Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 913848 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3420 Dátum: 2011.06.12 12:58:49 »
Huzat gond: én ezért imádom a légterelőt. Bár gondolom aerodinamikai szempontból nem előnyös.
Hát a fene tudja. A nyitott ablak légterelő nélkül is belerondít a kocsi légellenállásába, ezért is nő tőle a fogyasztás. A légterelővel meg a homlokfelületet növeled  :hmmmm: ... Franc tudja, melyik a jobb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3421 Dátum: 2011.06.12 13:57:10 »
hogy egyenesekben nyugisan gurulászok, de a kanyarokat meg a körforgalmakat ezerrel veszem be  :lol: ... Hát ja, ez is kell a lendület-megőrzéshez - másrészt legalább ezekben a pillanatokban úgy érezhetem, hogy vezetek  :D
Dettó  :D
Minél egyenletesebb sebességre törekszem, minimális fékhasználattal. Többször megfigyeltem, hogy így szinte ugyanolyan átlagot lehet autózni, mint akik "nyomják" neki. Ilyenek megelőznek az egyenes szakaszokon, aztán szépen beérem őket a kacskaringós, körforgalmas részeken. Csak én kevesebb benzinnel teszem  :) Van, amikor csak azért előzök, mert egy szögletesen vezető ( vagy gáz vagy fék, de valamit mindig nyomni kell  :cry:) megy előttem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3422 Dátum: 2011.06.12 14:20:28 »
Minél egyenletesebb sebességre törekszem, minimális fékhasználattal. Többször megfigyeltem, hogy így szinte ugyanolyan átlagot lehet autózni, mint akik "nyomják" neki. Ilyenek megelőznek az egyenes szakaszokon, aztán szépen beérem őket a kacskaringós, körforgalmas részeken. Csak én kevesebb benzinnel teszem  :) Van, amikor csak azért előzök, mert egy szögletesen vezető ( vagy gáz vagy fék, de valamit mindig nyomni kell  :cry:) megy előttem.
Így van. Rühellem ezeket  ::) ... Gyakorlatilag azonos idő alatt teszik meg ugyanazt az útszakaszt, de sokkal nagyobb sebesség-intervallumban ingadozva, és jóval több üzemanyagot elégetve közben. Tegnap is: Sásd és Kaposvár között kétszer előztem meg egy (szintén Yarisos) nőt - az egyenesekben gyakorlatilag folyamatosan gyorsított, míg a következő kanyarhoz nem ért - ott aztán óriási fékezés... Lakott területen belül pedig óra szerint (!!!) 45-el ment. Faluban is előztem meg mindkét alkalommal, óra szerint 60-al. Aztán persze falun kívül, hosszabb egyenesekben utolért, és nagy bőszen eldörgetett mellettem... Csak azért, hogy a soron következő néhány kanyarban nekem is fékeznem kelljen miatta  :nonono: ... Persze igyekeztem inkább lemaradni, hogy egyenletesen tarthassam a tempót - de a falvakban így is mindig utolértem megint.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3423 Dátum: 2011.06.13 18:02:58 »
856km egy tankkal, 4,8-as átlag. Fedkomp szerint 4,6 (épp a tankolás előtt ugrott le 4,7-ről), de a múltkori tankolásnál nem egészen csurig töltöttem, így azt kalkuláltam hogy kb. 0,1 körüli pontossággal mér.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3424 Dátum: 2011.06.13 18:24:09 »
Így van. Rühellem ezeket  ::)

Hát, tényleg szörnyű, hogy vannak olyanok akik szabályosan akarnak közlekedni. (lakott terület 50  :excl: nem 60, lakott területen kívül 90  :excl: nem 70) Tajgetoszt nekik.  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3425 Dátum: 2011.06.13 19:08:51 »
Így van. Rühellem ezeket  ::)
Hát, tényleg szörnyű, hogy vannak olyanok akik szabályosan akarnak közlekedni. (lakott terület 50  :excl: nem 60, lakott területen kívül 90  :excl: nem 70) Tajgetoszt nekik.  :devil:
Ahogy mondod: tajgetoszt a gondolkozni és odafigyelni képteleneknek, akik nem tudnak, adott átlagsebesség mellett, jobban vigyázni a saját pénztárcájukra  :yes: ... És arról sem hallottak még, hogy az autók sebességmérője lefelé csal  :yawn: ... Lakott területen kívül a 90 pedig a megengedett legnagyobb sebesség, és nem a kötelező sebesség  :flowers: !

Nem mintha nekem azzal lett volna bajom, hogy ő 90-el vagy akármennyivel akart menni. Leírtam világosan, hogy mivel volt bajom. Balfac dolog tolni neki az egyenesekben, aztán a kanyarokban lelassulni gyök 2-re, lakott területen belül meg óra szerint 45-el kúszni  :nonono: ... Persze, balfacnak lenni szabad. Idegeskedni miattuk is szabad, bár talán fölösleges. Emiatt élcelődni is szabad, de egész biztosan fölösleges  :szemez:

(Kezdem a Zénóka-klub tagjának érezni magam  :lol: ... Bár végül is tökmindegy, mert a lényeg, úgy tűnik: akármit is csinálsz, valaki le fog bafni érte  [rohog] )
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.13 19:13:05 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3426 Dátum: 2011.06.13 19:16:49 »
Ha már a Zénóka-klubot emlegeted... a motort elkezdted leállítgatni? :innocent: Mert musspici már ott tart!  :devil:
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.13 19:20:00 írta kleingy »
         

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3427 Dátum: 2011.06.13 19:30:27 »
Emiatt élcelődni is szabad, de egész biztosan fölösleges  :szemez:

Sajnos szomorúan konstatálom, hogy a klubtagság megszerzése a humorérzék elvesztésével jár.  :tt2: Sok dolgot csinálok fölöslegesen ezt mér ne csinálnám?  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3428 Dátum: 2011.06.13 20:47:01 »
Emiatt élcelődni is szabad, de egész biztosan fölösleges  :szemez:
Sajnos szomorúan konstatálom, hogy a klubtagság megszerzése a humorérzék elvesztésével jár.  :tt2: Sok dolgot csinálok fölöslegesen ezt mér ne csinálnám?  :flowers:
Tőlem  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3429 Dátum: 2011.06.13 20:49:22 »
Ha már a Zénóka-klubot emlegeted... a motort elkezdted leállítgatni? :innocent: Mert musspici már ott tart!  :devil:
Csak ritkán (pl. legalább egy perces állásoknál). Féltem az akksit/önindítót... Utántöltögetéshez meg a sarukat leszedegetni nincs kedvem. Ezt szükségtelenné tévő töltőre meg egyelőre nincs pénzem. Nameg ha mondjuk álló motorral gurulnék, a fedkomp nem számolná bele az így megtett távot az átlagfogyasztásba - ha meg álló motorral, de bekapcsolt gyújtással gurulok, akkor megintcsak merül az akksi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hupihun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3430 Dátum: 2011.06.14 06:52:15 »
Piszkos mód belendültem a Skodával ::)



Már van két, három és felesem ... mármint átlag nem pálinka

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3431 Dátum: 2011.06.14 12:01:41 »
Piszkos mód belendültem a Skodával ::)
Már van két, három és felesem ... mármint átlag nem pálinka
Uhh, azért örülök, hogy a Yarissal nem kell ilyen őrjítően lassan mennem a 3.5-höz  ::) ... Autópályán 50? Á  :nonono: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hupihun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3432 Dátum: 2011.06.14 17:10:37 »
Még "nem autópálya", csak gyűjtő/elosztó út szakasz azért is van kint a 90-es. Egy ideig jártam rajta keróval is míg nem egyszer a rend őrei le nem parancsoltak onnan :hug:
Egyébként a felhajtó kereszteződést belámpázták nem rég 2 perc piros hogy az a  :devil:

No igen egy kicsivel nagyobb köbcenti és nyomaték/teljesítmény értékek plusz  5w40-es olaj, ez okozza a 10-15% többletet, de én már ennek is örülök korábban 6-6.5 volt az átlagom most télen sem nagyon megy 5 felé sokat jelent. Sajna kényszerből csinálom a fizu miatt.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3433 Dátum: 2011.06.14 17:48:20 »
Na ja, ismerős  ::) ... Én se jókedvemben vánszorgok. Nem mondom, néha (rövidebb távokon) jólesik így gurulászni, és nyilván a 4 literes fogyiknak is örülök  :yes: ... De inkább mennék gyorsabban, és fizetném a többletet, ha nem okozna problémát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3434 Dátum: 2011.06.14 23:16:48 »
Piszkos mód belendültem a Skodával ::)

Már van két, három és felesem ... mármint átlag nem pálinka
gratula az eredményhez :)

egy tanács:
óvatosan az ilyen videókkal, hacsak nem akarsz a közutálat tárgya lenni, mint notórius lassú hajtó. aztán megpróbálod megmagyarázni, de teljesen feleslegesen, eredménytelenül :flowers:
egy gyorsulásos videóra mindenki csápolni fog, de 90-es táblánál a negyvenezés miatt megköveznek :sorcerer:

elég ideális az útvonal, alig van forgalom a reggeli órákban :)

ez még a facelift előtti fóbia?
185, vagy 165 gumi van rajta? milyen nyomással jársz?
milyen olaj van a motorban?

meglepően jól gurulnak ezek az autók.
yaisból átülve mindig meglepődtem,h üresbe rakva (érzésre) jobban gurul a fábia.
csak 250.000km környékén elkezdenek kipotyogni a kerékcsapágyak :( (legalábbis a céges kocsiknál ezt tapasztaltam)

az 1.4pdtdi-vel simán 3 liter alatt lehet közlekedni (klikk), és még 40-nél gyorsabban is haladhatsz :) csak bírjad elviselni a 3 henger dörömbölését :D
ezen az útvonalon, ilyen tempóban, jó időben 2,3-2,5körüli átlagokat lehetne hozni a dízellel.
ha meg 70-nel mennél, felugrana 2decit :)
de abban hol lenne a sport?  :D