Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914345 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2625 Dátum: 2010.05.03 17:28:11 »
Sziasztok!
Mindennap benézek ide a fórumba és elolvasom az új hozzászólásokat. Nem vagyok egy "fogyasztási guru". Az autón történt változtatások sem jó irányba alakítják a fogyit :cry:. Most azonban megnöveltem a nyomást a 205-ös :innocent: gumikban 0,3 barral. Máson nem változtattam/útvonal, vezetési stílus.../. Azt vettem észre , hogy az átlagfogyi 3-4 decivel kevesebb. A rugózáson egy nagyon kicsit érezni , de nem veszélyes. Amúgy is ültetve van az autó. :devil: Eddig is kerülgettem az aknákat. Szóval, így marad......

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2626 Dátum: 2010.05.03 20:43:50 »
205-ös gumi? Atyaég, legalább 1 literes túlfogyasztást jelent. :whistling: :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2627 Dátum: 2010.05.03 21:44:58 »
Azért nem elfeledni, hogy milyen autóban van a tempomat. Egyszer Prágáig mentem egy jaguar xjr sc vel, (3 nyihaha hiányzott a 400hoz) na abban a tempomat 3at váltott vissza a 6bol és pirosba pörgetve gyorsult vissza a beállitott 160 ra, mindezt olyan 5mp körül. Mivel még garanciális volt a márkaszervízben az volt a válasz, hogy sima xj-t kell venni az nem igy csinálja.

Remélem érthetö mire szeretnék kilukadni :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2628 Dátum: 2010.05.03 23:23:00 »
Na 3hete azt játszom, hogy kigurulok a garázsból, utána motort kikapcsolom és így alapjáraton se megy a motor 4kmet +xpercet pirosnál.
Feltételezem, hogy forgalomtól elzárt magánúton teszed mindezt  ;) ... Nyilván, hisz közúton nagyon veszélyes lenne.

(Egyébként ha sebességben, tehát motorfékkel gurulsz, akkor szintén nulla lesz a fogyasztásod, viszont lesz féked is.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2629 Dátum: 2010.05.04 12:31:40 »
205-ös gumi? Atyaég, legalább 1 literes túlfogyasztást jelent. :whistling: :D
Viszont jól néz ki!! :yes: Itt is igaz a valamit-valamiért elv.Remélem ezért a topic-káromló hozzászólásomért még nem leszek kizárva???!! :surrender: A megnövelt guminyomásom enyhítő körülménynek számít??? :innocent:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2630 Dátum: 2010.05.04 16:31:55 »
Biztosan, főleg ha a papucsok és szépek. :)
Legfeljebb a fogyasztásguruk fogják kicsit összehúzni a szemöldöküket, más bajod nem lesz. :D
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2631 Dátum: 2010.05.04 23:18:11 »
Na 3hete azt játszom, hogy kigurulok a garázsból, utána motort kikapcsolom és így alapjáraton se megy a motor 4kmet +xpercet pirosnál.
Feltételezem, hogy forgalomtól elzárt magánúton teszed mindezt  ;) ... Nyilván, hisz közúton nagyon veszélyes lenne.

(Egyébként ha sebességben, tehát motorfékkel gurulsz, akkor szintén nulla lesz a fogyasztásod, viszont lesz féked is.)

Feltételezem nem véletlenül írtam oda az utolsó mondatot.

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2632 Dátum: 2010.05.05 10:59:36 »
Kiderítettem a turpisság okát, eddig mindig úgy ment, hogy reggel garázsból ki, aztán utána mivel dombon lakok ~4kmet gurul a kocsi alapjáraton max 50km/hval (többet nem merek 40km/h ki van táblázva) ezután a domb alján jellemzően piros és újabb 1+perc alapjáraton.

Na 3hete azt játszom, hogy kigurulok a garázsból, utána motort kikapcsolom és így alapjáraton se megy a motor 4kmet +xpercet pirosnál. Ezen esetben a kmora pörög, DE az átlag fogyasztás számláló nem megy lejjebb semmit, hiába nulláztam nemrég. Azaz ha nem megy a motor nem számol! És így persze tankolásnál nem is egyezik, egyezhet a fogyasztás +-1dlre ahogy az korábban volt.

így az alacsonyabb érték volt a helyes fogyasztás, azaz legutolsó 70%város(Pécs), 30% országút átlaga 4.8l/100km lett, a mostani 100% Pécs(munkahely 10km oda+du 10km vissza) 5.1l/100km.

Tegnap zártam a téli félévet 6l/100kmes átlaggal futott a kocsi. Ez 90%város 10kmes távokkal)

Ja és tudom, hogy csak 3-4fékezésre elegendő fékrásegítés van motor nélkül....  :tt2:
igen, a yaris komputere sajnos ilyen :( de így is sikerül 3,7-en tartani az átlagot 450km után :sorcerer:
bezzeg a volszvágennél -pontosabban a fábiánál- tudnak valamit :hmmmm: olyan finomakat lehet gurulni leállított motornál, és közben méri az áltagfogyasztást :wub:

Palaczk, léci ezt most ne olvasd :D (lelki szemeim előtt látom, ahogy elkezded a billentyűzetet kettétörni  :flowers: )
ha nagyon titulálni akarod, akkor nevezzük mondjuk megélhetési bűnözésnek  [rohog]

pl.: tegnap m3 gödöllői dombok. vagy m0 pécel-maglód-ecser környéke(durvajó leállított motornál ráelőzni a kamionra :D ), m7 érdi lejtő, m6 kifelé érdtől...de az m3 bevezetőnél is  leállított motorral szoktam gurulni: a szentmihályi út feletti felüljáró tetejéről a szerencs utcáig :)

természetesen csak ismert helyeken, útvonalakon szoktam leállítgatni, és általában több sávos -főleg autópályás- úton, de azért a 6-os főúton is jócskán vannak "kihagyhatatlan" motorleállítós helyek (bonyhád, pécsvárad környéke...csak nagy kanyar ne legyen a domb alján, hanem szép hosszú lejtő :D )

nomeg piros lámpához "alap" dolog a leállított motorral való gurulás(kb 15-20km/h-ról), majd sárgára váltás előtt kb 2msp-vel való beröffentés :flowers:

és igen, 2-3fékezésre van elegendő rásegítés még az 1200kg-os, hátul dobfékes autónál is. :)

felvetődik a kérdés,h mennyire "tesz jót" egy tdi motornak a 2000-2200as fordulaton (90-95) tartás után egy motorleállítás? :hmmmm: ... bár a menetszél ilyenkor is valamennyire hűti.
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.05 11:01:33 írta leszilaci »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2633 Dátum: 2010.05.05 12:45:59 »
felvetődik a kérdés,h mennyire "tesz jót" egy tdi motornak a 2000-2200as fordulaton (90-95) tartás után egy motorleállítás? :hmmmm: ... bár a menetszél ilyenkor is valamennyire hűti.
A gond a turbóval van. Ha fordulatról egyből leállítod, akkor egy darabig még pörög tovább a tehetetlensége révén, de közben nem kap a tengelye kenést, lévén a motor (és ezzel az olajszivattyú is) áll. Ezért ezen a menetszél sajnos nem segít. Ezért leállítás előtt inkább hagyd egy kicsit üresben gurulni, legalább 15-20 másodpercet. Ilyen alacsony fordulatról elég lesz ennyi is, hogy megszűnjön pörögni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2634 Dátum: 2010.05.05 12:51:20 »
gödöllői domboknál én is szoktam gurulva kamiont előzni, tényleg kafa érzés, de a motor nálam jár.

Életemben először mentem 800 km-t egy tankkal :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2635 Dátum: 2010.05.05 12:58:57 »
Annak a tdi-nek már nem tök mindegy? :D
De tényleg a turbó tengelyének kenése a gond....  meg kéne állnia a pörgésben mielőtt megszűnik az olajáramlás :)....mindig mondom benzinnel jobbat lehet durvázni :D:D

Nekem is van lejtőm, konkétan A21 autópálya bécsből linz felé....  akkora lejtő van kb 5-6 km-en keresztül, hogy 80-rólo 140-et gurulok a végére. Tök perverz ahogy leállított motorral kirakom a bal indexet, mert a passát 120-al döcög :cool2: :winkiss:

Yarisban egész jó tartalék van a szervóhatás tekintetében. 3-4 erős fékre elég, ráadásul ugye csak a "pumpálásnál fogy" tehát ha már egyszer satu van akkor a fékerő marad bármeddig.
Persze nem azt mondom így kell menni, de ismerős helyen nekem belefér.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2636 Dátum: 2010.05.05 13:11:22 »
Autópályán, belátható szituban mondjuk tényleg nem nagyon lehet belőle gond.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2637 Dátum: 2010.05.05 13:16:30 »
Autópályán, belátható szituban mondjuk tényleg nem nagyon lehet belőle gond.

Ezekszerint az autopalya forgalomtol elzart maganut?  :tt2:

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2638 Dátum: 2010.05.05 15:54:21 »
Annak a tdi-nek már nem tök mindegy? :D
De tényleg a turbó tengelyének kenése a gond....  meg kéne állnia a pörgésben mielőtt megszűnik az olajáramlás :)....mindig mondom benzinnel jobbat lehet durvázni :D:D
annak már minden mindegy :D

de a faceliftes, dízel fiat grande puntokba is rakosgatják ezt a start-stop rendszert. azoknál nem számít? :hmmmm:
30.000km után olaj- és turbócsere egyben?

szerk: nem dízel, hanem benzines
http://totalcar.hu/tesztek/2009/10/06/puntoval_a_fedelzeten/2/#szoveg

" A benzines verzióval ereszkedtünk lefelé egy kanyargós szakaszon, nem éppen lassan, motor- és lábfékezve, az ecoDrive mutatója már régen egy felemelt középső ujjat formázott, mikor beértünk egy nyugodt kis olasz faluba. Szépen lelassítottam, ahogy illik és begurultunk a villanyrendőrös kereszteződéshez.

A motor pedig leállt.

Bizony ám, az intelligens start-stop rendszer minden bűntudat nélkül leállította a forró motort, vele a turbót is"
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.05 15:59:04 írta leszilaci »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2639 Dátum: 2010.05.05 16:01:34 »
de a faceliftes, dízel fiat grande puntokba is rakosgatják ezt a start-stop rendszert. azoknál nem számít? :hmmmm:
Ezeknél a start-stop rendszereknél nem azonnal áll le a motor megállás után.