Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367514 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1635 Dátum: 2009.11.14 17:20:27 »
Ronin, most a Prius van soron? Hát, az a helyzet vele, hogy nem a BMW csinálta. Ergo: szar.

 :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1636 Dátum: 2009.11.14 18:59:22 »
Szerintem most félreérted. Nem vettem ki a kérdéséből rosszindulatot, inkább érdeklődést, hogy miért is szeretjük mi tulajok a gépet.

Helyesen értelmezted. Èn nem látom tisztán azt a nagy elönyt a mai modern diesel/benzinessel (neeem a 100 éves bontoszökevényekröl van szo) szemben. Erre szerettem volna elsö kézböl választ kapni. Ennyi. Attol függetlenül mindenki azt vesz magának amit jonak lát, és nem titulálnám (meg számba se venném) olyan jelzövel a Priust mint ahogy itt egy másik forumozo tette.
Persze, tegnap elég sok "füllentést" is lehetett a kommentek közt olvasni, mint pl. 7,5 L fogyi egy gondolom régi széttaposott 325i-vel, érdekes.
Az avensises idöszakban kaptam egyszer egy Prius I-st mint csereauto, legalább nem ugy szolok a hybridhez hogy még nem is ültem benne. Igazad van, ez tényleg idegesitö amikor a sok marha csak bologat és nem is tudja miröl beszél. De nem ez van majdnem minden forumon?
A 104 mg/Km CO2 érték a PII-é, a PIII-nak azt hiszem ca. 80-90 g/Km ami tényleg elég kevés. Tk. csak a TC-s "hybrid terror" miatt van pont éppen most a Prius a soron, meg a "kötözködés". Èrthetö, nem?  ;)

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1637 Dátum: 2009.11.14 19:00:34 »
talán ide elfér, és talán itt még megértik,h mit szeretnék ehhez hozzáfűzni.

http://belsoseg.blog.hu/2009/11/13/lelki_terror_honda_modra

nálam ennél a résznél borult ki a bili:
Idézet
– Jaj, nagyon nem dinamikus…! Olyan is volt, hogy Németországból jöttünk haza Károllyal, és azon heccelődtünk, ki tud alacsonyabb fogyasztást kihozni belőle. 4,7 alá nem sikerült lemenni

– Miközben mennyire örült a többi közlekedő!

– Jaj, borzalmas volt.
Közben elhúzunk a sztrádán egy Prius mellett, amelyik 110-zel nyilván gyűjtögeti a külső sávban a maga csészelevélkéit.
nomeg az 5,8-as átlagfogyasztás....

mi a faxnak vesz olyan autót, amiről azt sem tudja,h miről szól?
nem érti a filozófiáját, nem érti a technikáját, sem a benne rejlő fogyasztáscsökkentő potenciált.

fikázás az persze nagyon megy.  :banging:

ilyennek inkább egy dízelt kellett volna vennie, és akkor nyugodt szívvel(de ugyanúgy 0 aggyal) autózhatná körbe a hibrideket.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1638 Dátum: 2009.11.14 19:07:08 »
Ronin, most a Prius van soron? Hát, az a helyzet vele, hogy nem a BMW csinálta. Ergo: szar.

Köszönöm, nyertem.    :clap:
Tegnap fogadtam valakivel, (sajnos nem egy mega összegben) hogy akármit is irok erre a forumra, te majd rögtön reagálsz. Kösz mégegyszer, ezt a fogadást megnyertem.   [rohog]

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1639 Dátum: 2009.11.14 19:08:07 »
Eszméletlen ami odaát megy. Hihetetlen, hogy mennyire igyekeznek az emberek rálicitálni mindenre. Vannak ott Lupo, A Vectra 1.7d, Clio meg Punto MJet (ráadásul 60km/h-s átlagsebesség mellett, röhögnöm kell). Ezekhez képest egy Prius más liga de sebaj. Volt aki szerint a 150 lovas Vectra 1.9 JTD 140-nél nem eszik 4l-t (más persze beírta, hogy jó lesz az "kicsit" többnek is.). Komolyan nem értem, magyarországon miért divat ennyire utálni a hibrideket? Mert az USA-ban vannak szép számmal "ortodox" hibridhívők, még akár meg is értenék egy erre adott válaszreakciót. De itthon?!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1640 Dátum: 2009.11.14 19:16:47 »
Helyesen értelmezted. Èn nem látom tisztán azt a nagy elönyt a mai modern diesel/benzinessel (neeem a 100 éves bontoszökevényekröl van szo) szemben. Erre szerettem volna elsö kézböl választ kapni.

Nem feltétlenül létezik minden tekintetben sem előny, sem hátrány. Elsősorban azért vettem Priust, mert tetszik (gondolom te is ezért 320d-t). Ráadásul a 960 kb. 2,5x annyit fogyasztott, mint a Prius, a különbség nagyjából 8 (azaz nyolc!) l/100km. Vagyis az évi kb. 15 ezres futásteljesítményünkkel és 300 Ft-os benzinnel számolva ez évente 360k-t jelent. Izééé...

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1641 Dátum: 2009.11.14 19:19:02 »
Igazad van, ez tényleg már ovoda. Sztem ezek engem is szétszednének egy 6L-es fogyival, ha pl. a diesel fogyasztásrol lenne szo.  :D

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1642 Dátum: 2009.11.14 19:23:39 »
Nem feltétlenül létezik minden tekintetben sem előny, sem hátrány. Elsősorban azért vettem Priust, mert tetszik (gondolom te is ezért 320d-t). Ráadásul a 960 kb. 2,5x annyit fogyasztott, mint a Prius, a különbség nagyjából 8 (azaz nyolc!) l/100km. Vagyis az évi kb. 15 ezres futásteljesítményünkkel és 300 Ft-os benzinnel számolva ez évente 360k-t jelent. Izééé...

Na, ez tényleg nem semmi. Igy nézve persze, hogy alternativa a Prius. OK, (bevallom) ebböl az iránybol abszolut nem néztem.  :innocent:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1643 Dátum: 2009.11.14 21:00:59 »
Azért nem elfelejteni, hogy a bmw prémiummárka.
Összehasonlításnál nem elfelejteni az árát is összehasonlítani. Nem a használtat, az újat.

A szerény véleményem: (ha vkit érdekel)
Volt bmw-m, (nem múzeumból) tehát saját tapasztalat. Az üzemanyagköltséget leszámítva is sajnos többszöröse az üzemeltetése mint egy priusnak. Gondolom ezen nem veszünk össze elég köztudott, hogy a bömös nem az ólcsó fenntartásáról híres. Autobildnek (németnek) volt kb 1 éve egy ilyen összehasonlítása, gondolom ha a németek is belátják, akkor azért lehet benne valami :)
A bmw-t lehet szeretni. De nem racionalitásból, hanem érzelemből. Nekem sem azért volt, mert nem tetszett.
Ha az ember öregszik és egy idő után raconálisan látja a világot, akkor sok mindene lehet csak nem bmwje. Azután ha még később még racionálisabban látja a dolgokat, akkor megint sok mindene lehet...., azután még később már csak egy valamije lehet: priusa :)

Összefoglalva nagyjából ennyi a lényeg. A priust nehéz megérteni a leirásokból, még a "gyári" sajtóanyagból sem nagyon lehet.  Ahhoz, hogy az ember megértse próbálgatni kell. Sokat. Azután ha az ember még mindig nem érti nem biztos, hogy benne van a hiba. Talán csak még nem élt, nem ért eleget. Majd később :)
Van aki megéli, hogy megérti és van aki túl korán hal meg. Csak ennyin múlik :)

Nem sértve senkit. A prius lényegét én sem értettem 25 éves koromban. Talán még 30-ban sem. Pedig nagyon korán öregedtem :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.14 21:05:08 írta Zénóka »


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1644 Dátum: 2009.11.14 21:46:39 »
Köszönöm, nyertem.    :clap:
Tegnap fogadtam valakivel, (sajnos nem egy mega összegben) hogy akármit is irok erre a forumra, te majd rögtön reagálsz. Kösz mégegyszer, ezt a fogadást megnyertem.   [rohog]
Ennek igazán örülök  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1645 Dátum: 2009.11.14 21:49:14 »
Szerintem most félreérted. Nem vettem ki a kérdéséből rosszindulatot, inkább érdeklődést, hogy miért is szeretjük mi tulajok a gépet.
Nem értek én félre semmit  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1646 Dátum: 2009.11.14 22:03:30 »
A Prius nem a 3-as BMW konkurrense, annak ellenére, hogy kb. azonos méretű autó - a 3-as magasabb ár-kategóriában mozog. Árban leginkább a BMW 116d felel meg a Priusnak - amely egy jóval kisebb csomag- és utastérrel rendelkező autó, hasonló menetteljesítményekkel, és a következő fogyasztással:

Itt egy fogyasztás-teszt az AutoBildből: különösen érdekes, mert Priusunk is szerepel benne  :yes: ... Egy BMW 116d (ez ugye egy kétliteres, 115 lóerős dízel) és a kisebbik (122 lovas) Golf 1.4 TSI ellen. Az autókat Hamburgban és környékén próbálták ki, egyidejűleg - direkt a fogyasztás összevetése volt a cél. A BMW hatsebességes kézi váltóval indult, a Golf hétgangos DSG-vel; a Prius ugye olyan, amilyen.

Város:                                            dízel 5.3 liter, benzin 6.8 liter, hibrid 3.7 liter
Országút (tempó 100):                  dízel 4.3 liter, benzin 5.6 liter, hibrid 3.8 liter
Autópálya (részben padlógázzal). dízel 6.0 liter, benzin 8.2 liter, hibrid 7.4 liter

Teszt-átlag:                                    dízel 5.0 liter, benzin 7.0 liter, hibrid 4.9 liter

Nem mintha szerintem bármekkora átfedés is lenne a két csoport, vagyis a potenciális BMW-vevők és a potenciális Prius-vevők között.

Azt meg nagyon sokszor leszögeztük már, hogy minél többet megy valaki autópályán, és minél nagyobb tempóval teszi ezt, annál inkább jobban teszi, ha dízelt vesz a hibrid helyett. Minden más felhasználási mód mellett viszont a hibriddel jár jobban - anyagilag mindenképp; a többi személyes preferencia kérdése, mindenesetre a Prius nagyon nyugodt és nagyon kényelmes közlekedést tesz lehetővé - valami olyat, amit a legnagyobb arányban az USA-ban preferálnak az emberek.

Végül csendben megjegyezném, hogy a Prius benzines autó, ami "mellesleg" átlagban a dízeleket is alulmúlja fogyasztásban.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.14 22:09:30 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1647 Dátum: 2009.11.14 22:08:36 »
Zénókának annyiban ellent mondanék, hogy szerintem a Prius nem csak az észre, az érzelmekre is hat. Valaki szerint jópofa, valaki szerint szép, mások meg rondának tartják. Viszont semleges vélemény nem sok van.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1648 Dátum: 2009.11.14 22:27:20 »
Zénókának annyiban ellent mondanék, hogy szerintem a Prius nem csak az észre, az érzelmekre is hat. Valaki szerint jópofa, valaki szerint szép, mások meg rondának tartják. Viszont semleges vélemény nem sok van.

Dehogy mondasz ellent :)
Csak erről az oldalról már nem is közelítettem, nem szükséges ;) :)


sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1649 Dátum: 2009.11.14 23:20:28 »
Palaczk, ezek a fogyasztások sehogy sem jók. Nagyon furcsának tűntek az átlagok, ezért utánaszámoltam kicsit. Ez ugye egy háromismeretlenes (ráadásul túlhatározott) egyenletrendszer:

5,3X + 4,3Y + 6,0Z = 5,0
6,8X + 5,6Y + 8,2Z = 7,0
3,7X + 3,8Y + 7,4Z = 4,9
X + Y + Z = 1

Az első három egyenletet megoldva X = 3,24 Y = -5,3 Z = 1,76. Ez nyilván nem lehetséges. Ha bevesszük a negyedik egyenletet és kihagyjuk az elsőt, akkor már értelmesebb számok jönnek ki: X = 0,47 Y = 0,21 Z = 0,32. Vagyis a teszt 47%-a város, 21%-a országút és 32%-a pálya. Ekkor a BMW átlagfogyasztása 5,31l-re jön ki. Ha viszont X = Y = Z = 1/3 arányt feltételezünk, akkor a következő átlagok adódnak:

116d: 5,2l
Golf: 6,87l
Prius: 4,97l

Vagyis a 116d minden bizonnyal többet evett átlagban 5l-nél.