Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3376704 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #900 Dátum: 2008.07.01 08:03:13 »
Viszont a végső konklúzió igaz...

Igen. És?! :)

Szóval mit is tudtunk meg ebből? Hogy folyamatos padlógázon fogyaszt a gép? Az évszázad meglepetése... :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #901 Dátum: 2008.07.03 14:19:32 »
Viszont a végső konklúzió igaz...

Igen. És?! :)

Szóval mit is tudtunk meg ebből? Hogy folyamatos padlógázon fogyaszt a gép? Az évszázad meglepetése... :)

Kapitális marhaság ez az összevetés. Annyit tudtunk meg, hogy létezhet olyan helyzet, amelyben egy Prius többet fogyaszt, mint egy M3-as. Ez a megállapítás egyébként számtalan más típuspárra is megáll, de semmi érdemi információ-értéke nincs. A gyakorlatban a Priust el lehet mozgatni olyan ÁTLAGOS fogyasztásokkal, amiket a BMW-vel egész egyszerűen lehetetlen elérni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #902 Dátum: 2008.07.03 22:17:50 »
Nem tudom olvastátok-e a legutóbbi Autó-Motort? Egy kellemes kis Prius átalakításról is esik benne szó. Hidrogén hajtásos, turbós Prius. Persze mi a gond vele? Természetesen az, hogy hidrogént jövedéki adó hiányában nem tankolhatsz Magyarisztánban. Széééépeeeeen, laaaassssaaaannn őrölnek a malmok.  :censored:
Gabe 254.

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #903 Dátum: 2008.07.10 08:10:40 »
Gyerekek, fokozatmentes váltóról beszélünk!
Soha ne várj nagy sebességnél jó fogyasztást!
Az autó motorja ekkor már 4500-at pörög, nem beszélve arról, hogy nagy sebességnél a villanymotor több energiát vesz fel, mint amit az aksik lebirnak adni és itt még a benzin motor a villanymotort is táplálja...

gondolom mindenki ismeri az alábbi kis prezentációt, hogy hogyan működik a prius hajtása...

http://eahart.com/prius/psd/

Spider


Ennyi erővel (és hogy korrekt legyen az összehasonlítás) kellett volna csinálniuk egy londoni belvárosi dugós araszolgatást is. Azt hiszem akkor nagyot nézett volna ő is...  :whistling:

Eleve marhaság a dolog, a 2.4-es Avensisünk is kevesebbet fog fogyasztani 160-170-es autópályás tempó mellett, mint a Prius. Egyszerűen nem ilyen használatra találták ki, ennyi.  :whistling:

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #904 Dátum: 2008.07.10 08:20:39 »
Jövőhéten Priusosok jönnek Kakucsra ???

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #905 Dátum: 2008.07.10 14:01:51 »
Valaki felhomályosítana, hogy az amerikai Priusok alkatrészei megegyeznek az európaiakéval? A csavarok vajon metrikusak? A műszerek mérföld és gallon kijelzésén kívül van még valami idegesítő bennük? Az ottani és az itteni alapfelszereltség különböző a 3-4 éves modelleknél?

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #906 Dátum: 2008.07.10 14:14:45 »
Valaki felhomályosítana, hogy az amerikai Priusok alkatrészei megegyeznek az európaiakéval? A csavarok vajon metrikusak? A műszerek mérföld és gallon kijelzésén kívül van még valami idegesítő bennük? Az ottani és az itteni alapfelszereltség különböző a 3-4 éves modelleknél?

A ex szomszédomnak EU van, de nem hasonlítottuk még össze :)
Szerintem alkatrész ügyileg ugyanaz...

De ennek felderítésére a legjobb esemény a mostani találkozó lesz feltéve, ha rajtam kívül lesz ott még prius-os :)

Jaaa, ami szerintem különbözik, az a légszűrő! az a Unixnál másfajta van, nem olyan mint az enyém... asszem a Yarisé jó bele, de nem is figyeltem :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #907 Dátum: 2008.07.10 14:20:19 »
No igen, hidd el én is szeretnék eljutni, de pár hónapos prüntyővel nem bizti, hogy összejön. Ha esetleg a család tud nélkülözni engem aznapra, akkor igyexem ott lenni és jól lecsekkolni az autódat ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Beszélgessünk...
« Válasz #908 Dátum: 2008.07.10 21:49:18 »
Valaki felhomályosítana, hogy az amerikai Priusok alkatrészei megegyeznek az európaiakéval? A csavarok vajon metrikusak? A műszerek mérföld és gallon kijelzésén kívül van még valami idegesítő bennük? Az ottani és az itteni alapfelszereltség különböző a 3-4 éves modelleknél?

Ha jól láttam az amerikai Priusokon van egy gomb, amivel át lehet váltani a középkonzolos kijelzőn L-es (és talán km-esre is) értékre. De elvileg egy kis buherálással megoldható a többi apró nyűg is.
Idegesítő lehet még, hogy a rádió nem képes fogni a páros adókat. A távírányítós garázskaput sem lehet összeegyeztetni a Homelink rendszerrel, mert más frekvencián működnek a 2 földrészen.

Felszereltség területén biztosan vannak különbségek, ködlámpa esetében pl amcsiknál nem nagyon divatos dolog még manapság sem, hogy szériában adnák.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #909 Dátum: 2008.07.11 06:36:36 »
Valaki felhomályosítana, hogy az amerikai Priusok alkatrészei megegyeznek az európaiakéval? A csavarok vajon metrikusak? A műszerek mérföld és gallon kijelzésén kívül van még valami idegesítő bennük? Az ottani és az itteni alapfelszereltség különböző a 3-4 éves modelleknél?

Ha jól láttam az amerikai Priusokon van egy gomb, amivel át lehet váltani a középkonzolos kijelzőn L-es (és talán km-esre is) értékre. De elvileg egy kis buherálással megoldható a többi apró nyűg is.
Idegesítő lehet még, hogy a rádió nem képes fogni a páros adókat. A távírányítós garázskaput sem lehet összeegyeztetni a Homelink rendszerrel, mert más frekvencián működnek a 2 földrészen.

Felszereltség területén biztosan vannak különbségek, ködlámpa esetében pl amcsiknál nem nagyon divatos dolog még manapság sem, hogy szériában adnák.

Igen, van egy gomb, amivel a sebesség mérőt lehet váltani KM/H és Mi/h között...
De ezzel a gombal nem váltod a távolságot, valamint a a fogyasztást és a hőmérsékletet sem.

Azt már tapasztaltam, hogy ha bekapcsolt állapotban kikötöd a kis akkut, majd kikapcsolod az autót és kis akksi vissza (ekkor bekapcsol az autó) akkor a hőmérséklet a következő kikapcsolásig celsiusban van...
De semmi más nem változik.
Ebből arra következtetek, hogy szoftveresen van csak átkapcsolva és simán tudna a rendszer váltani a kettő között, csak ez éppen nem érdeke a toyotának...

Iko

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #910 Dátum: 2008.07.14 00:59:12 »
Valaki felhomályosítana, hogy az amerikai Priusok alkatrészei megegyeznek az európaiakéval? A csavarok vajon metrikusak? A műszerek mérföld és gallon kijelzésén kívül van még valami idegesítő bennük? Az ottani és az itteni alapfelszereltség különböző a 3-4 éves modelleknél?
Szerintem is megegyezőek az alkatrészek
A legidegesítőbb különbség valóban a rádió páratlansága
Az amerikaiaknak jobb volt a felszereltségük, pl. bőrülés, fényre sötétedő visszapillantótükör. Nekem gyári ködlámpa van benne.
Fontos különbség még, hogy az amerikaiban nincs EV (Electronic Vehicle) gomb, ez akkor fontos csak, ha hegyen laksz. Én belebuheráltam egy ilyen gombot az autóba, és reggel hasznos, amikor elindulok, kb. öt perc, mire kijutok a főútra, mivel dombon lakom, addig az akksi is jól feltöltődik, s csak utána kezd járni a benzinmotor. Amíg nem volt EV gomb, addig folyamatosan ment, mert indulás után 7mp-vel elkezdi felmelegíteni magát, hogy majd tudjon ki-be kapcsolgatni.
Egyébként nekem a rádión és a garázsnyitón kívül teljesen átalakították európaira, emiatt kellett cserélni többek között a kulcsokat és a kilométerórát is. Utóbbi vicces dolog, mert ő tárolja a megtett kilométereket. Szerintem nem éri meg ennyire belebuherálni.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #911 Dátum: 2008.07.14 08:59:14 »
Egyébként nekem a rádión és a garázsnyitón kívül teljesen átalakították európaira, emiatt kellett cserélni többek között a kulcsokat és a kilométerórát is. Utóbbi vicces dolog, mert ő tárolja a megtett kilométereket. Szerintem nem éri meg ennyire belebuherálni.
Le tudnád írni, tételesen, hogy mindez mennyibe fájt neked? A rádió elég bosszantó lehet.

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #912 Dátum: 2008.07.22 10:41:28 »
Jövőhéten Priusosok jönnek Kakucsra ???

Milyen volt Kakucs Priusos szemszögből?

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #913 Dátum: 2008.07.22 11:03:51 »
Jövőhéten Priusosok jönnek Kakucsra ???

Milyen volt Kakucs Priusos szemszögből?

Sajna egy sem volt.  :no: :no: :no: Pedig szívesen megvizslatnék egyet....  ::)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Beszélgessünk...
« Válasz #914 Dátum: 2008.07.22 15:57:18 »
Ha jól rémlik nemhogy Prius, de Hibrid hajtású autó sem volt a talin.  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61