Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914432 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Hupihun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3435 Dátum: 2011.06.15 07:08:34 »
Na ja csodálom hogy még nem kommenteltek úgy tűnik csupa gentleman nézte eddig :))

Gumi 165 most már 3 bar ami hozott is 2 decit mínuszba, tovább nem fújom mert már így is ráz érzem... nem bírta a sok sok kátyút a mellékúton pedig még csak tizenpár ezer van benne. Olaj 5w40, méééég mert 5w30 akartam csak az nem volt.

A dízel ***a alapból -30% a fogyasztásban, skodákban viszont elterjedt és bevált dolog a gáz rendszer, csak nincs felesleges 250 rugóm az átalakításhoz.

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3436 Dátum: 2011.06.15 09:55:07 »
Akkor en leszek az elso :). Nekem semmi bajom az ECO-zassal amig nem engem tartanak fel :devil:. De mi koze van a fobianak a Yaris-ok fogyasztasahoz?  :eek:

Hetvegen kiruccantunk Erdelybe. Atlagfogyi 1200 km-en 6.3 lett (nehol 4 szemely csomagtarto tetoig megpakolva, nehol 2 szemely szinten csomagoktol nem kimelve). Volt benne Kiralyhago (oda-vissza), Meszes (2x oda vissza es amikor 2en voltunk akkor hatul csomagok minden visszafordito kanyarban repkedtek :sorcerer:). Abszolut nem figyeltem fogyasztasra, csak arra, hogy lakott teruleten ne buntessenek es elengedjem az autok 80%-at  :ph34r:. Utana mar nem siettek, mondhatnyi konstans sebesseggel mentek mindenhol. Eleg faraszto ugy vezetni, hogy folyamatosan vissza kell elozgetni olyan autokat amik mar szamtalanszor megeloztek 80al falvakban utana meg 10km keresztul konstans 80 es kovetkezo faluban restart  :censored:. Kiralyhagon visszafele kifogtam egy kamiont ami felfele belsoben ment es minden kanyarban vigyorgott a tukorbe. Senkit nem akart elengedni, cikazott a savok kozott. Alapvetoen egy nyugodt termeszet vagyok, de az ilyeneket kapasbol fejbelonem. Veszelyes onmagara meg mindenki masra is... :no:


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3437 Dátum: 2011.06.15 15:28:41 »
meglepően jól gurulnak ezek az autók.
yaisból átülve mindig meglepődtem,h üresbe rakva (érzésre) jobban gurul a fábia.
Technikailag vajon mi lehet ennek a magyarázata  :hmmmm: ? Mondjuk, a Fabia homlokfelülete szerintem tutira kisebb... de ez nem okozhat ilyen eltérést, főleg nem ennyire alacsony sebességeknél.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3438 Dátum: 2011.06.15 15:32:20 »
A Fabia eleg nehez. Az alap motorral is mar 1050kilo. A dizel sztem plusz legalabb 50. Ez mar nem keves lenduletet.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3439 Dátum: 2011.06.15 23:18:39 »
Piszkos mód belendültem a Skodával ::)
Már van két, három és felesem ... mármint átlag nem pálinka
Uhh, azért örülök, hogy a Yarissal nem kell ilyen őrjítően lassan mennem a 3.5-höz  ::) ... Autópályán 50? Á  :nonono: ...

Mennyinél eszik 3.5lt?

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3440 Dátum: 2011.06.16 07:25:03 »
meglepően jól gurulnak ezek az autók.
yaisból átülve mindig meglepődtem,h üresbe rakva (érzésre) jobban gurul a fábia.
Technikailag vajon mi lehet ennek a magyarázata  :hmmmm: ? Mondjuk, a Fabia homlokfelülete szerintem tutira kisebb... de ez nem okozhat ilyen eltérést, főleg nem ennyire alacsony sebességeknél.
A Fabia eleg nehez. Az alap motorral is mar 1050kilo. A dizel sztem plusz legalabb 50. Ez mar nem keves lenduletet.  :yes:
a kombi 1200kg körül van. szemben a yaris 900-950kg-jával

lehet,h a súly teszi. nem tudom.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3441 Dátum: 2011.06.16 07:42:32 »
Akkor en leszek az elso :). Nekem semmi bajom az ECO-zassal amig nem engem tartanak fel :devil:. De mi koze van a fobianak a Yaris-ok fogyasztasahoz?  :eek:
nem sok köze van :) csak annyi,h elég szűk az a réteg, aki 4 liter alatt szokott-tud autózni(akár még dízellel is), és itt -ebben a fórumban- talán elférünk, tapasztalatot cserélhetünk  :flowers: tudomtudom...OFF :D és egyébautó-, vagy általános/fogyasztásos topik.  :1eye:

Abszolut nem figyeltem fogyasztasra, csak arra, hogy lakott teruleten ne buntessenek es elengedjem az autok 80%-at  :ph34r:. Utana mar nem siettek, mondhatnyi konstans sebesseggel mentek mindenhol. Eleg faraszto ugy vezetni, hogy folyamatosan vissza kell elozgetni olyan autokat amik mar szamtalanszor megeloztek 80al falvakban utana meg 10km keresztul konstans 80 es kovetkezo faluban restart  :censored:.
aki 80-nal megy konstans, az nem ecozik :)
aki ecozik, azt csak egyszer előzöd meg (hacsak nem vagy távolsági busz és minden bokornál megállsz :D szokott ebből néha oda-vissza előzgetés kialakulni, aztán a busz "nyer", azaz elhúz a távolba)

Kiralyhagon visszafele kifogtam egy kamiont ami felfele belsoben ment es minden kanyarban vigyorgott a tukorbe. Senkit nem akart elengedni, cikazott a savok kozott. Alapvetoen egy nyugodt termeszet vagyok, de az ilyeneket kapasbol fejbelonem. Veszelyes onmagara meg mindenki masra is... :no:
a kamionos nem ecozott, hanem szivatott. a kettő nem ugyanaz  :flowers:
aki ecozik, az (a normálisabbja) lehúzódik, indexeléssel segíti a másikat,h mikor előzhet.

Hupihun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3442 Dátum: 2011.06.16 08:24:03 »
Na háj!

A fabiat csak azért hoztam fel mert végig olvastam a topicot és tudtam hogy itt többen használnak ilyet, másrészt meg diplomácia  :flowers: ez a rész általános érvényű teljesen mindegy ki milyen típussal rója az utakat.

Igazából 3.5 az egy baki annyit soha nem eszik átlagban, konstans 50-nél 4liter. Ennek oka hogy zárt rendszerű a tank tágulási tartály van benne amiben összegyűlnek a gőzök amit később visszavezet a motorba és felhasználja. Gépkönyvben is úgy van írva kapacitás kb. 45 liter de csurig feltöltve belemegy az 58 is, csak nem érdemes a szénszűrő miatt. Ezért nem lehet teljesen pontos átlagot számolni egy tankolásból  1-2 liter már deciket jelent az átlag számításban.
2x22 km-es etapokat megyek naponta a videós rész a hiper szuper szakasz  tükör sima és gyér forgalom 2 párhuzamos sáv mehetnék 30-al is senkit nem zavarna. A zöm egy mellékút jó rossz és érdes az aszfalt emelkedőkkel ott tuti min. 10%-al rosszabb a fogyasztás.
Így megyek falu 2.5 km        50
                 mellékút 11km   50-60
                 főút 5km          60-70
                 highway ::) 2km 50     

Soha nem fogom utolérni Leszilacit mert alacsonyabb fordulatszámokon nagyobb a nyomaték/teljesítmény érték arány azt pedig csak többlet üzemanyag elégetésével lehet elérni. No meg  a toyota előnye a változó szelepvezérlés is.

Összehasonlításképpen:
Toyota 1.3 http://www.rri.se/popup/performancegraphs.php?ChartsID=582
Skoda 1.4 http://www.rri.se/popup/performancegraphs.php?ChartsID=539

A gurulásra vonatkozóan, az enyém 1060 kg könyv szerint de könnyen meglehet hogy ez csak az úgy érzem kategória, le kellene mérni. Bár a homlokfelület szerintem is kisebb nüansznyival. Meg a visszapillantó is kisebb  :D   

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3443 Dátum: 2011.06.16 08:57:28 »
Hupihun, nincsen fogyimérő a kocsidban :eek: ? amit vezetem dízel fábiák, azok leállított motorral(csak a gyújtást ráadva) is mérték az átlagfogyasztást.
 
5w30 olajat nem fogja eszegetni a motor?(bár ilyen alacsony fordulaton nem valószínű)

Soha nem fogom utolérni Leszilacit mert alacsonyabb fordulatszámokon nagyobb a nyomaték/teljesítmény érték arány azt pedig csak többlet üzemanyag elégetésével lehet elérni. No meg  a toyota előnye a változó szelepvezérlés is.
összehasonlíthatatlan az általad és az általam elért eredmény.

nem hiszem,h a nyomaték/teljesítmény lenne a döntő, hiszen ott van Zénóka 1.0 yarisa, ami gyengébb, mint az én autóm, és mégis legalább 2, de inkább 3 decit ver rám ugyanazon az útvonalon (ugyanazokkal a "kiegészítőkkel", olajjal, gumitípussal, guminyomással).
sokkal inkább a frissebb, fejlettebb technikai adhatja a különbséget a fábia és a yaris között. (nem nagyképűség, német-japán ellentét, vagy toyotabuziságból mondom. a számok mutatják ezt.)

A gurulásra vonatkozóan, az enyém 1060 kg könyv szerint de könnyen meglehet hogy ez csak az úgy érzem kategória, le kellene mérni. Bár a homlokfelület szerintem is kisebb nüansznyival. Meg a visszapillantó is kisebb  :D   
aki azt a jobbos visszapillantót kitalálta ... :censored:

100kg különbség van a két autó között (950 vs 1050)
+50kg-ként 1 deci fogyasztástöbblettel lehet számolni  :excl:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3444 Dátum: 2011.06.16 10:21:54 »
Uhh, azért örülök, hogy a Yarissal nem kell ilyen őrjítően lassan mennem a 3.5-höz  ::) ... Autópályán 50? Á  :nonono: ...
Mennyinél eszik 3.5lt?
Városon kívül ebbe kb. 70-es utazó fér bele. Mármint ha a terep nem túl tagolt, nyilván. 50-es utazóval bőven 3.0 alatt lenne az átlag. A Zénóka által korábban írtak kb. helytállóak: az ezres Yaris, megfelelő olajjal, megemelt keréknyomással nagyjából az utazósebesség 1/20-adát fogja produkálni átlagfogyasztásban. Tehát 120-nál 6, 100-nál 5, 80-nál 4 stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3445 Dátum: 2011.06.16 10:23:10 »
a kombi 1200kg körül van. szemben a yaris 900-950kg-jával

lehet,h a súly teszi. nem tudom.
Lehet jelentősége, de szvsz biztosan nem arányos... Na, meg fogom nézni kíváncsiságból, hogy ugyanarról a sebességről milyen távot gurul a Yaris és a (bő másfélszer nehezebb) Avensis  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3446 Dátum: 2011.06.16 10:27:17 »
Kiralyhagon visszafele kifogtam egy kamiont ami felfele belsoben ment es minden kanyarban vigyorgott a tukorbe. Senkit nem akart elengedni, cikazott a savok kozott. Alapvetoen egy nyugodt termeszet vagyok, de az ilyeneket kapasbol fejbelonem. Veszelyes onmagara meg mindenki masra is... :no:
a kamionos nem ecozott, hanem szivatott. a kettő nem ugyanaz  :flowers:
aki ecozik, az (a normálisabbja) lehúzódik, indexeléssel segíti a másikat,h mikor előzhet.
Így van  :yes: ... Azon az útvonalon meg vigyázni kell, mert egészen őrült kamionosokba lehet belebotlani. Én főleg attól a fajtától tartok, amelyiket az emelkedőn simán otthagyom, aztán a túloldalon, a lejtőn, lakott területen belül (!) 80-nál ott jön 2 m-re a seggemtől  :ph34r: ... Némelyik mondjuk így végzi arrafelé (aránylag nem is olyan ritkán) :



('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3447 Dátum: 2011.06.16 10:27:18 »
Jazz (970kg) es Auris (1420kg) kozott oriasi kulonbseg van, marmint gurulasban (is). Azert ne feledd, hogy Fabia vs Yaris eseten (900 es 1200kg-mal szamolva) ez 30%-kal nagyobb lenduletet, mozgasi energiat jelent. De mondhatnam maskepp: nem veletlenul van megadva a maximalis fekezetlen vontathato tomeg  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3448 Dátum: 2011.06.16 10:30:09 »
aki 80-nal megy konstans, az nem ecozik :)
Dehogynem  :D ... Mondjuk autópályán  ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hupihun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3449 Dátum: 2011.06.16 11:11:52 »
Nincs mert ahhoz egy óracsere szükséges abban van beépítve, így még OBD-n keresztül sem tudom megmérni nem engedi de nem is fontos.

5W30 használható de mint minden ez is kompromisszum kérdése a hígabb olaj kisebb ellenállású ugyan de ellenben jobban is kopnak az alkatrészek persze ez egy átlag felhasználónak lényegtelen úgy sem megy vele 1 millió kilométert és a nagyon kímélő üzemmód miatt könnyen meglehet hogy még így is kevesebbet kopik mint aki "normálisan" használja sűrűbb olajjal.

Pont ezt mondom, neked 1.3-as van jó hogy nem tudod olyan alacsonyra vinni fizikai lehetetlenség,  úgy ahogy én sem közelíthetek feléd az 1.4-esel.
Egyébként műszaki tekintetben egy szinten vannak ezek a motorok keverék képzés módja, kompresszió szerintem ugyanaz a már említett szelep vezérlést leszámítva ami kétségtelen előnye és hozhat is néhány százalékot.
De bizony a nyomaték/teljesítmény a döntő mert ez az egy amibe nincs beleszólásunk ezek gyári értékek amik meghatározzák a fogyasztást a VW-nél úgy gondolták legyen egyenletes a nyomaték görbe már alacsony fordulat számon is ahhoz viszont kraft kell. Én 2000-es fordulaton 29.6 lóerővel autózom, nálad ez az érték csak 26.9.
Valamit valamiért  :hug: