Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 913860 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3825 Dátum: 2012.06.19 22:46:36 »
8.5 bammeg. Továbbra is. Stabilan. Besírok  ::) ...

De azt, amit egyes (számos!) kollégák művelnek, hogy ott ülnek a pár éves Golfban, Focusban, Megane-ban stb, és olvadoznak naphosszat (a tanuló dettó!) a 34 fokban, én NEM fogom megtenni azért, hogy megspóroljak párszáz Ft-ot száz km-en  :nonono: ... A tanuló sem ezért fizet 3200-at óránként, és én sem ezért vettem klímás kocsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3826 Dátum: 2012.06.19 22:51:23 »
Gondolom manuális. Hogy jobb állandóan megy kicsin (1-esen) vagy valami közepessen ki be kapcsolva? :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3827 Dátum: 2012.06.19 23:45:56 »
Gondolom manuális. Hogy jobb állandóan megy kicsin (1-esen) vagy valami közepessen ki be kapcsolva? :hmmmm:
Jaja, manuális. Ebben a mai melegben javarészt 3-as (négyes már a maximum!) fokozaton kellett mennie, folyamatosan, hogy elviselhetően hűtsön. Gyakorlatilag a képességei határán járt. Néha lekapcsoltam 2-esre, de úgy hamarosan kezdett túl meleg lenni odabent. Mindezt vegyesben lábra & műszerfalra állított befújási iránnyal (a befújókból kettő a sofőrre, kettő az utasra "célozva" közvetlenül).

Már tavaly nyáron is megfigyeltem, hogy nem a legjobb ez a klíma. Pedig hideget fúj szépen, de mégis, valahogy nem hűti át rendesen az utasteret. Némi javulás azzal érhető el még, ha belső keringtetésre kapcsolom a szellőzést. De az meg tartósan nem szerencsés, nagyon elfogy az oxigén, pláne ha ketten ülünk bent. Úgyhogy ezt csak parkolások (=felmelegedések) után szoktam csinálni, pár percig (miután már bezártam az ablakokat, persze, mert azok a legelején nyitva vannak, hogy gyorsabban ki tudjon menni a meleg).

A sztorihoz hozzátartozik, hogy én (egyelőre?) nem "lazulok", tisztességesen felöltözve, hosszú nadrágban, zokniban, cipőben oktatok (felül persze rövidujjú ingben). Rövidgatyában, papucsban/szandálban (mezítláb), nyilván jobbnak érezném a klíma hatásfokát is  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.19 23:49:39 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3828 Dátum: 2012.06.20 16:13:04 »
8.5 bammeg. Továbbra is. Stabilan. Besírok  ::) ...

De azt, amit egyes (számos!) kollégák művelnek, hogy ott ülnek a pár éves Golfban, Focusban, Megane-ban stb, és olvadoznak naphosszat (a tanuló dettó!) a 34 fokban, én NEM fogom megtenni azért, hogy megspóroljak párszáz Ft-ot száz km-en  :nonono: ... A tanuló sem ezért fizet 3200-at óránként, és én sem ezért vettem klímás kocsit.

8.5  :D  Nekem 8.9 es no klima es ez mar jo, telen inkabb 10.   :lol: Magyarul en orulnek ilyen varosi fogyasztasnak a sajat automnal es klimaval.  :D
De egy literes autotol mondjuk valoban sok, ugyanezt egy masfel liter alatti kis diesel klimaval is megoldana max. 6.5-bol tanuloval ugyszinten.  Na ja, innen nezve sok.  :hmmmm: Objektive nem veszes.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3829 Dátum: 2012.06.20 21:25:42 »
8.5  :D  Nekem 8.9 es no klima es ez mar jo, telen inkabb 10.   :lol: Magyarul en orulnek ilyen varosi fogyasztasnak a sajat automnal es klimaval.  :D
De egy literes autotol mondjuk valoban sok, ugyanezt egy masfel liter alatti kis diesel klimaval is megoldana max. 6.5-bol tanuloval ugyszinten.  Na ja, innen nezve sok.  :hmmmm: Objektive nem veszes.  :)
Tudom hogy objektíve nem vészes, és azt is értem hogy miért eszik ennyit, de azért kicsit para ez a szám, első ránézésre  :lol: ... Főleg hogy a legnagyobb mínuszokban sem evett 7.5 fölött tanuló&város kombóban, áprilisban pedig elvolt 6.5-el!!! A százalékos növekedés az, ami elképesztő - tehát hogy ennyivel megdobja a klíma. Testvérek közt is közel 30 %-al, bakker, ami azért elég meghökkentő.

Mondjuk amikor én vezetem így, városban, klímával, akkor rögtön érthetőbbé válik a dolog: sokkal jobban kell neki nyomni így, főleg emelkedőn - ezt a kis ezres szívó benzinest nagyon lefojtja a klíma, rettentően megérzi. Hogy ettől a kocsitól mennyire sok a 8.5 liter, azt jól jelzi, hogy végsebességnél eszik valami 10.6-10.8 környékén  :sorcerer: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3830 Dátum: 2012.06.21 10:37:01 »
Feltételezem, hogy a 30% csak a kis motor esetén annyi, egy nagyobb, erősebb motornak jóval kevésbé megterhelő a klíma üzemeltetése...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3831 Dátum: 2012.06.21 11:05:20 »
8.5  :D  Nekem 8.9 es no klima es ez mar jo, telen inkabb 10.   :lol: Magyarul en orulnek ilyen varosi fogyasztasnak a sajat automnal es klimaval.  :D
De egy literes autotol mondjuk valoban sok, ugyanezt egy masfel liter alatti kis diesel klimaval is megoldana max. 6.5-bol tanuloval ugyszinten.  Na ja, innen nezve sok.  :hmmmm: Objektive nem veszes.  :)

Nálam a változás: 5,7---> 6,4 l/100 km   
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3832 Dátum: 2012.06.23 11:07:05 »
Feltételezem, hogy a 30% csak a kis motor esetén annyi, egy nagyobb, erősebb motornak jóval kevésbé megterhelő a klíma üzemeltetése...
Nyilván  :yes: ... Az Ave városi fogyiján pl. alig látszik a klíma, 10 %-on jócskán belül van a többletfogyasztás, pár decivel dobja csak meg, max fél literrel.

Városon kívül amúgy a Yaris esetében is "csak" 10 % jön rá - pl. 100-as utazónál 5.0-ról 5.5-re ugrik a fogyasztás.

Amúgy azért ebben a 30 %-ban nem vagyok teljesen biztos, de hogy legalább egy bő literrel megugrik, az tuti.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3833 Dátum: 2012.07.09 15:41:00 »
Nyilván  :yes: ... Az Ave városi fogyiján pl. alig látszik a klíma, 10 %-on jócskán belül van a többletfogyasztás, pár decivel dobja csak meg, max fél literrel.

Városon kívül amúgy a Yaris esetében is "csak" 10 % jön rá - pl. 100-as utazónál 5.0-ról 5.5-re ugrik a fogyasztás.

Amúgy azért ebben a 30 %-ban nem vagyok teljesen biztos, de hogy legalább egy bő literrel megugrik, az tuti.
hát az én avémban azonnal egy literrel feljebb ugrott a fedcomp, amikor csak bekapcsoltam a klímát...bár kimérni persze az ilyet nem lehet, mert nem szeretem a klímát,csak akkor megy, ha nagyon pusztító a meleg

figura80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3834 Dátum: 2012.07.13 12:14:11 »
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy reális lehet-e Yarisom fogyasztása a fedélzeti computer által jelzett értékek alapján!
38 litert tankoltam a kocsiba. Többnyire városban mentem vele, fel-fele arányban klímával. 7.7 liter/100 km a kijelzett érték. Eddig 340 km-t tettem meg, a fedcomp szerint még 150 km-t tehetek meg a következő tankolásig, tehát a 490 km-re ennyi benzinnel valóban ilyen fogyasztás jön ki. Viszont, azt nem tudom, hogy a számítógép jelzése után hány liter benzin marad még a tartályban, mert ha jócskán, akkor az átlagfogyasztás is lecsökken.
Az autót két hete vásároltam, még teljesen tapasztalatlan vagyok, viszont, azért is döntöttem mellette, mert jóval kevesebbet eszik, mint a korábbi Renault-om. Van valakinek hasonló autóval tapasztalata? Megköszönném, ha leírná!  :cool2:

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3835 Dátum: 2012.07.13 15:09:33 »
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy reális lehet-e Yarisom fogyasztása a fedélzeti computer által jelzett értékek alapján!
38 litert tankoltam a kocsiba. Többnyire városban mentem vele, fel-fele arányban klímával. 7.7 liter/100 km a kijelzett érték. Eddig 340 km-t tettem meg, a fedcomp szerint még 150 km-t tehetek meg a következő tankolásig, tehát a 490 km-re ennyi benzinnel valóban ilyen fogyasztás jön ki. Viszont, azt nem tudom, hogy a számítógép jelzése után hány liter benzin marad még a tartályban, mert ha jócskán, akkor az átlagfogyasztás is lecsökken.
Az autót két hete vásároltam, még teljesen tapasztalatlan vagyok, viszont, azért is döntöttem mellette, mert jóval kevesebbet eszik, mint a korábbi Renault-om. Van valakinek hasonló autóval tapasztalata? Megköszönném, ha leírná!  :cool2:

Amikor az utolsó jel villogni kezd, akkor (a mostani átlagfogyidat figyelembe véve,) kb. 60 km-t mehetsz meg nyugodt lélekkel... :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3836 Dátum: 2012.07.13 16:53:20 »
1,3-as motor, város, klíma. Gondolom azért nyomod is neki. Így összejöhet a 7 fölötti.
Xanyi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3837 Dátum: 2012.07.13 19:20:16 »
1,3-as motor, város, klíma. Gondolom azért nyomod is neki. Így összejöhet a 7 fölötti.

Sajnos nálam is, mióta már nem országutazok (nyugdíj :clap:),+ klima, elértem a 6,5-6,7-et... :cry:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

figura80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3838 Dátum: 2012.07.14 12:18:17 »
Sziasztok!
Xanyi, nem mondhatnám, hogy nyomom neki. Kényelmes vezető vagyok, nem sportos sofőr.
Rezsofriedrich, a 6,5 literrel igazán elégedett lennék, majd kiderül a következő tankolásnál...  :cool2:

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3839 Dátum: 2012.07.14 13:39:30 »
Ahogy olvastam a fogyasztási adataitokat, kíváncsi voltam, hogy annak idején a Yarissal milyen fogyasztásom volt max. klímával (csak városban), döbbenet, hogy 6,16 fölé nem ment. Ehhez képest most az Auris 7,8-at zabál max. klímával. Tény, hogy a gyerek mellett képtelenség úgy odafigyelni a vezetésre, mint egyedül, de azért visszasírom ilyenkor a gyönyörűséges Yarisomat és nem véletlenül szemezek a HSD Yarissal.  :devil:
Szilvi 62