Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 914651 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2595 Dátum: 2010.04.27 20:50:17 »
Télen egyébként a kisebb nyomás a biztonságos, mert a puhább gumi kapaszkodóképessége a latyakban, hóban jobb.
De csak latyakban és hóban (ami a legritkább). Minden más szituban pont télre szoktak ajánlani a nyárihoz képest plusz 0.2-0.3 bar nyomást, a menetstabilitás növelése érdekében (ami a téli gumik esetében egyébként is rosszabb mint a nyáriaké, pláne ha keskenyebb gumit rak fel az ember télire).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2596 Dátum: 2010.04.28 21:05:58 »
Bocs,hogy megint megtöröm a fogadott hallgatásomat e témában! De! Úgy tűnik,hogy rendesen "elbeszélünk" egymás mellett:összehasonlítgatunk különféle autómodellekre ajánlott nyomásértékeket,különféle gumiméretekre,stb. Azért talán az sem mellékes,hogy milyen szerkezetű és méretarányu gumikat emlegetünk.Pl.: egy nagyobb "peres"gumi(195/45) nagyobb nyomással valószínüleg jobb oldalirányú deformációt visel el(kanyar),mint kisebb arányu társa(185/65)stb.,ugyanezzel a nyomással.Aztán a futóművek "hangolása" sem lehet mindegy:lengéscsillapítók+felfüggesztés rezonancia frevenciája,felfüggesztések fajtája-konstrukciója,karosszéria merevségi mutatói,jármű súlya,súlyponti viszonyai stb.Tehát a "sima",nyomás felöli, összehasonlítások ,szerintem,hibásak!
Ezért  talán közelíthetnénk a gyárak által megadott ajánlásokhoz,kihasználva a lehetőségét annak,hogy +/- 10-15 % eltérés még megengedett.Ennyi a terhelésváltozások miatt is elfogadott(ajánlott) tűrés.Ha most a Yarisok ,mondjuk, 2,3 bar helyett 2,6-2,7-el futnak ,akkor megvalósul a takarékossági cél is és talán a biztonság sem csorbul.Tehát mindent mértékkel érdemes megközelíteni.Nem?
Üdv mindenkinek! :flowers:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2597 Dátum: 2010.04.28 21:37:50 »
Tehát mindent mértékkel érdemes megközelíteni.Nem?
De. Alapvetően de. Viszont pont azért hoztam fel példákat különböző gumiméretekről, különböző tömegű és korú autókról, hogy érzékeltessem, kb. hol vannak azok a határok, amelyeknél a mérleg még minden bizonnyal pozitív (értsd: a maximum fölötti keréknyomás "csak" a futómű élettartamára és a komfortra nézve hátrányos). Ezzel együtt, teljes mértékben általánosítani nyilván nem jó ötlet, mert nyilván típusonként máshol vannak a határok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2598 Dátum: 2010.04.28 21:43:36 »
Kicsit ertetlenul allok a heten osszehozott fogyasztasomhoz. Eddig stabilan 6.5 - 7.5 kozott volt. Hetvegen teletankoltam a megszokott benzinnel (!!!nem megszokott kutnal). Ma arra lettem figyelmes, hogy 8.1-et mutat a BC...  :eek:
Voltunk erre-arra. Probaltam minden fokozatban 2000 alatt elvaltani. Osszesen fel liternyit sikerult lejebb vinni a BC altal mutatott erteket. Kereknyomast is megneztem. 2.2 felett volt. Felfujtam 2.4 fole.

Ez a 8 koruli ertek csak azert fura, mert elotte a 7.5 csak olyankor jott ki amikor kicsit jobban porgettem (esetleg telen -15 fokban). Most meg ovatosan 2000 alatt tartva sem sikerult osszehozni  :no:.

Ennyit szamitana az esetlegesen rosszabbminosegu benzin? Ugyanaz ment bele mint eddig, csak helyileg masik toltoallomasnal...   :ph34r:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2599 Dátum: 2010.04.28 21:57:46 »
Ha hirtelen leromlott a fogyasztás és a kúton kívül más körülmény nem változott vagy csak kicsit, akkor a benzin lesz a ludas szerintem.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2600 Dátum: 2010.04.28 22:13:26 »
Kicsit ertetlenul allok a heten osszehozott fogyasztasomhoz. Eddig stabilan 6.5 - 7.5 kozott volt. Hetvegen teletankoltam a megszokott benzinnel (!!!nem megszokott kutnal). Ma arra lettem figyelmes, hogy 8.1-et mutat a BC...  :eek:
Voltunk erre-arra. Probaltam minden fokozatban 2000 alatt elvaltani. Osszesen fel liternyit sikerult lejebb vinni a BC altal mutatott erteket. Kereknyomast is megneztem. 2.2 felett volt. Felfujtam 2.4 fole.

Ez a 8 koruli ertek csak azert fura, mert elotte a 7.5 csak olyankor jott ki amikor kicsit jobban porgettem (esetleg telen -15 fokban). Most meg ovatosan 2000 alatt tartva sem sikerult osszehozni  :no:.

Ennyit szamitana az esetlegesen rosszabbminosegu benzin? Ugyanaz ment bele mint eddig, csak helyileg masik toltoallomasnal...   :ph34r:

Nem tudom mért de a 2éve ~dlre pontos fogyi mérőm most 6dl el többet mutatott mint ami fogyiból kijött. vagy én írtam el a km állást legutoljára vagy a fogyi mérő meghülyült. Sajnos lassan derül ki ~500kmenként tankolok ami ~2hét, de nem szokásom elírni....
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.28 22:16:09 írta Fade »

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2601 Dátum: 2010.04.28 22:51:45 »
rezsőfriedrich: teljesen egyetértünk :)
fade: sztem inkább tankolási pontatlanság. Kattanás után lazán belemegy még 2 liter nálam, ha eröltetem 3. Ezzel együtt van egy kút ahol be tudok úgy állni, hogy jobbra és előre dől az autó...  elég üres votl már a tank ált 5-6 decire simán kifogyasztom, de 48 liter ment bele a szokásos 44,5-45 helyett.  Nekem már fogyott ki a tankom, akkor is csak 45,x ment bele, tehát nem a tank nagyobb :)
Ennyit jelent, hogy kicsit máshogy áll az autó. Közel nem annyira, mintha felállnék a bal hátsóval járdára, attól ez a dölés messze volt.
Az én compom új korában is csalt 8 %-ot lefelé, meg most is pont ennyit :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2602 Dátum: 2010.04.28 23:09:04 »
Ennyit jelent, hogy kicsit máshogy áll az autó.
Bizony ám. Anno mikor vígan zajlott az üzemanyag-csempészés pl. a román határon, lehetett is látni, ahogy a W123-as Mercik, régi Audi 100-asok és egyéb hasonló "tankerkocsik" úgy állnak be a kúthoz, hogy a tanksapka felőli oldalon lévő hátsó kerékkel felhajtanak egy kis (a csomiban magukkal hordott) "emelvényre", hogy úgy istenigazából cuftig tölthessék a tartályt  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2603 Dátum: 2010.04.29 08:02:40 »
Ennyit jelent, hogy kicsit máshogy áll az autó.
Bizony ám. Anno mikor vígan zajlott az üzemanyag-csempészés pl. a román határon, lehetett is látni, ahogy a W123-as Mercik, régi Audi 100-asok és egyéb hasonló "tankerkocsik" úgy állnak be a kúthoz, hogy a tanksapka felőli oldalon lévő hátsó kerékkel felhajtanak egy kis (a csomiban magukkal hordott) "emelvényre", hogy úgy istenigazából cuftig tölthessék a tartályt  :sorcerer:

Tapasztalataim szerint a kis emelveny adott volt a legtobb hatarmenti kutnal...  :yes:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2604 Dátum: 2010.04.29 08:04:26 »
A spritmonitorra be szoktam írni hogy mit mutat a fed.comp és az mindig kevesebb mint ami a tankolásból kijön.
Ha úgy tankolok hogy első kattig, akkor 1-2 deci az eltérés, ha még rátöltök 1-2 litert, lesz 3-4-5 deci eltérés is.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2605 Dátum: 2010.04.29 09:55:35 »
A spritmonitorra be szoktam írni hogy mit mutat a fed.comp és az mindig kevesebb mint ami a tankolásból kijön.
Ha úgy tankolok hogy első kattig, akkor 1-2 deci az eltérés, ha még rátöltök 1-2 litert, lesz 3-4-5 deci eltérés is.
mindig első kattanásig töltöm. így a BC pontos adatot mutat, vagy max1dl eltérés szokott lenni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2606 Dátum: 2010.04.29 10:59:23 »
Nade mi a magyarázat erre  :?: ? Elvileg a pontos méréshez mindig türelmesen, lassan, csurig tele kell tölteni a tankot. Igazából csak ez ad -elvileg- valamennyire összehasonlítható eredményt. Ezt pl. az AB többször le is írta, mikor arról kérdezték őket hogy ők hogyan határozzák meg a tesztekben megadott fogyasztási adataikat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2607 Dátum: 2010.04.29 18:37:28 »
Pontos méréshez mindig UGYANADDIG kell tölteni a tankot. Mindegy, hogy meddig, csak ugyanaddig legyen mint az azt megelőző tankolásnál :)

A legpontosabb eredményt az ugyanazon pisztolyból első kattig töltés (ez feltételezi, hogy ugyanúgy áll/dől az autó). Csak ugyanannyira legyen betéve a pisztoly. Ez megközelítőleg 1 decin belüli, azaz +-0,5 deciliter értéket ad.
A lassan telecsurival az a baj, hogy mennyire lassan és mennyire tele...  én is így szoktam egyébként, de nem a mérés pontossága miatt, hanem hogy ne kelljen annyiszor megállni tankolni. (közel 3 liter amit még belepasszír az nálam majdnem 100km :) )


leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2608 Dátum: 2010.04.29 19:36:26 »
Ha van vmikor időd, rakj már fel lécci egy képet, hogy néz ki a yarisod ezzel a gumival, vicces lehet :); de hogy több mint ezer km-et mész egy tankkal, nagyon durva.

175téli vs 145ecopia


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2609 Dátum: 2010.04.29 19:49:13 »
Pontos méréshez mindig UGYANADDIG kell tölteni a tankot. Mindegy, hogy meddig, csak ugyanaddig legyen mint az azt megelőző tankolásnál :)
A legpontosabb eredményt az ugyanazon pisztolyból első kattig töltés (ez feltételezi, hogy ugyanúgy áll/dől az autó). Csak ugyanannyira legyen betéve a pisztoly. Ez megközelítőleg 1 decin belüli, azaz +-0,5 deciliter értéket ad.
A lassan telecsurival az a baj, hogy mennyire lassan és mennyire tele...  én is így szoktam egyébként, de nem a mérés pontossága miatt, hanem hogy ne kelljen annyiszor megállni tankolni. (közel 3 liter amit még belepasszír az nálam majdnem 100km :) )
Az esetek 80%-ban ugyanott tankolok, és igyekszem hasonló módon tölteni, az első kattig, utána még max egy fél litert eresztek bele.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive