Szerző Téma: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek  (Megtekintve 170114 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #225 Dátum: 2011.01.17 22:14:48 »
Format c:  :1eye:
Nah a kasznis nevében nem tudok nyilatkozni,de a legegyszerűbb szerintem,venned egy bontott csomiajtót,egy lököst,és nem tudom a hátsó zárhíd és a lökös merevítő ha kapott azt is!!
Fényezés...elemenként ca.15e+anyagot tudok így mondani!! tehát kb egy 20as elemenként!! az első sárvédőt ne vedd egy elemnek az belefér a többihez!!

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #226 Dátum: 2011.01.17 22:41:10 »
Format c:  :1eye:
Nah a kasznis nevében nem tudok nyilatkozni,de a legegyszerűbb szerintem,venned egy bontott csomiajtót,egy lököst,és nem tudom a hátsó zárhíd és a lökös merevítő ha kapott azt is!!
Fényezés...elemenként ca.15e+anyagot tudok így mondani!! tehát kb egy 20as elemenként!! az első sárvédőt ne vedd egy elemnek az belefér a többihez!!
Köszi! Biztos amatőr kérdés, de mely elemeket kell fényezni? A fényezés egyébként nem sérült sehol. Az összeset, amit formázni v. cserélni kell? Ha pl. tudok ugyanilyen színben szerezni elemeket, akkor mi a helyzet? Vagy tökmindegy az új elem színe, mert mindenképpen kell fényezni azt is?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #227 Dátum: 2011.01.17 23:13:22 »
Ha pl. tudok ugyanilyen színben szerezni elemeket, akkor mi a helyzet?
Az sohasem lesz ugyanolyan színű  :no: De miért akarsz elemet cserélni? Ezt csak javítani, festeni kell.

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #228 Dátum: 2011.01.17 23:19:42 »
Ha pl. tudok ugyanilyen színben szerezni elemeket, akkor mi a helyzet?
Az sohasem lesz ugyanolyan színű  :no: De miért akarsz elemet cserélni? Ezt csak javítani, festeni kell.

Ez most jól hangzik, mert eddig minden szerelő cserét mondott pl. a csomagtetőre, de nem tudom, hogy a rozsdás rész csere nélkül megoldható-e. De ha tényleg van szerelő, aki csere nélkül megoldja, akkor pont egy olyan kéne nekem :) Én igazából a fényezést nem értem még, hogy azzal melyik elemekre kell, hogy számoljak.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #229 Dátum: 2011.01.17 23:32:38 »
hallod...ekkora baromságnak ne dőlj be....hogy ne kéne már ezt cserélni?? ha meg kalapálják akkor meg megint kell fényezni!! Aki meg azt mondja hogy nem lesz egyforma a két szín,az még nem látott színkeverőt,plusz nem ismeri azt a srácot akitől én hordom a színeket!! :D Kérdezd meg Trottert,vagy BRS-t nekik már fújtam autót,és abszolút nem üt el a szín.....
Ha nem cseréled vagy nem kalapáltatod ki akkor ilyen marad mert magyarul akkor nem csinálsz semmit!! :1eye:
Hátuljának huzatópad és kalapács!! Lökös csere, csomiajtó csere,jobb hátulját még ki lehet csapkodni!!
Hidd el fényezéssel foglalkozom.....ugyanolyan lesz a szín!! Színgaranciát ad a srác,ha gyári festésű még az autó....de egyébként is hozzá tudja állítani az árnyalatot!! kb "huszonéve" ezzel foglalkozik!! De mondom kérdezd meg BRS-t vagy Trottert....vagy akik látták a két autót!!
Ahogy elnézem a lököst kell fújni majd a jobbos hátsó elemet,és a csomiajtót!! A csomiajtó tutti cserés....a lökös mivel műanyag,és el van törve így szintén!! Tehát 3 elemmel számolj,a rozsdás részeket meg grátiszba lejavítom ha ide hozod,plusz kapsz egy komplett polírozást!! Jó karosszériás telószámát meg tudom adni....referenciák vannak!!
(máshol kb erre fényezésre kb 100-at mondanak,de lehet keveset mondtam akkor) Kasznizás meg szerintem 50-70környéke de nem akarok hülyeséget írni...ez nagyon nagyon kb ár.....a 2 elemre meg szerintem egy 20-ast számolj azaz 10/db!! Tehát egyben olyan 140-150ezres mutatvány...ez a minimum!! Ettől olcsóbban akkor jössz ki ha sikerül ugyanilyen színű elemeket találni,de a jobb oldalát akkor is kell majd fényezni,mert az kalapálva lesz,és akkor lepattog a festék!!!
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.17 23:40:58 írta szkaresz »

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #230 Dátum: 2011.01.17 23:53:59 »
hallod...ekkora baromságnak ne dőlj be....hogy ne kéne már ezt cserélni?? ha meg kalapálják akkor meg megint kell fényezni!! Aki meg azt mondja hogy nem lesz egyforma a két szín,az még nem látott színkeverőt,plusz nem ismeri azt a srácot akitől én hordom a színeket!! :D Kérdezd meg Trottert,vagy BRS-t nekik már fújtam autót,és abszolút nem üt el a szín.....
Ha nem cseréled vagy nem kalapáltatod ki akkor ilyen marad mert magyarul akkor nem csinálsz semmit!! :1eye:
Hátuljának huzatópad és kalapács!! Lökös csere, csomiajtó csere,jobb hátulját még ki lehet csapkodni!!
Hidd el fényezéssel foglalkozom.....ugyanolyan lesz a szín!! Színgaranciát ad a srác,ha gyári festésű még az autó....de egyébként is hozzá tudja állítani az árnyalatot!! kb "huszonéve" ezzel foglalkozik!! De mondom kérdezd meg BRS-t vagy Trottert....vagy akik látták a két autót!!
Ahogy elnézem a lököst kell fújni majd a jobbos hátsó elemet,és a csomiajtót!! A csomiajtó tutti cserés....a lökös mivel műanyag,és el van törve így szintén!! Tehát 3 elemmel számolj,a rozsdás részeket meg grátiszba lejavítom ha ide hozod,plusz kapsz egy komplett polírozást!! Jó karosszériás telószámát meg tudom adni....referenciák vannak!!
(máshol kb erre fényezésre kb 100-at mondanak,de lehet keveset mondtam akkor) Kasznizás meg szerintem 50-70környéke de nem akarok hülyeséget írni...ez nagyon nagyon kb ár.....a 2 elemre meg szerintem egy 20-ast számolj azaz 10/db!! Tehát egyben olyan 140-150ezres mutatvány...ez a minimum!! Ettől olcsóbban akkor jössz ki ha sikerül ugyanilyen színű elemeket találni,de a jobb oldalát akkor is kell majd fényezni,mert az kalapálva lesz,és akkor lepattog a festék!!!

OK, és az eleje szerinted megoldható kalapálgatással, elemcsere nélkül? Budapesten dolgozol?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #231 Dátum: 2011.01.18 09:31:35 »
Az a baj hogy az elejéről nem nagyon látszik így semmi ezen a képen amit feltettél ide!! Mindjárt átnézem azért jobban!! Szfvár mellett vagyok egyébként!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #232 Dátum: 2011.01.18 10:02:14 »
No, a géptetőre én azt mondom, hogy cserés. No nem azért, mert nagyon sérült, vagy nem, hanem azért, mert a motorháztető nagyon lényeges kárviselő elem az ütközéskor. amikor sérül a beépített merevítések "meggökkennek", ezáltal tompítják a sérülést. Ennek technológiai leírás szerinti gyógyítása csak a csere lehet, mert ki lehet kalapálni, meg egyengetni és fényezni, de az nem adja a gyári merevséget, így egy következő ütközéskor nem biztosítja az ütközési energia megfelelő tompítását és nagy baj is származhat a kalapálásból.

Ezt persze csak általánosságban írtam, meg kellene nézni, hogy a motorháztető merevítései mennyire lettek avétosak, lehet, hogy menthető.

Részvétem a kocsiért, nekem egy Nissan Primerát tettek ugyanígy tönkre, hátulról belémjöttek és rálöktek az előttem állóra. Gazdasági totálkár lett belőle - egyébként ez is annak néz ki -, roncsként adtam el, azóta egyszer láttam a kocsit kikalapálták, mint az új.  Csak én nem szívesen ülnék egy  elöl-hátul "puha" autóba, a családról nem is beszélve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #233 Dátum: 2011.01.18 17:42:21 »
Magam ellen beszélek,de egyet kell hogy értsek Trotter mesterrel!! Én személy szerint nem ülnék még 1x törött autóba!! Lehet a következő koccnál végetek,mert le vannak gyengülve a merevítések!! Plusz ahol már kicsit is sérült az alvázvédelem,vagy a lemez,ott már tutti rohadni fog....itt most hajszálrepedésekről beszélek,amit észre se veszel!!
Döntsd el Te....de egyébként lehet olcsóbban veszel bontott motorháztetőt minthogy kikalapálják!!

yng

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #234 Dátum: 2011.01.18 19:07:51 »
Magam ellen beszélek,de egyet kell hogy értsek Trotter mesterrel!! Én személy szerint nem ülnék még 1x törött autóba!! Lehet a következő koccnál végetek,mert le vannak gyengülve a merevítések!! Plusz ahol már kicsit is sérült az alvázvédelem,vagy a lemez,ott már tutti rohadni fog....itt most hajszálrepedésekről beszélek,amit észre se veszel!!
Döntsd el Te....de egyébként lehet olcsóbban veszel bontott motorháztetőt minthogy kikalapálják!!

Igazatok van, de sajnos biztosítótól függ, hogy anyagilag milyen lehetőségeim lesznek. Szívesen cserélném újabb autóra, de lehet, hogy csak annyit engedhetek majd meg magamnak, hogy esztétikailag rendbe tegyem ennek a hátulját meg az elejét. Írtad, hogy tudsz megbízható karosszériást, ha pesti az illető akkor megköszönném, ha adnál elérhetőséget.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #235 Dátum: 2011.01.19 13:34:53 »
Hali!!
Ment mail-be üzi!!

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #236 Dátum: 2011.01.22 12:01:10 »
Helló druszám!
Fényezéssel lenne egy kis gondom. Adott egy Volvo gépkocsi aminek bal hátsó sárvédő javítva volt bal hátsó ajtó cserélve bontottra bal első ajtó javítva. Na most amikor kész volt a kocsi az első sárvédőnél azt mutatta, hogy a fényezett részek sötétebbek mint az eredeti sárvédő! Hozzá teszem a kereteknél nem volt feltűnő szín különbség és hátul a hátsó sárvédőnél a  ködölésnél sem. Igaz ott volt egy kis homorú felület és az el vitte. Nosza gyorsan a kollégámmal arra jutottunk bele árnyalunk az első sárvédőbe is és így átmenetbe jó lesz a szín! A gond most következik mert a szín az első sárvédőn sötétebb lett mint a többi elemen! Látványosan sötétebb! Én fújtam minden elemet, ugyanazzal a festékkel és ugyanolyan nyomással! Tehát nem lett keverve hozzá, hogy arra foghatnánk, vagy más nyomással , távolsággal stb. A szín egyébként ezüst metál, és De-beerrel volt fújva. Természetesen minden az eredeti anyagokkal, tehát lakk, hígító stb. Ha valami ötleted van mi lehet itt a gond akkor azt szívesen meghallgatnám.
Köszi Karesz!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #237 Dátum: 2011.01.22 13:50:04 »
Szia!! Ami szerintem beleszólhat,az az hogy nem teljesen egyforma távolságból fújtad,a másik meg az hogy mikor végeztél az elem festésével akkor messziről még rászoktál ködölni színnel??? Ha ráködölsz messziről akkor jobban felúsznak a metálszemcsék,és akkor eleve lehet hogy világosabbnak látszik,ha pedig vastagon fújod egyszerre és nem hagysz neki időt,akkor pedig a szemcsék lent maradnak és akkor sötétebb lesz az árnyalat.....ezüst ilyen szempontból ku.rva kényes!! De még a lakk is ha nem olyan mint a gyári akkor elcsalhatja a színt,valamelyik sárgább valamelyik víztiszta...stb!!

yorak

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #238 Dátum: 2011.01.22 16:08:28 »
Az igazság az, hogy a távolságra oda szoktam figyelni pláne ennél a tetű ezüstnél. Mivel csak bele árnyalás volt a sárvédőbe hasonló ködöléssel fejeztem be  mint az ajtón! Vagyis ez is át lett ködőlve. Mind a két elem gyári festésű volt tehát elvileg a lakk nem vihette el a szint! Amit már fújáskor észre vettem hogy a szín az első sornál is sötétebbek tűnt ami azért érthetetlen mert mondom az előző napi meg maradt színnel lett bele árnyalva! Hogy ez a sötétebb szín hogy keletkezett na ezt nem igazán értem. Az elemek nem egymás mellett lettek fújva, és azok mégis egyforma színűek. Neked volt már hasonló gondod?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Fényezéssel kapcsolatos kérdések,észrevételek!!
« Válasz #239 Dátum: 2011.01.22 21:35:36 »
Felkeverted rendesen a festéket?? Vagy a pisztolyban a szűrő nem volt túlságosan eldugulva?? Higítás mértéke is ugyan az volt?? Engem az ezüst az folyamatosan szo.pat,azt rohadtul nem egyszerű összecsalni!! Plusz a másik sz.opatós szín a pezsgő metál!!