Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 549981 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1335 Dátum: 2010.07.10 14:19:45 »
Kérdés, hogy majd az új fejegységre rá tudom biggyeszteni a jelenlegi CD-tárat ? Mert örülnék ha megmaradna már csak azért is (így vettem) mert az a kis ajtó ami ott van az nincs meg, tudom bontó is megoldás de akkor inkább marad bent mert 1-2e-t biztos elkérnek érte +szállítás és akkor az annyira már nem buli nekem :whistling: :)

Nézz szét aukciós oldalakon, mert meglepően kedvező áron lehat hozzájutni akár kárpitelemekhez vagy műszarfal részegységekhez is. És nem szétgyepált ócskaságra gondolok, hanem normális és beépíthetőre. Pár hete központi panelt láttam a vaterán és volt belőle fekete is meg az ezüst mintás is. Szóval nézelődj, mert az a kis ajtó sem lenne sok, az eddig általam látottak alapján.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1336 Dátum: 2010.07.13 12:54:50 »
Kérdés, hogy majd az új fejegységre rá tudom biggyeszteni a jelenlegi CD-tárat ? Mert örülnék ha megmaradna már csak azért is (így vettem) mert az a kis ajtó ami ott van az nincs meg, tudom bontó is megoldás de akkor inkább marad bent mert 1-2e-t biztos elkérnek érte +szállítás és akkor az annyira már nem buli nekem :whistling: :)

Gyanítom, ennek a CD-tárnak toyota-specifikus csatlakozója van, szóval ahhoz, hogy egy OEM fejegységhez hozzá tudd kapcsolni, kellene venned egy átalakítót, 1800 Ft volt Pioneerhez emlékeim szerint. Annyiból saccra vehetsz egy ajtócskát a középkonzolra.

ricochet

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
    • dldshop
Re: Audio kérdések
« Válasz #1337 Dátum: 2010.07.15 13:42:26 »
Köszönöm az eddigi válaszokat.
Szóval sorban haladva. Természetesen az első ülés alá gondoltam a mélyládát, a hátsó alá igen nehezen menne be  ::). Van ilyen a Blaupunktnak és a Pionak, majdnem egy árban és van a Clarionnak kicsit drágábban, de mindhárom közel azonos teljesítményben. Nem az utcának akarok zenélni, hanem az autóban utazóknak. Előre természetesen komponens szettet tettem 16.5 cm -eset. Ezek szerint mint nem hozzáértő kicseréltem a hátsókat is, de oda csak kétutas szett került a gyári 13 cm -es mérettel egyezően.
Egyébként az eddigi hatással teljesen elégedett vagyok, az ajtókat dynamattal szigeteltem és nem műanyag, hanem magam által gyártott mdf kiemelőgyűrűket használtam, véleményem szerint ezek stabilabban tartják a gyárinál nagyságrenddel nagyobb mágnesű hangsugárzókat.
Mivel a csomagtartóra adhoc jelleggel teljesen előre nem látható módon is szükségem lehet így a csomagtartóba való mélyláda semmiképpen nem jöhet szóba. (mivel az előre nem tervezhetőség miatt nem tudom előre kivenni belőle, mert lehet, hogy alkalom szüli a telepakolást)
Valóban találtam a csomagtérpadlóba tehető "mélyládát" is de annak a 90ezer Ft -os ára nekem sok. Így a sok kompromisszum mellett született meg a gondolat az ülés alá szerelhetővel.
A fejet csak egyelőre tartanám meg, később cserélném, mert többek között szerintem sem rossz ötlet pl. a bluetooth a telefonkihangosító így megspórolható. Meg egy usb csatlakozó sem jön rosszul. Szóval dióhéjban ennyi.

Még annyit hozzá, hogy nem hangnyomásverseny, vagy bármi hasonló a célom, hanem egyszerűen nagyobb a zenei igényem, mint amit a gyári rendszer ki tud elégíteni. És nam csillagászati összegekért szeretném megoldani, hanem elérhető, olyan arany középút árban.  :yes:

Ezt nem bírom szónélkül hagyni!
Voltak itt jótanácsok vicces dolgok, és az autóhifisekről elég éles és valótlan kritika is.
Egy jó hangzású rendszert egy gagyi aktív láda árából össze lehet rakni. Az ülés alá beférő bigyókat felejtsd el semmire nem jók. Pénzkidobás csak. A dynamatot helyett vegyél olcsóbb anyagot ami szintén jó, csak kevésbé ismert: PL: http://www.dldshop.hu/product_info.php?cPath=97_158&products_id=526&language=hu.
Ha ezzel lecsillapídod az ajtókat egyszóval zárt dobozt csinálsz a hangszóróknak. Nem lesz szükséged mélyládára és kalaptartó farigcsálós oválokra sem.
Persze, ha jó elsőszettet vettél, és ha veszel majd egy normális fejegységet is, mert a gyári nem képes meghajtani a hangszórókat.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.15 13:58:55 írta kleingy »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1338 Dátum: 2010.07.15 19:05:05 »
Ezt nem bírom szónélkül hagyni!
Voltak itt jótanácsok vicces dolgok, és az autóhifisekről elég éles és valótlan kritika is.
Egy jó hangzású rendszert egy gagyi aktív láda árából össze lehet rakni. Az ülés alá beférő bigyókat felejtsd el semmire nem jók. Pénzkidobás csak. A dynamatot helyett vegyél olcsóbb anyagot ami szintén jó, csak kevésbé ismert: PL: http://www.dldshop.hu/product_info.php?cPath=97_158&products_id=526&language=hu.
Ha ezzel lecsillapídod az ajtókat egyszóval zárt dobozt csinálsz a hangszóróknak. Nem lesz szükséged mélyládára és kalaptartó farigcsálós oválokra sem.
Persze, ha jó elsőszettet vettél, és ha veszel majd egy normális fejegységet is, mert a gyári nem képes meghajtani a hangszórókat.

Köszi a hozzászólást és a tanácsot, minden infó jól jön. Ez a link hasznos lesz itt másnak is, épp a napokban volt szó a rezgéscsillapításról. De én már túl vagyok a Dynamaton, mert már rajta vannak az ajtókon. Természetesen én sem zárkóztam el az általad ajánlottól sem és attól sem amit én linkeltem itt be korábban (mert szerintem ezek még árban és minőségben is a megfelelő kategóriában vannak), de a Dynamathoz elég jó, mondhatni baráti áron jutottam ,ezért került az az ajtóba.
A kalaptartóba még véletlenül sem jutott eszembe semmit sem belefaragni, azt az utat régen már bejártam, úgyhogy nem lépek még egyszer ugyanabba a folyóba.  :)
A szett is meg van már, benne az ajtóban és megelégedésemre szolgál, szépen szól, nem is legdrágábbat választottam (ami nyilván hülyeség, hiszen létezik Rainbow szett 1.3 millióért is) de nem is a legolcsóbbat.
A fejegység csere minden bizonnyal bekerül a programba, a mélyládán pedig gondolkodok. Nem vitás, hogy nem a legjobb megoldás az ülés alatti, de kompromisszumok árán jutottam erre az 5letre.  :)
Úgyhogy még képlékeny a dolog, bármi lehet belőle, hiszen nem egyik napról a másikra fog elkészülni.  ;)

                     Rendberaktam az idézést . . . MrIP
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.15 23:34:02 írta MrIP »

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1339 Dátum: 2010.07.15 19:06:16 »
Na, az idézet nem sikerült túl jól. Majd legközelebb.  ::)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Audio kérdések
« Válasz #1340 Dátum: 2010.07.15 20:58:50 »
Na, az idézet nem sikerült túl jól. Majd legközelebb.  ::)
Akkor miért nem szerkesztetted újra, ha észrevetted  :?:
Ott a Módosítás gomb  ;)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1341 Dátum: 2010.07.15 22:08:55 »
Bár ahogy utánanéztem, pontosabban visszanéztem mégsem ez volt amit én néztem, hanem ez volt az.

Rendben. Igyekszem és legközelebb jobban figyelek arra az ott lévő "Módosít" gombra.  :yes:

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Audio kérdések
« Válasz #1342 Dátum: 2010.07.16 23:20:25 »
Ma feltűnt, hogy az E12-es CD-s fejegysége ha emelem a hangerőt, nem írja ki a változást számokkal, mint korábban...plusz a jobb oldali hangszóró halkabban, és torzítva szól csak...Ez azért bosszant különösen, mert jövő héten kedden éjjel utazunk az Adriára... :censored: Van esély rá, hogy házilag orvosolni tudnám a hangszóró problémát? Gondolom ajtókárpit leszed...csati és vezeték kontroll, és ha mákom van műxik... ::) Kárpitleszedési technika, leírás van már fent vhol? Nem nagyon van időm keresgélni, elfoglal a munkám mellett a készülődés... ::) Előre is köszi a segítséget!  :flowers:

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Audio kérdések
« Válasz #1343 Dátum: 2010.07.17 00:03:55 »
Én kb. 1-éve raktam be egy gagyi mélyládát egy Magnat Classic 480-as erősítővel.

Tapasztalatok:

Amit közvetlen az Első hangszórok jeléről vezéreltem a ngyjelszintes bemenetén.
Az erölködőt eldugtam a pótkerék mellé,úgy hogy kivettem a jobb oldali műanyag tárolórekeszt és mellé kemény hungarocelból csináltam távtartót.
--Nem akartam lemondani a Fedkomp. Kijelzőjéről,így beletörődtem,hogy ez így fos ahogy van de legalább valami szóldogál.Ráadásol időnként gerjed is.

-----Most viszont kipróbáltam hozzá egy nagyjelszint/RCA átalakítót  3000Ft.-ért.
És láss csodát meglepően jól szólt
---Kicseréltem a ládát egy combos JBL.-re +tettem bele egy 1Farádos Kondit (kölcsön kaptam)
--Torzítás,gerjedés megszünt ,dinamikus és szól mint az álat
Nincs semmi baj se az ajtóban lévő hangszórókkal ugyanis a mély le van véve -5.-re.
Így egész elfogadható hangzáskép alakult ki az autóban, ami radió csere nélkül már tutira nem lessz jobb(radiót meg nem szándékozom cserélni)

Következő lépés:Csinálok egy ideiglenes kivehető kalaptartót 1Pár szélessávú hangszóróval(szintén kölcsön hangszóró) és tesztelem vagy két hétig a hangját.
Ha nem tapasztalok torzítást akkor csinálok egy végleges ,csatlakozóval széthuzható ,kimerevített ,lekárpitozott kalaptartót két 25cm-es méllyel+1Pár szélessávú hangszóróval.
Plussz teszek be előre az oszlophoz 1Pár magasat.
A ládát meg elfelejtem ugyanis így felszabadul a hely a csomagtartóban.

Hátha beválik,mert már unom azt,hogy messze nem tudok olyan minőségű zenét beszerelni mint az előző 20-éves autómban.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1344 Dátum: 2010.07.17 13:59:17 »
Ma feltűnt, hogy az E12-es CD-s fejegysége ha emelem a hangerőt, nem írja ki a változást számokkal, mint korábban...plusz a jobb oldali hangszóró halkabban, és torzítva szól csak...Ez azért bosszant különösen, mert jövő héten kedden éjjel utazunk az Adriára... :censored: Van esély rá, hogy házilag orvosolni tudnám a hangszóró problémát? Gondolom ajtókárpit leszed...csati és vezeték kontroll, és ha mákom van műxik... ::) Kárpitleszedési technika, leírás van már fent vhol? Nem nagyon van időm keresgélni, elfoglal a munkám mellett a készülődés... ::) Előre is köszi a segítséget!  :flowers:

Az első ajtónál úgy kezded, hogy leveszed a "tükörháromszöget" ezt csak nyitott ajtónál húzd kifelé, mert egy db patent és horog tartja. Aztán leveszed az ajtókárpitról a könyöklőrészt a behúzónyílás mögött. Ezt kapcsok tartják. Ha egy széles csavarhúzó végét be szigetelő szalagozod, azzal szépen fel tudod pattintani. Az alatt vannak csavarok, azt értelemszerűen kicsavarozod, de az egyik fejéhez csak úgy férsz hozzá, ha az ablakemelő gombjának keretét is alulról felpattintod, majd a felső részét szintén ki kell pattintani, de azt kicsit lefelé a könyöklő irányába húzd, mert azt horgok is tartják. Ekkor már ki tudod csavarni min 2 db csavart. Az ablakemelőről a kábelcsatlakozót egyszerűen le tudod húzni.
Aztán van még egy csavar a kilincsnél, amögött a pici négyzet alakú tetőcske alatt. Azt óvatosan pattintsd ki, mert annak van egy pici szára, azt nehogy leszakítsd. Na azt a csavart is kicsavarozod.
Mikor ezzel megvagy alulról fölfelé haladva (én az ajtózsebnél kezdtem és nem használtam segédeszközt, hanem szabadkézzel) sorban felpattintgatod a kárpit pateontokat., aztán az ablak irányába megemelve le tudod venni az egészet, mert annak a széléhez még a kárpit széle be van "akasztva"
Még annyi érdekesség van a dologban, hogy a külső kilincs irányában a sarkon lévő patent nem közvetlenül a kárpitba van beakasztva, hanem egy kis lemezzel van felerősítve. Ott előfordul, hogy a patent nem jön ki az ajtóból, hanem a lemez jön le az ajtóról, de semmi gond, mert a lemezt tartó kis konzolra egyszerűen vissza lehet nyomni a lemezt és kész.
Ezután már hozzáférsz a hangszóróhoz, ami a keretével együtt fel van szegecselve az ajtóra, de vezetéke kívülről széthúzható csatlakozóval kapcsolódik a hangszóró házába.
Szóval ennyi. Remélem nem felejtettem ki semmit. Én így csináltam ahogy leírtam  :)
De ha meglátod azokat a gyári hangszórókat szerintem te is el fogsz borzadni.  ;)

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1345 Dátum: 2010.07.17 17:58:53 »
Néhány apróság, ami nem szentírás, csak saját tapasztalat:
- tükörháromszöget nem muszáj leszedni (bár visszarakásnál rutin nélkül úgysem fog menni a felhelyezés anélkül, hogy azt ki ne szedné az ember)
- a könyöklőnél először a műbőrözött párnát, utána az ablakemelő kapcsolót kell kipattintani; a kapcsolót le kell csatlakoztatni
- a legegyszerűbb az ajtó alsó-első sarkánál elkezdeni a bontást
- visszarakás nem egyszerű, a tükörnél kell elkezdeni, nagyon óvatosan és figyelmesen kell visszaakasztani az ajtóra a kárpitot, nem elfelejtve azt a lemezre rögzített patentet, amit Maxim is említett
- a kilincs hajlamos elmozdulni, érdemes még a patentek felpattintása előtt ellenőrizni, hogy jó helyen van-e

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1346 Dátum: 2010.07.17 18:02:27 »
...Van esély rá, hogy házilag orvosolni tudnám a hangszóró problémát? Gondolom ajtókárpit leszed...

Ez jó gondolat, csak nem biztos, hogy a probléma az ajtóban van. Lehet, hogy a fejegységgel van gond, főleg, ha pont most felejtette el kiírni a hangerő-változtatást. (Egyébként a kazettás fejegység nem is írta ki, hogy változik a hangerő.)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1347 Dátum: 2010.07.18 09:31:27 »
- a könyöklőnél először a műbőrözött párnát, utána az ablakemelő kapcsolót kell kipattintani; a kapcsolót le kell csatlakoztatni


...Aztán leveszed az ajtókárpitról a könyöklőrészt a behúzónyílás mögött. Ezt kapcsok tartják. Ha egy széles csavarhúzó végét be szigetelő szalagozod, azzal szépen fel tudod pattintani....

 :yes:


Ez jó gondolat, csak nem biztos, hogy a probléma az ajtóban van. Lehet, hogy a fejegységgel van gond, főleg, ha pont most felejtette el kiírni a hangerő-változtatást.


Erre valóban jó esély van.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.18 09:33:55 írta Maxim75 »

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re: Audio kérdések
« Válasz #1348 Dátum: 2010.08.09 13:20:14 »
Sziasztok,
Hátha itt valakit érdekel...

Corolla beépítőkeret eladó, újszerű:



http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=1763,termek_866646,Autoradio_beepitokeret_TOYOTA_COROLLA

2000 pénz
 ph kukac pannonmail pötty hu
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1349 Dátum: 2010.08.10 21:13:07 »
Mit teszel a helyére?