Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 913869 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2805 Dátum: 2010.09.01 22:54:43 »
Úgy tudom, hogy amíg el nem éri a fordulatszám az alapjáratit, addig gurulásnál nem fogyaszt az autó, mivel nem a sebesség és a km, hanem a fordulatszám a lényeg.
No majd holnap megnézem, de nem alapjáratnál érzem, hogy nem motorfék üzem van már, hanem picivel 1000 felett, talán 1100-1200 körül.
Én is így tapasztalom pl. az Avensisben. Ilyen 1100-1200 környékén érezhetően megszűnik a motorfék, a vezérlés újra elkezd üzemanyagot adni (ez valahol tanulságos infó lehet arra nézve is, hogy mi az a fordulatszám, ami alatt már tényleg nem célszerű a motort terhelni, a kímélés érdekében).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2806 Dátum: 2010.09.01 23:00:57 »
persze kikapcsolt motoros gurulás az ultimate, csak remeterétről (~500m tengerszint fele uránvárosig: tengerszint felett 100m) még motorfék mellett is fékezni kell.
Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy vajon ártana bárminek is, ha az ember kikapcsolt gyújtással motorfékezne  :hmmmm: ? Kenést ugyanúgy kapna, benzint meg egyáltalán nem, még a szokásos fordulatszám-határok alatt sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2807 Dátum: 2010.09.02 09:58:52 »
persze kikapcsolt motoros gurulás az ultimate, csak remeterétről (~500m tengerszint fele uránvárosig: tengerszint felett 100m) még motorfék mellett is fékezni kell.
Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy vajon ártana bárminek is, ha az ember kikapcsolt gyújtással motorfékezne  :hmmmm: ? Kenést ugyanúgy kapna, benzint meg egyáltalán nem, még a szokásos fordulatszám-határok alatt sem.
Szerintem szerkezetileg semmit sem árt, majdhogynem kompresszor üzemmódban dolgozna :D. Viszont kormányszervó sem lesz, ha hirtelen ki kellene kerülni valamit, ezzel számolni kell.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2808 Dátum: 2010.09.02 16:51:47 »
Szerintem szerkezetileg semmit sem árt, majdhogynem kompresszor üzemmódban dolgozna :D. Viszont kormányszervó sem lesz, ha hirtelen ki kellene kerülni valamit, ezzel számolni kell.

Egyszer régen Zsigulival már csináltam ilyet, de ott a kormány kenyérszervóval működött :)
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2809 Dátum: 2010.09.02 17:28:45 »
persze kikapcsolt motoros gurulás az ultimate, csak remeterétről (~500m tengerszint fele uránvárosig: tengerszint felett 100m) még motorfék mellett is fékezni kell.
Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy vajon ártana bárminek is, ha az ember kikapcsolt gyújtással motorfékezne  :hmmmm: ? Kenést ugyanúgy kapna, benzint meg egyáltalán nem, még a szokásos fordulatszám-határok alatt sem.
Szerintem szerkezetileg semmit sem árt, majdhogynem kompresszor üzemmódban dolgozna :D. Viszont kormányszervó sem lesz, ha hirtelen ki kellene kerülni valamit, ezzel számolni kell.

Neked működne a szervó. Az elektromosok működnek gyújtáson is ha gurul az autó. Álló helyzetben persze nem!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2810 Dátum: 2010.09.02 21:07:45 »
Szerintem szerkezetileg semmit sem árt, majdhogynem kompresszor üzemmódban dolgozna :D. Viszont kormányszervó sem lesz, ha hirtelen ki kellene kerülni valamit, ezzel számolni kell.
A hidraulikus szervó így is működne. Az elektromos valóban nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2811 Dátum: 2010.09.02 22:34:29 »
Neked működne a szervó. Az elektromosok működnek gyújtáson is ha gurul az autó. Álló helyzetben persze nem!
Igen, de akkor a gyújtást rajta kell hagyni. Vagyis vissza kell adni miután leveszem :yes:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2812 Dátum: 2010.09.02 22:42:28 »
És azzal be is indítod megint a motort (ha épp motorfékkel gurulsz).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2813 Dátum: 2010.09.03 08:49:25 »
És azzal be is indítod megint a motort (ha épp motorfékkel gurulsz).
legalább nem kell indítózni :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2814 Dátum: 2010.09.03 18:04:17 »
Jah jah ez jól benéztem igen  :D
Xanyi

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2815 Dátum: 2010.09.03 21:23:40 »
persze kikapcsolt motoros gurulás az ultimate, csak remeterétről (~500m tengerszint fele uránvárosig: tengerszint felett 100m) még motorfék mellett is fékezni kell.
Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy vajon ártana bárminek is, ha az ember kikapcsolt gyújtással motorfékezne  :hmmmm: ? Kenést ugyanúgy kapna, benzint meg egyáltalán nem, még a szokásos fordulatszám-határok alatt sem.

Lehet hülye vagyok de mint ha azt olvastam volna, hogy nem ajánlott betolással indítani. Ha ez így van lehet nem ajánlott.

Másik pedig, hogy mért lenne jó kikapcsolni? Megfelelő sebességbe kell rakni és ugyanúgy 0át eszik. De tuti van fékrásegítés...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2816 Dátum: 2010.09.03 23:24:27 »
És azzal be is indítod megint a motort (ha épp motorfékkel gurulsz).
legalább nem kell indítózni :)
De asszem, a kat ezt nem igazán köszöni meg  :hmmmm: ... Ezért is tilos elvileg betolással indítani a katos kocsit.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2817 Dátum: 2010.09.04 12:07:11 »
És azzal be is indítod megint a motort (ha épp motorfékkel gurulsz).
legalább nem kell indítózni :)
De asszem, a kat ezt nem igazán köszöni meg  :hmmmm: ... Ezért is tilos elvileg betolással indítani a katos kocsit.

Xanyi majd kiigazít,ha nem jól tudom:állítólag azért nem szabad "betolással" stb. indítani mert ilyenkor elégetetlen benzin-levegő keverék kerülhet a kipuff-rendszerbe ami akár visszalövést eredményezhet továbbá rongálja a kat.-ot!
Továbbra is állítom,hogy nem egészséges a motor-leállítgatás.(motorfék hiánya,szervok,hűtés,stb.) :nono:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2818 Dátum: 2010.09.13 08:54:45 »
1319,6 km
42,1 l
3,2 l/100km átlag

tudtátok,h a baross téri felüljáró tetejéig ha 52km/h-ig felgyorsítasz, akkor a rottenbiller utcát leállított motorral végig lehet gurulni úgy,h a damjanich utcára kanyarodva még bőven 35km/h feletti sebességgel kell abszolválni a 90fokos kanyart? :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2819 Dátum: 2010.10.01 21:54:10 »
Na, immár tudok ide érdemben is írni valamit  :yes: ...

Szóval, ahogy már máshol írtam, Fülessel az első kb. 120, majdnem tisztán városi km átlaga 6.4 lett.

Utána ki akartam próbálni, mennyit eszik egy otthon-munkahely-otthon távon: ez amúgy 10 km, két hidegindítással, több nagy emelkedővel. Az eredmény: 6.8  :yes: ... Többre számítottam. Fontos hozzátenni, hogy direkt nem vezettem extra spórolósan. Hanem csak úgy, ahogy szoktam (ami mondjuk alapvetően takarékos stílust jelent, de nem nagyon kihegyezve).

Ma pedig volt egy Pécs-Kaposvár-Pécs utam, Sásd felé, tehát a dombosabb szakaszon; odafelé elég sietősen, 110 körül, előzgetve; visszafelé kicsit nyugisabban, de azért 90-nél nem lassabban, a Mecseken fölfelé pedig a szokásos "ami a csövön kifér" stílusban; a lakott területeken oda-vissza 70-el. Az eredmény: 5.2  :clap:

Könnyű lesz így megszeretni ezt a jószágot  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )