit.

Jó hogy irtad, tegnap óta a monitort fejre állitva néztem. :D
Nagyon hasznos doksi! Még egyszer nagyon köszönöm! :clap:

Üdv.
Prius II. 2008

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2891 Dátum: 2011.03.04 13:40:08 »
De itthon kapható a világ egyetlen Prius 2-ese 1800 cm3-as motorral is:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_sol_hibrid_bor_automata-4410058
 :D
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2892 Dátum: 2011.03.04 14:45:32 »
De itthon kapható a világ egyetlen Prius 2-ese 1800 cm3-as motorral is:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_sol_hibrid_bor_automata-4410058
 :D


És..Persze nem a nagy pocsolya tuloldaláról érkezett! :devil:
Prius II. 2008

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2893 Dátum: 2011.03.04 17:05:13 »
Sziasztok!

Tegnap sikerült megtekintenem és végre kipróbálnom egy Prius-t (2008. 10 havi), amit elvileg fél éve hoztak be Hollandiából.


Ha online helyről nézted, akkor linkelnéd. Kiváncsi vagyok melyik az. Köszönöm.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_premium_szines_nagy_navgacio_keylessgo-4559511
tudom a fénykép mindent eltakar, de hol van rendellenes illesztési hézag?

szabopeterkrisztian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2894 Dátum: 2011.03.04 18:39:03 »
„tudom a fénykép mindent eltakar, de hol van rendellenes illesztési hézag?”


Én is keresgéltem, de ez a fotóméret ápol és eltakar. Valószínű az első vagy a hátsó lökhárítónál lesz. Egy kedves kereskedő amikor rákérdeztem azt mondta, hogy nem lényeges: hiszen egészen kis nyomódás hatására is "elcsúszik". Szerencse, hogy nem hullik szét a garázsbán állva. :)