Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914385 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4200 Dátum: 2013.03.10 13:19:28 »
Csaj vagyok  ::), a 2004 bmw-ból gondoltam hogy autó [rohog]

:D

(Ha tudnád, hogy mindig mindent csurig töltök, már gyanús lehetett volna a 13.47 liter :1eye:)

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4201 Dátum: 2013.03.10 13:40:24 »
oda nem kattintottam :1eye:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4202 Dátum: 2013.03.11 20:37:41 »
20 évvel ezelőtt nem volt téli gumi, mégis tudtak közlekedni az autósok...
Az nem mérce, hogy régebben is meg lehetett oldani, csak xarabbul  :flowers: ... Ja, lehetett élni a barlangban is, persze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4203 Dátum: 2013.03.11 20:59:00 »
Az nem mérce, hogy régebben is meg lehetett oldani, csak xarabbul  :flowers: ... Ja, lehetett élni a barlangban is, persze.
20 éve még nem voltunk ennyire autófüggőek, kevesebb autó is volt.
Vásárolni a sarki ABC-be mentünk, oviba kispolákkal vagy busszal, munkahelyre is stb.
Ma már mindent autóval szervezünk :flowers:

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4204 Dátum: 2013.03.12 08:11:49 »
Tegnap délben 14 fok volt, és 3.5 fél literes átlaggal sikerült beérni anyámékhoz Fehérvárra, ez eddig rekord :D

Este hazafele már 6 fok volt, telepakoltuk a hátulját lapraszerelt bútorral, virágfölddel, ***okkal, így már 4 literes átlag lett a szemétlerakóig. Ja igen, 2 zsák szemetünk is volt (és lesz még sok így építkezés után), jól megutaztattuk :whistling:

Viszont az elindulás szívás volt. Arra már figyelek, hogy fagyban ne húzzam be a kéziféket, de eztán lehetőleg sose fogom, ha nem pár órára akarok megállni (hanem esetleg pár hétre, mint most)... jól megszenvedtem, mire elértem, hogy elengedje a hátsó fékeket... volt ott fékkar rángatása, kocsi alá mászás, bowdenek végigcibálása, meg még ásás is, mert hamar beleállt a bal első kerék a murvába a próbálkozástól... ehh.

De bent Fehérváron, a rövidebb távokon inkább 4-5 között adta, inkább az 5-höz közelebb. Nem jó pár kilométereket menni, aztán hűteni a motort...

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4205 Dátum: 2013.03.12 08:12:16 »
Tegnap délben 14 fok volt, és 3.5 fél literes átlaggal sikerült beérni anyámékhoz Fehérvárra, ez eddig rekord :D

Este hazafele már 6 fok volt, telepakoltuk a hátulját lapraszerelt bútorral, virágfölddel, ***okkal, így már 4 literes átlag lett a szemétlerakóig. Ja igen, 2 zsák szemetünk is volt (és lesz még sok így építkezés után), jól megutaztattuk :whistling:

Viszont az elindulás szívás volt. Arra már figyelek, hogy fagyban ne húzzam be a kéziféket, de eztán lehetőleg sose fogom, ha nem pár órára akarok megállni (hanem esetleg pár hétre, mint most)... jól megszenvedtem, mire elértem, hogy elengedje a hátsó fékeket... volt ott fékkar rángatása, kocsi alá mászás, bowdenek végigcibálása, meg még ásás is, mert hamar beleállt a bal első kerék a murvába a próbálkozástól... ehh.

Van erre valami jó trükk, ha mégis elfelejteném?

De bent Fehérváron, a rövidebb távokon inkább 4-5 között adta, inkább az 5-höz közelebb. Nem jó pár kilométereket menni, aztán hűteni a motort...

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4206 Dátum: 2013.03.12 16:48:30 »
Milyen távon jött ki a 3,5?

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4207 Dátum: 2013.03.12 20:05:40 »
Milyen távon jött ki a 3,5?

22 km.

Ma nem is lettek ilyen fényes eredmények, csak a faluba mentünk ruhát és dalokat próbálni, közben meg kicseréltük a gázpalackot. Ilyenek jöttek ki: 5.1, 3.9, 6.3, 5.2, 5.7. Ezúttal ez együttvéve nem nagyon volt több 12km-nél, közben többször hosszabb állással, hadd hűljön. Igen, a második szakasz előtt csak két zsák szemetet helyeztem el a kukába futólépésben, ez látszik is. A harmadik meg volt vagy 1km, előtte komplett ruhapróbával. Utálok rövideket menni, egyet meg is spóroltam így is, inkább gyalog mentünk a falu közepéről az iskolába (~1km az is) meg vissza. Az lett volna messze a lexarabb eredmény különben, a táv nagy részén rendesen emelkedik. Visszafele meg beláthatatlan T-be fut a lejtő alján, szóval úgy is elég szemét.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4208 Dátum: 2013.03.12 20:09:52 »
Milyen távon jött ki a 3,5?
Persze mert legurultál Szfv-ra, fent északról [rohog]

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4209 Dátum: 2013.03.12 21:00:23 »
Persze mert legurultál Szfv-ra, fent északról [rohog]

Visszafele 4 lett. Akkor meg fölmásztam :clap:

Egy kis különbség persze, hogy szokott lenni, de ez az irány se volt meg még sose ennyiből. "Fölfele" volt már egyszer-kétszer 4, de hazafele nem is volt már olyan frankó meleg. Szóval az időjárás többet számított szerintem.

Egyébként ez is kb. olyan, mint nyáron haza Zakopanéból. Persze, hogy jó, ha az ember lejön a Magas-Tátrából. De a másik irány se volt olyan sokkal rosszabb: 2.76 fölfele, 2.6 lefele. Meg közben egy Alacsony-Tátra, mindkét irányban le-föl egyaránt. A hegyes részek mindig jók, mert nincs olyan, hogy csak hepe vagy csak hupa :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4210 Dátum: 2013.03.12 21:19:34 »
Viszont az elindulás szívás volt. Arra már figyelek, hogy fagyban ne húzzam be a kéziféket, de eztán lehetőleg sose fogom, ha nem pár órára akarok megállni (hanem esetleg pár hétre, mint most)... jól megszenvedtem, mire elértem, hogy elengedje a hátsó fékeket... volt ott fékkar rángatása, kocsi alá mászás, bowdenek végigcibálása, meg még ásás is, mert hamar beleállt a bal első kerék a murvába a próbálkozástól... ehh.
Hát ja, ilyen párás-nedves időben, több hét állás alatt beragadhat sajnos a kézifék. Próbáltad hátramenetben is kiszabadítani? Gyakran segít.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4211 Dátum: 2013.03.12 21:31:04 »
Visszafele 4 lett. Akkor meg fölmásztam :clap:

Egy kis különbség persze, hogy szokott lenni, de ez az irány se volt meg még sose ennyiből. "Fölfele" volt már egyszer-kétszer 4, de hazafele nem is volt már olyan frankó meleg. Szóval az időjárás többet számított szerintem.

Egyébként ez is kb. olyan, mint nyáron haza Zakopanéból. Persze, hogy jó, ha az ember  lejön a Magas-Tátrából. De a másik irány se volt olyan sokkal rosszabb: 2.76 fölfele, 2.6 lefele. Meg közben egy Alacsony-Tátra, mindkét irányban le-föl egyaránt. A hegyes részek mindig jók, mert nincs olyan, hogy csak hepe vagy csak hupa :)
Miért melyik megy lefelé a hepe vagy a hupa? [rohog] :hmmmm:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4212 Dátum: 2013.03.12 21:32:58 »
Hát ja, ilyen párás-nedves időben, több hét állás alatt beragadhat sajnos a kézifék. Próbáltad hátramenetben is kiszabadítani? Gyakran segít.
Vagy nem kell behúzni ;) (én pl agy pallónak engedem neki, így centizni se kell.)

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4213 Dátum: 2013.03.14 06:33:13 »
22 km.


Áááhh. Én ilyen rövid távot soha nem szoktam figyelni, mert szerintem nincs túl sok értelme. Így még nagyon ügyeskedni sem kell, ha a domborzat olyan, vagy az aszfalt minősége, esetleg kapsz egy hátszelet. Töltéskábel levesz, gyújtás lekapcs, lámpa lekapcs, gumikba 4 BAR, tükör behajt, ablaktörlő levesz és úgy csinálsz egy 1,5-ös átlagot ezen a szakaszon(de nincs értelme, mert valótlan). Az eddigi jegyzett legjobb fogyimat 184km alatt csináltam. Az lett 2,97. Azt már csücskös volt végigülni. :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4214 Dátum: 2013.03.14 07:57:56 »
Az eddigi jegyzett legjobb fogyimat 184km alatt csináltam. Az lett 2,97. Azt már csücskös volt végigülni. :)
Ha már kényelmetlen volt ülni, miért nem szálltatok ki egy kicsit tolni, egézséges a testmozgás :otlet: