Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 913870 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4050 Dátum: 2013.01.13 08:57:55 »
Ha lesz rá érdeklődés, akkor a későbbiekben szeretnénk csinálni közös gazdaságos vezetős gurulásokat. Ott lehet majd igazán ellesni a technikákat a másiktól...

Valószínűleg érdekelni fog, egyetlen bajom, hogy nem létezem (=nem vagyok ***búk-tag) - remélem nem feltétel :?:

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4051 Dátum: 2013.01.13 09:51:09 »
Egyébként mindkettő nagyon szép érték.Mostanában motor előmelegítővel sem bírom lejjebb vinni a fogyit. 15 km feletti távokon 4,2, alatta 4,5-4,8.
Nem tudom bennem van a hiba, vagy a téligumiban.  Az hűtőfolyadék 7E2  eltéréseiben sem igazodom ki. Nem tudom, másnak is ilyen, vagy csak nálam, vagy talán a PID kiértékelése hibás (több - illetve nagyon alacsony+ os beütés is van).
[/quote]


Nem benned van a hiba, képtelenség most télen ettől jobbat csinálni!
Illetve lehetne, de akkor hátul már anyáznak:)))) 

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4052 Dátum: 2013.01.13 14:58:44 »

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4053 Dátum: 2013.01.13 15:01:24 »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4054 Dátum: 2013.01.13 20:14:03 »
Általában 110-el megyek, max. 120. De mikor megvettem kipróbálgattam:D. Bírta a 164-et, én már kevésbé, annyi volt a maximum amivel mentem. Pályára havonta 1-2 alkalommal megyek, ha pestre kell mennem a melóhelyre. Nem mindegy, főleg most hogy az le van takarítva vagy pedig 1 órát meg lehet vele spórolni.
Városon kívül a 70-80 vagy a 97 (nekem ez az átlag, még fényképhatáron belül van ::)) között akár 3 dl is lehet 10 km/óránként? Elég durva. Bár szívesen tanulok. Csak át kell majd számítanom hová mennyi idő alatt érek oda olyan tempóval.
A név mellé hogy lehet a saját autó képét odatenni? ::)  :)

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4055 Dátum: 2013.01.14 08:39:58 »
http://motorvitamin.hu/barocco/
Ehhez mit szoltok?

De remek szer lehet, gyógyítja még a világbékét is :tt2:

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4056 Dátum: 2013.01.14 08:57:14 »
Valószínűleg érdekelni fog, egyetlen bajom, hogy nem létezem (=nem vagyok ***búk-tag) - remélem nem feltétel :?:

FB tagság nem feltétel, csak így nem fogsz tudni az aktuális dolgainkról, terveinkről.


A név mellé hogy lehet a saját autó képét odatenni? ::)  :)

Fent profil mellett kis piros nyíl, majd fórum profil.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4057 Dátum: 2013.01.14 21:37:24 »
http://motorvitamin.hu/barocco/
Ehhez mit szoltok?


Beszéltem a fickóval, megyek Fonyódra!  :yes: :yes: :clap:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4058 Dátum: 2013.01.14 21:50:31 »
http://motorvitamin.hu/barocco/
Ehhez mit szoltok?
Hazugság mint a többi, max a gyári fogyasztást lehetne jó műszaki állapottal elérni és kötve hiszem hogy 6,5 lenne a gyári fogyasztás egy ekkora dízelnek. Vagy ha kergetve van és már ennyit eszik, az csodaszertől sem lesz kevesebb.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4059 Dátum: 2013.01.15 06:39:13 »

Beszéltem a fickóval, megyek Fonyódra!  :yes: :yes: :clap:

Lesz riport, teszt? :D

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4060 Dátum: 2013.01.15 17:22:32 »
Nagyon szép teljesítmény.
Én sajnos mostanában 4,5 körül járok, igaz csak 2,6-2,7 Bar-al téligumival és motor előmelegítővel. Remélem valamikor összefutunk, és tanulhatok Tőled egy picikét.-)
A 4,5 ilyen körülmények között szerintem teljesen vállalható, egy dízel sem érné be kevesebbel.
(szombat délben fót-budaivár-fót, ma reggel pedig fót-3.ker.amfi-fót, odafelé melegített motorral, és a fogyasztásmérő 4,1-en áll. ez sajnos ilyen.)

Remélem, nem fog beigazolódni a gyanúm, hogy a yaris hsd-vel nem lehet sokkal jobb -minimalista- fogyasztást elérni, mint az első szériával :(
(az nem kérdés,hogy az egységnyi sofőrrel: "beülök-nemfigyelekafogyasztásra-csakvezetek-kiszállok", és a "péntekdélutnidugóbanálláskor" a hsd verhetetlen, de országúti 60-70km/h tempónál már rezeg a léc. Fölötte meg nem közlekedek :) )

Kíváncsi vagyok, hogy bejáratás után, kb 30-40.000km-es korában mit fogsz gurulni vele(főleg a gumi kopjon be rendesen) :) szerintem egy kellemes tavaszi 15-20C időben simán kiautózható lesz a 3,5 l/100km-es álom-átlagfogyasztás.

Összefutásnak nem látom semmiféle akadályát :) bár sok újdonságot szerintem nem tudok Neked mesélni a vezetéstechnikában. Nem varázslat ez, csak gyakorolni kell, és egyre jobban ráérzel :)

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4061 Dátum: 2013.01.15 17:38:11 »
Nálam is hasonló a nyomás, de még a régi gumi van rajta, a francnak telt a lecserélésére. Pedig jó lenne :whistling: Vicces, mikor lent az út mellett kell parkolni, bár nem vagyok teljesen meggyőződve, hogy téli gumival feljönne a házhoz, amikor nyárival visszacsúszik :no:

Máskor nem csinálok ilyet, le fogom állítgatni rendesen, ha állni kell a dugóban...

Közben próbáltam motorral is járni,... Tökéletesen lefagyott úton egyszerűen semmit nem ért a rajta lévő ABS, pedig eleve igen óvatos voltam. Hát még utána.
régi-bekopott (nem az oldalán kirepedezettre gondolok) gumival kisebb fogyasztást lehet elérni, mint a friss, 2-3.000km-t futottal.
minél kisebb a kopóréteg, annál jobban gurul. (lehet,h nem a kopóréteg vastagságától számít, hanem az anyag szerkezetétől, annak változásától-keménységétől, az abroncsban a fémszálak iránybaállásától, vagy az istentudja mitől :) )
az biztos, h a mostani 145/80r14bridgestone ecopia guminak is kellett kb. 20.000km, mire "bekopott", és jól gurul.

bemelegedett motornál szerintem nyugodtan start-stoppolhatsz dugóban, csak az akkumulátor bírja (világítást, fűtést-ventillátort ilyenkor nem ajánlott használni)

ugyan soha nem motoroztam, de a bringázást megkedveltem, viszont ilyen időben inkább a garázsban pihentetem a drótszamarat, nehogy megfázzon  :flowers:
remélem nem sérültél meg mikor elestél.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4062 Dátum: 2013.01.15 17:40:47 »
Nálam a helyzet elég siralmas. Motormelegítőre nem jött össze a lóvém. Legutóbbi tankolásom 4,72 lett, ez a magas fogyi azt hiszem a rövid távoknak köszönhető leginkább. Egüékkel gurultunk egyet a hét közepén, 4,2 lett a fogyim, Egüék a HSD-vel hajszálra ennyit produkáltak. :)
végül csak a madzag lett meg, a melegítőt nem sikerült beszerezni?

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4063 Dátum: 2013.01.15 17:57:05 »
Csak át kell majd számítanom hová mennyi idő alatt érek oda olyan tempóval.
érdemes átszámolnod, sőt egyszer kipróbálnod(persze, ha a forgalom engedi),h 97km/h helyett 75km/h-val mennyi időt "veszítesz", és a fogyasztáson mennyit "nyersz".
nem biztos,h Neked, a Te szempontjaid alapján megéri majd lassabban haladni, de amíg ki sem próbálod, addig nem tudod :)

autópályatempónál nem az 1.0 motor kicsinysége a probléma, nem is az,h a motor magas fordulaton pörög, sőt az sem hogy milyen széles gumi van(és így mekkora a gördülési ellenállás), hanem egyszerűen a légellenállás értéke közel exponenciálisan növekszik a sebesség függvényében, aminek a leküzdéséhez az energiaszükséglet is hasonlóan arányul.

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4064 Dátum: 2013.01.15 19:59:23 »
Köszi szépen. Ki fogom próbálni a 75-80-at. De aludni jobban szeretek reggel, mint lassabban menni. Meg eleve van olyan hogy 2 órás az út 97-el is, nem akarnék 3 órákat utazgatni. De 100 km-es távon belül lehet hogy megéri ::)