Szavazás

Mennyire jól tuningolható a Yaris?

Nagyon, azt se tudom, mit vegyek bele :)
14 (15.9%)
Közepesen, elég sok cucc kapható hozzá.
31 (35.2%)
Alig, nem sok lehetőség közül lehet választani
20 (22.7%)
Nem tuningolható. Így jó, ahogy van :)
23 (26.1%)

Összes szavazó: 86

Szerző Téma: Yaris tuning  (Megtekintve 547691 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Yaris tuning
« Válasz #315 Dátum: 2004.07.14 09:54:52 »
Ez a műbizonylat mire vonatkozik????
Csak azért kérdezem, mert nekem is le volt fóliázva a járágányom és kaptam is műbizonylatot, de a bizonylat csak a két hátsó ablakra szólt.
Most, hogy beléptünk az Unioba álítólag a hátsó három ablakot tetszés szerint lehet fóliázni, csak még nincs meg a rendelet rá. Legalábbis ezt mondta a Mozaik utca illetve a Thomy Fólia.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #316 Dátum: 2004.07.14 12:44:15 »
a hátsó ablakokra,meg arra,hogy a fólia amit rátesznek az hatóságilag engedélyezett!!!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #317 Dátum: 2004.07.15 11:27:14 »
Felni kérdés:
Köszi a megerősítő infót. Az Alessioról sehol nem nagyon vélekednek jól, csak a boltban  :D , naná.

Itt van néhány, amiket a neten találtam és tetszik is (bruttó árak):

Alessio Turbo: 35500.-  :cry: ez nagyon szép pedig
ATP Flash Monoblock: 45500.- :shock:
MAK Spirit: 27000.-
MIM Pesaro: 28000.-
MIM Pisa3: 27000.-
OZ Superleggra: 46000.- :shock:
Rial Monza: 26000.-
Stilauto SR500: 28000.-

Szóval ezek tetszenek, de szívesen vásárlok anélkül, hogy állambácsi jól járna. Persze nem tudom, hogy az esetleges garanciális problémák ilyenkor élnek-e? Van garanciális problémája egyáltalán felninek? Vagy egyszerűen vagy eltöröm vagy nem? Esetleg a polír hiba lehet garos? Van ötlet, hogy hol érdemes vásárolni? Esetleg net címek érdekelnek, ahol megtudom nézni a felniket. (Ezeket már ismerem: agrogumi. hu, konnyufemfelni.hu, gumibolt.hu, startgumi.hu) Biztos, hogy ezer és ezer márka van még, de nem ismerem csak ezeket. Szóval további infókat szívesen várok még, mert mikor elmentem egy itteni gumishoz(Zalaegerszeg), akkor fejből még legalább 10 számomra ismeretlen nevet mondott. Csak elérhetőségeket nem :? .

Hővédő üvegezés:
Rengeteg autót látok, amiknek az első ajtajai (szélvédő) le vannak fóliázva! Ők azok akikkel a rendőr mindig packázik, vagy magasról nem foglalkoznak vele? Én csak nagyon finomat akarok (a legvilágosabbat, de nem áttetszőt, mert maga az anyag a lényeg, a szépség most másodlagos), viszont körbe, mert hogy néz ki, mikor az elsők nem a hátsók meg le vannak nyomva. Csak annak nem örülnék, ha lépte nyomon megbüntiznének. Tapasztalatok ezzel kapcs? Esetleg atrocitások és megoldások érdekelnek továbbra is?
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Yaris tuning
« Válasz #318 Dátum: 2004.07.15 12:26:46 »
Idézetet írta: "kishaver"


Hővédő üvegezés:
Rengeteg autót látok, amiknek az első ajtajai (szélvédő) le vannak fóliázva! Ők azok akikkel a rendőr mindig packázik, vagy magasról nem foglalkoznak vele? Én csak nagyon finomat akarok (a legvilágosabbat, de nem áttetszőt, mert maga az anyag a lényeg, a szépség most másodlagos), viszont körbe, mert hogy néz ki, mikor az elsők nem a hátsók meg le vannak nyomva. Csak annak nem örülnék, ha lépte nyomon megbüntiznének. Tapasztalatok ezzel kapcs? Esetleg atrocitások és megoldások érdekelnek továbbra is?


Ha a fólia téma érdekel, akkor az Indexes fórumon keresd meg az autóüvegfóliázás topicot. Itt a Thomy fólia főnőke minden szükségeset leírt már, innen lettem én is okos. :-) Ha mélt írsz neki a honlapra, akkor kézséggel válaszol is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #319 Dátum: 2004.07.15 14:39:55 »
Ha a fólia téma érdekel, akkor az Indexes fórumon keresd meg az autóüvegfóliázás topicot. Itt a Thomy fólia főnőke minden szükségeset leírt már, innen lettem én is okos. :-) Ha mélt írsz neki a honlapra, akkor kézséggel válaszol is.[/quote]

Köszi, már nyomulok is. :wink:
Üdv: Kishaver 74

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Yaris tuning
« Válasz #320 Dátum: 2004.07.15 14:55:12 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #321 Dátum: 2004.07.15 15:12:52 »
Húúúúú, Te egy félisten vagy :wink:

Ha még ócsóért le is fóliázod..... :D

Köszi most már nem is keresgélek.

Felni és spoiler ügy esetleg?
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #322 Dátum: 2004.07.23 10:19:34 »
Kicsit megállt ez a topic.

Most már körvonalazódik mit csinálok meg és mit nem a nyáron a kis Yarkón. Felnit nem kap (sok píz és mindjárt itt a tél). Viszont egy hővédő fóliázás a leglightosabb színnel még belefér gyorsba. A kavicsfelverődéstől védő motorház fóliacsík még kérdéses. Ronda de jó.

Amiről még azonban semmit nem tudok, az a matrica rendszám. Semmit nem tudok, csak azt, hogy szép, + , hogy nem lehet elhagyni. :lol:  

Szóval: Kötöttek-e a méretek? Hol csinálnak ilyet? Kell-e rá valami különleges engedély? (Ennek függvényében a rendőrök hogy állnak a dologhoz?) Ja és nem utsó sorban mennyiért fáj egy ilyen motyó? Mennyi idő alatt készül el? Akárki felragaszthatja, vagy szaki kell hozzá? Vélemények?
Üdv: Kishaver 74

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Yaris tuning
« Válasz #323 Dátum: 2004.07.23 10:24:17 »
Hello. A hővédő fóliát ajánlom is, mert nagyon jó. Nekem is volt csak le kellet szednem bizonyos okok miatt. Ha adhatok tippet akkor http://www.thomyfolia.hu/ . Én is itt csináltattam. Nagyon jól dolgoznak. sőt kifogástalan.
A rendszámról itt többet megtudsz.

http://www.plaket.hu/
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #324 Dátum: 2004.07.23 11:12:07 »
Matricarendszám:
Mióta beléptünk az unióba csak a normál méretű rendszámot adják ki matricába...a kis renszámot állítólag már nem,mert nem eu szabvány!
Először is be kell menni a közlekedés felügyelethez,hogy ilyet szeretnél,de el fogják utasítani,csak ha jó és sok ismerősöd van,talán nem...Ilyen indokkal,hogy elhagyod stb azt fogják mondani,hogy akkor csavarozd fel,meg hogy különben sem versenyautó!
Ha legyőzted a KF-et és nálad van a hatósági engedélyük (2000 Ft) akkor irány az okmányiroda,kitöltögetni a papírt, becsengetni a 8000 ft-ot, ledod a régi rendszámot,kapsz egy igazolást tőlük, addig amíg nincs meg a matrica rendszámod- ezzel közlekedhetsz, és a yard sem köthet bele!
Amikor megjön a matrica rendszámod bemész az okm.irodába átveszed,a forgalmiba beírják,hogy : D-típusú frsz engedélyezve
és  további jó utat!
Legalábbis ez Pécsett így müxik!
Nekem sikerült,sok sikert hozzá!
Ja, a Yarison a rendszámtartó alatt van egy hely amire felcsavarozzák a rendszámtartót,hogy egyenesen álljon...na azt ki kell vágatni,és síkba kell falaztatni (Műanyagos+fényezés kb 30000)
Ha már matricarendszámot akarsz és hogy ne legyen cigányos módon igénytelen...!
SzzS

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Yaris tuning
« Válasz #325 Dátum: 2004.07.23 23:59:54 »
Fóliáról: 37.000,- áfával műbizonylattal Llumnar első kettőre climaselect ez közel színtelen tán nem kötnek bele, hátsókra Alulighttal, ez egy kellemesen enyhe szín és még kapsz ezért az árért egy első csíkot is. Műbizonylat csak a két hátsó oldalsóra jár másra senki sem tud adni. Ennek az a lényege hogy ha nincs műbizonylat akkor ha mázlid van a rendőrrel kaphatsz egy illegális átalakításról szóló felhjelentést + forgalmi bevonást... (uez a helyzet a műbizonylat nélküli dörrentőkkel is) no meg vizsgáztatni is csak csókos helyen fogod tudni majd. Ja az árak nem a thomyfóliától vannak ők picit drágábbak. Ha érdekel szólj megadom a címet, bár még nem tudok nyilatkozni a munkájáról, mert nekem most kicsit megtorpant a lesötétítés project, a legyen hol lakni project miatt :PPP

Rendszám: igaz hogyha bemegyek hogy elhagytam az első táblát akkor 8ezerért új eu-sra cserélik uazzal a rendszámmal?? Tudtok erről infót?

Kavics felverődés: ha teszel fel akkor a lökhárítót telibe, a motorházat 3/4ig ajánlják + a tükröket is.. én is terveztem de húzós ára van így marad ahogy van.:)
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #326 Dátum: 2004.07.26 09:35:38 »
Idézetet írta: "SzzS"
Matricarendszám:
Ha legyőzted a KF-et és nálad van a hatósági engedélyük (2000 Ft) akkor irány az okmányiroda,kitöltögetni a papírt, becsengetni a 8000 ft-ot. (Műanyagos+fényezés kb 30000)
Ha már matricarendszámot akarsz és hogy ne legyen cigányos módon igénytelen...!
SzzS


Atya gatya :shock: . Ez Qrv@ sok. arról nem is beszélve, hogy semmilyen ismerősöm nincs a kérdésese területeken, tehát mindnenkit kenni kell valamivel (csoki, pia, lóvé, stb.... +20e) és még mindig a legkeményebb árakon dolgoznak majd velem. Arról nem beszélve, hogy mennyi kilincselés és kilóméter (ez még nem is olyan nagy baj) + idő.

Azt hiszem marad a bumszli Eu-s rendszám.

Nagy gratula a kitartáshoz. Egy képet dobhatnál a végeredményről (rendszám karakterei kitakarva ha gondolod, nem az érdekel)

Fólia? Ma készül el egy körbe hővédőzés 36-ért Zalaegerszegen, nettó, + műbiz. 3M fólia. A lehető leglightosabb, de nem áttetsző. Azt mondták, hogy a rendőrök nem nagyon buziznak ezzel a világos fóliával. Meglátjuk, aztán ha baj van akkor lekaparom a bicskámmal az út szélén ha kell csak a forgalmit ne vegye el :cry:
Üdv: Kishaver 74

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Yaris tuning
« Válasz #327 Dátum: 2004.07.26 09:55:21 »
A hétvégén lefóliáztam a két hátsó oldalajtó ablakait, persze műbizonylat nélkül. Úgy tudom, hogy a hátsó oldalsó ajtók ablakainak lefóliázását nem tiltja a KRESZ. Akár le is festhetném. Ti mit tudtok erről?
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Yaris tuning
« Válasz #328 Dátum: 2004.07.26 10:11:56 »
Ne kapard le,mondd azt neki,hogy lehúzod az ablakot...!
A klubélet/hírarchívumban látod a vasamat, kicsit törött a hátulja,de az elejéről is van kép!Amúgy a rendszámom ki van rajta takarva,deHIC-446... nem vagyok titkolózós :oops:

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Yaris tuning
« Válasz #329 Dátum: 2004.07.26 12:57:22 »
Idézetet írta: "SzzS"
kicsit törött a hátulja,de az elejéről is van kép


A "köszi ittas Fiatos" vagy? Mert az szép hátulról  :x  Előlről meg tiszta gyári. Nagyon le van retus a rendszám

Kíváncsi vagyok rólam mit mondhat a Seat Cordobás a Seat Club fórumon hülye Citroenes (nyugi: céges). Elmeséljem?
Üdv: Kishaver 74