Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 913869 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4005 Dátum: 2012.11.29 19:38:44 »
Nehogy azt hidd  :) ... Egyenletesen kopik. Ilyen nyomásnál ugyanis NEM csökken a felfekvő felület. Csináljak neked képet a most leszedett nyári gumijaimról, vagy elhiszed enélkül is  :szemez: ?

Megdöbbentenek amúgy ezek a feltételezések.

Átvettem a Semperit Master Grip-eket, amik 175/60 R15-ös méretűek ugye és T-s indexxel rendelkeznek.
Mindenkinek ajánlom figyelmébe a safety warnings-okat a gumik oldalán, ezekre egészen véletlenül az vagyon írva, hogy max inflation 300 kPa (44 psi), ami nem több mint 3 Bar ! Felteszem ez kisebb méretű gumiknál még kevesebb. Hangsúlyoznám, ezt magát a gumit gyártó cég felső értékre megadott figyelmeztetése - nem játék, nem az autógyártó akar komfortosabb futóművet, hanem ez az a maximális érték - ami még pont nem életveszélyes. 

Életemben első alkalommal olvastam el mindent, ami egy gumiabroncs oldalán található, de ez számomra bőségesen elegendő arra nézve, hogy még csak közelébe se fújjak soha gumit a 3 Barnak.  :ph34r:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

bogyo112

  • Vendég
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4006 Dátum: 2012.11.29 20:55:21 »
Kicsit OFF, de a témához kapcsolódik: azóta ódzkodom a fogyasztáscsökkentési céllal megnövelt guminyomástól, amióta az alábbi eset történt velem, vagy 10 évvel ezelőtt, egy erősen OFF Clióval. Nejemmel kettesben kirándulni mentünk a Mecsekbe, Orfű / Abaliget útiránnyal, nagyon jól ismert útvonalon. Előtte itthon a benzinkúton tankolás, és guminyomás ellenőrzése. Szokatlan módon mind a négy kerékben kevés volt a luft, és felnyomtam a szokott 2,4 barra. "Jó szokásomhoz híven", "sedertem" a kanyarokban ezerrel, de a kocsi kifogástalan, az utat ismertem, forgalom meg semmi sem, asszony is megszokhatta az elmúlt 25 évben, hogy nyomom neki rendesen.   [rohog] Szóval a szokott tempómban, száraz úton 1km-en belül kétszer csúsztam meg váratlanul, rosszindulatúan, pedig az az autó végtelenül jóindulatú, kiszámítható módon viselkedett mindig. Baj nem történt, mindkétszer simán "megfogtam", de szöget ütött a fejembe valami: a következő benzinkúton megmértem a nyomást, és 3,2 bar volt mindegyik kerékben! Mint kiderült, az itthoni benzinkúton elromlott a nyomásmérő, ezért fújtam túl a gumikat. Annyi eszem nem volt, hogy gyanakodjak, hiszen mind a négy kerék egyszerre, egyformán nemigen szokott leereszteni. Szóval tényleg csínján kell bánni az ilyen jellegű benzinspórolással.... :innocent:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4007 Dátum: 2012.12.03 23:48:41 »
Kicsit OFF, de a témához kapcsolódik: azóta ódzkodom a fogyasztáscsökkentési céllal megnövelt guminyomástól, amióta az alábbi eset történt velem, vagy 10 évvel ezelőtt, egy erősen OFF Clióval. Nejemmel kettesben kirándulni mentünk a Mecsekbe, Orfű / Abaliget útiránnyal, nagyon jól ismert útvonalon. Előtte itthon a benzinkúton tankolás, és guminyomás ellenőrzése. Szokatlan módon mind a négy kerékben kevés volt a luft, és felnyomtam a szokott 2,4 barra. "Jó szokásomhoz híven", "sedertem" a kanyarokban ezerrel, de a kocsi kifogástalan, az utat ismertem, forgalom meg semmi sem, asszony is megszokhatta az elmúlt 25 évben, hogy nyomom neki rendesen.   [rohog] Szóval a szokott tempómban, száraz úton 1km-en belül kétszer csúsztam meg váratlanul, rosszindulatúan, pedig az az autó végtelenül jóindulatú, kiszámítható módon viselkedett mindig. Baj nem történt, mindkétszer simán "megfogtam", de szöget ütött a fejembe valami: a következő benzinkúton megmértem a nyomást, és 3,2 bar volt mindegyik kerékben! Mint kiderült, az itthoni benzinkúton elromlott a nyomásmérő, ezért fújtam túl a gumikat. Annyi eszem nem volt, hogy gyanakodjak, hiszen mind a négy kerék egyszerre, egyformán nemigen szokott leereszteni. Szóval tényleg csínján kell bánni az ilyen jellegű benzinspórolással.... :innocent:
Nyilván. Ebben teljesen igazad van. Ki kell tapasztalni, és már magára erre a kitapasztalásra is csak az vállakozzon, aki csúszkált már jó sokat különféle kocsikkal.

