Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7073498 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50640 Dátum: 2016.08.27 11:41:47 »
...
Én abban hibáztam, hogy nem hívtam azonnal rendőrt...


Ilyen "apró" esetekről én is hallottam...  :wacko:
Szerintem ez a legnagyobb tanulság, hogy BÁRMILYEN apró eset/kár történik, MINDIG kell muszáj rendőrt hívni, hogy "le legyen helyszínelve" az eset. Utána már nehezebb "mellébeszélni"... :devil:
szvsz.
p.s. Örülj, hogy nem sérültél meg! :) ;)
p.s.-2 Ilyenkor mindíg megerősödik bennem a gondolat, hogy egy menetrögzítő kamera "jó befektetés " lehet... :hm
 :hmmmm: :otlet:
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.27 11:48:37 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50641 Dátum: 2016.08.27 14:00:44 »
Tegnap sajnos közlekedési baleset károsultja lettem. Én nem sérültem meg, de a bringám elég komolyan. Röviden a lényeg: T-alakú kereszteződés. Én balra akartam kanyarodni, ezért besoroltam az egyébként alig látható felezővonalhoz, és megálltam ott, ahol már belátható a kereszteződés. Elsőbbséget adtam a jobbról érkező Suzuki Swiftes nőnek, aki balra akart kanyarodni. Ő viszont a biciklimnek ütközött, az első kereket találta el. Nekem nem lett bajom (utolsó pillanatban leugrottam a bringáról, csak a "karmos" pedál okozott egy pici horzsolást a lábamon.
Én abban hibáztam, hogy nem hívtam azonnal rendőrt, mert úgy láttam, hogy csak a komplett első kerék és a fék ment tönkre, ami kb. 15 ezer Ft-os tétel az esetemben, ezért kértem tőle 30-at (na meg nem akartam emiatt szabadságot kivenni). Ebben megegyeztünk, megadta a nevét és számát, utána telefonon megbeszéltük, hogy mikor és hol találkozunk, ugyanis nem volt nála annyi pénz. Azonban utána meggondolta magát, vagyis a férje hívott, hogy én okoztam a balesetet, én törtem össze az autóját stb.
Az ilyenekkel felesleges vitatkozni, a biztosítós ügyintézést is elutasította, tehát megy a feljelentés, hiszen van ott egy térfigyelő kamera, ami nagy valószínűséggel működött is (sajnos csak feljelentés után lehet megtekinteni a felvételt).

Van esetleg tapasztalatotok, hogy  jellemzően mennyi időt vesz igénybe általában egy ilyen eljárás? Illetve mennyit kell bíróságra járogatni?
és mennyi ilyen szemét gerinctelen ember van...
jelentsd fel!!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50642 Dátum: 2016.08.27 19:54:09 »
és mennyi ilyen szemét gerinctelen ember van...
jelentsd fel!!!!!
Nem tudom  mennyi szerencséd lesz a térfigyelő kamerával, mert pl. a MÁV csak 2 napig őrzi.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50643 Dátum: 2016.08.27 23:09:33 »
Esetleg megemlíthetnéd a férjének, hogy volt nálad kamera...
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50644 Dátum: 2016.08.29 09:26:02 »
Esetleg megemlíthetnéd a férjének, hogy volt nálad kamera...
Én is pont ezt akartam mondani.
Azt kell mondani, hogy volt nálad kamera, ha úgy szeretné, akkor a rendőrségnek szívesen átadod a felvételt... (ilyen stílus után ők ne várják, hogy megmutasd nekik :-) ).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50645 Dátum: 2016.08.29 10:23:25 »
Nem tudom  mennyi szerencséd lesz a térfigyelő kamerával, mert pl. a MÁV csak 2 napig őrzi.
Nem szerencse kérdése, szerintem. Jóbarátomék autóját a belvárosban, a posta belső parkolójában rongálta meg egy béna sofőr (több, másik autóval egyetemben). A postai udvar térfigyelő kamerájának felvételei alapján, a rendőrség megtalálta nőt, eljárás alá vonta, a biztosító, pedig kifizette a keletkezett kár(oka)t.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50646 Dátum: 2016.08.29 11:24:28 »
Mert intézkedtek időben. Nekem mire lekérték a MÁV-tól a videót, addigra már törölték. Hogy intézkednek-e időben - esetleg tovább is megtarthatják videót - az szerencse kérdése.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.29 11:26:26 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50647 Dátum: 2016.08.29 11:44:30 »
Nem szerencse kérdése, szerintem. Jóbarátomék autóját a belvárosban, a posta belső parkolójában rongálta meg egy béna sofőr (több, másik autóval egyetemben). A postai udvar térfigyelő kamerájának felvételei alapján, a rendőrség megtalálta nőt, eljárás alá vonta, a biztosító, pedig kifizette a keletkezett kár(oka)t.
Kgfb-re fizetett? Úgy tudtam Kgfb elvileg csak akkor fizet, ha mindkét kocsiban volt sofőr a baleset idején és járt a motor, különben polgári peres eljárás.
Részemről csak úgy hagyom ott a kocsit bárhol, hogy megy a kamera. Voltak olyan bringás "élményeim", hogy lassan egy gopro beszerzését fontolgatom.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50648 Dátum: 2016.08.29 12:06:46 »
Nekem az a bajom a bringásokkal, hogy ha ő a hibás akkor sincs biztosítása, tehát ha ki tudok belőle szedni pénzt jó, ha nem akkor nem... Ahol lakunk ott elég sok a jobbkezes utca, és a bringások érthetetlen módon nem ismerik a jobbkézszabályt, szóval már fel vagyok készülve egy ilyen esetre...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50649 Dátum: 2016.08.29 12:09:25 »
...szóval már fel vagyok készülve egy ilyen esetre...

Fejsze a csomagtartóban...  [rohog]

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50650 Dátum: 2016.08.29 12:15:13 »
Fejsze a csomagtartóban...  [rohog]
Nem, hanem utánanéztem milyen lehetőségeim vannak arra, hogy ha ő a hibás akkor ő is fizesse a kasznimunkát...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50651 Dátum: 2016.08.29 12:24:54 »
Rendőr, jegyzőkönyv, esetleg polgári per.

Vagy mi egyéb?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50652 Dátum: 2016.08.29 12:37:11 »
Rendőr, jegyzőkönyv, esetleg polgári per.

Vagy mi egyéb?
Mindenképpen rendőr, jegyzőkönyv, és elmagyarázni neki, hogy jobb ha fizet mert a per drágább lesz (mert még a késedelmi kamatot és kiperelem belőle).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50653 Dátum: 2016.08.29 12:40:58 »
Nekem az a bajom a bringásokkal, hogy ha ő a hibás akkor sincs biztosítása, tehát ha ki tudok belőle szedni pénzt jó, ha nem akkor nem... Ahol lakunk ott elég sok a jobbkezes utca, és a bringások érthetetlen módon nem ismerik a jobbkézszabályt, szóval már fel vagyok készülve egy ilyen esetre...
céges kocsival jártam már ugy én is,h felfeküdt a bringás a motorháztetöre, nem adta meg a jobbkezet és nekünk jött.... majd elkezdett pampogni...
aztán a vége vmi több100ezres tétel lett neki...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #50654 Dátum: 2016.08.29 12:41:51 »
Kgfb-re fizetett? Úgy tudtam Kgfb elvileg csak akkor fizet, ha mindkét kocsiban volt sofőr a baleset idején és járt a motor, különben polgári peres eljárás.
Részemről csak úgy hagyom ott a kocsit bárhol, hogy megy a kamera. Voltak olyan bringás "élményeim", hogy lassan egy gopro beszerzését fontolgatom.
tavaly ota ujra motorozok,azota én is kamerázok...
már autoban is...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки