Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914470 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3315 Dátum: 2011.05.04 16:20:59 »
Én spec kizártnak tartom, hogy gázt épített volna Toyota valaha is bármilyen szériaautójába.  :eek: Ez egy elgázosított Life, a leggyengébb motorral, én ezzel véletlen se vennék Yarist (meg mást se).

Nos felhívtam. A gépkocsi olasz és 100%, hogy gyárilag gázos, a Toyota garancia is érvényes, akár rá is kérdezhetek Toyota MOnál. Az utolsó kép is gyári vagy kifejezetten igényes gáz beszerelést sejtet legalábbis ahoz képest amit én MOon látni szoktam. (pl. nem kilog egy kijelző a műszerfalból, hanem szépen süllyesztett.) Az eladó amúgy kereskedő és azonnal megbukott egy véletlen keresztkérdésnél....  [rohog]

Olaszban biztos kapható, vagy volt gázos 1.0 Aygo+Yaris rengeteg link van rá, pl.: http://www.yousaytoo.com/toyota-aygo-car-yaris-lpg/223235
A gázrendszer úgy néz ki LR, linkről: "A curiosity: the installation of LPG Aygo and Yarer, designed under the close guidance of engineers Toyota, is realized by Landi Renzo. "

Amit találtam és még érdekes lehet másnak az ez: http://www.landi.it/repository/document/20100302_TOYOTA_EN.pdf


Egyelőre ennyi, majd kutakodok még, lehet Toyotanak is írok, baromira megérné a gáz ha a motor bírná.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3316 Dátum: 2011.05.05 13:04:32 »
Egü: gratula, ugye milyen jó 3-al kezdödő fogyit lesegetni a kijelzőn?

Palaczk: egyre jobbak a fogyijaid, lassan nagyon komolyan fogunk tudni beszélgetni egymással ;) ;) :D :D

Németországban és hollandiában is láttam már "gyári" lpg yarist. Sajnos ez annyiban gyári, hogy új korában a márkakereskedő szereli be. A landi renzo az egyik legigényesebb ilyen gyártó azt is el bírom képzelni, hogy néhány tipusspecifikus dolgot csinált a toyotákhoz, de ettől  ez még nem lesz gyári. Érdekes módon sokat futott példányt még nem láttam ilyenből, viszonylag fiatalon adogatják el őket ( mondjuk az első szelepezés után ), a fórumok is tele vannak ilyen problémákkal, én óvatos lennék.


Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3317 Dátum: 2011.05.05 20:40:00 »
Igyekxem Mester!  :yes: ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3318 Dátum: 2011.05.05 21:20:28 »
Palaczk: egyre jobbak a fogyijaid, lassan nagyon komolyan fogunk tudni beszélgetni egymással ;) ;) :D :D
Hallod, ilyen üa. árak mellett  ::) ... Nem, hazudnék ha azt mondanám, hogy élvezem az ilyen 80-as gurulászást. Épp ellenkezőleg. Pláne egy 380 km-es távon  :wacko: ... Szörnyű. De a benzinár nem kevésbé szörnyű  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3319 Dátum: 2011.05.06 14:58:42 »
Na ja  :yes: ... Csak ne lenne ilyen dögunalmas ez a gurulászás  :yawn: ... Bár, ami azt illeti, tény és való, hogy ez a fajta spórolás már odafigyelést igényel. Nem elég csak lassan menni hozzá. Állandóan azt a q... fogyimérőt kell lesni, koncentrálni a megfelelő gázadásra, előre gondolkodni (kigurítás stb) ... Nem annyira egyszerű - bár ezzel nektek nyilván semmi újat nem mondok  :)

Azért annyira nem komplikált. Én nem vagyok egy extrém versenyző, csak odafigyelek pár apróságra. Olyan is van, hogy megfeledkezem róluk, mégis viszonylag kedvező értékkel közlekedem. :)
Úrinő benzinessel jár...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3320 Dátum: 2011.05.06 15:59:07 »
Na ja: ha "csak" annyit teszel, hogy korán felkapcsolsz és lassan mész, már az is elég a kedvező fogyasztáshoz. Viszont azért ebből még lehet faragni, némi odafigyeléssel - úgy értem persze, hogy változatlan utazósebesség mellett is. Simán múlhat ilyesmin, hogy mondjuk 4.1 helyett 3.9 lesz a fogyid, ami lélektanilag nagyon nem mindegy  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3321 Dátum: 2011.05.06 20:28:12 »
Egü: gratula, ugye milyen jó 3-al kezdödő fogyit lesegetni a kijelzőn?

Palaczk: egyre jobbak a fogyijaid, lassan nagyon komolyan fogunk tudni beszélgetni egymással ;) ;) :D :D

Németországban és hollandiában is láttam már "gyári" lpg yarist. Sajnos ez annyiban gyári, hogy új korában a márkakereskedő szereli be. A landi renzo az egyik legigényesebb ilyen gyártó azt is el bírom képzelni, hogy néhány tipusspecifikus dolgot csinált a toyotákhoz, de ettől  ez még nem lesz gyári. Érdekes módon sokat futott példányt még nem láttam ilyenből, viszonylag fiatalon adogatják el őket ( mondjuk az első szelepezés után ), a fórumok is tele vannak ilyen problémákkal, én óvatos lennék.

Így van. Ez a gáz annyira gyári a Toyotákba mint a Meta riasztó. Azt is azért hívja mindenki gyárinak, mert a márkekereskedés az autó új korába beszerelte!
Xanyi

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3322 Dátum: 2011.05.07 19:17:08 »
Sikerült új fogyirekordot csinálnom: 6,47l/100km (589 km, 38,11l)
Volt benne sok országút 100-110-zel, kb 90 km 145tel autópálya, majd az utolsó 110 km tojáson lépkedve, 90-110.
Szerintem simán lehet a TS-sel is 6 liter alatt országúton közlekedni, városban meg 7 liter alatt.

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3323 Dátum: 2011.05.07 20:03:22 »
Sikerült új fogyirekordot csinálnom: 6,47l/100km (589 km, 38,11l)
Volt benne sok országút 100-110-zel, kb 90 km 145tel autópálya, majd az utolsó 110 km tojáson lépkedve, 90-110.
Szerintem simán lehet a TS-sel is 6 liter alatt országúton közlekedni, városban meg 7 liter alatt.

Amiota hangos a kipuff azota kb. fel literrel alacsonyabb az atlag, ha nincs sok bohockodas, akkor 6 alja :). Egyszer sikerult 5 literrel atmenni a varoson kozepes forgalomban, de ez nagyon nem arra valo...  :sorcerer:

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3324 Dátum: 2011.05.08 01:32:53 »
Idézet
Sajnos ez annyiban gyári, hogy új korában a márkakereskedő szereli be. A landi renzo az egyik legigényesebb ilyen gyártó azt is el bírom képzelni, hogy néhány tipusspecifikus dolgot csinált a toyotákhoz, de ettől  ez még nem lesz gyári.


azért lehet több van itt mint, hogy pár tipus specifikus dolgot csinált volna.... pdfből:
"Being chosen as a partner of Toyota in the development and production of its LPG bi-fuel vehicles..."

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3325 Dátum: 2011.05.08 12:09:15 »
Amiota hangos a kipuff azota kb. fel literrel alacsonyabb az atlag, ha nincs sok bohockodas, akkor 6 alja :)

Mióta hangos a kipuffod, azóta 10 fokkal melegebb van, majd télen visszaáll az átlagod.  :D ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3326 Dátum: 2011.05.08 12:32:39 »
Sikerült új fogyirekordot csinálnom: 6,47l/100km (589 km, 38,11l)
Volt benne sok országút 100-110-zel, kb 90 km 145tel autópálya, majd az utolsó 110 km tojáson lépkedve, 90-110.
Szerintem simán lehet a TS-sel is 6 liter alatt országúton közlekedni, városban meg 7 liter alatt.
Hát naná, biztosan  :yes: ... Legalábbis a 6 alatti országút tutira lehetséges. A 7 alatti város inkább attól függ, hogy melyik az a város  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3327 Dátum: 2011.05.08 20:25:26 »
Amiota hangos a kipuff azota kb. fel literrel alacsonyabb az atlag, ha nincs sok bohockodas, akkor 6 alja :)

Mióta hangos a kipuffod, azóta 10 fokkal melegebb van, majd télen visszaáll az átlagod.  :D ;)

2 nyarat eltoltottunk mar egyutt  :flowers:. Tenyleg nem progetem annyit... 

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3328 Dátum: 2011.05.08 21:14:39 »
2 nyarat eltoltottunk mar egyutt  :flowers:. Tenyleg nem progetem annyit... 

Te is öregszel?  :flowers:
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

TSityu

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #3329 Dátum: 2011.05.08 21:16:26 »
Tenyleg nem progetem annyit... 

progetem=?  :D