Én mindenesetre a Yarison idén nyáron elég alaposan kipróbáltam az elöl 3.0/hátul 2.8 kombinációt, és semmiféle rosszindulatú viselkedést nem tapasztaltam. A kocsi alapvetően semlegesen/nagyon enyhén alulkormányozottan viselkedett, terhelésváltásra pedig megmoccant a fara. Amennyire tudom, minden Yarisos hasonlókról szokott beszámolni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4008 Dátum: 2012.12.03 23:54:58 »
Átvettem a Semperit Master Grip-eket, amik 175/60 R15-ös méretűek ugye és T-s indexxel rendelkeznek.
Mindenkinek ajánlom figyelmébe a safety warnings-okat a gumik oldalán, ezekre egészen véletlenül az vagyon írva, hogy max inflation 300 kPa (44 psi), ami nem több mint 3 Bar ! Felteszem ez kisebb méretű gumiknál még kevesebb. Hangsúlyoznám, ezt magát a gumit gyártó cég felső értékre megadott figyelmeztetése - nem játék, nem az autógyártó akar komfortosabb futóművet, hanem ez az a maximális érték - ami még pont nem életveszélyes. 

Életemben első alkalommal olvastam el mindent, ami egy gumiabroncs oldalán található, de ez számomra bőségesen elegendő arra nézve, hogy még csak közelébe se fújjak soha gumit a 3 Barnak.  :ph34r:
Jó, hogy nem olyan fajta A2-esed van, ahol ez a gyári érték  ;) ... Annál hogy oldanád meg a dolgot?

Szerintem amit írsz, az csak annyit jelent, hogy ezt a konkrét típusú-méretű gumit nem szabad efölé az érték fölé fújni. OK. Ettől még van egy csomó olyan autó-abroncs kombináció, ahol maga a gyár is ad meg 3 bar környéki, vagy akár kicsivel afölötti nyomás-értékeket. Szóval nem jelenthetjük így ki, hogy "még csak közelébe se fújunk soha gumit 3 barnak".

Majd megnézem holnap, ha nem felejtem el, hogy a Yarisom gumijain milyen határérték szerepel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4009 Dátum: 2012.12.04 09:32:41 »
Tegnap készítettem egy zárt "hűtőrácsot", a gyorsabb felmelegedés elérése érdekében. Teljesen olyan lett, mint ha gyári lenne. Sajnálatos módon a fogyasztás nagyon megugrott most, hogy bejött ez a hidegebb idő. El is vagyok kenődve egy kicsit. Teljesen mindegy, hogy mit trükközök, kill-switch, 3Bar, 40-50 körüli tempó, gurulászás... Valószínűleg a motormelegítő tudna kicsit hozni az átlagon de most, így karácsony előtt nincs rá lóvém... :(((

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4010 Dátum: 2012.12.04 11:21:08 »

Majd megnézem holnap, ha nem felejtem el, hogy a Yarisom gumijain milyen határérték szerepel.

Melegen ajánlom. Egyébként már a határon sem érdemes mozgolódni szvsz. Nem éri meg.

más: erre az A2-es ugyan nem ad meg a gyár 3.0 Bart. Sőt, ami az illeti a múltkor 2.5 Bar-ra akartam fújatni a cserélendő gumit, hogy pár napot nyerjünk (a nagyobb nyomásból lassabban lesz 0.2 Bar  :D) Erre a benzinkutas srácot fél percen keresztül kellett győzködni a telefonon keresztül, hogy én kérem, nyugodtan fújja annyira - mondván Ő 2.2-t lát a tanksapka fedelén. Különben annyi is van benne mindig, elől-hátul 2.2 Bar.
A Volvoban 2.6 van elől és 2.4 hátul, Alfa 2.5 elől és 2.2 hátul, ezek az értékek.  :hug:

A Yaris meg amúgy is kitörésre hajlamos, akkor minek még erre rátenni egy lapáttal?  :ph34r: Ráadásul jó eséllyel a kis guminál is maximális  :excl: határérték lesz a 3.0 Bar, azaz én ennek már közelébe se fújnám a helyedben. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4011 Dátum: 2012.12.04 18:11:31 »
Melegen ajánlom. Egyébként már a határon sem érdemes mozgolódni szvsz. Nem éri meg.

más: erre az A2-es ugyan nem ad meg a gyár 3.0 Bart. Sőt, ami az illeti a múltkor 2.5 Bar-ra akartam fújatni a cserélendő gumit, hogy pár napot nyerjünk (a nagyobb nyomásból lassabban lesz 0.2 Bar  :D) Erre a benzinkutas srácot fél percen keresztül kellett győzködni a telefonon keresztül, hogy én kérem, nyugodtan fújja annyira - mondván Ő 2.2-t lát a tanksapka fedelén. Különben annyi is van benne mindig, elől-hátul 2.2 Bar.

A Yaris meg amúgy is kitörésre hajlamos, akkor minek még erre rátenni egy lapáttal?  :ph34r: Ráadásul jó eséllyel a kis guminál is maximális  :excl: határérték lesz a 3.0 Bar, azaz én ennek már közelébe se fújnám a helyedben.
Az 1.2-es 3L-TDI változatú A2-esre gondoltam. Arra -teljes terhelés esetén- elöl 2.9, hátul 2.6 a gyári érték. Emiatt írtam, hogy még jó, hogy nem ilyen A2-esed van, mert akkor mit csinálnál, a max 3.0 barra engedélyezett gumijaiddal  ;) ... De persze azon nem ilyen méretű, hanem 145/80x14-es gumik vannak. Most akkor kijelenthetjük, hogy úgy általában veszélyes egy "virsli" gumit egy könnyű kisautón ilyen keményre fújni, vagy nem? Nyilván nem, ha az Audi mérnökei ezt az értéket határozták meg.

A Yaris esetében szerintem a keményebb gumi nem tesz rá egy lapáttal a kitörési hajlamra - éppen ellenkezőleg, stabilabb lesz tőle a kocsi. Persze nyilván csak egy bizonyos határig - de az az érték, amire én fújom, még biztosan ezen belül van, ahogy azt a nyáron Kakucson a pályán ki tudtam tapasztalni.

Már sokszor írtam neked az ezzel kapcsolatos vitáink során, hogy amikor pl. az AutoBild egy-egy típus esetében azt tapasztalta, hogy jávor-tesztben hajlamosak kitörni, a keréknyomás emelésével ezen mindig tudtak segíteni. Persze nem ész nélküli emelésre kell gondolni - de mondjuk 2.2 helyett 2.6-tól stabilabb lett az autó. Lévén a felfekvő felület itt még nem változik, de az abroncs kevésbé hajlik, deformálódik az oldalirányú erők hatására.

Rossz útburkolaton hátrányos a magasabb nyomás, ez nem vitás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4012 Dátum: 2012.12.04 18:12:59 »
Fogyasztás: vasárnap délután, Pécs-Sopron között, 100-110 közötti utazóval, nagyobbrészt esőben vagy havas esőben, 6.1-et evett a Yaris. Ez aztán 5.7-re csökkent, mire hazaértem - azzal együtt is, hogy a visszaút kb. 50 %-án havas volt az út; persze ekkor a tempót is jelentősen csökkentettem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4013 Dátum: 2012.12.04 20:11:02 »
Tegnap készítettem egy zárt "hűtőrácsot", a gyorsabb felmelegedés elérése érdekében. Teljesen olyan lett, mint ha gyári lenne.
Hogyan? Képek? Én csak simán polifoam csőhéjat tettem fel. Az inverteroldalán hézagosan, és előtte a legfelsőt szabadon hagyva nehogy túlmelegedjen. Motormelegedést, hőfokot néztél?

Sajnálatos módon a fogyasztás nagyon megugrott most, hogy bejött ez a hidegebb idő. ... Valószínűleg a motormelegítő tudna kicsit hozni az átlagon
Ma minden meggyőződésem ellenére kénytelen voltam elővenni a kocsit kb. 1+2x2km-re (gyerekek és csomagok miatt) Az előző 260 km átlagát 2dl-rel emelte. Ezek szerint kb 14l-es átlagfogyim volt,pedig garázsból indultam.-(
Ezzel én is úgy vagyok mint Palack cartárs látom a -hidegen- magát pörgető motornál a leválló fémdarabokat.
Ahhoz nagyon keveset használom a kocsit, hogy fogyasztásban az előmelegítő ára bejöjjön, de nagyon zavar az emelt fordulatszám.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4014 Dátum: 2012.12.04 22:24:02 »
Az 1.2-es 3L-TDI változatú A2-esre gondoltam. Arra -teljes terhelés esetén- elöl 2.9, hátul 2.6 a gyári érték.

Hát ez az, mikor ül bele 4 személy az autóba, plusz full csomag a poggyásztérbe ? Évente egyszer, talán kétszer ?  :hmmmm: Ugyan már!  :hug:
Akkor is elmenne elől max. 2.5-tel, hátul 2.3-al.
A 4 emberrel csomagokkal 2.2 tonna XC70 elmegy elől 2.6-al, hátul 2.4-el és köszöni szépen, kényelmes, stabil, nem is zabál. Minek kergetni a kaszást de most komolyan?  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4015 Dátum: 2012.12.04 23:52:41 »
Hát ez az, mikor ül bele 4 személy az autóba, plusz full csomag a poggyásztérbe ? Évente egyszer, talán kétszer ?  :hmmmm: Ugyan már!  :hug:
Akkor is elmenne elől max. 2.5-tel, hátul 2.3-al.
A 4 emberrel csomagokkal 2.2 tonna XC70 elmegy elől 2.6-al, hátul 2.4-el és köszöni szépen, kényelmes, stabil, nem is zabál. Minek kergetni a kaszást de most komolyan?  :flowers:
Ezt az Audi mérnökeitől kérded, akik megadták azt a 2.9-et? :szemez:

És te is tudod, hogy van még egy csomó másik autó (kisautók is), ahol hasonló értékeket ad meg a gyár.

Mindezek alapján, kérdem még egyszer (és tényleg örülnék egy objektív és sportszerű válasznak........) : kijelenthetjük általánosítva, hogy veszélyes egy személyautó abroncsait 3 bar körüli értékre fújni - vagy nem?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4016 Dátum: 2012.12.05 08:28:40 »
Vmi jó OBD2es progit nem tud vki Androidra ami szépen logolja a fogyasztást?

Nézegettem már egyet kettőt... de hátha van ebben vkinek nagyobb tapasztalata. :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4017 Dátum: 2012.12.05 08:31:58 »
Vmi jó OBD2es progit nem tud vki Androidra ami szépen logolja a fogyasztást?
Nézegettem már egyet kettőt... de hátha van ebben vkinek nagyobb tapasztalata. :)
Hááát, a Torque Pro tudja mutatni, de hogy logolja-e... Nem hiszem.  :helpsmilie:
         

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4018 Dátum: 2012.12.05 08:55:33 »
Mindezek alapján, kérdem még egyszer (és tényleg örülnék egy objektív és sportszerű válasznak........) : kijelenthetjük általánosítva, hogy veszélyes egy személyautó abroncsait 3 bar körüli értékre fújni - vagy nem?

Nyilván ez csak a saját véleményem, de úgy gondolom igen. Veszélyes egy olyan autó kerekeit 3 Bar körüli értékre felfújni, ahol a gyár teljes terhelésre 2.3 körüli értéket ad meg ( ha tévedtem volna, erről az oldalról van az infó http://www.paulsen-automobile.de/2011/01/30/autoreifen/luftdrucktabellen-autoreifen/luftdrucktabelle-toyota/ ). Igen, ezt mindenféleképpen felvállalom, hogy veszélyes.
Az A2(3L) konkrét gyári abroncsait nem ismerem, de nagyon könnyen lehet, hogy spéci megerősített abroncsok direkt nagyobb levegőnyomásra készítve, meg még lehet kis millió egyéb változtatás azon az autón.
Csak ismételni tudom, a nehezebb, erősebb 1.4TDI-re nem adnak meg olyan brutál értékeket még csak véletlenül se.  Szerintem a belinkelt toyota táblázat igen beszédes, én minden bizonnyal ahhoz tartanám magam.  :excl:  Mindezek alapján, én általánosítva kimerem jelenteni, hogy veszélyes lehet a 3 Bar körüli extrém nyomás egy tonnás (amúgy is kitörésre hajlamos) kisautóban , ellenben nem merem kijelenteni, hogy az extrém magas nyomás nem veszélyes. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4019 Dátum: 2012.12.05 15:39:25 »
Hogyan? Képek? Én csak simán polifoam csőhéjat tettem fel. Az inverteroldalán hézagosan, és előtte a legfelsőt szabadon hagyva nehogy túlmelegedjen. Motormelegedést, hőfokot néztél?
Ma minden meggyőződésem ellenére kénytelen voltam elővenni a kocsit kb. 1+2x2km-re (gyerekek és csomagok miatt) Az előző 260 km átlagát 2dl-rel emelte. Ezek szerint kb 14l-es átlagfogyim volt,pedig garázsból indultam.-(
Ezzel én is úgy vagyok mint Palack cartárs látom a -hidegen- magát pörgető motornál a leválló fémdarabokat.
Ahhoz nagyon keveset használom a kocsit, hogy fogyasztásban az előmelegítő ára bejöjjön, de nagyon zavar az emelt fordulatszám.



[a csatolmányt egy admin törölte]